Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδιά καλησπέρα! Μόλις χθες άλλαξα το s8 με το mate 10pro.. Θέλω να κάνω κάτι ερωτήσεις γτ δεν ξανά είχα Huawei. Στο θέμα ειδοποιήσεων όταν η οθόνη είναι σβηστή γτ δεν εμφανίζεται το σήμα του messenger ας πούμε η Facebook ή viber πάρα μόνο οι κλήσεις αναπάντητες και μηνύματα.. Στο Samsung υπήρχε το ανάλογο σήμα ειδοποιήσεις εδώ δεν το έχει ::φάκελο όνομα γτ δεν σε αφήνει να αλλάζεις;; υπαρχει τρόπος άλλος για τα παραπάνω
Δεν υποστηρίζει τρίτες εφαρμογές, μόνο μυνηματα κλήσεις.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Από χθες χρησιμοποιώ τον evie launcher το κινητό πάει μπάλα.. Όχι ότι πριν δεν πήγαινε, αλλά είναι μια εναλλακτική ακόμα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπορώ δλδ με άλλο launcher να έχω τέτοιες ειδοποιήσεις.. Πολύ πίσω ρε παιδιά σε σχέση με smasung

 

Υπαρχουν τριτες εφαρμογες για aod. μπες Play store

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Εγώ το έχω και δουλεύουν όλες οι ειδοποιήσεις στην οθόνη κλειδώματος ρε παιδιά.

 

Τι είναι το AOD?

 

EDIT: To κατάλαβα, Always on Display.

Οκ ναι σε αυτήν δεν το κατάφερα.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.εχετε καθόλου απώλεια μπαταρίας το βράδυ; χάνω περίπου 6 έως 10%.ενω κλείνω όλες τις εφαρμογές WiFi κτλ. Το κινητό το έχω μια βδομάδα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να τσεκάρω που χάνω τόσο πολύ;; και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά όταν παρέλαβα το κινητό ήταν στο 0% και το έβαλα να φορτίσει.
Link to comment
Share on other sites

Δεν δουλεύουν καλά δυστυχώς
Η always on amoled δουλεύει καλά αλλά τρώει αρκετή μπαταρία.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.εχετε καθόλου απώλεια μπαταρίας το βράδυ; χάνω περίπου 6 έως 10%.ενω κλείνω όλες τις εφαρμογές WiFi κτλ. Το κινητό το έχω μια βδομάδα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να τσεκάρω που χάνω τόσο πολύ;; και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά όταν παρέλαβα το κινητό ήταν στο 0% και το έβαλα να φορτίσει.

 

Τσεκαρε στη διαχείριση συστήματος στη μπαταρία ποια εφαρμογή σου τρώει πιο πολύ μπαταρία

Αν δε βλέπεις κάτι περίεργο δοκίμασε και χωρις την always on display αν την έχεις ενεργή

 

Εγώ το αφήνω το βράδυ και ζήτημα να πέσει 1 % με μόνο το σήμα της τηλεφωνίας ενεργό και όλα τα άλλα κλειστα

 

Η αλήθεια είναι ότι το 0 % που λες ότι είχε όταν το παρέλαβες είναι περίεργο, συνήθως τα καινούργια έρχονται με 50-60 %.

Edited by adelijohn
Link to comment
Share on other sites

Και εγω με 0% μπαταρια το πηρα.Τι εκδοση λογισμικου εχεις?Μηπως με τις καινουργιες ειναι καλυτερα? Εμενα με wifi ανοιχτο τρωει 4% το βραδυ..
Link to comment
Share on other sites

Έκδοση έχω την τελευταία 137,δεν μου έχει έρθει ενημέρωση για νέα. Τα υπόλοιπα που τσεκάρω στην διαχείριση είναι σε νορμάλ κατανάλωση. Μόνο το πρώτο βράδυ είχα 1% απώλεια, από τότε κλασσικά στα ποσοστά που ανέφερα. Ίσως κάποια εφαρμογή που μπορεί να τσεκάρει κάτι που δεν βλέπω εγώ;; ευτυχώς υπάρχει και άλλος με 0% μπαταρία γιατί μου είχε κάνει πολύ εντύπωση.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.εχετε καθόλου απώλεια μπαταρίας το βράδυ; χάνω περίπου 6 έως 10%.ενω κλείνω όλες τις εφαρμογές WiFi κτλ. Το κινητό το έχω μια βδομάδα. Υπάρχει κάτι που μπορώ να τσεκάρω που χάνω τόσο πολύ;; και δεν ξέρω αν παίζει ρόλο, αλλά όταν παρέλαβα το κινητό ήταν στο 0% και το έβαλα να φορτίσει.

Και εγώ ακριβώς το ίδιο χάνω τα κλείνω όλα και αφήνω μόνο τις δύο κάρτες SIM. Και πάλι όμως θα χάσει σίγουρα Από 5 έως 10 τα εκατό ανάλογα με τις ώρες που θα μείνει ανενεργό. Πριν λίγες μέρες το δοκίμασα και έχασε μέσα σε ακριβώς 7 ώρες 10 τα εκατό. Έχω πάντα όμως ενεργή την always-on display.

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ ακριβώς το ίδιο χάνω τα κλείνω όλα και αφήνω μόνο τις δύο κάρτες SIM. Και πάλι όμως θα χάσει σίγουρα Από 5 έως 10 τα εκατό ανάλογα με τις ώρες που θα μείνει ανενεργό. Πριν λίγες μέρες το δοκίμασα και έχασε μέσα σε ακριβώς 7 ώρες 10 τα εκατό. Έχω πάντα όμως ενεργή την always-on display.

 

Παίζει και ρόλο αν δεν έχεις καλό σημα εκεί που αφήνεις το κινητό κ αν έχεις κ 2 κάρτες αυτό αυξανεται

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και ρόλο αν δεν έχεις καλό σημα εκεί που αφήνεις το κινητό κ αν έχεις κ 2 κάρτες αυτό αυξανεται

Σήμα έχω πολύ καλό αλλά νομίζω ότι παίζει ρόλο οι δύο κάρτες και η always on display.

Το καλό είναι ότι κατά τη διάρκεια της ημέρας που το λειτουργώ συνεχώς η μπαταρία με βγάζει άνετα με πάρα πολύ χρήση μία μέρα γεμάτη και στο τέλος περισσεύει και ένα 30%. Κατά τη διάρκεια της ημέρας τα έχω όλα ανοιχτά wi-fi δεδομένα τοποθεσία τα πάντα.

Link to comment
Share on other sites

Το stand by της συσκευής δεν είναι καλό, επίσης η 137 είναι και χειρότερη κατά την χρήση από την 129,πιστευω στην 142 που έρχεται να στρώσει η απόδοση της μπαταρίας γιατί είναι μέτρια η απόδοση της σε σχέση mah-αναλυση-amoled

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει και ρόλο αν δεν έχεις καλό σημα εκεί που αφήνεις το κινητό κ αν έχεις κ 2 κάρτες αυτό αυξανεται
Εγώ με μονή κάρτα, με 4g+ σήμα στο σπίτι & χωρίς always display on με όση μπαταρία το αφήνω το βρίσκω το πρωί.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με τη σύνδεση του τηλεφώνου σε pc;Δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο ο υπολογιστής.Δοκίμασα μέχρι και επαναφορά και 3 διαφορετικά pc αλλά τίποτα.Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι άλλο καλώδιο (έχω μόνο αυτό που ήταν μαζί με το τηλέφωνο).
Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με τη σύνδεση του τηλεφώνου σε pc;Δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο ο υπολογιστής.Δοκίμασα μέχρι και επαναφορά και 3 διαφορετικά pc αλλά τίποτα.Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι άλλο καλώδιο (έχω μόνο αυτό που ήταν μαζί με το τηλέφωνο).
Πρέπει να επιτρέψεις μεταφορά αρχείων μεταξύ pc και κινητού. Αλλιώς μόνο φορτίζει μόλις το συνδέσεις. Επίσης δοκίμασε να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα της huawei στο pc δουλεύει πολύ καλά.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να επιτρέψεις μεταφορά αρχείων μεταξύ pc και κινητού. Αλλιώς μόνο φορτίζει μόλις το συνδέσεις. Επίσης δοκίμασε να εγκαταστήσεις το πρόγραμμα της huawei στο pc δουλεύει πολύ καλά.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

 

Δεν βγάζει καν επιλογή για MTP η PTP.Το δοκίμασα και μέσα απο developer options,τίποτα.To HiSuite το έχω εγκατεστημένο στον υπολογιστή.

Link to comment
Share on other sites

Έχει κανένας πρόβλημα με τη σύνδεση του τηλεφώνου σε pc;Δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο ο υπολογιστής.Δοκίμασα μέχρι και επαναφορά και 3 διαφορετικά pc αλλά τίποτα.Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι άλλο καλώδιο (έχω μόνο αυτό που ήταν μαζί με το τηλέφωνο).

 

Μάλλον δεν σου το αναγνωρίζει διότι πρέπει να ξεκλειδώσεις την αρχική οθόνη από τον τρόπο κλειδώματος που έχεις βάλει. Δηλαδή με το που το συνδέεις στο pc κατευθείαν ξεκλείδωσε το. Για δοκίμασε να δεις.

Link to comment
Share on other sites

Το stand by της συσκευής δεν είναι καλό, επίσης η 137 είναι και χειρότερη κατά την χρήση από την 129,πιστευω στην 142 που έρχεται να στρώσει η απόδοση της μπαταρίας γιατί είναι μέτρια η απόδοση της σε σχέση mah-αναλυση-amoled

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βαγγέλη υπαρχει περίπτωση να πάμε απο 137 σε 129. Με την 137 το κινητό ουτε μέρα δεν βγάζει .σε σχέση με την 129 έβγαζα άνετα δυο μερες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν το γνωρίζω αυτό, αν και από ότι έχω διαβάσει η 142 είναι πολύ καλή σε απόδοση μπαταρίας, οπότε καλύτερα να την περιμένουμε

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Δεν βγάζει καν επιλογή για MTP η PTP.Το δοκίμασα και μέσα απο developer options,τίποτα.To HiSuite το έχω εγκατεστημένο στον υπολογιστή.
Αυτό είναι περίεργο. Ούτε από το hisuite το βλέπεις το τηλέφωνο; κλείσε όλα τα firewall anti-virus που έχεις μήπως το κόβουν αυτά. Αλλιώς μετά δες άλλο καλώδιο.

 

Send from my Galaxy S9+

Λάζαρος..

Λάζαρος..
Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε και σε άλλη θύρα.

 

Στάλθηκε από το Lenovo TAB 2 A10-70F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά και ευχαριστώ πολύ για τις απαντήσεις σας. Τα έχω δοκιμάσει όλα χωρίς αποτέλεσμα. Το μόνο που μένει είναι να δοκιμάσω άλλο καλώδιο. Σε λίγο θα δω τον αδερφό μου που έχει 2 type c στο σπίτι. Πολύ περίεργο πάντως, πριν ρωτήσω εδώ έκανα ένα ψάξιμο στο Google και δεν βρήκα κάτι αντίστοιχο.
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...