Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ωραία τα εστηλα ,θα έχω κάποια ενημέρωσή οτι πήγε σωστά η αποδείξει και οτι έφυγε απ το τελωνείο και έρχεται Πειραιά ..?

Και ξέρουμε αν θα πληρώσω στο τελωνείο .?

Edited by serafeim71
Link to comment
Share on other sites

Ααααα Νόμιζα ότι θα έρθει στο σπιτι ..?

Φιλε ξέρω σε εχω πρήξει άλλα γνωρίζεις πάνω κάτω πόσο θα είναι το πόσο που θα πρέπει πληρώσω .?

Link to comment
Share on other sites

44.25€

121,89*24%+15τελη

 

----- προσθήκη μηνύματος 111 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Να ενημερώσω όσοι επιλέξαμε την μέθοδο priority line με ολλανδικο ταχυδρομείο από gearbest περνά τελωνείο και το gearbest την αφαίρεσε την μέθοδο αυτή.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έστειλα μία απόδειξη σε μορφή pdf. Θα τους κάνει; (Paypal Transaction Details). Πρέπει να είναι σαν του κ. Σεραφείμ;

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Δεν χρειάζεται τελικά είναι το ίδιο πράγμα.

Edited by Aristokratis
"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έστειλα μία απόδειξη σε μορφή pdf. Θα τους κάνει; (Paypal Transaction Details). Πρέπει να είναι σαν του κ. Σεραφείμ;

 

ΕΝΗΜΕΡΩΣΗ: Δεν χρειάζεται τελικά είναι το ίδιο πράγμα.

 

Καλησπέρα,Φιλε Aristokratis Δεν χρειάζεται το Κ ,Σεραφείμ,μια μεγάλη παρέα είμαστε.

(Αχ και να σου πω οτι ξεχασα το μικρο σου ονομα,!!)

.

εστηλα email και μετά από καμιά Ώρα μου ήρθε απάντησή

 

Το δέμα σας εκτελωνίστηκε και δρομολογείται για να απελευθερωθεί από το τελωνείο και να αποσταλεί μέσω των ΕΛΤΑ στο τοπικό σας ταχυδρομικό υποκατάστημα. Σας ευχαριστούμε.

 

ΤΜΗΜΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ

Link to comment
Share on other sites

Χώρα Προέλευσης : Βέλγιο

2018-01-16 19:16

"Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days."

 

Αυτό τι ακριβώς σημαίνει ότι είναι στο αεροδρόμιο το δέμα και καθυστερεί λόγω ελτά ?

 

Εμένα σε 2 δεματάκια unregistered με αριθμό αποστολής που αρχίζει με LVS έγραφε το ίδιο και σε 5 μέρες παρέλαβα

My mobile History:

ERICSSON GO118 -- ERICSSON GF768 -- ERICSSON T28s -- SONY ERICSSON P900 -- SONY ERICSSON G900 -- HTC LEGEND -- SAMSUNG GALAXY S3 mini -- SAMSUNG GALAXY S5 mini -- XIAOMI Mi5 -- XIAOMI Mi Mix 2s

Link to comment
Share on other sites

:rolleyes: - αντε βρε παιδια να τελειωνουμε πηγε 7 Φεβρουαριου

 

ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ / 24-01-2018/ 14:58 / ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ (ΚΑΤ)

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Εμένα σε 2 δεματάκια unregistered με αριθμό αποστολής που αρχίζει με LVS έγραφε το ίδιο και σε 5 μέρες παρέλαβα

 

εγώ παρέλαβα προχτές!

Link to comment
Share on other sites

Κάτι ψιλοπραγματάκια από GearBest μέσω Untracked(1.80 ευρώ σύνολο τα πράγματα),παρέλαβα σε 21 μέρες.

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Φιλε Aristokratis Δεν χρειάζεται το Κ ,Σεραφείμ,μια μεγάλη παρέα είμαστε.

(Αχ και να σου πω οτι ξεχασα το μικρο σου ονομα,!!)

.

εστηλα email και μετά από καμιά Ώρα μου ήρθε απάντησή

 

Το δέμα σας εκτελωνίστηκε και δρομολογείται για να απελευθερωθεί από το τελωνείο και να αποσταλεί μέσω των ΕΛΤΑ στο τοπικό σας ταχυδρομικό υποκατάστημα. Σας ευχαριστούμε.

 

ΤΜΗΜΑ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟΥ

ΕΛΛΗΝΙΚΑ ΤΑΧΥΔΡΟΜΕΙΑ

Εμένα τίποτα! Σε ποιό τηλέφωνο μπορώ να πάρω για να επικοινωνήσω;

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Σεραφείμ εσύ πώς/πού το έστειλες; Και τί ακριβώς έστειλες; Εγώ έστειλα πρώτα transaction details στο geta@elta-net.gr και αφού είδα ότι δεν πήρα καμιά απάντηση προώθησα το μήνυμα ηλεκτρονικού ταχυδρομείου που περιείχε την απόδειξη στην ίδια διεύθυνση. Καμιά ενημέρωση.

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Φίλε Γιώργο πήγα πίσω στα email μου βρήκα την αποδείξει αγοράς και έκανα προώθησή της αποδείξεις και επάνω στην αποδείξει έβαλα τον κωδικό RU161660279NL

και το εστηλα 2 φορές και μου ήρθε απάντηση ........

Link to comment
Share on other sites

εμενα ποτε δεν απαντανε...

"λογω ελλειψης χρονου" μου ειχαν πει στο τηλ

 

καλησπέρα φίλε μα γράφει ότι αρμοδία είναι η dhl Ελλάδος και όχι τα ΕΛΤΑ ,αύριο τηλέφωνό στην dhl Ελλάδος

 

γενικα ειχα διαβασει οτι μεγαλο ποσοστο των DHL Parcel (όχι DHL Express) έρχεται τελικα με ελτα

κ οι ιδιοι το γραφουν στο site

Σε περίπτωση που είστε ιδιώτης ενδέχεται να παραλαμβάνετε τις διεθνείς αποστολές σας και μέσω του τοπικού ταχυδρομείου.

 

τους πηρα παντως τηλ κ δεν ξερουν που ειναι λεει...ισως εχει κολλησει γερμανια λογω προβληματος κ μ ειπαν να μιλησω με τον αποστολεα

 

παντως δε θα μου εκανε εντυπωση να ειναι στο συστημα των ελτα κ γι αυτο να εχει χαθει απο το tracking

Edited by fotisvg
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,Φίλε Γιώργο πήγα πίσω στα email μου βρήκα την αποδείξει αγοράς και έκανα προώθησή της αποδείξεις και επάνω στην αποδείξει έβαλα τον κωδικό RU161660279NL

και το εστηλα 2 φορές και μου ήρθε απάντηση ........

Σεραφείμ αυτός ο κωδικός είναι του δικού μου αντικειμένου!!! Μπερδεύτηκες και έβαλες τον δικό μου;

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by Aristokratis
"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

επιπλεον το συστημα των ελτα φαινεται να ξεκολλάει

σμρ μου ηρθαν 7! πακετακια απλα untracked απο οκτ - νοε - δεκ :D

Πλεον ερχονται πολυ γρηγορα(μεσα σε 10-20 μερες)

 

Βεβαια περιμένω μια θηκη απο Ιούλιο/Αύγουστο και μια λάμπα απο Νοέμβριο. Αναθεμα ΑΝ ερθουν ποτέ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πλεον ερχονται πολυ γρηγορα(μεσα σε 10-20 μερες)

 

Βεβαια περιμένω μια θηκη απο Ιούλιο/Αύγουστο και μια λάμπα απο Νοέμβριο. Αναθεμα ΑΝ ερθουν ποτέ

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

 

@@ γρήγορα έρχονται, πάλι περνάνε μερικά τσακ μπαμ και τα περισσότερα κατα το πάσχα. Ακόμα παραλαμβάνω πακετάκια από Σεπτέμβρη και Οκτώμβρη και δεν έχω παραλάβει ούτε ένα ( αν δε κάνω λάθος τώρα ) από Δεκέμβρη ( από Ιανουάριο δε το συζητάω καν )

Link to comment
Share on other sites

Δεν λεω οτι ολα περνανε γρηγορα....

 

Χτες και προχτες παρελαβα 4 φακελακια/δεματα απο παραγγελία στις 15/1/18! Απο ebay και gearbest

 

 

 

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

@serafeim71 απάντα στα μηνύματά μου

 

Καλημέρα,ναι μάλλον αυτό έγινε,έκανα μεγάλη πατάτα !! φίλε τι κάνουμε τώρα ..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδιά,Μαλλον έκανα μεγάλη πατάτα,

απο την βιασυνη μου και την απειρία μου ..

χρησιμοποιούσα τον κωδικό του φιλου Aristokratis και εστηλα την δικη μου αποδείξει πληρωμής στα ελτα με τον κωδικό αποστολής του Aristokratis ..τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωσή παιδιά .?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα,ναι μάλλον αυτό έγινε,έκανα μεγάλη πατάτα !! φίλε τι κάνουμε τώρα ..?

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα παιδιά,Μαλλον έκανα μεγάλη πατάτα,

απο την βιασυνη μου και την απειρία μου ..

χρησιμοποιούσα τον κωδικό του φιλου Aristokratis και εστηλα την δικη μου αποδείξει πληρωμής στα ελτα με τον κωδικό αποστολής του Aristokratis ..τι κάνουμε σε αυτήν την περίπτωσή παιδιά .?

Μην κάνεις απολύτως τίποτα! Όταν έρθει η ώρα να στείλεις απόδειξη ρώτα με πρώτα. Και μην διανοηθουμε να ζητήσουμε αναδασμολογηση γιατί θα μας πάνε μέσα για τελωνειακή απάτη! Όταν θα έρθουν οι παραγγελίες θα κάνουμε τις πάπιες και απλώς θα πληρώσουμε. Στείλε μου το email που σου έστειλαν σε pm

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μην κάνεις τίποτα ακόμη Σεραφείμ, αν σου είπαν ότι ο εκτελωνισμός έγινε τότε όλα πάνε ρολόι. Όταν έρθει η ώρα να στείλεις απόδειξη θα δούμε τί θα κάνουμε. Προς το παρόν τίποτα μην μας πάρει η μπάλα και τους δύο. Εντάξει; Μην ανησυχείς όλα θα πάνε καλά. Το email να μου στείλεις

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Serafeim71 απάντησέ μου σε παρακαλώ να συνεννοηθούμε.

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

εμενα ποτε δεν απαντανε...

"λογω ελλειψης χρονου" μου ειχαν πει στο τηλ

 

 

 

γενικα ειχα διαβασει οτι μεγαλο ποσοστο των DHL Parcel (όχι DHL Express) έρχεται τελικα με ελτα

κ οι ιδιοι το γραφουν στο site

Σε περίπτωση που είστε ιδιώτης ενδέχεται να παραλαμβάνετε τις διεθνείς αποστολές σας και μέσω του τοπικού ταχυδρομείου.

 

τους πηρα παντως τηλ κ δεν ξερουν που ειναι λεει...ισως εχει κολλησει γερμανια λογω προβληματος κ μ ειπαν να μιλησω με τον αποστολεα

 

παντως δε θα μου εκανε εντυπωση να ειναι στο συστημα των ελτα κ γι αυτο να εχει χαθει απο το tracking

 

Σήμερα έφτασε το δέμα σού πάρε τηλέφωνο την dhl και θα σού πούνε με ποιά εταιρεία θα στο στείλουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...