Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα στην ομαδα.

Απο που θα καταλαβουμε οτι η Β142 εχει γινει approved ?

HTC HD2 --> HTC ONE --> LG G2 --> SONY XPERIA L --> LG G2 --> Note 4 Snapdragon 805 --> SONY XPERIA M --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM BLACK 32GB --> NOKIA 220 --> SAMSUNG NOTE 5 N920CD DUAL SIM GOLD 32GB --> LG G5 32GB GOLD --> NOKIA 220 --> HUAWEI MATE 9 4/64GB MHA-L09 GRAY --> HUAWEI MATE 10 PRO 6/128GB BLA-L29 GRAY --> MATE 40 PRO 8/256GB NOH-NX9 BLACK
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην ομαδα.

Απο που θα καταλαβουμε οτι η Β142 εχει γινει approved ?

 

Θα πατησεις εκει που λεει check firmware access και θα σου γραψει..

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν γίνει approved, θα υπάρχει καποιο θέμα; Την κατεβάζει κανονικά με vpn το ff.
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν γίνει approved, θα υπάρχει καποιο θέμα; Την κατεβάζει κανονικά με vpn το ff.
Νομίζω δεν θα την περναει μόλις κατέβει. Ποιο από τα 4 πρέπει να κατεβάσουμε όταν γίνει approved?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Παντός τόσες αναβαθμίσεις και ακόμα στο περίμενε το πρόβλημα με τα widget.

 

Gesendet von meinem BLA-L29 mit Tapatalk

Πράγματι, αυτό τώρα τι είναι, δεν μπορούν να το λύσουν; :wacko:

Android χωρίς κυλιόμενα widgets δεν λέει...:down:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εαν δεν γίνει approved, θα υπάρχει καποιο θέμα; Την κατεβάζει κανονικά με vpn το ff.

 

Δεν θα στην περάσει και ας κατεβει. Όταν έρθει η ώρα θα ανέβει η full ota για τα L29 . Αυτή θα κατεβάσω ως συνήθως

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Ετσι είναι, δοκιμασα απο περιέργεια και βγάζει μυνήμα οτι δεν είναι πιστοποιημένη για το τηλέφωνο. Και την 137 είχα βάλει την full ota οταν εγινε approved και τρέχει μια χαρά.
Το κανάλι μου στο Youtube για unboxings & reviews και το blog μου για deals.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους τους φίλους μόλις τώρα τσέκαρα και δεν έχει βγάλει ακόμα το updated. ff1c6a9b25a495b9ad9adfca104fa39a.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για ενα huawei. Εκτός απο τη διαφορά στη καμερα σε σχεση με το p20 υστερεί καπου αλλου to mate 10 pro? Μαρεσει πιο πολύ σαν συσκευή το 10 γιαυτό ρωταω. Και είναι και πιο φτηνό. Ευχαριστώ

http://www.myphone.gr/gallery/data/500/6396my_car.jpg

 

https://www.facebook.com/JpaulsCarWash?ref=hl

^^Autoglym Detail Center^^

βιολογικοί καθαρισμοί, γυάλισμα-κέρωμα

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για ενα huawei. Εκτός απο τη διαφορά στη καμερα σε σχεση με το p20 υστερεί καπου αλλου to mate 10 pro? Μαρεσει πιο πολύ σαν συσκευή το 10 γιαυτό ρωταω. Και είναι και πιο φτηνό. Ευχαριστώ
Νομίζω η κυρία διαφορά στην κάμερα είναι, τα υπόλοιπα επεξεργαστής κλπ είναι ίδια. Από μπαταρία δεν ξέρω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για ενα huawei. Εκτός απο τη διαφορά στη καμερα σε σχεση με το p20 υστερεί καπου αλλου to mate 10 pro? Μαρεσει πιο πολύ σαν συσκευή το 10 γιαυτό ρωταω. Και είναι και πιο φτηνό. Ευχαριστώ
Οι διαφορές μεταξύ τους κατά την γνώμη μου είναι η κάμερα & η οθόνη. Το p20 εχει καλύτερη οθόνη & καλύτερη κάμερα. Μπαταρία είναι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οι διαφορές μεταξύ τους κατά την γνώμη μου είναι η κάμερα & η οθόνη. Το p20 εχει καλύτερη οθόνη & καλύτερη κάμερα. Μπαταρία είναι τα ίδια.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Η ανάλυση του p20 σε πάνελ 6.1" έχει 2244 Χ 1080 ενώ το Mate σε 6" έχει 2160 Χ 1080.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Ενδιαφέρομαι για ενα huawei. Εκτός απο τη διαφορά στη καμερα σε σχεση με το p20 υστερεί καπου αλλου to mate 10 pro? Μαρεσει πιο πολύ σαν συσκευή το 10 γιαυτό ρωταω. Και είναι και πιο φτηνό. Ευχαριστώ

 

Μιλάς για το απλό; Αν ναι ,το p20 είναι με 4ram έναντι του mate 10 Pro με 6. Αν τα λέω σωστά. Επίσης είχα δει όσον αφορά την κάμερα μας ότι στις low light βγάζουμε καλύτερες . Πάντα για το απλό p20 έναντι mate 10 Pro . Και η οθόνη του είναι LCD και μας oled

Edited by prioxxx
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Μιλάς για το απλό; Αν ναι ,το p20 είναι με 4ram έναντι του mate 10 Pro με 6. Αν τα λέω σωστά. Επίσης είχα δει όσον αφορά την κάμερα μας ότι στις low light βγάζουμε καλύτερες . Πάντα για το απλό p20 έναντι mate 10 Pro . Και η οθόνη του είναι LCD και μας oled
Ναι και εγώ για το p20 pro απάντησα, για το p20 προφανώς είναι καλύτερο το δικό μας.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω κάτι. Η λειτουργία του διπλού χτυπήματς της οθόνης για να ανοίξει και να κλείσει είναι λειτουργία hardware ή software. Δηλαδή με κάποιο update θα γινόταν να την έχουμε και εμείς; Εδώ την έχει το Honor 9 Lite. Έλεος...

Nokia:5110->6150->3310->3330->5210|Sharp:gx20|Sony ericsson:W800|Nokia:N82->N900|HTC:EVO 3D|Nokia:101 Dual Sim|Samsung:Galaxy Note 4(exynos 32Gb Black)|LG:G2->V10LG Tablet:G pad 8.3 White|Huawei:Mate 10 Pro|Samsung:Galaxy S21 Ultra 256Gb

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εγώ έχω το Mate 10 pro. Έχω πάει στο πλαίσιο 3 φορές και το έχω βάλει δίπλα στο p20 pro. Αυτό που με κρατάει με το Mate 10 είναι ότι το 10 είναι πιο φαρδύ. Πως να το πω, η οθόνη είναι πιο χορταστική. Τώρα για κάποιους που λένε για την κάμερα σιγά τα αυγά. Έχει στις μετρήσεις καλύτερα νούμερα και κάτι έγινε. Για όσους δεν βιάζονται, θα βγει το Mate 20 pro περίπου τον Οκτώβριο και θα σκορπίσει την θλίψη.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα από το μέτωπο των κυλιόμενων widget.

Ο developer του "Your Canendar Widget" που κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο, βρήκε λύση και το έκανε να δουλεύει σωστά.

Θα το βρείτε εδώ

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίρνω ένα κάρο θήκες και πάντα καταλήγω με μια απλή σιλικόνης,οι πιο βολικές στο χέρι.. Ούτε κρύβεται το κινητό ούτε γίνεται σαν τούβλο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά παίρνω ένα κάρο θήκες και πάντα καταλήγω με μια απλή σιλικόνης,οι πιο βολικές στο χέρι.. Ούτε κρύβεται το κινητό ούτε γίνεται σαν τούβλο.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Φιλε οτι και να εχω δοκιμασει, παντα καταληγω στην δικια του.Απλης σιλικονης και μαζεμενο.

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Οι σιλικόνης δεν μου αρέσουν εμένα γιατί πιάνουν πολύ λαδιλα πίσω..

Για μένα η καλύτερη που έχω σε όλα μου τα κινητά είναι η msvii..

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Οι σιλικόνης δεν μου αρέσουν εμένα γιατί πιάνουν πολύ λαδιλα πίσω..

Για μένα η καλύτερη που έχω σε όλα μου τα κινητά είναι η msvii..

 

Mate the 10 pro be with you

Γιάννη πήρα μια από το eshop και είναι πολύ καλή, βέβαια έχω πολύ ξηρά χέρια εγώ, σκέψου η spigen μου γλιστράει συνέχεια.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλά νέα από το μέτωπο των κυλιόμενων widget.

Ο developer του "Your Canendar Widget" που κατά τη γνώμη μου είναι το καλύτερο, βρήκε λύση και το έκανε να δουλεύει σωστά.

Θα το βρείτε εδώ

Αν είναι κάθε φορά να περιμένουμε από τον developer της εκάστοτε εφαρμογής, χαθήκαμε.

Εγώ περιμένω πχ το sofascore

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις χθες άλλαξα το s8 με το mate 10pro.. Θέλω να κάνω κάτι ερωτήσεις γτ δεν ξανά είχα Huawei. Στο θέμα ειδοποιήσεων όταν η οθόνη είναι σβηστή γτ δεν εμφανίζεται το σήμα του messenger ας πούμε η Facebook ή viber πάρα μόνο οι κλήσεις αναπάντητες και μηνύματα.. Στο Samsung υπήρχε το ανάλογο σήμα ειδοποιήσεις εδώ δεν το έχει ::φάκελο όνομα γτ δεν σε αφήνει να αλλάζεις;; υπαρχει τρόπος άλλος για τα παραπάνω
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις χθες άλλαξα το s8 με το mate 10pro.. Θέλω να κάνω κάτι ερωτήσεις γτ δεν ξανά είχα Huawei. Στο θέμα ειδοποιήσεων όταν η οθόνη είναι σβηστή γτ δεν εμφανίζεται το σήμα του messenger ας πούμε η Facebook ή viber πάρα μόνο οι κλήσεις αναπάντητες και μηνύματα.. Στο Samsung υπήρχε το ανάλογο σήμα ειδοποιήσεις εδώ δεν το έχει ::φάκελο όνομα γτ δεν σε αφήνει να αλλάζεις;; υπαρχει τρόπος άλλος για τα παραπάνω

 

Για το πρώτο ερώτημα:

Ρυθμίσεις -> Εφαρμογές και ειδοποιήσεις -> Διαχείριση ειδοποιήσεων πάνω δεξιά στις τελίτσες -> Ειδοποιήσεις κλειδώματος οθόνης -> Προβολή όλων των ειδοποιήσεων

 

Για να αλλάξεις όνομα φακέλου, άνοιξε τον φάκελο που θες να αλλάξεις όνομα και πάτησε πάνω στο όνομα του.

Link to comment
Share on other sites

Το έκανα fb και viber δεν βγάζει..

Μήπως εννοείς στην AOD;

Αν ναι, νομίζω δεν υποστηρίζει τρίτες εφαρμογές!

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...