Jump to content

Περί... Vodafone γενικά


President
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μην μπερδεύεστε!

Άλλο το Vodafone 1-900 και άλλο το Vodafone 2all 400 (Προς όλους)

Τα νέα προγράμματα δεν δέχονται κάποια αύξηση.

Link to comment
Share on other sites

Άραγε... υπάρχει;

Η Cosmote για δεύτερη συνεχόμενη χρονία προσφέρει λεπτά (προς όλους), sms (προς όλους) και ΜΒ. Και η Voda έχει βάλει "χριστουγεννιάτικη προσφορά" ότι έχει σήμα παντού...

Εντάξει, μου φαίνεται πως θα αρχίσω να καλοβλέπω την Cosmote σιγά σιγά.

 

Και η Vodafone βγάζει προσφορες και δωράκια κατα την διάρκεια του χρόνου! Δεν καταλαβαίνω γιατι θα πρέπει να κάνει ακριβή αντιγραφή του δώρου της Cosmote για να ικανοποιηθεις! Μπορεί να θέλει να κάνει κάτι καλύτερο!

 

Πάντως δεν πειράζει, δοκίμασε Deutsche Telecom για να έχεις ιδία άποψη. Seeing is believing λένε στο χωριό μου...

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,

 

παρατηρώ ότι δεν μπορώ να βρω το My Vodafone app στο PLAY από το tablet μου (Nexus 7 v2 Kit Kat 4.4.2), ενώ στο Nexus κινητό μου το έχω και εγκατεστημένο. Δε θα έπρεπε να μπορώ να το βρω, ακόμα και αν δεν μπορούσα να το εγκαταστήσω;

Link to comment
Share on other sites

Εννοείς να δω τα apps που έχουν εγκατασταθεί και στις 2 συσκευές; Το tablet εγκατέστησε όλα τα apps που είχα και στο smartphone, ΕΚΤΟΣ του My Vodafone. Είμαι πολύ περίεργος μήπως σχετίζεται και με το γεγονός ότι δεν μπορεί να βρει 3G, αν και η Vodafone μου έχει ενεργοποιήσει τη καρτούλα μου και παρόλα αυτά μου βγάζει συνέχεια NO SERVICE|VODAFONE GR, όπως περιγράφω εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Μήπως ξεχάσατε οτι η Cosmote έδωσε για ολα τα ΣΚ του Νοεμβρίου 1500+1500sms +1500MB ;

 

Η πλάκα είναι ότι εγώ έκανα αίτηση διακοπής συμβολαίου και μετατροπή σε κάρτα 15 Νοεμβρίου. Η μετατροπή θα γίνει 15 Δεκεμβρίου. Ο τελευταίος λογαριασμός βγήκε 27 Νοεμβρίου και η cosmote μου ακύρωσε τα 1500 λεπτά και sms του Νοεμβρίου παρόλο που το συμβόλαιο μου είναι ακόμη σε ισχύ.

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ αλλά ποιο από τα δύο είναι... Γιατί αν έχει βάλει φραγη ο ίδιος θα την βγάλει κάποια στιγμή ενώ αν είναι κομένο δεν θα ξαναδουλέψει.

 

εάν είναι "κομένο" θα ξαναδουλέψει όταν πληρωθεί ο λογαριασμός. Αν κομένο εννοείς αποσυνδεδεμένο, τότε θα σου έβγαζε μύνημα οτι ο αριθμός δεν υπάρχει....

Link to comment
Share on other sites

Παίρνω τηλέφωνο εναν συνάδελφο μου και χωρίς να χτυπήσει ακουγεται το ηχογραφημένο μήνυμα

Ο συνδρομητής Vodafone που έχετε καλέσει, έχει ενεργοποιήσει τη φραγή εισερχομένων κλήσεων, παρακαλώ καλέστε αργότερα

Έχει ενεργοπιείσει φραγή ο ίδιος ή του το έχουν κόψει;

Έχει εγκαταστήσει κάποια εφαρμογή;

Με έχει βάλει σε μαύρη λίστα;:lol:

Μου κάνει εντύπωση που η Vodafone το λεει στο μήνυμα.

 

Λειτουργία αποκλεισμού ονομάζεται αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Γλώσσα έχεις ελληνικά ή αγγλικά; Αν δεν έχεις καταχωρήσει στο google wallet ελληνική πιστωτική τότε μπορεί λόγω locale να σου δείχνει το αμερικάνικο play store στο οποίο δεν είναι διαθέσιμο το Vodafone app.

Σε κάθε περίπτωση μπες με το tablet εδώ και κάνε κλικ σε αυτό το link

Θα σε πετάξει στο σωστό app του play store.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγγλικά. Πάτησα στο link και μου έβγαλε "Your device is not compatible with this version". Έχει καταφέρει να το εγκαταστήσει κανείς;
Link to comment
Share on other sites

καλώς ήρθες στο Myphone.

Εδώ απαγορεύονται τα Greeklish .Αν θές απάντηση σε παρακαλώ να τροποποιήσης το μήνυμα σου ώστε να μπορέσω να το διαβάσω.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Εγώ θα έβαζα CU

Με 10 ευρώ κάρτα πέρνεις 120 λεπτά ομιλίας προς όλη την Vodafone. Με 5 ευρώ από τα 10 παίρνεις 200 Vodafone + 100 προς όλους.

Βέβαια υπάρχει και το 0,01 στο καρτοκινητό , αλλά για άλλους αριθμούς θα πληρώνεις 5 ευρώ για 200 λεπτά. Υπάρχουν βέβαια και άλλες προσφορές στο CU.

Αν πάρεις πακέτο από αυτά που δίνουν στο METRO ή και σε καταστήματα Vodafone ( λένε απέξω -ειδική προσφορά - )θα έχεις 200 λεπτά προς όλους και 200 προς Vodafone με τα 5 ευρώ.

Link to comment
Share on other sites

Έχω αγγλικά. Πάτησα στο link και μου έβγαλε "Your device is not compatible with this version". Έχει καταφέρει να το εγκαταστήσει κανείς;

 

Ναι! πέρνεις το apk απο αλλη συσκευη και το εγκαθιστας χειροκινητα στην ταμπλέτα!

Current status: Galaxy S7 Duos, HP Spectre X360, Synology DS215j
Link to comment
Share on other sites

Ναι! πέρνεις το apk απο αλλη συσκευη και το εγκαθιστας χειροκινητα στην ταμπλέτα!

 

Δεν νομίζω οτι παίζει αυτό σε android 4.2.+, το google play έχει γίνει πιό "έξυπνο" σε αυτά.... τουλάχιστον από τη δική μου εμπειρία με το DG100.

Link to comment
Share on other sites

Στις 20/1/2014 αν θυμάμαι καλά λήγει η δωρεάν χρήση του 4G, έχει κανείς καμιά ιδέα Πως θα διαμορφώνεται η χρέωση από εκεί και μετά; Θα είναι εφάπαξ, με χρονοχρέωση, ογκοχρέωση, ανά σύνδεση, με διαφορετικές τιμές στα πακέτα δεδομένων κλπ;

Εγώ σαν χρήστης καρτοκινητής χρησιμοποιώ πακέτα δεδομένων τα οποία δεν έχουν διαχωρισμό 2/3/4G.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Στις 20/1/2014 αν θυμάμαι καλά λήγει η δωρεάν χρήση του 4G, έχει κανείς καμιά ιδέα Πως θα διαμορφώνεται η χρέωση από εκεί και μετά; Θα είναι εφάπαξ, με χρονοχρέωση, ογκοχρέωση, ανά σύνδεση, με διαφορετικές τιμές στα πακέτα δεδομένων κλπ;

Εγώ σαν χρήστης καρτοκινητής χρησιμοποιώ πακέτα δεδομένων τα οποία δεν έχουν διαχωρισμό 2/3/4G.

 

Απο οσο ξερω δεν υπαρχει κατι επισημο, αλλα δε νομιζω πως θα υπαρξει καποια εξτρα χρεωση τελικα.

- Xiaomi Redmi Note 3

- Asus Vivotab Note 8

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρξει καποια χρεωση τελικα λογικα θα ενσωματωθει στα πακετα. πχ στα καροκινητα μονο το μεγαλο πακετο με τα 500ΜΒ θα ειναι και για 4G κλπ..

My Mobile Phone History:

Ericsson T18 - NEC N331i - SAGEM X5-2 - MOTOROLA V620 - SE W300 - SE K550im - MOTOROLA V360 - Samsung J600- MOTOROLA V6 - HP 514 IPAQ - MOTOROLA Z10 - LG KU990 -Nokia 5230 - HTC Diamond 2 - ΒΒ 9000 - SE X10 Mini Pro - Motorola Flipout -SE Neo V- iPhone 4 - BB Z10 - SMG SI9505 - HTC M7 - Moto X 2nd - Samsung S6 - Iphone 6s - 1+3T - iPhone 8 Plus - Mix 2S - iPhone XR - iPhone 13

Link to comment
Share on other sites

αν υπαρξει καποια χρεωση τελικα λογικα θα ενσωματωθει στα πακετα. πχ στα καροκινητα μονο το μεγαλο πακετο με τα 500ΜΒ θα ειναι και για 4G κλπ..

Ωραίο και γρήγορο το 4G ρε παιδιά αλλά ζω και χωρίς αυτό. Δεν πρόκειται να αλλάξω συνήθειες και να ξοδεύω περισσότερα μόνο και μόνο γι αυτό. Ας ελπίσουμε να σοβαρευτούν και να το διαθέσουν χωρίς χρέωση, ούτως ή άλλως πόσοι είναι αυτοί που χρησιμοποιούν mobile data? Αν το κάνουν με χρέωση, θα χάσουν τους περισσότερους, αν όχι όλους, από αυτούς.

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει χρέωση. Απλά θα είναι διαθέσιμο μόνο στα προγράμματα με πάγιο από 60 ευρώ και πάνω περίπου όπως ισχύει και στην cosmote.
Link to comment
Share on other sites

Δεν νομιζω να υπαρχει χρέωση. Απλά θα είναι διαθέσιμο μόνο στα προγράμματα με πάγιο από 60 ευρώ και πάνω περίπου όπως ισχύει και στην cosmote.

Οπότε και στην καρτοκινητή θα είναι διαθέσιμο μόνο στα "ακριβά" πακέτα λογικά...

Proud to be an anime otaku! Judge me if you dare! :yinyang:

Nokia 3210 -> Nokia 3330 -> SE T610i -> SE k750i -> Nokia Ν95 -> Samsung Wave -> SE Xperia Neo V -> Sony Xperia SP -> LG Nexus 5

Link to comment
Share on other sites

Στις 20/1/2014 αν θυμάμαι καλά λήγει η δωρεάν χρήση του 4G, έχει κανείς καμιά ιδέα Πως θα διαμορφώνεται η χρέωση από εκεί και μετά; Θα είναι εφάπαξ, με χρονοχρέωση, ογκοχρέωση, ανά σύνδεση, με διαφορετικές τιμές στα πακέτα δεδομένων κλπ;

Εγώ σαν χρήστης καρτοκινητής χρησιμοποιώ πακέτα δεδομένων τα οποία δεν έχουν διαχωρισμό 2/3/4G.

 

Αν κάτι έχει ήδη παραταθεί 2 φορές, δεν βρίσκω κανένα λόγο να μην παραταθεί άλλες 22 φορές.

Μιας και εδώ γράφουμε εικασίες , εγώ εικάζω ότι δεν πρόκειται να υπάρξει κανενός είδους χρεώση για το 4G . Αρκεί που σου χρεώνουν τα ΜΒ.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Περί... Vodafone γενικά
  • The title was changed to wrong
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...