Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Τροποποίηση ανακοίνωσης αλλαγής στην υπηρεσία περιαγωγής για συνδρομητές καρτοπρογράμματος

 

6/2/2016

 

http://i63.tinypic.com/6ehpux.jpg

 

Τροποποίηση ανακοίνωσης αλλαγής στην υπηρεσία περιαγωγής για συνδρομητές καρτοπρογράμματος

Η εταιρεία VODAFONE – ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει την παρακάτω αλλαγή που αφορά ιδιώτες και επαγγελματίες συνδρομητές καρτοπρογράμματος:

 

Η υπηρεσία περιαγωγής Vodafone Πας Παντού από 18 Απριλίου 2016 καταργείται για συνδρομητές καρτοπρογράμματος και οι χρεώσεις περιαγωγής αντικαθίστανται από τις βασικές χρεώσεις σύμφωνα με τον τρέχοντα τιμοκατάλογο της Vodafone. Τελευταία ημερομηνία εμπορικής διάθεσης σε νέους συνδρομητές η 17η Μαρτίου 2016.

 

Όσοι συνδρομητές επιθυμούν μπορούν να ενεργοποιήσουν την υπηρεσία Daily Travel Pack, που προσφέρει 30 λεπτά ομιλίας για εξερχόμενες κλήσεις, 30 sms και 100ΜΒ μόνο με €3 την ημέρα. Το ιδανικό πακέτο επικοινωνίας για όσους ταξιδεύουν στην Ευρώπη!

 

Για περισσότερες πληροφορίες επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr/roaming

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιουσα το σποτιφαι με 3g και αν και δεν πολυελεγχω το υπολοιπο των ΜΒ μου συχνα ειχα την εντυπωση οτι δεν καταναλωνε πολλα ισως και καθολου.

 

Σημερα το τεσταρα λιγο πιο διεξοδικα μιας και αλλαξε ο μηνας και μηδενισε το προγραμμα μου. Το αφησα να παιξει 3 τραγουδια. Συμφωνα με το αιφον καταναλωσε 10ΜΒ. Μετα τσεκαρα το βονταφον app και δεν ειχε καταναλωσει ουτε 1. To τσεκαρα ξανα μετα απο κανα τεταρτο μηπως εχει αργη ανανεωση το αππ αλλα και παλι δεν ειχε καταναλωθει ουτε 1ΜΒ.

 

Υπαρχει περιπτωση το στρημινγκ του σποτιφαι να μην καταναλωνει data προγραμματος οπως πχ το εχει η Κοσμοτε σε καποια προγραμματα της;

 

ΥΓ Εχω το Red1 + 750MB 4Sharing και το κινητο μου ειναι iphone 6s.

Link to comment
Share on other sites

Δεν παίζει να μη σε χρεώνει δεδομένα, γιατί η Vodafone συνεργάζεται με το Napster και όχι με το Spotify.
Link to comment
Share on other sites

Βάλε το να παίξει περισσότερα τραγούδια και παρακολούθησέ το μήπως χρεώνει τα ΜΒ με καθυστέρηση...

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Τον τελευταιο καιρο χρησιμοποιουσα το σποτιφαι με 3g και αν και δεν πολυελεγχω το υπολοιπο των ΜΒ μου συχνα ειχα την εντυπωση οτι δεν καταναλωνε πολλα ισως και καθολου.

 

Σημερα το τεσταρα λιγο πιο διεξοδικα μιας και αλλαξε ο μηνας και μηδενισε το προγραμμα μου. Το αφησα να παιξει 3 τραγουδια. Συμφωνα με το αιφον καταναλωσε 10ΜΒ. Μετα τσεκαρα το βονταφον app και δεν ειχε καταναλωσει ουτε 1. To τσεκαρα ξανα μετα απο κανα τεταρτο μηπως εχει αργη ανανεωση το αππ αλλα και παλι δεν ειχε καταναλωθει ουτε 1ΜΒ.

 

Υπαρχει περιπτωση το στρημινγκ του σποτιφαι να μην καταναλωνει data προγραμματος οπως πχ το εχει η Κοσμοτε σε καποια προγραμματα της;

 

ΥΓ Εχω το Red1 + 750MB 4Sharing και το κινητο μου ειναι iphone 6s.

Εάν έχεις ξαναπαίξει τα τραγούδια που άκουσες στη δοκιμή που έκανες, τότε είναι πολύ πιθανό να είχαν αποθηκευτεί στην προσωρινή μνήμη της συσκευής και να μην έγινε streaming.:)

Επίσης, βεβαιώσου ότι δεν τα έχεις αποθηκεύσει για offline ακροάσεις.

Link to comment
Share on other sites

Τιμολογιακές αλλαγές σε εμπορικά διαθέσιμα και μη προγράμματα για επαγγελματίες

http://s15.postimg.org/u98wrjsp7/Vodafone_650x208.jpg

 

Η εταιρεία VODAFONE ΠΑΝΑΦΟΝ ΑΕΕΤ (Vodafone) ανακοινώνει τις παρακάτω αλλαγές:

*(Α) Από την 8η Απριλίου 2016, όλα τα Ευέλικτα Επαγγελματικά προγράμματα συμβολαίου θα διαθέτουν περισσότερα SMS προς εθνικούς προορισμούς και λεπτά ομιλίας προς διεθνείς προορισμούς (Ζώνης 1 & Ζώνης 2) εντός της ενσωματωμένης αξίας τους. Η νέα ενσωματωμένη αξία,*για νέους και υφιστάμενους συνδρομητές, διαμορφώνεται ως εξής:

 

http://s10.postimg.org/yp4h2n5tl/table_bus.png

 

Παράλληλα σε όλα τα Ευέλικτα Επαγγελματικά προγράμματα συμβολαίου η χρέωση για αποστολή γραπτού μηνύματος προς εθνικούς προορισμούς διαμορφώνεται από 0,145€/SMS σε 0,1494€/SMS, ενώ η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και κινητά μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας διαμορφώνεται από €0,006/δευτ σε €0,00633/δευτ. Η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένουν ως έχουν.

 

(Β) Από την 8η Απριλίου 2016, η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και κινητά μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας για τα επαγγελματικά προγράμματα συμβολαίου Vodafone My Business, Vodafone My Business Ελεύθερα και Vodafone My Business Europe διαμορφώνεται από €0,006/δευτ σε €0,00633/δευτ. Η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένουν ως έχουν.

 

(Γ) Από την 8η Απριλίου 2016, στα εταιρικά προγράμματα ‘Vodafone για το γραφείο’ (Νέο Σταθερό 1000+60, Νέο Σταθερό 2000+60, Νέο Σταθερό 3000+60, Νέο Σταθερό 1000 Διεθνή+60, Νέο Σταθερό 2000 Διεθνή+60, Νέο Σταθερό 3000 Διεθνή+60, Σταθερά 600 και Σταθερά 1000), η χρέωση για κλήσεις εντός Ζώνης προς κινητά μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας διαμορφώνεται από €0,0028/δευτ. σε €0,0030/δευτ. προς Δίκτυα Vodafone/Cosmote και από €0,0029/δευτ. σε €0,0031/δευτ. προς WIND. Η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένουν ως έχουν. Επίσης στα παραπάνω προγράμματα 'Vodafone για το γραφείο’ το μηνιαίο πάγιο αυξάνεται κατά €1,50.

 

(Δ) Από την 29η Απριλίου 2016, στα επαγγελματικά προγράμματα συμβολαίου «Προνομιακό Ενδοεταιρικά 25» και «Προνομιακό Απεριόριστο 25» η χρέωση για αποστολή γραπτού μηνύματος προς εθνικούς προορισμούς διαμορφώνεται από €0,1266/SMS σε €0,1392/SMS, ενώ η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και κινητά διαμορφώνεται από €0,002718/δευτ σε €0,00299/δευτ. Η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένουν ως έχουν.

 

(Ε) Από την 1η Απριλίου 2016, στα Vodafone Εταιρικά Καρτοπρογράμματα, η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και κινητά μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας διαμορφώνεται από 0,006€/δευτ. σε 0,007€/δευτ. και η χρέωση για αποστολή γραπτού μηνύματος προς εθνικούς προορισμούς διαμορφώνεται από 0,145€/SMS σε 0,1494€/SMS. Οι ανωτέρω αλλαγές εφαρμόζονται και για τον υπολογισμό του ρυθμού κατανάλωσης του διαθέσιμου μηνιαίου ποσού κατανάλωσης για τα Vodafone Εταιρικά Καρτοπρογράμματα 19,5 / 22,5 / 27,5 και 500. Η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένουν ως έχουν.

 

(ΣΤ) Από την 1η Απριλίου 2016, η χρέωση για αποστολή γραπτού μηνύματος προς εθνικούς προορισμούς διαμορφώνεται από 0,145€/SMS σε 0,1494€/SMS στα προγράμματα συμβολαίου Vodafone My Business RED, Vodafone My Business, Vodafone My Business Ελεύθερα και Vodafone My Business Europe.

 

(Ζ) Από την 1η Απριλίου 2016, το μηνιαίο πάγιο των επαγγελματικών προγραμμάτων συμβολαίου Ευέλικτο Επαγγελματικό 90 / 180 / 300 / 420 / 540 / 720 / 960, Επαγγελματικό 80 / 150 / 300 / 540 (με εμπορική διάθεση έως 09/10/2006), Νέο Επαγγελματικό 90 / 180 / 300 / 420 / 540 / 720 / 900 / 960 (με εμπορική διάθεση έως 26/6/2009), Ατομικό Επαγγελματικό 120 / 240 και Νέο Ατομικό Επαγγελματικό 90 / 180 / 300 αυξάνεται κατά €1, ενώ δεν υπάρχει καμία μεταβολή στα μηνιαία πάγια των επιπρόσθετων επιλογών χρόνου ομιλίας που είναι συμβατά με όλα τα παραπάνω προγράμματα χρήσης.

 

(Η) Από την 1η Απριλίου 2016, η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και κινητά για το Βασικό Επαγγελματικό πρόγραμμα συμβολαίου, διαμορφώνεται από €0,004966/δευτ σε €0,0052/δευτ. Επίσης, η χρέωση για κλήσεις προς εθνικά σταθερά και κινητά μετά την παρέλευση του ενσωματωμένου χρόνου ομιλίας για τα επαγγελματικά προγράμματα συμβολαίου Vodafone My Business RED διαμορφώνεται από €0,00567/δευτ σε €0,006/δευτ. Για το μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα συμβολαίου «Επαγγελματικό» χωρίς διαθέσιμο χρόνο ομιλίας (εμπορική διάθεση έως 24/09/2007) η χρέωση κλήσεων προς εθνικά σταθερά καθώς και κινητά Vodafone διαμορφώνεται από €0,00382/δευτ. σε €0,004066/δευτ. και προς άλλα εθνικά κινητά από €0,004966/δευτ σε €0,0052/δευτ. Η ενιαία χρέωση κλήσεων προς εθνικά σταθερά και κινητά για το μη εμπορικά διαθέσιμο πρόγραμμα συμβολαίου «Επαγγελματικό» χωρίς διαθέσιμο χρόνο ομιλίας (εμπορική διάθεση έως 22/7/2010) διαμορφώνεται από €0,00382/δευτ. σε €0,004066/δευτ. Οι αλλαγές αυτές αφορούν και τις περιπτώσεις που τα παραπάνω προγράμματα συνδυαστούν με τις επιπρόσθετες επιλογές: Ενδοεταιρικό 60 ή Απεριόριστο Ενδοεταιρικό. Σε περίπτωση συνδυασμού των παραπάνω προγραμμάτων με την επιπρόσθετη επιλογή «Κλήσεις προς σταθερά», οι χρεώσεις των κλήσεων προς εθνικούς σταθερούς προορισμούς δεν επηρεάζονται. Η ελάχιστη διάρκεια χρέωσης και το βήμα χρέωσης παραμένουν ως έχουν.

 

(Θ) Από την 1η Απριλίου 2016, η χρέωση για την ακρόαση μηνυμάτων του προσωπικού τηλεφωνητή κινητής τηλεφωνίας και Vodafone Business Connect (κλήση προς τους σύντομους κωδικούς 121 και 124 αντιστοίχως) διαμορφώνεται από € 0,25 σε € 0,30 ανά κλήση για τους επαγγελματίες συνδρομητές συμβολαίου κινητής τηλεφωνίας, εταιρικού καρτοπρογράμματος, Vodafone για το Γραφείο και Vodafone Business Connect .

Όλες οι ανωτέρω τιμές περιλαμβάνουν ΦΠΑ 23%. Για περισσότερες πληροφορίες, παρακαλούμε επισκεφθείτε το http://www.vodafone.gr

 

Δυνάμει των ανωτέρω αλλαγών οι συνδρομητές που επηρεάζονται έχουν το δικαίωμα καταγγελίας της σύμβασής τους αζημίως (εξαιρούνται τυχόν επιδοτήσεις), εντός ενός μηνός από την παρούσα ανακοίνωση.

 

http://www.vodafone.gr/portal/client/news/announcementClient!pressReleaseDetails.action?pressReleaseId=40383&dateFrom=&dateUntil=

http://s33.postimg.org/4rv5rf5in/IMG_20160603_140152.jpg

https://telegram.org

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια δευτερη σιμ μόνο για data στο ταμπλετ μου, που μοιράζεται το πρόγραμμα για ιντερνετ του κινητου μου.

Μου έρχονται συνέχεια μηνύματα από το helpdesk της vodafone του τύπου: "πρόβλημα στην ολοκλήρωση αιτημάτων μέσω aios-sibel". Γνωρίζει κάποιος σε τί πράγμα αναφέρονται;

Link to comment
Share on other sites

Έχω μια δευτερη σιμ μόνο για data στο ταμπλετ μου, που μοιράζεται το πρόγραμμα για ιντερνετ του κινητου μου.

Μου έρχονται συνέχεια μηνύματα από το helpdesk της vodafone του τύπου: "πρόβλημα στην ολοκλήρωση αιτημάτων μέσω aios-sibel". Γνωρίζει κάποιος σε τί πράγμα αναφέρονται;

 

 

Χεχε, είναι βέβαιο ότι είναι μόνο data η κάρτα; Μου φαίνεται ότι κάποια SIM μπέρδεψαν στο κατάστημα και έχεις τη SIM του εταιρικού τηλεφώνου του καταστήματος που λαμβάνει και μηνύματα αν υπάρχει κάποιο πρόβλημα στο σύστημα.

 

Κάνε μια δοκιμή, βάλε τη SIM σε ένα κινητό και δοκίμασε να κάνεις μια κλήση. Αν μπορέσεις, τότε δεν είναι data η SIM αλλά κάτι άλλο. :)

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Σε ένα samsung ace που τρέχει android 2.3 Gingerbread, δουλεύει κανονικά tethering με vodafone.

Το έχω στο γραφείο κάποιες μέρες για hot spot και για eradio.

Δεν ξέρω βέβαια, επειδή έχει περάσει και αρκετός καιρός, μήπως βρέθηκε ο τρόπος

για tethering με vodafone σε android 4 και πάνω για unrooted;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εκανα εγγραφή στο sait γιατί είδα πως ειστε τζιμανια και ξέρετε κ θα μπορεσετε να μου λυσετε τις αποριες που εχω, εμενα μου φαινονται βουνό γιατί δεν έχω τον χρονο να τρεχω σε καταστήματα. Λοιπον, εχουμε ένα εταιρικό συμβόλαιο vodafone , που αν δεν κάνω λάθος ληγει τον Μαιο. η πρώτη ερωτηση είναι αυτή, πως μαθαίνω πότε λήγει το συμβόλαιο;

2) επειδή οι καιροι είναι δύσκολοι θέλουμε να το μετατρεψουμε σε Q (ουσιαστικά οι χρηστες είμαστε όλοι μέλη της ίδιας οικογενειας) αλλα να κρατήσουμε τους αριθμους. Πότε πρεπει να κάνουμε αίτηση φορητότητας του αριθμου; όταν λήξει το συμβόλαιο ή λίγο καιρό πιο πριν; θα αργήσει να ενεργοποιηθει η φορητότητα; Την αίτηση θα την κάνουμε στην Q ή στην vodafone; αν λήξει το εταιρικό συμβόλαιο κ ακομη δεν έχουμε αποφασίσει που θα πάμε, συνεχίζει να ισχύει η παροχή απο την vodafone με τις κανονικές χρεώσεις ή απλα θα ισχυει το νουμερο μόνο για μας παίρνουν τηλέφωνο χωρίς να μπορουμε να παρουμε; Σορρυ αν είναι λίγο αστεία όλα αυτά αλλα είμαι και μεγάλος άνθρωπος χιχι δεν ξέρω απο τέτοια. Θεωρώ όμως πως αυτό το πακέτο της Q 60' 3€ και χρέωση απο το πρώτο δευτερόλεπτο μας κάνει.

Link to comment
Share on other sites

Στη βονταφον να μείνεις, έχει καλό πακέτο στο CU.

Με 5€ παίρνεις 200Λ προς βονταφον και 200Λ προς όλους και αν κάνεις μέσω ιντερνετ την αγορά σου δίνει άλλα 100Λ προς όλους. H q με 3€ δίνει 100Λ προς όλους, αλλά κάποιες φορές δεν φτάνει κι ας είναι ανα δευτερόλεπτο η χρέωση.

Link to comment
Share on other sites

Το ποιά εταιρία ειναι καλή για εσένα εξαρτάται απο την χρήση που κάνεις.

 

Εαν για παράδειγμα κάνεις πολλές ενδο-οικογενειακές κλήσεις τότε σε συμφέρει η Q διότι με 3ευρώ σου δίνει 1000 λεπτά ομιλίας προς όλη την Wind και Q. Αυτό σημαίνει πως εαν μεταφερθείτε όλοι σας σε Q, με 3 ευρώ θα μιλάτε 1000 λεπτά ο κάθε ένας, μεταξύ σας και προς άλλα νουμερα στην Wind/Q.

Επιπλέον θα μπορείτε να απολαμβάνετε τις προσφορές με κάθε ανανέωση του χρονου ομιλίας (πχ απο 10ευρώ κ πάνω δίνει 500ΜΒ ιντερνετ, εαν θυμάμαι σωστά, και τα χρήματα σου μένουν) ενω κατα διαστήματα βγάζει καλές "προσωποποιημένες" προσφορές.

 

Με 3ευρώ δίνει 100λεπτά προς όλα τα δίκτυα. Εάν κάνεις πολλές κλήσεις προς τα άλλα δίκτυα τότε ίσως να σκεφτείς κάποια άλλη εταιρία.

Φυσικά κατα διαστήματα βγάζει η Q προσφορές ομιλίας προς όλα τα δίκτυα που πραγματικά συμφέρουν πολύ αλλά αυτό δεν ειναι κάτι στάνταρ κ ειναι λιγάκι αβέβαιο για να ειναι δελεαστικό.

[ f i l i p p o s ] - [ lokalize.gr ]

Link to comment
Share on other sites

Καταρχας μπες στο site του CU και της Q για να δεις τα πακετα που εχουν.Αμα εισαι ικανοποιημενος με το σημα της Vodafone μεινε και πανε CU αλλιως στην Q.

Προτεινω Q γιατι:

 

 

1000' προς Wind(συμβολαια,

 

καρτοκινητα) και στην Q με 3€.

200' σε ολους με χρεωση ανα δευτερολεπτο με 6€(2 φορες το πακετο 100' προς ολους με 3€).

Με 11€ καρτα οπου 9€ θα ειναι καθαρα μεσα παιρνεις και 1000' προς Q και 1GB Internet επειδη κανεις ανανεωση απο 10€ και πανω.

 

Μπορεις να γραφτεις στο myQ και να βαζεις καρτα μεσω paypal και πιστωτικης/χρεωστικης καρτας.

 

 

Για τα sms εχεις δωρεαν WhatsApp(για τα sms μεταξυ σας).Το WhatsApp ειναι σαν το Viber και κανεις κλησεις,

 

στελνεις μηνυματα χωρις χρεωση δεδομενων(οι κλησεις χρεωνονται και σου αφαιρει τα MB απο το πακετο/bonus ανανεωσης).

Αρκει να σε καλυπτει το σημα στην Wind σε 3G/4G.

 

Αξιζει η Q και θα σας καλυψει ολους για να μιλατε μεταξυ σας και σε ολους.Επισης μπορειτε με 3€ ακομα να παρετε και 600MB αμα δεν φτασει το 1GB.Απλα καθε μηνα θα βαζετε καρτα και τα πακετα μεσα απο το myQ χωρις να πηγαινετε στο καταστημα Wind.Ειμαι στην Q 3 χρονια και ειμαι ικανοποιημενος με μονο θεμα που εχω ειναι το 3G της Wind το οποιο στην επαρχια ειναι κλαφτα,ειδικα Β.Ελλαδα.

 

Μολις ληξει το συμβολαιο κανε φορητοτητα αριθμου μεσω του site για να γλυτωσεις το 10αρικο.

Edited by Nikolas14

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

Γνωριζει μηπως καποιος να μου πει εαν η vodafone χρεωνει την παρακατω υπηρεσια; Στο site δεν το διευκρινιζουν:

 

Απόρριψη ανώνυμων κλήσεων

Σας δίνει την δυνατότητα να μην δέχεστε εισερχόμενες κλήσεις όταν σας καλούν με απόκρυψη. Όσοι σας καλούν με απόκρυψη θα ενημερώνονται με σχετικό

μήνυμα για να απενεργοποιήσουν την απόκρυψη και νασας καλέσουν ξανά.

Ενεργοποίηση: *77#

Απενεργοποίηση: #77#

 

https://statheri.vodafone.gr/support-article/23872/poies-psifiakes-eykolies-yparhoyn-diathesimes

http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

Είμαι κάτοχος καρτοκινητού Q εδώ και χρόνια και φίλος που δικαιούται φοιτητικό CU προθυμοποιήθηκε να κάνει το πακέτο για εμένα.

Αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω τον αριθμό μου στο όνομα του, ώστε στη συνέχεια, με τον αριθμό μου να γίνει το φοιτητικό πακέτο.

Τι προτείνετε σαν βήματα για το μικρότερο δυνατό χρόνο και κόστος;

1)Φορητότητα από Q σε Vodafone

2)Αλλαγή ονόματος κατόχου πριν τη φορητότητα ή μετά

3)Μετατροπή από CU σε Φοιτητικό CU

Το λέω ώστε να μη χρειαστεί να πάρω 3 φορές SIM μέχρι να καταλήξουμε.

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Ευχαριστώ

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα σε όλους,

Είμαι κάτοχος καρτοκινητού Q εδώ και χρόνια και φίλος που δικαιούται φοιτητικό CU προθυμοποιήθηκε να κάνει το πακέτο για εμένα.

Αυτό που θέλω είναι να μεταφέρω τον αριθμό μου στο όνομα του, ώστε στη συνέχεια, με τον αριθμό μου να γίνει το φοιτητικό πακέτο.

Τι προτείνετε σαν βήματα για το μικρότερο δυνατό χρόνο και κόστος;

1)Φορητότητα από Q σε Vodafone

2)Αλλαγή ονόματος κατόχου πριν τη φορητότητα ή μετά

3)Μετατροπή από CU σε Φοιτητικό CU

Το λέω ώστε να μη χρειαστεί να πάρω 3 φορές SIM μέχρι να καταλήξουμε.

Έχει κάνει κάποιος κάτι αντίστοιχο;

Ευχαριστώ

 

Δε νομίζω να έχει ιδιαίτερες διαφορές. Ρώτα vodafone γιατί πολύ πιθανόν κατά τη φορητότητα να μπορεί ταυτόχρονα να μεταφερθεί και στα καινούργια στοιχεία (σε σταθερά και συμβόλαια γίνεται σίγουρα). Οπότε μισός κόπος πάτε μαζί σε ένα κατάστημα υπογραφείς εσύ για φορητότητα και μεταφορά στα νέα στοιχεία στη voda το φοιτητικό γίνεται άλλωστε ούτως η άλλως αφού πρώτα ενεργοποιηθεί ως απλό cu στο δίκτυο

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Για εμενα κρατα Q και κανε φοιτητικο στο ονομα του φιλου σου με νεο αριθμο.Θα γλυτωσεις και τα 10€ φορητοτητα

My list of Devices: 2012 ZTE Blade 2, 2014: ZTE Blade 3, Galaxy S Duos 2 2015: Switch to Windows Phone Lumia 535, 2016: Moving to iOS with iPhone 5s, 2018: Back to Android Redmi 5 Plus, 2019: Xiaomi Redmi Note 7, 2020: iPhone SE 2020 , 2022: iPhone 13, 2023: iPhone 14 Pro 

Tablets: iPad 9th Gen 64GB WiFi 

Mobile: What’s Up+ Nova Unlimited All

Σταθερή: Cosmote 100/10 FTTH, Nova 200/20 FTTH, Cosmote Adsl 24

Link to comment
Share on other sites

Μπορουμε νατο κανουμε και σε κινητο vodafone CU ? (Στη Q card το ειχα κανει καποτε )

 

Ναι δεν παιζει ρολο αν ειναι συμβολαιο η καρτοκινητο.

Link to comment
Share on other sites

  • 4 weeks later...

Καλησπέρα αυτός ο αριθμός 6906397434 εμφανίζεται σε μήνυμα με όνομα αποστολέα DIAFIMHSH και σε προτρέπει να στείλεις την λέξη στοπ με sms για να μην συνέχίσεις να λαμβάνεις μηνύματα από αυτή την υπηρεσία αλλά το μήνυμα δεν πάει ποτέ γιατί ο αριθμός πιθανότατα δεν χρησιμοποιείται. Έχει μήπως κανείς καμιά ιδέα ποιός είναι απο πίσω;Στο μήνυμα εμφανίζεται επίσης ο αριθμός 9099000468. Πως μπορω να μαθω χωρις εισαγγελικη εντολη ποιος κρυβεται πισω απο αυτα τα μηνυματα γιατι δυστιχως ο εισαγγελεας μου ειπε οτι δεν μπορω με δικη του εντολη να το μαθω αυτο γιατι δνε απειλειται η ζωη μου απο αυτα τα μηνυματα και σε αυτο νομιζω εχει δικιο.

ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Και τι θα κάνεις; Θα πάρεις 5 άσβερκους και θα πας να τον κάνεις μπλε μαρέ;

Πάρε ένα τηλ τη voda να σου μπλοκάρουν τα sms από αυτόν τον αριθμό και τέλος.

Link to comment
Share on other sites

φιλε μου δεν φαινεται αριθμος φαινεται μονο το ονομα diafimish ως αποστολεας αν λοιπον μαθω ποιος ειναι θα τον καταγγειλω στην διωξη ηλεκτρονικου εγκληματος και θα εχει τις συνεπειες του νομου. απο εκει και περα τωρα η vodafone δεν μπορει να βαλει καμια φραγη επειδη ως αποστολεας δεν εμφανιζεται αριθμνος αλλα αυτο τονομα που σου ειπα και πριν.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...