Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Περίμενω δέμα από gearbest μέσω της μεθόδου Railway shipping ..Στο στο app του gearbest βγάλω ότι είναι Σλοβακία..ξέρουμε περίπου χρόνο για Θεσσαλονίκη; έχει 35 μέρες που έχει αποσταλεί

 

Στάλθηκε από το LEX722 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Πιστεύετε ότι από αύριο θα δω καμία κίνηση; Έχει κάποιος Παραγείλει από Thomann και του ήρθαν μέσα σε 6-8 εργάσιμες μέρες όπως λέει η σελίδα τους;

Οδικώς έρχεται. Μέχρι την Παρασκευή θα το έχεις.

Ο "δάσκαλος", ζαίος και με άποψη επί παντός επιστητού και οι "δικαστές" της Vodafone (κατά πρώτο λόγο) και της Cosmote.😅

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα ενα ταμπλετ απο το αμαζον.ιτ στις 29 απριλιου(ηταν ετοιμο για αποστλοη διαθεσιμο).ακομα και σημερα δεν εχει γινει αποστολη λεει οτι ετοιμαζεται.τουε εχω στειλει 7 εμαιλ και ολο λενε οτι ειναι ετοιμο να φυγει.ο πωλητης ειναι η ιδια η αμαζον.εχετε μκαμια ιδεα?

"κρειττον τοις ποσιν ολισθειν ή τη γλώσση"

Ειναι προτιμότερο το στραβοπάτημα με τα ποδια παρά με τη γλώσσα.

ΔΙΟΓΕΝΗΣ Ο ΛΑΕΡΤΙΟΣ

66 π.Χ

Link to comment
Share on other sites

παρηγγειλα ενα ταμπλετ απο το αμαζον.ιτ στις 29 απριλιου(ηταν ετοιμο για αποστλοη διαθεσιμο).ακομα και σημερα δεν εχει γινει αποστολη λεει οτι ετοιμαζεται.τουε εχω στειλει 7 εμαιλ και ολο λενε οτι ειναι ετοιμο να φυγει.ο πωλητης ειναι η ιδια η αμαζον.εχετε μκαμια ιδεα?
Τι σχέση έχει με τα ΕΛΤΑ που το αναφέρεις;

Υπάρχει άλλο θέμα για αγορές online

 

Unleashed by my rooted OP3T on 8.0

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

στο DHL βγάζει αυτό

"Wed, 25.04.18 06:46 Feucht, Germany

The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization.

 

:blink: - εγω απο τις 19 του προηγουμενου μηνος και ακομη στο περιμενε (!) 17 το εστειλε ο γερμανος και στις 19 κολλησε, εκτοτε σιγη

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Eχω προς παραδοση μια tv απο τον γερμανο. Και λεει στο tn ΠΡΟΣ ΠΑΡΑΔΟΣΗ 03-05-2018 09:24. Πηρα τηλ τα ελτα κουριερ μου λεει την εχει ο οδηγος. Ποτε θα ερθει ο τυπος; 10 το βραδυ; :( Οχι τιποτα αλλο σε 1μιση ωρα φευγω για δουλεια :mad:
Link to comment
Share on other sites

:blink: - εγω απο τις 19 του προηγουμενου μηνος και ακομη στο περιμενε (!) 17 το εστειλε ο γερμανος και στις 19 κολλησε, εκτοτε σιγη

 

Kι εμένα κολλημένο από 25 Απρίλη όπως ο φίλος, παραγγελία gearbest γερμανική αποθήκη

XGamers.gr :)
Link to comment
Share on other sites

Πάντως εγώ έπαθα πλάκα με την ταχύτητα σε 2 δέματα από Γερμανία με dhl. Το ένα το παρέλαβα σε 3 ημέρες και το άλλο σε 12, παραγγελίες από eBay.

 

Sent from my Huawei Mate S using Tapatalk

The day is my enemy, the night my friend
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι χάλι είναι αυτό παρήγγειλα ένα ανταλλακτικό κινητού από Γερμανία με DHL μου το έστειλε στις 18/4 και ακόμη να έρθει! Άλλες παραγγελίες που έκανα απο Κίνα μερικές μέρες πριν απο αυτήν τις έχω παραλάβει. Συνήθως έκανε 1 βδομάδα το πολύ να μου έρθουν από Ευρώπη.
Link to comment
Share on other sites

Ρε σεις τι χάλι είναι αυτό παρήγγειλα ένα ανταλλακτικό κινητού από Γερμανία με DHL μου το έστειλε στις 18/4 και ακόμη να έρθει! Άλλες παραγγελίες που έκανα απο Κίνα μερικές μέρες πριν απο αυτήν τις έχω παραλάβει. Συνήθως έκανε 1 βδομάδα το πολύ να μου έρθουν από Ευρώπη.
10 με 12 μέρες κάνουν εμένα τα ανταλλακτικά από Γερμανία με το γερμανικό ταχυδρομείο...έστειλες κανένα mail στο μαγαζί;;περίεργο..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Φιλικά Γιώργος

Link to comment
Share on other sites

Με μια δυσάρεστη έκπληξη έρχονται αντιμέτωποι το τελευταίο διάστημα όσοι καταναλωτές της ΔΕΗ επιλέγουν να πληρώσουν τους λογαριασμούς του ηλεκτρικού ρεύματος μέσω των ΕΛΤΑ, καθώς τα ταχυδρομεία δεν καταβάλλουν εμπρόθεσμα τα οφειλόμενα ποσά στην Επιχείρηση.

 

Σύμφωνα με πληροφορίες από την «Καθημερινή», οι καταναλωτές έφευγαν από τα γκισέ των ΕΛΤΑ, με την απόδειξη και ήσυχοι ότι έχουν τακτοποιήσει τις οφειλές τους – όσοι μάλιστα πληρώνουν εμπρόθεσμα αναμένουν και την έκπτωση επιβράβευσης του 15% που δίνει η ΔΕΗ. Μάταια όμως…

 

http://www.newsbomb.gr/oikonomia/story/882451/fesi-apo-ta-elta-se-anypopsiastoys-polites-poy-nomizan-oti-plirosan-ti-deh

 

10 με 12 μέρες κάνουν εμένα τα ανταλλακτικά από Γερμανία με το γερμανικό ταχυδρομείο...έστειλες κανένα mail στο μαγαζί;;περίεργο..

 

:cool: - εστειλα εγω, η απαντηση του γερμανου:

I will place an investigation order. At the moment DHL is very slow. We have a lot of delays and DHL says too much traffic.

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τη δικαστική οδό αποφάσισε να ακολουθήσει το Ινστιτούτο Καταναλωτών (ΙΝΚΑ) αναφορικά με το ζήτημα που έχει προκύψει με τους καταναλωτές της ΔΕΗ που παρόλο που πλήρωναν έγκαιρα τους λογαριασμούς ρεύματος μέσω ΕΛΤΑ, αυτοί φαίνονταν απλήρωτοι στη ΔΕΗ.

 

Το ΙΝΚΑ σε σχετική ανακοίνωση, αναφέρει ότι προτίθεται να καταθέσει συλλογική αγωγή «υπέρ των καταναλωτών ρεύματος από την ΔΕΗ που επλήρωσαν τους λογαριασμούς τους έγκαιρα και με την συμφωνία της σχετικής έκπτωσης που συμφωνήθηκε, τα ποσά παρέμειναν στα ΕΛΤΑ μέσω των οποίων έκαμαν τις πληρωμές τους».

 

:worry: - δηλαδη αμα (αμα....) φθασει η υποθεση στα δικαστηρια και αμα (αμα....) κερδισουν οι καταναλωτες ο καθενας θα παρει πισω την εκπτωση ?

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

10 με 12 μέρες κάνουν εμένα τα ανταλλακτικά από Γερμανία με το γερμανικό ταχυδρομείο...έστειλες κανένα mail στο μαγαζί;;περίεργο..

 

Στάλθηκε από το W2S μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Ήρθε επιτέλους Ελλάδα. Αλλά δεν το βγάζει στα ΕΛΤΑ πρέπει να μπεις dhl.gr και από εκεί το βγάζει. Παρόλα αυτά πολύ αργό! Από Κίνα παρέλαβα σε λιγότερο χρόνο!

Link to comment
Share on other sites

Παιδια να ρωτησο λιγο κατι αν εχει συμβει σε κανεναν το ιδιο. Εστειλα ενα δεμα με ελτα ξανθη απο αθηνα εφτασε ξανθη αλλα στο τρακινκ γραφει κλεισιμο και οτι πει ξανα κ.δ θεσσαλονικης. Γιατι μπορει να εγινε αυτο;
Link to comment
Share on other sites

Εικονα απο το 17track:

 

laos.jpg

 

Απο τη μια λεει 'country of destination' και θα ελεγα οτι πρεπει να ειναι Ελλαδα, απο την αλλη γραφει ακομη μπροστα το Laos.

Τελικα εφτασε το δεμα στην Ελλαδα ή οχι;

Link to comment
Share on other sites

Εικονα απο το 17track:

 

laos.jpg

 

Απο τη μια λεει 'country of destination' και θα ελεγα οτι πρεπει να ειναι Ελλαδα, απο την αλλη γραφει ακομη μπροστα το Laos.

Τελικα εφτασε το δεμα στην Ελλαδα ή οχι;

Το processed νομίζω το λένε σαν προωθήθηκε.

Άρα όχι δεν έχει φτάσει.

 

Sent from my i15-TCL using Tapatalk

ONEPLUS 6 64gb: rooted, Elemental kernel

NEXUS 4 16gb: Stock 5.0.1/Rastapop 5.0.2, Hell core b69L

Cube iwork 10 tablet 64gb: Win 10/Android 5.1

Tv Box CS968:RK3188, 4 Core 1.6ghz, 4 core VGA, 2GB Ram, Geass custom Rom

Link to comment
Share on other sites

:blink: - 80 ευρω παραπανω ο λογαριασμος του ρευματος στους γονεις μου, γιατι ?

επειδη τα ελτα ειχαν κρατησει τα χρηματα και τα εστειλαν καθυστερημενα οταν ηδη ειχε βγει ο νεος λογαριασμος και φυσικα εχασαν οι δικοι μου και την εκπτωση (συν τα νευρα-αγχος μεχρι να βρουν τι εγινε)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

αυτο πρωτη φορα το βλεπω!!! :lol::lol::lol:

 

17/5/2018, 18:45:50	Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ	ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ Δ. ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ)
17/5/2018, 14:46:11	Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ	ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ.Καβάλας(Θεσσαλονίκη))
17/5/2018, 12:46:11	Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ	ΑΦΙΞΗ ΣΕ
16/5/2018, 07:46:10	ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ)	ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ
9/5/2018, 17:01:00	ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ	ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ
9/5/2018, 00:06:00	ΛΑΪΚΗ ΔΗΜΟΚΡΑΤΙΑ ΚΙΝΑΣ	ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ

 

Το δεμα φευγει απο κινα στις 9 του μηνα,

Σε λιγοτερο απο 10 μερες μπαινει ελλαδα (πολυ γρηγορα και εκκπλησομαι)

Στις 16 του μηνα φτανει στο Ελ Βελ...

Στις 17 του μηνα αντι να ερθει σπιτι μου (αθηνα) στο "αφιξη σε ..." φευγει και παει καβαλα!!!

Αφου εφαγε λαυρακι ιχθυοτροφειου καβαλας, λεει δεν παμε και μια σαλονικα για καμια μπογατσα να γουσταρουμε?

Περιμενω αυριο αν θα παει για τσιπουρα στα Ιωαννινα και αν τελικα θα δω δεμα η θα κανει βολτα σε ολη την ελλαδα....:cool::X

Edited by visualuser
Link to comment
Share on other sites

Πηγα ταχυδρομειο να παραλαβω δεμα με το διπλωμα οδηγησης μου, και μου ειπαν δεν ισχυει πλεον η παραλαβη με αυτο! Μονο αστ.ταυτοτητα!

Αληθευει;

Link to comment
Share on other sites

Πηγα ταχυδρομειο να παραλαβω δεμα με το διπλωμα οδηγησης μου, και μου ειπαν δεν ισχυει πλεον η παραλαβη με αυτο! Μονο αστ.ταυτοτητα!

Αληθευει;

Φυσικά. Μαζί με την υπογραφή του παραλήπτη, απαιτείται κι ο αριθμός αστυνομικής ταυτότητας ή διαβατηρίου, κάτι που το δίπλωμα οδήγησης δεν έχει. Ανέκαθεν ίσχυε αυτό

Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και έχει αριθμό το δίπλωμα οδήγησης . Γράμματα δεν έχει . Δηλαδή είναι του τύπου 002123456789
Link to comment
Share on other sites

Βεβαίως και έχει αριθμό το δίπλωμα οδήγησης . Γράμματα δεν έχει . Δηλαδή είναι του τύπου 002123456789

 

Εγω πιστευα οτι θελουν ουσιαστικα, εγγραφο ταυτοπροσωπιας.

Και το διπλωμα ειναι.

Οταν παω εγω ο ιδιος με το διπλωμα μου, τι ζητανε αστυνομικη ταυτοτητα;

Χρηζει διευκρινησης αυτο.

Link to comment
Share on other sites

Εγω πιστευα οτι θελουν ουσιαστικα, εγγραφο ταυτοπροσωπιας.

Και το διπλωμα ειναι.

Οταν παω εγω ο ιδιος με το διπλωμα μου, τι ζητανε αστυνομικη ταυτοτητα;

Χρηζει διευκρινησης αυτο.

 

Τα επίσημα έγγραφα από το κράτος που χρειάζεται για την ταυτοπροσωπια ειναι η αστυνομική ταυτότητα, το διαβατήριο, το δίπλωμα οδήγησης και το βιβλιάριο υγείας!

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...