Jump to content

ΕΛ.ΤΑ. Αποστολές, καθυστερήσεις, παράπονα


vpdank
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν μου δείχνει τίποτα παραπάνω στο σάιτ που λες, μόνο ότι έχει φύγει από Ολλανδία στις 1/12, και ακόμα και τώρα το ίδιο μου γράφει, τι στο καλό γίνεται δεν μπορώ να καταλάβω, οι μέρες είναι διπλάσιες από πριν ένα μήνα, πρώτα ήθελε μαχιμουμ 5-7 για να δείξει άφιξη Ελλάδα, σήμερα είμαι στις 17 και έχω μέλλον από ότι φαίνεται.... άλλο παιδί είναι από 28/11 στο ίδιο status με εμένα...Από το νέο έτος θα παραλάβουμε όπως πάει το πράγμα...και μακάρι αναίμακτα.

 

Kαι μενα φιλε μου από banggood με priority από τις 2/12 έχει κολλήσει στο SEND ITEM ABROAD. Και γνωστός μου που είχε κάνει ακριβως την ίδια παραγγελία πέρσυ του ήρθε σε 17 μέρες. Όγκος δεμάτων; Απρόθυμο προσωπικό ή έλλειψη προσωπικού;

Link to comment
Share on other sites

γιατι εγω που παρηγγειλα την προηγουμενη πεμπτη και το βραδυ τους στελνω για αλλαγη και

μου απαντανε δεν καταφεραμε να κανουμε τωρα κατι, επικοινωνηστε ξανα μαζι μας σε μια βδομαδα;

μπαινω τωρα στην παραγγειλα μου και βλεπω το tracking number invalid..

Link to comment
Share on other sites

Δύο μικρές παραγγελίες που έκανα 29 & 30 Νοεμβρίου ήρθανε και οι δύο την προηγούμενη εβδομάδα.

Με απλό ταχυδρομείο ήτανε και οι δύο χωρίς έξτρα κόμιστρο από Gearbest.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

Η Ελλάδα είναι η μόνη Αφρικανική χώρα που κατοικείται από λευκούς
Link to comment
Share on other sites

γιατι εγω που παρηγγειλα την προηγουμενη πεμπτη και το βραδυ τους στελνω για αλλαγη και

μου απαντανε δεν καταφεραμε να κανουμε τωρα κατι, επικοινωνηστε ξανα μαζι μας σε μια βδομαδα;

μπαινω τωρα στην παραγγειλα μου και βλεπω το tracking number invalid..

 

update:

τελικα μιλησα μαζι τους στο chat και περιμενουν λεει να ερθει πισω η αρχικη παραγγελια για

να στειλουν την επομενη!!! παει, χαλασε και το banggood!

κι εγω γιατι να περιμενω τους λεω; αν ειναι δυνατον...

αν το ηξερα δεν θα την αλλαζα φυσικα, αλλα επισης φυσικα, δεν μπηκαν καν στον κοπο να ενημερωσουν..

Link to comment
Share on other sites

Δύο μικρές παραγγελίες που έκανα 29 & 30 Νοεμβρίου ήρθανε και οι δύο την προηγούμενη εβδομάδα.

Με απλό ταχυδρομείο ήτανε και οι δύο χωρίς έξτρα κόμιστρο από Gearbest.

 

Sent from my Amstrad CPC 6128

 

29-30 Νοεμβριου του 2016 εννοεις ?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα...

Μια από τα ίδια.... το έχουν στείλει από... banggood με priority direct mail και μετά... το έστειλαν 2017-12-04 14:30 NETHERLANDS, SEND ITEM ABROAD

Αν κάποιος παραλάβει αυτές τις μέρες, ας μας το πει για να αρχίσουμε να χαιρόμαστε!!! Γιατί με τις καθυστερήσεις των ΕΛΤΑ από τα κάλαντα θα πάμε για Χριστός Ανέστη!!!

Edited by xiaomi1s
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω καπου 4 παραγγελιες απο banggood με priority direct mail και απο τις 6/12 τα status λενε The item is on transport to the country of destination και μια ακομη παραγγελια (το καινουριο xiaomi μου) με τον ιδιο τροπο αποστολης που λεει και αυτο το ιδιο απο 12/12, πραγματικα μεγαλες καθυστερησεις, το xiaomi το παρηγγειλα με την ελπιδα να ερθει πριν τις γιορτες αλλα οπως παει το κοβω να ερχεται κατα το πασχα :(
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Και εγω εχω καπου 4 παραγγελιες απο banggood με priority direct mail και απο τις 6/12 τα status λενε The item is on transport to the country of destination και μια ακομη παραγγελια (το καινουριο xiaomi μου) με τον ιδιο τροπο αποστολης που λεει και αυτο το ιδιο απο 12/12, πραγματικα μεγαλες καθυστερησεις, το xiaomi το παρηγγειλα με την ελπιδα να ερθει πριν τις γιορτες αλλα οπως παει το κοβω να ερχεται κατα το πασχα :(
Εγώ είμαι από 1/12 στο ίδιο status με εσάς, και διάβασα σε άλλο φόρουμ παιδί με ίδιο status από 24/11.... Οπότε παιδιά έχουμε πολύ..... μέλλον ακόμα.

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί... τελικά. Σαν να μου φαίνεται πως όλοι η Ελλάδα έχει πάρει αμπάριζα το Banggood.. Το σηκώσαμε όλο ρε σεις? Φτιάξε μια ευρωπαϊκή αποθήκη εδώ ρε γμτ.. Πας στους Γερμαναραδες....

Κάποτε σηκώναμε το vickmall

Εγώ είμαι 4, 5, 12, και 15 με send item abroad. Πάντως διάβαζα και στο φόρουμ του banggood και άλλους με την ίδια κατάσταση με προορισμόυς Γαλλία Ιταλία Ισπανία

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Και εγω τα ιδια ,,

Τρεις παραγγελιες απο banggood ,direct mail ,

με κολλημενο το tracking σε The item is on transport to the country of destination

Υπομονη , ,,

Xiaomi miMax -- Samsung galaxy Note 2 - Samsung galaxy j5
Link to comment
Share on other sites

http://www.postnl.com/help-support/delivery-status/international-service-alerts/

 

Αν ισχύει ότι σύμφωνα με την εγκύκλιο που έχει ανακοινωθεί ότι όλα παίρνανε από το ΓΕΤΑ από όπου και αν προέρχονται ίσως να δικαιολογεί τις καθυστερήσεις... και στο priority έστω και αν φαίνονται ότι είναι από Ευρώπη

 

https://www.taxheaven.gr/laws/circular/view/id/26436

 

 

Σχεδόν ποτέ δεν έρχονται όταν τα θέλεις...Έτσι είναι οι αγορές αυτές.. Δεν προγραμματίζονται...

Edited by linuxilakis
Link to comment
Share on other sites

Είμαστε πολλοί... τελικά. Σαν να μου φαίνεται πως όλοι η Ελλάδα έχει πάρει αμπάριζα το Banggood.. Το σηκώσαμε όλο ρε σεις? Φτιάξε μια ευρωπαϊκή αποθήκη εδώ ρε γμτ.. Πας στους Γερμαναραδες....

Κάποτε σηκώναμε το vickmall

Εγώ είμαι 4, 5, 12, και 15 με send item abroad. Πάντως διάβαζα και στο φόρουμ του banggood και άλλους με την ίδια κατάσταση με προορισμόυς Γαλλία Ιταλία Ισπανία

 

Ειμαστε πολλοι και θα γινουμε ακομη περισσοτεροι αν τα μαγαζια εδω στην Ελλαδα συνεχισουν να εχουν τις τιμες στον θεο, προτιμω να περιμενω 15-30 μερες για να παρω το κινητο παρα να δωσω 30-50-80+++ ευρω

Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κανείς με ποια εταιρεία παραδίδεται δέμα του Banggood με NLpost?

 

Στάλθηκε από το MI MAX μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με ΕΛΤΑ κλασσικά
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο για δεματα με το priority του banggood? Εφτασε τιποτα/αλλαξε status σε κανεναν;
Xiaomi Redmi Note 4 Snapdragon 4/64 (Black)
Link to comment
Share on other sites

Εχουμε κανενα νεο για δεματα με το priority του banggood? Εφτασε τιποτα/αλλαξε status σε κανεναν;
Τίποτα ακόμα....από 1/12 send item aboard, το ίδιο status είκοσι μέρες τώρα, και έχω και μεταγενέστερα που περιμένω, αρχίζουν και με ζώνουν τα φίδια... μήπως άλλαξε τίποτα...

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

περιμενω και εγω απο banggood.......

2017-12-04 14:30 NETHERLANDS SEND ITEM ABROAD.......

επικοινωνησα μαζι τους 2 φορες....την τελευταια φορα μου ζητησαν -κλασσικα- να κανω υπομονη 3-7 ημερες να τσεκαρουν το θεμα μου και μετα "θα μου δωσουν λυση"....τωρα τι εννοουν......???

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ που επικοινώνησα για το ίδιο θέμα πήρα τις κλασσικες απαντήσεις των κινέζων.. Κάνε υπομονή μου λένε μια εδβομαδα ακόμα. Της είπα ότι είναι γενικό το κακό και πως σε όλα τα ελληνικά φόρα όλοι είναι στην ίδια κατάσταση και αν τους ανυσηχεί.... Απάντηση δεν πήρα. Πάντως ένα είναι σίγουρο ότι εδώ υπάρχει θέμα.
Link to comment
Share on other sites

.....κατι συμβαινει.....γιατι αλλο αντικειμενο -μικρης αξιας- αγορασμενο μεταγενεστερα απο αλλο μαγαζι, μου το δειχνει το οτι ηρθε Ελλαδα....οποτε....
Link to comment
Share on other sites

.....κατι συμβαινει.....γιατι αλλο αντικειμενο -μικρης αξιας- αγορασμενο μεταγενεστερα απο αλλο μαγαζι, μου το δειχνει το οτι ηρθε Ελλαδα....οποτε....
Αυτό ακριβώς είπα και εγώ σε προηγούμενο ποστ, δεν μπορεί άλλα δέματα με ίδια ή λίγο πιο μετά ή λίγο πιο πριν αποστολή να έχουν φτάσει Ελλάδα, και τα priority να έχουν κολλήσει στο ίδιο status όλα...κάτι παίζει...έχω διαβάσει άλλο μέλος έχει αποστολή από 28/11, είναι πολλές οι μέρες, κάπου τα έχουν στοιβαγμένα και κάτι μαγειρεύουν....

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια.Παραγγελια κινητου απο banggood 24/11 και εχουμε κολησει στις 1/12 nethernal post sent item aboard...με priority direct mail....εν το μεταξυ επικοινωνησα με banggood ...οτι να ναι με τις 'προκατ' απαντησεις...δεν βγαζεις ακρη...κατα το φλεβαρη το βλεπω να το παιρνω...για γελια η κατασταση...
Link to comment
Share on other sites

Μια απο τα ιδια.Παραγγελια κινητου απο banggood 24/11 και εχουμε κολησει στις 1/12 nethernal post sent item aboard...με priority direct mail....εν το μεταξυ επικοινωνησα με banggood ...οτι να ναι με τις 'προκατ' απαντησεις...δεν βγαζεις ακρη...κατα το φλεβαρη το βλεπω να το παιρνω...για γελια η κατασταση...
Ότι θα παραλάβουμε κάποια στιγμή είναι το μόνο σίγουρο, μην παραλάβουμε με κανένα " φέσι " δεν ξέρω...

 

Στάλθηκε από το RAINBOW 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν κ το φοβαμαι ας σκεφτομαστε θετικα....κανεναν δεν συμφερει αυτο...ελπιζω η ολη κατασταση να οφειλεται λογω των εορτων καθως επισης και του friday Νοεμβριου...
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...