Jump to content

Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!


 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ούτε εγώ δεν βλέπω απάτη εφόσον δούλεψε το κινητό κανονικά 2 3 μέρες. Κάτι παίχτηκε μέσα στην τσάντα και έσπασε 100%.

 

Send From Note 3 With S8 Port Rom

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 12,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Σιγά μην το φτιάξανε με τέτοιο τρόπο ώστε να χαλάσει η οθόνη έπειτα από μερικές μέρες, εδώ τα ρίχνουν επίτηδες και δεν σπάνε, φαντάσου τι πέρασε το το κινητό στην τσάντα ή και η τσάντα
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

θα είμαι όσο πιο λακωνικός μπορώ για να μην κουράσω. Μου κάνανε πρόταση για ΕΚΚΧΟ [ΕΓΚΑΤΑΣΤΑΣΗ ΚΑΤΑΣΚΕΥΩΝ ΚΕΡΑΙΩΝ ΧΑΜΗΛΗΣ ΗΛΕΚΤΡΟΜΑΓΝΗΤΙΚΗΣ ΠΕΡΙΒΑΛΛΟΝΤΙΚΗΣ ΟΧΛΗΣΗΣ] στην ταράτσα του σπιτιού. Εϊναι ουσιαστικά κεραιοσυστήματα που εξαιρούνται αδειοδότησης και αναφέρονται στη βιβλιογραφία ως μικροκυψέλλες/ smallcell/ microcell από όσο έψαξα. Πρόκειται για Cell Extender/Repeater με range <100m. Θα εγκατασταθούν 2 cell και ένα link. Τα ερωτήματα είναι δύο:

1) Η ακτινοβολία αρχικά (δε τη δαιμονοποιώ, περιμένω να γίνει κουβέντα με facts). Απλά έχοντας κάνει σχετική έρευνα έχω δει μεγάλες διαφορές σε Watt σε πραγματικές εγκαταστάσεις ανά περιοχή [από 16W σε 100W και 130W] Και ρωτάω από ποιό σημείο και πάνω μπορεί να θεωρηθεί όντως επιβλαβής;

2) Το δεύτερο ερώτημα είναι οικονομικής φύσεως, αν κάποιος ξέρει τί ποσοστό παίρνει η εφορία και ως τί δηλώνεται η μίσθωση αυτή?

 

Επισυνάπτω φωτός που μου εστάλησαν από τα μηχανήματα που θα εγκατασταθούν.

 

 

image.jpg

 

image.jpg

Edited by Johny_7
Link to comment
Share on other sites

εχω το lenovo a2010,το εχω κανει root,τον τελευταιο καιρο διαπιστωνω οτι κατα την εκινηση πριν μπει στο λειτουργικο κανει βελτιωση ολων των εφαρμογων που εχω,διαρκει γυρω στα 10 λεπτα,πως θα αποτρεψω αυτη την διαδικασια??? μου εχει σπασει τα νευρα..κι εχω περασει αλλη rom με το ιδιο αποτελεσμα.
Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...
Καλησπέρα. Εχω στην κατοχή μου 3 χρόνια τώρα, ενα Samsung s3 neo, το οποίο ναι μεν είναι πιο αργό απο παλιά, αλλα εξαιρετικά ποιοτικό ακόμα. Το μοναδικό του πρόβλημα κ ισως βασικό πια είναι πως θερμαίνεται πολυ άμεσα σε οποιαδήποτε χρήση. Αλλαξα μπαταρία η οποία φούσκωσε πριν 3 μήνες. Είναι στιγμή πλέον να αποσυρθεί? Ποια η γνώμη σας? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εχω στην κατοχή μου 3 χρόνια τώρα, ενα Samsung s3 neo, το οποίο ναι μεν είναι πιο αργό απο παλιά, αλλα εξαιρετικά ποιοτικό ακόμα. Το μοναδικό του πρόβλημα κ ισως βασικό πια είναι πως θερμαίνεται πολυ άμεσα σε οποιαδήποτε χρήση. Αλλαξα μπαταρία η οποία φούσκωσε πριν 3 μήνες. Είναι στιγμή πλέον να αποσυρθεί? Ποια η γνώμη σας? Ευχαριστώ.

 

Για την θερμοκρασία δεν μπορώ να σου απαντήσω,αλλά σίγουρα αν επικοινωνήσεις με το μαγαζί που πήρες την μπαταρία και τους πεις ότι φούσκωσε πιστεύω θα σου κάνουνε αντικατάσταση μιας και είναι μέσα στην εγγύηση....

Link to comment
Share on other sites

  • 2 weeks later...

εχω ενα asus pegasus 2 x550 .

το προβλημα ειναι οτι οταν παταω να ανοιξει η φωτογραφικη , κανει οτι παει να ανοιξει για ενα δευτερολεπτο , και αμεσως παει η εφαρμογη στο παρασκηνιο , σαν να πατησα το μεσαιο κουμπι .

προσεξα στο λιγο που κανει να ανοιξει οτι λειτουργει το ματακι της , αφου βλεπω εικονα .

εκανα φορματ και τιποτα .

επισης ανακαλυψα οτι δεν δουλευει ο φακος . ανοιγει σαν εφαρμογη , αλλα δεν αναβει το λεντ ...

κατεβασα δυο εφαρμογες φωτογραφικης (opencamera και cameraMX) και ανοιγει την μπροστινη καμερα , δεν βλεπω ομως καποια επιλογη , για να ανοιξει η πισω .

παρακαλω δωστε τα φωτα σας .

Edited by jakjak
Link to comment
Share on other sites

Να θέσω την απορία μου, αν και μπορεί να θεωρηθώ υπερβολικός:

Το κινητό μου (Huawei P9 Lite), ακριβώς πάνω στον χρόνο, έπεσε για πρώτη φορά.

Βέβαια όταν λέω "έπεσε" εννοώ τα εξής:

Ήταν τοποθετημένο σε tpu back cover, φορούσε tempered glass και το είχα σε τσαντάκι Swiss army μέσα σε θήκη, μόνο του.

Κατά έναν περίεργο τρόπο, ενώ ήμουν στο ταμείο του σούπερ μάρκετ και είχα στον ώμο μου το τσαντάκι, αυτό έφυγε και έπεσε στο πάτωμα.

Ελέγχοντας το κινητό δεν βρήκα απολύτως καμία γρατζουνιά ή ζημιά και δουλέυει όπως πριν.

Υπάρχει περίπτωση όμως από τον κραδασμό της πτώσης να έπαθε κάτι εσωτερικά ας πούμε;

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Να θέσω την απορία μου, αν και μπορεί να θεωρηθώ υπερβολικός:

Το κινητό μου (Huawei P9 Lite), ακριβώς πάνω στον χρόνο, έπεσε για πρώτη φορά.

Βέβαια όταν λέω "έπεσε" εννοώ τα εξής:

Ήταν τοποθετημένο σε tpu back cover, φορούσε tempered glass και το είχα σε τσαντάκι Swiss army μέσα σε θήκη, μόνο του.

Κατά έναν περίεργο τρόπο, ενώ ήμουν στο ταμείο του σούπερ μάρκετ και είχα στον ώμο μου το τσαντάκι, αυτό έφυγε και έπεσε στο πάτωμα.

Ελέγχοντας το κινητό δεν βρήκα απολύτως καμία γρατζουνιά ή ζημιά και δουλέυει όπως πριν.

Υπάρχει περίπτωση όμως από τον κραδασμό της πτώσης να έπαθε κάτι εσωτερικά ας πούμε;

 

Οπως;Τι ακριβώς φοβάσαι ότι μπορεί να έγινε;

Link to comment
Share on other sites

Οπως;Τι ακριβώς φοβάσαι ότι μπορεί να έγινε;

Δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς, ξέρω ότι η ερώτηση έχει εξ αρχής το στοιχείο της υπερβολής.

Να ξεκολλήσει κάτι, κάποιο εξάρτημα, ίσως.

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορώ να το προσδιορίσω ακριβώς, ξέρω ότι η ερώτηση έχει εξ αρχής το στοιχείο της υπερβολής.

Να ξεκολλήσει κάτι, κάποιο εξάρτημα, ίσως.

 

Mπορεί και ναι ,μπορεί και όχι.

Αν δεν βλέπεις πρόβλημα είναι επειδή δεν υπάρχει πρόβλημα,ξεχνα το και προχώρα! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, Έχω ένα dual SIM κινητό(elephone p8000). Και θα ήθελα να ρωτήσω εάν η ακτινοβολία αυξάνεται όταν έχω και τις 2 κάρτες ανοιχτές. Το sar της συσκευής είναι μαζί και με τις 2 κάρτες. Οπότε εάν το sar είναι μέσα στα επιτρεπτά όρια θεωρητικά είμαι καλυμμένος. Σωστά;
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα με ποιο τρόπο μπορώ να αξιοποιήσω τς μονάδες πού εχω μεσα στο κινητό μου τηλέφωνο ? πέρα πο το να κανω κλήσεις.... έμαθα πρόσφατα πωσ μπορώ να αγοράσω εφαρμογές απο το google play... καποιο αλλη ιδεα?
Link to comment
Share on other sites

Παρε μέρος σε διαγωνισμούς.

Αν εχεις κοσμοτε, μπορείς να μεταφέρεις το υπόλοιπο

 

Sent from my Letv-LeEco Le Max 2 X829 6/128 using Tapatalk!

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

Μετά τις ανακοινώσεις του μπλοκαρίσματος στο 4μηνο στις εισερχόμενες (κυρίως)....υπάρχει λόγος πλέον να έχουμε 2ο νούμερο αν δεν το χρησιμοποιούμε ; Σκέφτομαι να αφήσω να λήξει το whats up μου και να μείνω με το f2g...:mad:

Link to comment
Share on other sites

Δέχομαι ελάχιστες κλήσεις στον αριθμό και δεν βάζω καθολου καρτα τον εχω εδω και καιρό για 2ο σε περίπτωση που δεν ακούγεται καλα η γουιντ.απλα σπάζομαι που πρεπει να διώξω ενα νούμερο που ξέρει αρκετός κόσμος...
Link to comment
Share on other sites

Εχω ενα GPS Tracker που πρεπει να παρει καρτουλα για να δινει το στιγμα/ειδοποιησεις σε περιπτωση alarm ποια εταιρεια ειναι η φθηνοτερη για κατι τετοιο; Στη ουσια ψαχνω να του ενεργοποιησω ενα πακετο μονο για sms προς vodafone.

 

Ειδα αυτο της Q αλλα δεν ξερω αν με συμφερει.

 

Καμια προταση Vodafone CU; Στην ουσια και σε φυσιολογικη χρηση δεν θα πρεπει να στελνει sms. Μηπως λοιπον ενα απλο καρτοκινητο vodafone με 10αρα καρτα κανει δουλεια χωρις να χρειαζεται να παω σε πακετο SMS;

Πάρε τηλέφωνο τη μοναξιά σου, ή βγες ξανά στο δρόμο της φωτιάς!!

Link to comment
Share on other sites

στην ίδια θέση βρίσκομαι κι εγω, κρατάω μια παλια κοsmokarta μόνο για συναισθηματικούς λόγους.

Αν δεν σε απασχολούν τα €5 ανα 4 μήνες, οικονομικά εννοώ, κράτα το.

Link to comment
Share on other sites

Εχει αρχίσει να γινεται θέμα και το 5€ εδω που φτάσαμε...μια λύση ειναι το συμβόλαιο χωρις πάγιο μάλλον...
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Τεχνολογικοί προβληματισμοί... γενικά!
  • The topic was unlocked
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...