Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Νοίκιασε μια θυρίδα να έχεις το κεφάλι σου ήσυχο

 

Sent from my ONEPLUS A3003 using Tapatalk

Κοστος?

Και περισσότερες ινφο(που και πως παραλαμβανω αλληλογραφια) περι αυτων?

 

Sent from my Redmi Note 4 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,ερώτησή ,Γινεται απο την ιδια εταιρία η παραγγελιά κινητού Δεκέμβριος 15, 2017 με -> S.F. Express όπως λένε τα παιδιά είναι στο τελωνείο ..και στης Ιανουάριος 15, 2018 ,και να εχω κάνει άλλη παραγγελία και να την έχω παραλάβει 31/1 /18...? με άλλη μεταφορική ( αν το λέω σωστά ) (UBI Smart Parcel-EU)...αξιζει να κάνω αναφορά στο paypal case ..? ,,γνωρίζουμε ποτε θα το πάρω στα χέρια μου .?:blink::worry:
Link to comment
Share on other sites

Κοστος?

Και περισσότερες ινφο(που και πως παραλαμβανω αλληλογραφια) περι αυτων?

 

:rolleyes: - ριξε μια ματια:

http://www.elta.gr/el-gr/ιδιώτες/προϊόνταλιανικής/ταχυδρομικήθυρίδατθ.aspx

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

Τελωνείο; Για να ήταν τελωνείο δεν θα έπρεπε να έχει βγάλει ένδειξη ο αριθμός εντοπισμού ότι έχει φτάσει Ελλάδα, έχει εκφορτωθεί από μεταφορικό μέσο, έχει φτάσει στο Κ.Δ. Αττικής και μετά τελωνείο; Αυτό που θέλω να πω είναι ότι στον φίλο Σεραφείμ και σε εμένα δεν έχουν βγάλει καμία ένδειξη τα ΕΛΤΑ ότι έχει φτάσει Ελλάδα παρ' όλο πυο η PostNL ισχυρίζεται ότι έχεει φτάσει στο αεροδρόμιο ΕΛ.Βενιζέλος. Με ένα πρόσφατο τηλεφώνημα στα κεντρικά των ΕΛΤΑ με πληροφόρησαν ότι όντως το δέμα έχει φτάσει στο αεροδρόμιο, αλλά δεν έχει ανοιχτεί ο σάκος (από 17/1 που έχει φτάσει στο αεροδρόμιο παραμένει άγγιχτος και έχω αρχίσει να νευριάζω). Νομίζω είναι πιο πιθανή η δεύτερη περίπτωση από την εισαγωγή στο τελωνείο δίχως ενημέρωση.

 

και όμως δικαιώθηκα το δέμα του φίλου είναι στο τελωνείο

 

Κωδικός Αντικειμένου: RU161660279NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

4/2/2018, 00:10:42 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

10/1/2018, 16:18:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Δέμα απο γερμανία εχει κωδικο 167654086878

υποτειθεται οτι θα παραδίδοταν αυριο αλλα το tracking εχει κολλήσει εδω

 

Tue, 23.01.18 06:35 Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )

Tue, 23.01.18 05:35 Feucht, Germany The shipment has been processed in the destination parcel center

Mon, 22.01.18 20:20 Greven, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin

Mon, 22.01.18 16:11 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

 

ξερει κανενα τι καθυστερησεις εχουν τελευταια τετοιου ειδους δεματα;

κ με τετοιο tracking number δεν μπορω να το ψαξω κ στα ελτα...

Link to comment
Share on other sites

και όμως δικαιώθηκα το δέμα του φίλου είναι στο τελωνείο

 

Κωδικός Αντικειμένου: RU161660279NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

4/2/2018, 00:10:42 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

10/1/2018, 16:18:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

Ώρε μάνα. Να 'σαι καλά φίλε που μου το θύμισες. Είχα διαγράψει εφαρμογές εντοπισμού για να μην έχω το μυαλό μου συνέχεια στο δέμα-κινητό. Έχει κανείς ιδέα πόσο θα κάτσει εκεί; Αφού έδωσε σημάδια ζωής δεν με πειράζει... από περιέργεια ρωτώ. :D

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Δέμα απο γερμανία εχει κωδικο 167654086878

υποτειθεται οτι θα παραδίδοταν αυριο αλλα το tracking εχει κολλήσει εδω

 

Tue, 23.01.18 06:35 Feucht, Germany The shipment will be transported to the destination country and, from there, handed over to the delivery organization. (Homepage / online shipment tracking: http://www.dhl.gr/en/express/tracking/shippers_reference.html )

Tue, 23.01.18 05:35 Feucht, Germany The shipment has been processed in the destination parcel center

Mon, 22.01.18 20:20 Greven, Germany The shipment has been processed in the parcel center of origin

Mon, 22.01.18 16:11 -- The instruction data for this shipment have been provided by the sender to DHL electronically

 

ξερει κανενα τι καθυστερησεις εχουν τελευταια τετοιου ειδους δεματα;

κ με τετοιο tracking number δεν μπορω να το ψαξω κ στα ελτα...

 

καλησπέρα φίλε μα γράφει ότι αρμοδία είναι η dhl Ελλάδος και όχι τα ΕΛΤΑ ,αύριο τηλέφωνό στην dhl Ελλάδος

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ώρε μάνα. Να 'σαι καλά φίλε που μου το θύμισες. Είχα διαγράψει εφαρμογές εντοπισμού για να μην έχω το μυαλό μου συνέχεια στο δέμα-κινητό. Έχει κανείς ιδέα πόσο θα κάτσει εκεί; Αφού έδωσε σημάδια ζωής δεν με πειράζει... από περιέργεια ρωτώ. :D

 

καλησπέρα να το ελέγχεις συχνά τώρα γιατί πλέον ζητάνε απόδειξη απο paypal η της κάρτας που πλήρωσες ,θα σου βγάλει την σχετική ένδειξη,μετά αφού την στείλεις έρχεται γρήγορα .

Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα να το ελέγχεις συχνά τώρα γιατί πλέον ζητάνε απόδειξη απο paypal η της κάρτας που πλήρωσες ,θα σου βγάλει την σχετική ένδειξη,μετά αφού την στείλεις έρχεται γρήγορα .

Εντάξει φίλε. Θα το κοιτάζω συχνά. Την απόδειξη την στέλνω σε ένα geta@elta.gr ή κάτι παρόμοιο; (κάτι είχε πάρει το μάτι μου πιο παλιά αλλά δεν θυμάμαι την ηλεκτρονική διεύθυνση.)

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Εντάξει φίλε. Θα το κοιτάζω συχνά. Την απόδειξη την στέλνω σε ένα geta@elta.gr ή κάτι παρόμοιο; (κάτι είχε πάρει το μάτι μου πιο παλιά αλλά δεν θυμάμαι την ηλεκτρονική διεύθυνση.)

 

Ναι σε αυτήν ,μην ξεχάσεις να γράψεις τον αριθμό αποστολής του δέματος .

Link to comment
Share on other sites

και όμως δικαιώθηκα το δέμα του φίλου είναι στο τελωνείο

 

Κωδικός Αντικειμένου: RU161660279NL

Ημερομηνία & Ώρα Περιοχή Κατάσταση

4/2/2018, 00:10:42 Κ.Α.Τ. ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟ ΠΡΟΣ ΕΚΤΕΛΩΝΙΣΜΟ

10/1/2018, 16:18:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Καλησπέρα φίλε pagouras7 Να σε ρωτήσω στην απάντησή που έδωσες στον φίλο Aristokratis οτι θα πρέπει να στείλουμε την ->καλησπέρα να το ελέγχεις συχνά τώρα γιατί πλέον ζητάνε απόδειξη απο paypal η της κάρτας που πλήρωσες ,

θα μου ερθει και σε εμενα ειδοποιησει στo email μου..?

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα το εμφανίσει στις ενημερώσεις του δέματος , απλώς να το κοιτάς την πορεία του δέματος,είτε στο σάιτ των ΕΛΤΑ ,είτε στις διάφορες εφαρμογές .
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..Παιδια ξερερε ποσο καιρο ενα δεμα μπορει να κατσει στο κδ αττικης;;ειναι στο σακο απο 31.01*

 

Εμένα έκατσε από 17/1 μέχρι 4/2. 2 εβδομάδες και κάτι.

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα θα το εμφανίσει στις ενημερώσεις του δέματος , απλώς να το κοιτάς την πορεία του δέματος,είτε στο σάιτ των ΕΛΤΑ ,είτε στις διάφορες εφαρμογές .

 

Γεια σας,Φιλε pagouras7 ,Να σε Ρωτήσω ποια εφαρμογή είναι αξιόπιστη..? και ποια χρησιμοποιείς εσύ .?,

Και αν γνωρίζεις περίπου στο τέλος αυτης της εβδομάδας παίζει να το έχω στα χεριά μου ..?

Link to comment
Share on other sites

Προφανώς τεράστιος φόρτος εργασίας συν ότι όλα σχεδόν τα προϊόντα από Κίνα περνάνε τελωνείο τώρα πια, οπότε παραμένουν στο αεροδρόμιο για αρκετό διάστημα μέχρι να τα σκανάρουν στο σύστημα. Μην αγχώνεσαι για την τύχη του, κάποια στιγμή θα εμφανιστεί. Αν θα πρέπει να ανησυχείς για κάτι, αυτό αν είναι το τελωνείο. Αν παραμείνει 2+ εβδομάδες στο αεροδρόμιο να ξέρεις κατά 99% θα περάσει τελωνείο.

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Χώρα Προέλευσης : Βέλγιο

2018-01-16 19:16

"Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days."

 

Αυτό τι ακριβώς σημαίνει ότι είναι στο αεροδρόμιο το δέμα και καθυστερεί λόγω ελτά ?

Link to comment
Share on other sites

Χώρα Προέλευσης : Βέλγιο

2018-01-16 19:16

"Your shipment has been delivered to the postal operator of the country of destination and will be delivered in the coming days."

 

Αυτό τι ακριβώς σημαίνει ότι είναι στο αεροδρόμιο το δέμα και καθυστερεί λόγω ελτά ?

Λογικά βρίσκεται στο σάκο και δεν έχει ακόμη ανοιχτεί.

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,Φιλε pagouras7 ,Να σε Ρωτήσω ποια εφαρμογή είναι αξιόπιστη..? και ποια χρησιμοποιείς εσύ .?,

Και αν γνωρίζεις περίπου στο τέλος αυτης της εβδομάδας παίζει να το έχω στα χεριά μου ..?

Καλησπέρα δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω ποτέ θα το έχεις ,απλως όταν μπαίνει τελωνείο θέλει αρκετή υπομονή , εγώ χρησιμοποιώ την μέθοδο Deliveries.

 

----- προσθήκη μηνύματος 86 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Γεια σας,Φιλε pagouras7 ,Να σε Ρωτήσω ποια εφαρμογή είναι αξιόπιστη..? και ποια χρησιμοποιείς εσύ .?,

Και αν γνωρίζεις περίπου στο τέλος αυτης της εβδομάδας παίζει να το έχω στα χεριά μου ..?

Καλησπέρα δυστυχώς δεν μπορώ να σου πω ποτέ θα το έχεις ,απλως όταν μπαίνει τελωνείο θέλει αρκετή υπομονή , εγώ χρησιμοποιώ την μέθοδο Deliveries package

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.orrs.deliveries&referrer=utm_source%3Dgoogle%26utm_medium%3Dorganic%26utm_term%3Ddeliveries+google+play&pcampaignid=APPU_1_tLd4WoPOJcW2sQHRrKCwDA

Link to comment
Share on other sites

Εδώ στέλνω στο geta@elta-net.gr την απόδειξη με τον αριθμό εντοπισμού;a2896ae73fed56176233d60fa2c443da.jpg

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

"Ούκ εν τω πολλώ το ευ." -Aristokratis 2016
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα,παιδιά μια γρήγορη βοήθειά ..

Αυτην την αποδείξει στέλνω ..?

 

http://prntscr.com/iarsvb

 

και που βρίσκω τον κωδικό τον αριθμό αποστολής του δέματος ...?

αυτός είναι ο αριθμός δέματος ..?

http://prntscr.com/iarux8

Edited by serafeim71
Link to comment
Share on other sites

Εδώ στέλνω στο geta@elta-net.gr την απόδειξη με τον αριθμό εντοπισμού;a2896ae73fed56176233d60fa2c443da.jpg

 

Στάλθηκε από το m1 note μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Καλή φίλε ναι

 

----- προσθήκη μηνύματος 88 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλημερα,παιδιά μια γρήγορη βοήθειά ..

Αυτην την αποδείξει στέλνω ..?

 

http://prntscr.com/iarsvb

 

και που βρίσκω τον κωδικό τον αριθμό αποστολής του δέματος ...?

αυτός είναι ο αριθμός δέματος ..?

http://prntscr.com/iarux8

 

Καλημέρα φίλε ναι αυτή την απόδειξη ,και αριθμό αποστολής του ολλανδικού ταχυδρομείου RU161660279NL

Edited by pagouras7
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...