Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πορτοφόλι μικρό ,φτηνό αξίας 7,91 ευρώ περνάει τελωνείο . Για την ακρίβεια αναμονή για τελωνείο με ταχυδρομείο της Ταυλανδης.
London for ever
Link to comment
Share on other sites

Τα Ελτα της υπομονης....

Παραγγελια απο Αγγλια, untracked, η οποια εγινε πριν 2 εβδομαδες,

και ακομη την περιμενω...

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση εχω παραγγειλει ενα mi band απο allibaba και εχει κολλησει στο τελωνειο, τα ΕΛΤΑ ζητανε ενα τιμολογιο αγορας. Τι πρεπει να τους παω εγω; Την αποδειξη του paypal;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

Να κανω μια ερωτηση εχω παραγγειλει ενα mi band απο allibaba και εχει κολλησει στο τελωνειο, τα ΕΛΤΑ ζητανε ενα τιμολογιο αγορας. Τι πρεπει να τους παω εγω; Την αποδειξη του paypal;
ακριβώς!

Απόδειξη του μαγαζιού δεν την δέχονται.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

οι ντελιβεραδες τις acs έχουν μαζί τους μηχάνημα για πληρωμή με κάρτα?

 

υ.γ δεν ξέρω αν είναι το σωστό τοπικ.

Link to comment
Share on other sites

Εκει γυρω στο καλοκαιρι, ειχε μπει μια σειρα με τα ελτα, μικροτερες καθυστερησεις.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου, αλλα οπως μπηκε ο Σεπτεμβρης, παλι αργοπορια διχως ελεος...

Link to comment
Share on other sites

Εκει γυρω στο καλοκαιρι, ειχε μπει μια σειρα με τα ελτα, μικροτερες καθυστερησεις.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου, αλλα οπως μπηκε ο Σεπτεμβρης, παλι αργοπορια διχως ελεος...

 

δεν ειναι ιδεα σου ετσι ειναι. εκει που ερχοταν ολα σε 12-15 μερες τωρα ξεκινησαν οι καθυστερησεις. πιαθανον να επεσαν και πολλες παραγγελιες αυτη τη περιοδο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

''Τα ΕΛΤΑ σβήνουν 190 κεράκια''

 

https://www.naftemporiki.gr/finance/story/1394767/ta-elta-sbinoun-190-kerakia

COSMOTE VDSL 100/10, COSMOTE TV FULL PACK, COSMOTE GIGAMAX UNLIMITED, COSMOTE INTERNET ON THE GO με κάρτα (εξοχικό), F2G (για δοκιμές), EON TV FULL PACK.

Link to comment
Share on other sites

19/9/18 12:05 - ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΤΑΧ/ΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗΣ - ΑΝΑΜΟΝΗ ΠΑΡΟΥΣΙΑΣΗΣ ΣΤΟ ΤΕΛΩΝΕΙΟ, ATHENS AIRMAIL CENTER

 

Εδώ περιμένουμε η πρέπει να στείλουμε απόδειξη για 2,5€ ???

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εκει γυρω στο καλοκαιρι, ειχε μπει μια σειρα με τα ελτα, μικροτερες καθυστερησεις.

Δεν ξερω αν ειναι ιδεα μου, αλλα οπως μπηκε ο Σεπτεμβρης, παλι αργοπορια διχως ελεος...

 

Εδω και 10 μέρες περιμένουμε στην δουλειά αλληλογραφία από Κύπρο ,από εκεί έχει σταλεί.

Link to comment
Share on other sites

Τα Ελτα της υπομονης....

Παραγγελια απο Αγγλια, untracked, η οποια εγινε πριν 2 εβδομαδες,

και ακομη την περιμενω...

 

:cool: - οπου να ειναι θα παραλαβεις και σε μενα πανω-κατω τοσο καθυστερουν,τουλαχιστον 12-3 μερες ημερολογιακες

το σαββατοκυριακο σε παει πισω, αμα βαριεται να στο φερει παρασκευη πας μετα για δευτερα

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

περιμενω στο ηρακλειο κρητης απο ανατολη στην ηπειρο ενα δεματακι αυτο πως το εξηγειτε..τι δουλεια εχει η πατρα με κρητη?? το σωστο ειναι απο γιαννενα-- αττικη-- ηρακλειο κρητη να παραλαβω...:lost: αουγκ

 

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

1/10/2018, 17:50:27 Κ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΠΑΤΡΑΣ)

1/10/2018, 15:21:18 Κ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Α.Τ.)

1/10/2018, 15:14:23 Κ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

1/10/2018, 14:55:28 ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΦΟΡΤΩΣΗ ΣΕ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ (--> Κ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)

1/10/2018, 14:06:43 ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ)

1/10/2018, 13:21:18 Κ.Δ. ΙΩΑΝΝΙΝΩΝ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

1/10/2018, 09:18:18 ΑΝΑΤΟΛΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ RECEPTION ΣΤΑΘΜΟΥ

Edited by olympiakos
Link to comment
Share on other sites

Καθόλου περίεργο .

Δεν έρχεται με αεροπλάνο αλλά οδικώς.

Link to comment
Share on other sites

Από 19 Σεπτεμβρίου και ακόμα περιμένει για παρουσίαση στο τελωνείο , τί γίνετε , πριν λίγο καιρό 1,2, μέρες και τελείωνε το τελωνείο . Τώρα άρχισαν πάλι τις μαϊμούδιες.

 

Στάλθηκε από το Redmi 5 Plus μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Από 19 Σεπτεμβρίου και ακόμα περιμένει για παρουσίαση στο τελωνείο , τί γίνετε , πριν λίγο καιρό 1,2, μέρες και τελείωνε το τελωνείο . Τώρα άρχισαν πάλι τις μαϊμούδιες.

 

Εχει φόρτο εργασίας το τελωνείο τέτοια εποχή .

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

Εχω αποστείλει στον Καναδά μια συστημένη επιστολή.

Από τις 24/9/2018 το tracking status παραμένει σε: ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ (--> ΚΑΝΑΔΑΣ)

 

Τα canada posts δεν αναγνωρίζουν καν το tracking number. Να απευθυνθώ στα ΕΛΤΑ ή παραμένουμε στα πλαίσια του φυσιολογικού;

 

Κι επίσης, τελευταία παρατηρώ πως πολλά εισερχόμενα δέματα, ειδικά απο ΕΕ, γυρνάνε σχεδον μετά απο 1-2 μέρες από την αποστολή σε status "Αφιξη στη χώρα προορισμού", αλλά πλέον καθυστερούν στο "Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ".

 

Δείχνει δηλαδή να ξεμπουκώνει το αεροδρόμιο πλέον, αλλά το Κ.Δ. Αττικης μάλλον ειναι το επόμενο bottleneck :)

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να στείλω ένα φαρμακευτικό σαμπουάν στον αδερφό μου στην Αγγλία, γνωρίζει κανείς αν μπορώ να το στείλω με τα ΕΛΤΑ ή θα το σταματήσουν σε τυχόν έλεγχο;
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

Τελωνειακός Έλεγχος δεν υπάρχει.

Απαγορευμένο είδος δεν νομίζω ότι είναι. https://www.elta-courier.gr/apagoreuseis_ems

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ, το λινκ που έδωσες το ξεκαθαρίζει το ερώτημα μου :)
http://www.danasoft.com/sig/grlansin.jpg
Link to comment
Share on other sites

  • 3 weeks later...

Ενα σωρο παραγγελιες απο κινα, μικρης αξιας (κατω των 10e), που εγιναν τελη Σεπτεμβρη, και βγηκε ο Οκτωβρης, και δεν εχει ερθει τιποτε ακομη....

:(

Link to comment
Share on other sites

Ενα σωρο παραγγελιες απο κινα, μικρης αξιας (κατω των 10e), που εγιναν τελη Σεπτεμβρη, και βγηκε ο Οκτωβρης, και δεν εχει ερθει τιποτε ακομη....

:(

 

Μου ηρθαν σημερα δυο παραγγελιες σταλμενες απο 4 και 6/10, περιμενω μια ακομη απο 9/10, απο Ali.

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

τι γινεται με το σαιτ στα ελτα βαρεσαν διάλυση ??

 

εδω και 5 μερες δεν δουλευει η αναζητηση

Link to comment
Share on other sites

τι γινεται με το σαιτ στα ελτα βαρεσαν διάλυση ??

 

εδω και 5 μερες δεν δουλευει η αναζητηση

μπες απο elta courier δουλευει

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...