Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οκ η δικιά μου περίπτωση όμως που δεν χρεώνομαι για την προώθηση κλήσεων εντός Ελλάδος θα λειτουργήσει κατ αυτόν τον τρόπο που είπα? Αυτό που με ενδιαφέρει περισσότερο είναι αν το έχει δοκιμάσει κανείς στην πράξη..

 

Στάλθηκε από το Redmi Note 4 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έτσι όπως τα λες, θα δουλέψει. Την προώθηση δεν έχω καταλάβει τι χρειάζεσαι αφού μόλις δεις ποιός σε παίρνει, δεν το σηκώνεις και τον παίρνεις πίσω εσύ.

Ότο νομίζεις βέβαια. Αλλά για data, εφόσον έχεις δικαρτο ή λύση να κάνεις Hotspot, να αγοράσεις από εκεί.

Εγώ έχω δικαρτο και καμιά φορά κάνω και τοπικές κλήσεις αν χρειαστεί, ταξί, ξενοδοχεία και τέτοια. Και δεν φοβούνται να σε πάρουν και εκείνοι

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 77 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σημείωση, για την προώθηση των κλήσεων, έστω και εντός Ελλάδας, αλλά εφόσον είσαι στο εξωτερικό... Να πάρεις τηλέφωνο τον παρόχο σου για άμεση ενημέρωση και ακριβή

 

Sent from my SM-G610F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν χρειάζεται να κάνεις προώθηση. Απλά μην απαντάς και πέρνε τους πίσω από την τοπική κάρτα. Να θυμάσαι όμως ότι αρκετά άτομα δεν απαντάνε όταν βλέπουν αριθμούς εξωτερικού. Σε αυτήν την περίπτωση στείλε πρώτα μήνυμα με το όνομα σου .

Επιπλέον αν το σηκώσουν από τον αριθμό πού προωθείς το δικό σου δεν θα σου έρθει κανένα μήνυμα.

Μύνημα θα σου έρθει αν δεν το σηκώσουν .

Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Λοιπόν στης 21/10 λήγει το καρτοσυμβολαιο μου με την Vodafone το οποίο περιέχει 300 λεπτά προς όλους 1gb data 500 λεπτά προς vodafone και 100 SMS όλα αυτά με 17,40 σήμερα μου πρότειναν συμβόλαιο με 700 λεπτά προς όλους 1,3 gb data 500 λεπτά προς vodafone και 150 μυνηματα όλα αυτά με 24 ευρώ εν το μεταξύ είμαι σε ψάξιμο καινούριου συμβόλαιου. Τη λέτε για την προσφορά που μου έκαναν; βασικά θα ήθελα λίγο παραπάνω data δεν γνωρίζω βέβαια αν άλλη εταιρία θα μου δώσει παρόμοια προσφορά ή και καλύτερη με λιγότερα χρήματα. Περιμένω της άποψής σας. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Yπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Πιστεύω πως αξίζει η τιμή του γι'αυτά που προσφέρει.
Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στης 21/10 λήγει το καρτοσυμβολαιο μου με την Vodafone το οποίο περιέχει 300 λεπτά προς όλους 1gb data 500 λεπτά προς vodafone και 100 SMS όλα αυτά με 17,40 σήμερα μου πρότειναν συμβόλαιο με 700 λεπτά προς όλους 1,3 gb data 500 λεπτά προς vodafone και 150 μυνηματα όλα αυτά με 24 ευρώ εν το μεταξύ είμαι σε ψάξιμο καινούριου συμβόλαιου. Τη λέτε για την προσφορά που μου έκαναν; βασικά θα ήθελα λίγο παραπάνω data δεν γνωρίζω βέβαια αν άλλη εταιρία θα μου δώσει παρόμοια προσφορά ή και καλύτερη με λιγότερα χρήματα. Περιμένω της άποψής σας. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Περίπου το ίδιο πρόγραμμα είχε η γυναίκα. Το 700 προς όλους με 70 SMS και 800 mb με 23 ευρώ τελική τιμη. Πριν ένα μήνα έληξε το 24μηνο της και πήρα τηλέφωνο να ρωτήσω τι χρειάζεται για διακοπή. Με ενημέρωσαν ότι δεν θα αυξηθεί το πάγιο γιατί τότε που είχε υπογράψει υπήρχε προσφορά για όσο το θέλει να το έχει σε αυτή τη τιμή. Στο τελευταίο λογαριασμό όμως ήρθε με 3 ευρώ παραπάνω ο λογαριασμός κ με 500 mb λιγότερα.

 

Με τα πολλά και μετα την κοροϊδία που πρέπει να πληρώσεις για να γίνει καρτοκινητο, αποφάσισα να το κάνω καρτοκινητο cyta. Έκανα αίτηση φορητότητας κ μετά από 2 ώρες με κάλεσαν από Vodafone να ρωτήσουν γιατί φεύγω και τι μου προσφέρει η cyta. Μετά από "ψησιμο" 2-3 ωρών πήρα το ίδιο πακέτο με 1.8gb internet στη τελική τιμή 25 ευρώ και 230 ευρώ επιδότηση.

 

Στάλθηκε από το SM-N9200 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάποιες στιγμές δεν λαμβάνω κάποια μηνύματα..

Μίλησα με την τεχνική υποστοιριξη της vodafone. Το ψάχνανε το θέμα και λεγανε δεν υπάρχει πρόβλημα.

Τους έλεγα συγκεκριμενη ώρα που μου στέλνανε μήνυμα οι άνθρωποι και μια μου λέγανε οτι το έχω παραλάβει... μια οτι δεν το έστειλαν ποτέ.. Τρελά πράγματα!!

 

Εντέλει τους λέω στείλτε μου εσείς λοιπον 5 μηνύματα ανα μισή ώρα να δούμε τι θα παραλάβω και ξανά πάρτε με.

Τσουπ 4/5 έλαβα! Ένα χάθηκε στο δρομό.. Μου λένε οτι τι παρέλαβα όμως.

 

Εντέλει τέτοιο τρελό πρόβλημα έχει αντιμετωπίσει κανένας; Μου λένε οτι φταίει το κινητο μου... Τι να φταίει ενα ολοκαινουργιο S8 δηλαδή?

Καταλαβαίνεται πόσο πρόβλημα δημιουργει αυτό όλο στην δουλειά μου και στα διαπροσωπικά μου. Δεν γίνεται να μην μπορώ να λαμβάνω τα μηνύματα μου.

Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Ίσως να είναι όντως θέμα συσκευής. Ψάξε στο διαδίκτυο, μήπως αντιμετωπίζουν και άλλοι κάτοχοι του S8 παρόμοιο πρόβλημα.

 

Επίσης, μπορεί να φταίει και η κάρτα SIM σου. Προτείνω άμεση αλλαγή της SIM.

Technology, like art, is a soaring exercise of the human imagination.
Link to comment
Share on other sites

Αυτοί για να λένε ότι τα μηνύματα τα λαμβάνεις πάει να πει ότι βλέπουν τις αναφορές άρα όντως μπορεί η συσκευή σου κάπου να κολάει.
Υπογραφή εκτός Ο.Π.Χ.
Link to comment
Share on other sites

Αν εχετε το 4G ανοιχτο στο τηλεφωνο,ισως να χανονται τα sms.

Ηρθε μια προσφορα,καταλαθος την εβαλα και δεν ηρθε ποτε sms οτι ενεργοποιηθηκε.Μετα ηρθε απο 2-3 λεπτα οτι εχω υπολοιπο κατω απο 1€.Ηρθε το 1 απο τα 2 sms στο κινητο.Μιλησα με την εξυπερετηση και τελικα θα μου δωσουν τα λεφτα πισω.

Οποτε προσοχη για οσους εχουν το 4G ανοιχτο.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν στης 21/10 λήγει το καρτοσυμβολαιο μου με την Vodafone το οποίο περιέχει 300 λεπτά προς όλους 1gb data 500 λεπτά προς vodafone και 100 SMS όλα αυτά με 17,40 σήμερα μου πρότειναν συμβόλαιο με 700 λεπτά προς όλους 1,3 gb data 500 λεπτά προς vodafone και 150 μυνηματα όλα αυτά με 24 ευρώ εν το μεταξύ είμαι σε ψάξιμο καινούριου συμβόλαιου. Τη λέτε για την προσφορά που μου έκαναν; βασικά θα ήθελα λίγο παραπάνω data δεν γνωρίζω βέβαια αν άλλη εταιρία θα μου δώσει παρόμοια προσφορά ή και καλύτερη με λιγότερα χρήματα. Περιμένω της άποψής σας. Ευχαριστώ

 

Στάλθηκε από το Redmi Pro μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για να αντιληφθείς το μέγεθος του παζαριού που μπορείς να τους κάνεις έχω το ίδιο καρτοπρόγραμμα με €12,36

Παίξ' το δύσκολος, θα κερδίσεις κάτι σίγουρα.

Link to comment
Share on other sites

Για να αντιληφθείς το μέγεθος του παζαριού που μπορείς να τους κάνεις έχω το ίδιο καρτοπρόγραμμα με €12,36

Παίξ' το δύσκολος, θα κερδίσεις κάτι σίγουρα.

 

Κανε το καρτα αν θες να πιεσεις.

Και τραβα φορητοτητα στην πρασινη αν θες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έλαβα στο viber (!??!?!?!?) ένα μήνυμα από "MYRMIDONES" (http://connectphone.gr/myrmidones/wordpress/%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%82/) που έλεγε οτι για συνδρομητές Vodafone προσφέρουν καρτοκινητό με 1500' προς όλους και 2.5GB με 10 ευρώ! Αν ενδιαφερομαι να καλέσω σε ένα νούμερο σταθερού για να μου το στείλουν δωρεαν στο σπίτι.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Το έχετε ξανακούσει;

 

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έλαβα στο viber (!??!?!?!?) ένα μήνυμα από "MYRMIDONES" (http://connectphone.gr/myrmidones/wordpress/%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%82/) που έλεγε οτι για συνδρομητές Vodafone προσφέρουν καρτοκινητό με 1500' προς όλους και 2.5GB με 10 ευρώ! Αν ενδιαφερομαι να καλέσω σε ένα νούμερο σταθερού για να μου το στείλουν δωρεαν στο σπίτι.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Το έχετε ξανακούσει;

 

Ευχαριστώ

 

Ισχυει,αλλα ειναι για ενα χρονο.

Βρες καλυτερα απο τις αλλες 2.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς για 1 χρόνο; Μετά τον χρόνο τι γίνεται; Κόβουν το νούμερο ή ισχύουν τα κανονικά πακέτα της καρτοκινητής; Και για τον χρόνο αυτό, όσο βάζω 10 ευρώ κάρτα έχω αυτά τα προνόμια;
Link to comment
Share on other sites

Τι εννοείς για 1 χρόνο; Μετά τον χρόνο τι γίνεται; Κόβουν το νούμερο ή ισχύουν τα κανονικά πακέτα της καρτοκινητής; Και για τον χρόνο αυτό, όσο βάζω 10 ευρώ κάρτα έχω αυτά τα προνόμια;

 

Ισχυουν τα κανονικα πακετα cu,ναι αυτο ακριβως που λες εχεις αυτα τα προνομια με 10€ για 12 μηνες.

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

έλαβα στο viber (!??!?!?!?) ένα μήνυμα από "MYRMIDONES" (http://connectphone.gr/myrmidones/wordpress/%CE%B3%CE%B9%CE%B1-%CE%B5%CE%BC%CE%B1%CF%82/) που έλεγε οτι για συνδρομητές Vodafone προσφέρουν καρτοκινητό με 1500' προς όλους και 2.5GB με 10 ευρώ! Αν ενδιαφερομαι να καλέσω σε ένα νούμερο σταθερού για να μου το στείλουν δωρεαν στο σπίτι.

Ισχύει κάτι τέτοιο; Το έχετε ξανακούσει;

 

Ευχαριστώ

 

Κάνει 8,5€ το πακέτο. Το είδα να παίζει παρα πολύ στους δρόμους της Θεσσαλονίκης σε ενα ταξίδι μου τέλη του περασμένου μήνα.

ΜΑΘΕ ΝΑ ΕΙΣΑΙ ΠΑΝΤΑ ΜΕ ΤΟΥΣ ΠΡΩΤΟΥΣ!!!
Link to comment
Share on other sites

Διότι πρέπει να αλλάξεις νούμερο για να πάρεις την προσφορά.
Link to comment
Share on other sites

Αν είναι να γλυτώνω 450-500 ευρώ το χρόνο ας αλλάξω νούμερο.. Κάνω καρτοκινητό το άλλο για να το έχω για κάποιο καιρό όσο με καλούν και ενημερώνω για το καινούριο μου νούμερο.. Ξέρουμε αν το πακέτο αυτό είναι CU; Θα μπορώ μέσα από το app του CU να κάνω την ανανέωση ή όχι;
Link to comment
Share on other sites

Ναι CU είναι και το APP το υποστηρίζει κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

  • 1 month later...

Έχει παραγίνει με τους περιορισμούς φορητότητας που εφευρίσκουν τα δίκτυα.

Κάνω αίτηση πριν μερικές ημέρες να πάω σήμερα 24/11 από συμβόλαιο Cosmote προς καρτοκινητό vodafone.

Η Cosmote εγκρίνει. Πάω σήμερα στο κατάστημα vodafone να πάρω κάρτες.

Με μπλοκάρει το σύστημα και δεν αφήνει τον υπάλληλο να δώσει. Ο ίδιος μου λέει ότι το έχει ξανασυμβεί με αρκετά νούμερα αυτόν τον καιρό και δεν υπάρχει λύση. Με διώχνει.

Παίρνω εξυπηρέτηση πελατών vodafone, κρατάνε τα στοιχεία μου και λένε ότι θα μιλήσουν με το κατάστημα. Ποτέ δεν μιλάνε ούτε με το κατάστημα ούτε με εμένα.

Βλέποντας ότι δεν βγάζω άκρη με voda, παίρνω cosmo και ζητάω να πάνε οι γραμμές στο mobile basic να μην τρέχουν τα μεγάλα πάγια χωρίς εκπτώσεις. Μου λένε ότι η vodafone έχει ενεργή ακόμα την φορητότητα και δεν μπορεί να γίνει καμία αλλαγή στην γραμμή.

Πάλι τηλέφωνο στο κατάστημα voda, ακυρώνει τις φορητότητες.

Καπάκι SMS από voda, οι ακυρώσεις φορητότητας δεν ισχύουν γιατί έγιναν εκπρόθεσμα. Γειά σας.

Άντε πάλι τηλέφωνο voda, ακυρώστε εδώ και τώρα τις φορητότητες γιατί από δικιά σας υπαιτιότητα δεν μπορούν να γίνουν.

Μου εξηγεί η κοπέλα ότι η φορητότητα θα πάρει _ΠΑΝΩ ΑΠΟ ΕΝΑΝ ΜΗΝΑ_. Της λέω κοφτά ότι η ΕΕΤΤ λέει 5-7 ώρες. Ένα ξερό έχετε δίκιο και μετά «Αφήστε μου τηλέφωνο να μιλήσω με τον προϊστάμενο βάρδιας και όταν έχω νέα θα σας τηλεφωνήσω».

 

Μου μυρίζει εδώ και ώρα καταγγελία στην ΕΕΤΤ και συνήγορο καταναλωτή. Είναι υπεύθυνοι για κάθε χρέωση της Cosmote από την στιγμή που αρνήθηκαν να εκτελέσουν την φορητότητα ενώ όλα τα άλλα ήταν σωστά μέχρι τώρα.

Πρέπει να κάνουμε κάτι, θα σκοτώσουν τις φορητότητες με τις πρακτικές τους. Η καταγγελία από εμένα θα γίνει, είναι παράνομοι να λένε 1+ μήνα ενώ η ΕΕΤΤ λέει 5-7 ώρες.

Link to comment
Share on other sites

Update: Ο κακός χαμός.

Το 13830 λέει ότι οι αριθμοί πρέπει να πάνε στην Vodafone γιατί έχει δώσει το ok η ΕΒΔΑΦ και είναι συστεμικώς αδύνατον να ακυρωθεί η φορητότητα. Τους εξηγώ ότι δεν με ενεργοποιούν από το κατάστημα και δεν καταλαβαίνουν γιατί.

Το κατάστημα λέει ότι δεν έχει σχέση το ok της ΕΒΔΑΦ και πρέπει να ακυρωθεί η φορητότητα γιατί δεν έχουν δυνατότητα ενεργοποίησης.

 

Με γεμίζουν αισιοδοξία για την συνέχεια της συνεργασίας.

I :love: Vodafone GR. #not

Link to comment
Share on other sites

Δέχτηκαν τελικά να επιστρέψουν τις γραμμές στην cosmote μετά από παρέμβαση «επιθεωρητή». Μάλλον θα ήταν ο επιθεωρητής Κλουζώ. :cool:

Τρελή ταλαιπωρία και ασυναρτησίες. Πρέπει να διαμαρτυρηθούμε αλλιώς στην επόμενη φορητότητα θα μας ζητήσουν την τραπεζαρία και 2-3 καναπέδες από το σπίτι.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...