Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


SuRfer
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ναι αλλά πρέπει να ξέρουμε και τις χρεώσεις της υπηρεσίας για να σχηματίσουμε γνώμη για τη χρησιμότητα της. Ξερει κάποιος να μας πει πόσο θα μας κοστίσει η κατα τα άλλα πολύ-είναι η αλήθεια-πρωτοποριακή αυτή ευκολία;
http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά πρέπει να ξέρουμε και τις χρεώσεις της υπηρεσίας για να σχηματίσουμε γνώμη για τη χρησιμότητα της. Ξερει κάποιος να μας πει πόσο θα μας κοστίσει η κατα τα άλλα πολύ-είναι η αλήθεια-πρωτοποριακή αυτή ευκολία;

Η απάντηση βρίσκεται στο πρώτο μήνυμα:

( Χρέωση per push - unlimited minutes - Roaming included - "Πακέτα κλήσεων" - pushes)

Δηλαδή είτε με χρέωση μετά από κάθε "push"-PTT κλήση, είτε με "πακέτα κλήσεων" π.χ. 100 PTT calls!

 

Θα δείξει...

Link to comment
Share on other sites

Πρίν αρκετο καιρό είχα κάποιο πρόβλημα με τη SIM της συσκευής (Νοκια 6610) και μετά απο 3 επισκέψεις στο service ο αρμόδιος τεχνικός μου είπε πως το πρόβλημα το έχει η κάρτα γιατί λόγω της χρήσης βραχυκυκλώνει με το SIM reader. Οταν ρωτησα στη voda μου είπαν πως η πολιτική της εταιρείας έιναι να θεωρούνται όλες οι τυχούσες βλάβες στις κάρτες απο ΥΠΑΙΤΙΟΤΗΤΑ ΤΟΥ ΠΕΛΑΤΗ οπότε έπρεπε να πληρώσω 15 euros για την αλλαγή της. Μετά από οργισμένο email που έστειλα στην εξυπηρέτηση πελατών, μου είπαν πως επειδή είμαι παλιός πελάτης θα μου αντικαταστήσουν την κάρτα ΔΩΡΕΑΝ!!

 

Μου φαίνεται λοιπόν πως η πολιτική της εταιρείας αλλάζει όταν κάποιος αγανακτισμένος πελάτης (που δεν φταίει) κάνει παράπονα (και δεν είναι τα 15 euros, χαρά στο ποσόν) αλλα η κοροιδία...

 

Για το λόγο αυτό μη μασάτε το παραμύθι και διεκδικήστε τα δικαιώματα σας σαν καταναλωτές.

 

Η αντίδραση της εταιρείας ήταν άμεση αλλά πρέπει επιτέλους να γίνεται αυτό σε όλους τους πελάτες ΚΑΙ ΟΧΙ ΜΟΝΟ ΣΕ ΑΥΤΟΥΣ ΠΟΥ ΓΚΡΙΝΙΑΖΟΥΝ

http://img73.imageshack.us/img73/2921/userbar272687gb1.gif
Link to comment
Share on other sites

Άντε να φερει και η Βονταφον μια αξιοπρεπει σαν αυτη υπηρεσια να δει πως θα ανεβουν οι πωλησεις της.

Nokia 3310, 3510, 3510i, n81, n82, n95, Lumia 625 | SE T610, K700i, k750i, M600 | Sony Xperia Z1 | Samsung Galaxy S2, Galaxy S Advance, Note 4F | Apple iPhone 4s | Motorola Atrix 4G | HTC Touch HD, HD 2, Desire, Desire HD, Desire S

Current devices: iPhone 6s, Ipad 2

Δημήτρης

Link to comment
Share on other sites

το καλοκαίρι ενεργοποιείται από ΤΙΜ μέσω edge(210kbps).

και να το ενεργοποιήσει η vodafone θα είναι εξαιρετικά αισχρή η υπηρεσία.το gprs είναι εξαιρετικά αργό.ΔΕ ΝΟΜΙΖΩ ΝΑ ΠΡΟΧΩΡΗΣΕΙ ΟΠΟΤΕ ΣΕ ΤΕΤΟΙΑ ΚΙΝΗΣΗ... :lol:

Easy2Install:Easy2Integrate:Easy2Scale :: /// PD Baseband Developer

[sIGPIC][/sIGPIC]

Link to comment
Share on other sites

Την Παρασκευη εκανα αιτηση μεταφορας απο σιγιου σε συνδεση με τον ιδιο αριθμο. Αφου εκανα την αιτηση πηγα μετα απο 3 ωρες μου δωσαν και συσκευη τσαμπε και την καρτουλα με τον ιδιο αριθμο.

Ολα καλα εως εδω.

Σημερα Δευτερα και ακομα το καρτοκινητο μου δουλευει, ενω η αλλη καρτα ειναι νεκρη μετα απο τοσες ημερες.

Τι γινεται ρε παιδια; Η ενεργοποιηση μετα απο ποσες @#$$ημερες γινεται;

Ευχαριστω

Link to comment
Share on other sites

Καλεσε 13830 να σου πουν αυτοι. Μονο αυτοι μπορουνα να δουν τι παιζει..

Βλέπεις πράγματα και αναρωτιέσαι "Γιατί;"

Αλλά εγώ ονειρεύομαι πράγματα που δεν υπήρξαν ποτέ και λέω "Γιατί όχι;"

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον ζήτησες την μεταφορά Παρασκευή, δεν θα μπορούσε να γίνει η αλλαγή μέσα στο σ/κ. Τέτοιες υπηρεσίες μόνο καθημερινές εκτελούνται. Κανονικά σήμερα θα έπρεπε να μιλάει η νέα κάρτα. Περίμενε μέχρι αύριο, και αν ακόμα δεν, τότε κάλεσε στο 13830.
yakinthi :wink:
Link to comment
Share on other sites

Όντως το 2900 είναι Ανώνυμο SMS. Εγώ ξέρω ότι τόσο ο αποστολέας όσο και ο παραλήπτης πρέπει να είναι vodafone. Περισσότερα στο http://www.vodafone.gr
Link to comment
Share on other sites

gia na diloseis ta stoixeia sou gia opoiodipote logo theleis esi pernei 3is ergasimes meres.

tora an gia opoiondipote logo kapoios thelei na allaksei sim (i gia na to kanei simbolaio i gia opoiodipote allo logo) to kainourgio sim energopoiite i tin idia mera i tin alli mera mexri to mesimeri.

ara kapoios apo tin vodafone ekane patatia.

fonakse tous ligo kai eimai sigouros oti tha exei energopoiithi i karta sou mexri na pei ena :cool:

a re ksilo pou theloun merikes etairies :mad:

am i an alien or just crazy?????? :p

:alien: :tease:

Link to comment
Share on other sites

Εγώ όταν είχα κάνει το ίδιο είχε περάσει 1βδομάδα να μου την ενεργοποιήσουν αλλά με είχαν προειδοποιήσει από το vf shop. Πριν ενεργοποιηθεί με πήραν τηλ από την vf και μου είπαν ότι στις τάδε του μηνός την τάδε ώρα η κάρτα θα απενεργοποιηθεί και θα ενεργοποιηθεί η άλλη :)
http://briefcase.pathfinder.gr/download/317490
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω, δεν ρωτησα....πανω στα νεύρα μου ουτε καν μου περασε απο το μυαλο να ρωτησω γιατί έγινε αυτό.

Απλώς, μόλις κλείσαμε το τηλέφωνο ΑΚΡΙΒΩΣ μετα απο κανα 10 λεπτο είχα γραμμή....άρα κάποιος απολάμβανε περισσότερο απο όσο έπρεπε τον πρωινό καφέ του.

 

:lol: :lol: :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Καταρχήν δεν ξέρω αν το συγκεκριμένο post είναι για το Chat and Fun, αλλά δεν μπορούσα να βρω κάπου να κολλάει καλύτερα.

 

Σήμερα το πρωί μου ήρθε ένα μήνυμα στο κινητό που έλεγε "Παρακαλώ επικοινωνήστε μαζί μου". Αφού το αγνόησα μου ξαναήρθε και ένα δεύτερο ίδιο. Εννοείται πως ο αριθμός του αποστολέα φαίνεται κανονικά στην οθόνη μου.

 

Δεν πρόκειται να απαντήσω φυσικά, καθώς η όλη ιστορία μου θυμίζει κάτι αντίστοιχα e-mails που αποστέλλονται κατά χιλιάδες σε τυχαίες διευθύνσεις και περιμένουν το confirmation από κάποιον χρήστη για την καταχώρηση της e-mail διεύθυνσης σε spam λίστες. Ίσως να τον πάρω τηλέφωνο με απόκρυψη.

 

Ξέρει κάποιος κάτι για περισσότερο αυτό; Έχει σταλλεί και σε άλλους;

Link to comment
Share on other sites

Mήπως το νούμερο είναι voda? Είχε παλιά μια υπηρεσία το CU, δεν ξέρω αν την έχει ακόμα, που αν κάποιος δεν είχε μονάδες, μπορούσε να στείλει αυτό το τυποιημένο μήνυμα. Και καλά, δεν έχω μονάδες αλλά σε θέλω κάτι, οπότε παρε με εσύ.
Link to comment
Share on other sites

Call Me Back λεγεται η υπηρεσια. Δεν ειναι τιποτα πονηρο, ενας τροπος να ειδοποιησεις καποιον οταν δεν εχεις μοναδες. Εφοσον, οπως λες, δεν το αναγνωριζεις, απλως αγνοησε το. Υπαρχει τροπος να μπλοκαρεις αυτη την υπηρεσια παντως.

http://www.flyfishingdevon.co.uk/salmon/year1/parkinsons.gif

Link to comment
Share on other sites

για ποιο ακριβώς...το Chat'n'Flirt (όποιος το θυμάται....) ή το Vodafone Messenger?

You'll remember me...//For the rest of you Life!//

<------------------------------------------>

Amanitou City

Link to comment
Share on other sites

Γενικά για όλα. Το chat'n'flirt υπάρχει ακόμα;

Γιατί και να υπάρχει, το χρησιμοποιεί κανείς;;; :p

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=862&dateline=1324629158
Link to comment
Share on other sites

An kapoios stilei mms apo vodafone se kinhto germanias pou den ypostirizei mms kai den exei energopoihthei o paraliptis pos pernei to mms ypothetw tou erxete idopoihsh kai mporei meso internet na to lavei apo kapoia dieytinsi isos ?

 

ΑΠΟ VODAFONE ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΣΤΕΙΛΕΙΣ

ΣΕ ΓΕΡΜΑΝΙΚΟ,ΕΛΒΕΤΙΚΟ ΚΑΙ ΙΑΠΩΝΙΚΟ ΝΟΥΜΕΡΟ .

ΤΩΡΑ ΑΝ ΕΣΥ ΘΕΛΕΙΣ ΝΑ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙΣ ΣΕ ΣΥΣΚΕΥΗ ΠΟΥ ΔΕΝ ΕΧΕΙ MMS

ΘA TO ΛΑΒΟΥΝ ΩΣ ΕΞΗΣ:"GO TO THE FOLLOWING URL..... USING WAP OR

WEB YOUR PASSCODE IS..."(ΤΟΝ ΣΤΕΛΝΕΙ ΔΗΛΑΔΗ ΣΕ ΜΙΑ ΔΙΕΥΘΥΝΣΗ ΝΑ ΣΥΝΔΕΘΕΙ ΓΙΑ ΝΑ ΤΟ ΔΕΙ)ΑΛΛΑ ΑΝ ΔΕΝ ΤΟ ΑΝΟΙΞΕΙ ΣΤΙΣ ΕΠΟΜΕΝΕΣ 24 ΩΡΕΣ ΤΟΤΕ ΧΑΝΕΤΑΙ .

ΑΝ ΠΑΛΙ

ΔΕΝ ΛΑΒΟΥΝ ΤΙΠΟΤΑ ,ΔΕΝ ΜΠΟΡΕΙΣ ΝΑ ΚΑΝΕΙΣ ΚΑΤΙ .

«Έφυγα,ψάχνοντας το σήμερα...και χάθηκα....

»

Link to comment
Share on other sites

Μην γράφεις με κεφαλαία, είναι πολύ κουραστικό στην ανάγνωση και είναι σαν να φωνάζεις.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...