Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και μένα τώρα δουλεύει καλά.

Αλλά με έχει κουράσει την μία να δουλεύει οκ και σε άσχετη στιγμή να δυσλειτουργεί. Ξέρω φταίει η oreo αλλά όπως και να έχει είναι πλέον αφερέγγυα η εφαρμογή. Δεν ξέρω βέβαια αν υπάρχει σταθερή εφαρμογή καταγραφής κλήσεων.

Δυστυχώς το κόλλημα αυτό δεν είναι της εφαρμογής αλλά του oreo. Στα s8 & s9 δεν ηχογραφεί τον συνομιλητή (διάβασα στα αντίστοιχα forum). Η εφαρμογή είναι άψογη.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε στο ff η 142 για bla29. Οι άλλες δύο bla09 εξαφανιστηκαν. Μιλάω πάντα για full ota.

 

Καλημέρα.

 

Καλημερα!!Εχει μερες που εχουν βγει αλλα δεν ειναι approved ακομη..

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα!!Εχει μερες που εχουν βγει αλλα δεν ειναι approved ακομη..

 

Μπαίνω καθημερινά και το ελέγχω.

Έχει ημερομηνία 2018.05.07 επομένως δε στέκει να έχει βγει μέρες.

Μέρες είχαν βγει οι προηγούμενες εκδόσεις που ανέφερα και είχαν να κάνουν με το μονοκαρτο bla09.

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω καθημερινά και το ελέγχω.

Έχει ημερομηνία 2018.05.07 επομένως δε στέκει να έχει βγει μέρες.

Μέρες είχαν βγει οι προηγούμενες εκδόσεις που ανέφερα και είχαν να κάνουν με το μονοκαρτο bla09.

 

Εχει μερες ναι απο τελη απριλιου απλα πριν 4-5 μερες αλλαξε ημερομηνια!!:) Και εγω καθημερινα μπαινω!

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ερώτηση, στα δεδομένα εσάς σας δείχνει εικονίδιο 4g+ η μέχρι H+? Νόμιζα απλά ότι το δείχνει Η κ χθες παίζοντας με το π20 προ φίλου είδα ότι λέει κανονικά 4g+ έβαλα την κάρτα μ κανονικά 4g, για να σας προλάβω η σιμ μ είναι καινούργια όπως κ οι ρυθμίσεις σε lte,
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ερώτηση, στα δεδομένα εσάς σας δείχνει εικονίδιο 4g+ η μέχρι H+? Νόμιζα απλά ότι το δείχνει Η κ χθες παίζοντας με το π20 προ φίλου είδα ότι λέει κανονικά 4g+ έβαλα την κάρτα μ κανονικά 4g, για να σας προλάβω η σιμ μ είναι καινούργια όπως κ οι ρυθμίσεις σε lte,
4g+ με cosmote εμένα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

4g+ δειχνει και σε cu και σε frog!Πολυ σπανια να πεσει σε H+.

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Εχει μερες ναι απο τελη απριλιου απλα πριν 4-5 μερες αλλαξε ημερομηνια!!:) Και εγω καθημερινα μπαινω!

 

Άλλαξε ημερομηνία αλλά και όνομα. Πριν έγραφαν και οι 2 αναβαθμίσεις bla-l09...

Ίσως άργησε να το δείξει σε εμένα αν και δεν έχει λογική.

Οπως και να χει, το θέμα είναι να γίνει approved να δούμε και αυτό το face unlock κι εμείς στο κινητό μας και πόσο πρακτικό θα είναι, αν και έπρεπε να υπάρχει από την αρχή. Υπομονή...

Link to comment
Share on other sites

Ετσι οπως τα λες απο την αρχη επρεπε να υπαρχει..Τι να πεις...

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος . Η full ota για τα δικά μας bl29 βγήκε τώρα . Το είχα γράψει κ πιο πίσω ότι την περιμέναμε . Είχαν βγει η full ota για 029 και ότα για τα δικά μας . Όπου ναναι θα γίνει approved
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Κάνεις λάθος . Η full ota για τα δικά μας bl29 βγήκε τώρα . Το είχα γράψει κ πιο πίσω ότι την περιμέναμε . Είχαν βγει η full ota για 029 και ότα για τα δικά μας . Όπου ναναι θα γίνει approved
H full ota όντως δεν υπήρχε για το 2καρτο πριν.. Τι προτείνεται να περαστεί όταν γίνει approved, ota η full ota?

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

H full ota όντως δεν υπήρχε για το 2καρτο πριν.. Τι προτείνεται να περαστεί όταν γίνει approved, ota η full ota?

 

Mate the 10 pro be with you

 

Εγώ πάντα την full ota βάζω

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά ερώτηση, στα δεδομένα εσάς σας δείχνει εικονίδιο 4g+ η μέχρι H+? Νόμιζα απλά ότι το δείχνει Η κ χθες παίζοντας με το π20 προ φίλου είδα ότι λέει κανονικά 4g+ έβαλα την κάρτα μ κανονικά 4g, για να σας προλάβω η σιμ μ είναι καινούργια όπως κ οι ρυθμίσεις σε lte,
Wind 4g+

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Άλλαξε ημερομηνία αλλά και όνομα. Πριν έγραφαν και οι 2 αναβαθμίσεις bla-l09...

Ίσως άργησε να το δείξει σε εμένα αν και δεν έχει λογική.

Οπως και να χει, το θέμα είναι να γίνει approved να δούμε και αυτό το face unlock κι εμείς στο κινητό μας και πόσο πρακτικό θα είναι, αν και έπρεπε να υπάρχει από την αρχή. Υπομονή...

 

Στο mate 10 lite πάντως to face unlock δούλευε άψογα......και γενικά βολεύει τρελά όταν δεν μπορείς να πιάσεις το τηλέφωνο από πίσω για να το ξεκλειδώσεις και να δεις π.χ.μια ειδοποίηση....στο lite έπιανε το πρόσωπο και από το πλάι...ενώ το smart lock που έχω στο v10 πρέπει το πρόσωπο σου να έρθει ακριβώς από πάνω.....έτσι ήτανε και στο g3....

Honor Play, Mate 20 Pro
Link to comment
Share on other sites

To περίεργο, πάντως, είναι ότι δεν έχει στην κάμερα τίποτα σχετικό με AR ή stickers. Η Samsung βάζει της Παναγιάς τα μάτια πάνω σε αυτόν τον τομέα. Όχι ότι με νοιάζει προσωπικά αλλά είναι και αυτό λόγος αγοράς για κάποιους έναντι κάποιου άλλου smartphone.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Χαιρετώ την παρέα, νέος κάτοχος απο χθες. Πρώτες εντυπώσεις πολύ καλές αλλά είναι ακόμα νωρίς για ανάλυση.. μια ερώτηση.

Στο google chrome δεν μου δείχνει σελιδοδείκτες και άλλα που έχω στον λογαριασμό μου. Στην ουσία δείχνει να μην έχει συνδεθεί και όταν πάω να κάνω σύνδεση μου βγάζει ότι ο λογαριασμός είναι ήδη συνδεμένος στην συσκευή.. τι μπορεί να φταίει;;

Link to comment
Share on other sites

Μπαίνω καθημερινά και το ελέγχω.

Έχει ημερομηνία 2018.05.07 επομένως δε στέκει να έχει βγει μέρες.

Μέρες είχαν βγει οι προηγούμενες εκδόσεις που ανέφερα και είχαν να κάνουν με το μονοκαρτο bla09.

 

Tωρα δειχνει 2018.05.03 χαχαχα!!Οτι να ναι!! :lol:

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Tωρα δειχνει 2018.05.03 χαχαχα!!Οτι να ναι!! :lol:

 

Αυτό δείχνει και πόσο αξιόπιστη εφαρμογή είναι...

Αλλά όποιος θέλει να πάρει update φέτος θα το πάρει από εκεί...

Ένα από τα μείον της Huawei...

Μικρό το κακό αλλά αστείο να βασιζόμαστε σε τρίτες εφαρμογές για τη βασική ενημέρωση του τηλεφώνου μας...

Link to comment
Share on other sites

Αυτό δείχνει και πόσο αξιόπιστη εφαρμογή είναι...

Αλλά όποιος θέλει να πάρει update φέτος θα το πάρει από εκεί...

Ένα από τα μείον της Huawei...

Μικρό το κακό αλλά αστείο να βασιζόμαστε σε τρίτες εφαρμογές για τη βασική ενημέρωση του τηλεφώνου μας...

 

Τι εννοείς? Δεν θα μας έρθει ειδοποίηση όταν βγει η ενημέρωση επίσημα μέσω της αναζήτησης νέου λογισμικού της συσκευής?

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα έρθει. Μπορεί να μην δοθεί επίσημα η συγκεκριμένη έκδοση αλλά μια κοντινή μετέπειτα. Κάτι τέτοιο έχει ξαναγίνει.

Προφανώς όμως και θα έρθει ειδοποίηση. Και δεν καταλαβαίνω και το "φέτος", παρά μόνον σαν σχήμα λόγου.

Εκτός αν ο φίλος μας έχει κάποια εσωτερική "ειδική" ενημέρωση που εμείς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Εννοείται ότι θα έρθει. Μπορεί να μην δοθεί επίσημα η συγκεκριμένη έκδοση αλλά μια κοντινή μετέπειτα. Κάτι τέτοιο έχει ξαναγίνει.

Προφανώς όμως και θα έρθει ειδοποίηση. Και δεν καταλαβαίνω και το "φέτος", παρά μόνον σαν σχήμα λόγου.

Εκτός αν ο φίλος μας έχει κάποια εσωτερική "ειδική" ενημέρωση που εμείς δεν μπορούμε να γνωρίζουμε.

 

Είπα "φέτος" και το είπα ως σχήμα λόγου γιατί δυστυχώς αργεί πολύ να έρθει μόνη της μια αναβάθμιση που μπορεί να κυκλοφορεί και μήνες στο ff και approved.

Πολλοι έχουμε εκφράσει το ίδιο παράπονο εδώ μέσα.

Δεν κυριολεκτω για να μη παρεξηγηθώ.

Και μακάρι να έρθει εννοείται μόνη της.

Άλλωστε πάντα κοιτάζω πρώτα στις ρυθμίσεις και μετά ff και αν και εφόσον αργεί της συσκευής τότε κατεβάζω από ff.

Link to comment
Share on other sites

Είπα "φέτος" και το είπα ως σχήμα λόγου γιατί δυστυχώς αργεί πολύ να έρθει μόνη της μια αναβάθμιση που μπορεί να κυκλοφορεί και μήνες στο ff και approved.

Πολλοι έχουμε εκφράσει το ίδιο παράπονο εδώ μέσα.

Δεν κυριολεκτω για να μη παρεξηγηθώ.

Και μακάρι να έρθει εννοείται μόνη της.

Άλλωστε πάντα κοιτάζω πρώτα στις ρυθμίσεις και μετά ff και αν και εφόσον αργεί της συσκευής τότε κατεβάζω από ff.

Ε όχι και μήνες... εγώ πάντα περιμένω ΟΤΑ, κάντε εσείς τους beta testers :lol:
Link to comment
Share on other sites

Ε όχι και μήνες... εγώ πάντα περιμένω ΟΤΑ, κάντε εσείς τους beta testers :lol:

 

Άλλοι έχουν αναφέρει εδώ και σε άλλα forums ότι άργησε να έρθει μόνη της ota έως και μήνα+. Εγώ η αλήθεια είναι ότι δεν άντεξα να περιμένω...

 

Beta tester δε γίνεσαι όταν κάνεις update το οποίο δεν είναι σε beta έκδοση. Official update είναι.

 

Ας επικεντρωθουμε στο πότε θα έρθει το update...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...