Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το ίδιο και εμένα 2 δέματα priority αυτός ο ΕΛΤΑ είναι εντελώς για τα μπαζα

43 μέρες εμένα από την αγορά

 

Μόλις τώρα έδειξε δικό μου δέμα κολλημένο από 24/12, δεν το είχαν σκανάρει καν ότι έκλεισε από ΚΔ. Αεροδρομίου....και η υπάλληλος στο τηλέφωνο μου είπε ότι έχει μπει τελωνείο.... απορώ πως και φτάνουν τα δέματα μας τόσο καιρό και δεν έχει χαθεί κανένα...

29/12/2017, 15:03:59 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. )

29/12/2017, 13:03:59 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/12/2017, 08:38:46 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

4/12/2017, 14:30:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Link to comment
Share on other sites

Μόλις τώρα έδειξε δικό μου δέμα κολλημένο από 24/12, δεν το είχαν σκανάρει καν ότι έκλεισε από ΚΔ. Αεροδρομίου....και η υπάλληλος στο τηλέφωνο μου είπε ότι έχει μπει τελωνείο.... απορώ πως και φτάνουν τα δέματα μας τόσο καιρό και δεν έχει χαθεί κανένα...

29/12/2017, 15:03:59 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. )

29/12/2017, 13:03:59 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/12/2017, 08:38:46 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

4/12/2017, 14:30:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

 

εμενα τιποτα και τα δυο εξαφανισμενα φιλε

Link to comment
Share on other sites

εμενα τιποτα και τα δυο εξαφανισμενα φιλε

Που το κοιτάς? κοίτα το στο site των ΕΛΤΑ, όχι στο courier των ΕΛΤΑ, ούτε σε trackchecker, αυτά αργούν να ενημερωθούν...

Link to comment
Share on other sites

Που το κοιτάς? κοίτα το στο site των ΕΛΤΑ, όχι στο courier των ΕΛΤΑ, ούτε σε trackchecker, αυτά αργούν να ενημερωθούν...

Εκεί το κοιτάω φίλε τίποτα 45 μέρες με priority έλεος πια βαρέθηκα

Link to comment
Share on other sites

Εκεί το κοιτάω φίλε τίποτα 45 μέρες με priority έλεος πια βαρέθηκα
Κρίμα ρε γαμ@#@ αν ήταν ως τώρα έπρεπε να δείξει κάτι, νομίζω ως τις 18:00 δουλεύει η διαλογή στο ΚΔ.Αττικης. Υπομονή τότε από 2/1/18 που θα δουλεύουν πάλι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, αν και ήταν για δώρο από ότι κατάλαβα... Κοίτα και εγώ Τρίτη θα παραλάβω, εσύ θα παραλάβεις Τετάρτη, ύστερα από τόση ταλαιπωρία και καθυστέρηση, μια μέρα είναι θα περάσει. Καλή χρονιά σου εύχομαι με υγεία.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κρίμα ρε γαμ@#@ αν ήταν ως τώρα έπρεπε να δείξει κάτι, νομίζω ως τις 18:00 δουλεύει η διαλογή στο ΚΔ.Αττικης. Υπομονή τότε από 2/1/18 που θα δουλεύουν πάλι, δεν μπορείς να κάνεις κάτι άλλο, αν και ήταν για δώρο από ότι κατάλαβα... Κοίτα και εγώ Τρίτη θα παραλάβω, εσύ θα παραλάβεις Τετάρτη, ύστερα από τόση ταλαιπωρία και καθυστέρηση, μια μέρα είναι θα περάσει. Καλή χρονιά σου εύχομαι με υγεία.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ναι φίλε μου μας πέθαναν εγώ έχω σκάσει γιατί το ένα δέμα είναι ένα drone για τον μικρό και συνέχεια του λέω αύριο και αύριο 7 χρόνον παιδί

Link to comment
Share on other sites

Δινεις οδηγιες στον φιλο πως θα βρει το δεμα του οταν εσυ ο ιδιος δεν ξερεις οτι η απλη αλληλογραφια δεν εντοπιζεται και κανενα ταχυδρομειο ανα τον κοσμο δεν θα ψαξει να βρει απλη επιστολη.

Μαθετε πρωτα τα βασικα και μετα δωστε οδηγιες

 

Αντε καλη χρονια.

 

Μαθε να διαβαζεις και κυριως να κατανοεις τον ελληνικο γραπτο λογο και ξαναελα.τρολ ακαου 6 μηνων ? Εσυ που εισαι ο τα ξερω ολα γιατι δεν γραφεις στον φιλο τι κανει ?

Edited by zerokill
Link to comment
Share on other sites

30/12/2017, 02:48:05 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. ΔΑΦΝΗΣ)

29/12/2017, 22:00:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/12/2017, 08:37:02 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

1/12/2017, 03:26:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Επιτελους ξεκολησε ...αλλα αν παρατηρησετε τα checkpoint που εχει παρει ...ειναι για γελια....:lol:

Link to comment
Share on other sites

30/12/2017, 02:48:05 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Μ.Δ. ΔΑΦΝΗΣ)

29/12/2017, 22:00:00 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ

24/12/2017, 08:37:02 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

1/12/2017, 03:26:00 ΟΛΛΑΝΔΙΑ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

Επιτελους ξεκολησε ...αλλα αν παρατηρησετε τα checkpoint που εχει παρει ...ειναι για γελια....:lol:

 

To κοιταξα με το που ειδα το δικο σου. Και μενα τα ιδια. Οι ωρες που εχει ειναι οτι να ναι. Ενημερωση στις 3:48 τα ξημερωματα....

Link to comment
Share on other sites

Το παρον δεμα ειναι ακομα στα αζητητα και ακομα να φτασει στο Southall , ενω αλλα δυο που εσταλλησαν μετα απο 7 και 15 ημερες αντιστοιχα το ενα το παρελαβα και το αλλο ειναι στη Σόφια.Screenshot-2017-12-30_DPD_UK_-_Follow_My_Parcel.png

Και η απαντηση του Gearbest

Untitled.jpg

Edited by kreppas
PiranxaS
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα τιποτα αγορα 14/11 δυο δεματα priority κολλημένα αεροδρομιο ελεος πια με τρολαρουν δεν εξηγείτε διαφορετικα
Link to comment
Share on other sites

εμενα ακομα τιποτα αγορα 14/11 δυο δεματα priority κολλημένα αεροδρομιο ελεος πια με τρολαρουν δεν εξηγείτε διαφορετικα

 

Kαλα εμας 26 μερες ηταν στο αεροδρομιο και σε εναν αλλο 40. Εχεις δρομο δυστυχως

Link to comment
Share on other sites

Kαλα εμας 26 μερες ηταν στο αεροδρομιο και σε εναν αλλο 40. Εχεις δρομο δυστυχως

Τι λες μεγάλε σοβαρεψου priority είμαι όχι απλό 47 μέρες από την αγορά!!!!!

Eχω λέει δρόμο ακόμα :lol::lol::lol::lol:

Link to comment
Share on other sites

2 δέματα με priority από 12/12 και 18/12 στο 17 track φαίνεται να έφτασαν Ελλάδα χθες ( αν και στο σαιτ των ΕΛΤΑ δεν αναφέρει κάτι). Για το δεύτερο δέμα ο χρόνος είναι ικανοποιητικός αν δεν το ψάχνω κανένα μηνα στο τελωνειο
Link to comment
Share on other sites

Τι λες μεγάλε σοβαρεψου priority είμαι όχι απλό 47 μέρες από την αγορά!!!!!

Eχω λέει δρόμο ακόμα :lol::lol::lol::lol:

 

Δεν ειδα το 11 του. :blink: Του Αγιου Π ανημερα παραλαβη

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια, τα ταχυδρομεια αυριο δουλευουν;
Ναι

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ωραια, ευχαριστω!

Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα και καλη χρονια, τα ταχυδρομεια αυριο δουλευουν;

 

:cool: - δεν λεω για τα γκισε μα για παραδοσεις: αρχιζουν να παραδιδουν και οι διανομεις εκτος απο το βανακι αλλα οπως καταλαβαινεις ειναι τα παλαιοτερα και εχουν πεσει μαζεμενα,εαν σου εστειλαν κατι μετα τα χριστουγεννα τοτε κανε λιγη υπομονη

NOKIA ρε είπαμε κι εαν ποτέ το άλλαζα...πάλι NOKIA θα έπαιρνα (!)

fighting0060.gif

Link to comment
Share on other sites

29/12/2017, 19:15:33 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

29/12/2017, 15:51:41 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

28/12/2017, 06:02:15 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

27/12/2017, 06:09:33 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

20/12/2017, 13:14:00 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

20/12/2017, 13:06:00 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

14/12/2017, 16:55:00 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

 

Υπάρχει αριθμός τηλεφώνου στο περίφημο Κέντρο Διαλογής Αττικής??:mad::mad:

Παίρνω απο εχθές τηλέφωνα και ο ένας μου λέει να πάρω τον άλλο (εάν και όταν το σηκώσουν) ή κάποιοι άλλοι μου λένε να κάνω υπομονή και θα έρθει!! Είναι εκεί απο τις 29 Δεκέμβρη και δεν έχει κουνηθεί καθόλου!! Okay καταλαβαίνω οτι ήταν στο ενδιάμεσο και οι γιορτές αλλά και πάλι!! Και αυτό που μου την σπάει περισσότερο είναι οτι κανείς δεν είναι πρόθυμος να σου πει μία πληροφορία και να σε βοηθήσει:wacko::wacko:

Link to comment
Share on other sites

Παραγγελία απο GB στις 7/12, έγινε αποστολή με Belgium Post (unregistered) στις 9/12, σήμερα 3/1 στην πόρτα μου χωρίς αυτοκόλλητα τελωνείου χωρίς τίποτα.

Αξία δέματος ~16€.

 

Καλή χρονιά να έχουμε

Phone History: Nokia 3330, SE T310, SE K700i, SE w800i, SE w850i, SE G900, SE C510, ZTE Blade, SE Xperia Neo V, LG 4X HD, Huawei Honor 6, Samsung Galaxy S6, Xiaomi Redmi Note 4X, Samsung Galaxy A8 Dual (2018), Xiaomi Mi 9T Pro, Xiaomi Redmi Note 9 Pro
Link to comment
Share on other sites

29/12/2017, 19:15:33 Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

29/12/2017, 15:51:41 Κ.Α.Τ. ΚΛΕΙΣΙΜΟ ΑΠΟ ΣΤΑΘΜΟ ΕΞΑΓΩΓΗΣ (--> Κ.Δ. ΑΤΤΙΚΗΣ)

28/12/2017, 06:02:15 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΆΦΙΞΗ ΣΤΗ ΧΩΡΑ ΠΡΟΟΡΙΣΜΟΥ

27/12/2017, 06:09:33 ΕΛΛΑΔΑ-ΑΕΡΟΛΙΜΕΝΑΣ ΑΘΗΝΩΝ(ΚΑΤ) ΕΚΦΟΡΤΩΣΗ ΑΠΟ ΜΕΤΑΦΟΡΙΚΟ ΜΕΣΟ

20/12/2017, 13:14:00 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΑΠΟΣΤΟΛΗ ΑΝΤΙΚΕΙΜΕΝΟΥ

20/12/2017, 13:06:00 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΑΦΙΞΗ ΣΕ ΑΕΡΟΔΡΟΜΙΟ

14/12/2017, 16:55:00 ΗΝ ΠΟΛΙΤΕΙΕΣ ΑΜΕΡΙΚΗΣ ΠΑΡΑΛΑΒΗ ΑΠΟ ΠΕΛΑΤΗ ΣΤΟ ΕΞΩΤΕΡΙΚΟ.

 

Υπάρχει αριθμός τηλεφώνου στο περίφημο Κέντρο Διαλογής Αττικής??:mad::mad:

Παίρνω απο εχθές τηλέφωνα και ο ένας μου λέει να πάρω τον άλλο (εάν και όταν το σηκώσουν) ή κάποιοι άλλοι μου λένε να κάνω υπομονή και θα έρθει!! Είναι εκεί απο τις 29 Δεκέμβρη και δεν έχει κουνηθεί καθόλου!! Okay καταλαβαίνω οτι ήταν στο ενδιάμεσο και οι γιορτές αλλά και πάλι!! Και αυτό που μου την σπάει περισσότερο είναι οτι κανείς δεν είναι πρόθυμος να σου πει μία πληροφορία και να σε βοηθήσει:wacko::wacko:

8001182000 δωρεάν

Κέντρο εξυπηρέτησης πελατών ΕΛΤΑ.

Βέβαια όπως ξέρεις 30 31 και 1 ήταν αργίες.

Link to comment
Share on other sites

8001182000 δωρεάν

Κέντρο εξυπηρέτησης πελατών ΕΛΤΑ.

Βέβαια όπως ξέρεις 30 31 και 1 ήταν αργίες.

Και εγώ εκεί προσπαθούσα στην αρχή αλλά μου λέει ότι ο αριθμός αυτός δεν χρησιμοποιείται. Σε κάποια αλλά ΕΛΤΑ που πήρα και ζήτησα να μου δώσουν των αριθμό τους μου είπε μια κύρια οτι δεν έχουν αριθμό και οτι δεν γίνεται να επικοινωνήσω μαζί τους και απλά να περιμένω :blink:

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ εκεί προσπαθούσα στην αρχή αλλά μου λέει ότι ο αριθμός αυτός δεν χρησιμοποιείται. Σε κάποια αλλά ΕΛΤΑ που πήρα και ζήτησα να μου δώσουν των αριθμό τους μου είπε μια κύρια οτι δεν έχουν αριθμό και οτι δεν γίνεται να επικοινωνήσω μαζί τους και απλά να περιμένω :blink:

 

Κεντρική Υπηρεσία ΕΛΤΑ:

Απελλού 1, Ταχ. Κώδικας 101 88 Αθήνα

 

Tηλ. κέντρο: 800-11-82000 & 210 3353777- 210 3353100

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...