Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

142 firm

What's new

1.Adds the Face unlock feature, which unlocks the device when the owner's face is recognized. Settings > Security & privacy > Face Unlock

2.Improves Bluetooth connectivity.

Security:

1.Integrates Google security patches released in Apr 2018 for improved system security.

Optimizations:

1.Optimizes the UI text display on some interfaces. Optimizes VoWiFi feature for a better calling experience.

Update notes:

1. This update will not erase your personal data, but we recommend that you back up any important data before updating. 2. If you experience any issues during the update, please call the Huawei customer service hotline in the warranty card or visit an authorized Huawei service center for assistance.

Link to comment
Share on other sites

142 firm

What's new

1.Adds the Face unlock feature, which unlocks the device when the owner's face is recognized. Settings > Security & privacy > Face Unlock

2.Improves Bluetooth connectivity.

Security:

1.Integrates Google security patches released in Apr 2018 for improved system security.

Optimizations:

1.Optimizes the UI text display on some interfaces. Optimizes VoWiFi feature for a better calling experience.

Update notes:

1. This update will not erase your personal data, but we recommend that you back up any important data before updating. 2. If you experience any issues during the update, please call the Huawei customer service hotline in the warranty card or visit an authorized Huawei service center for assistance.

Από το ff? Ακόμη not approved λέει... Αντε να δούμε..

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμή με 2 ακόμα καλώδια και αλλό ένα reset το πρόβλημα παραμένει.Δυστυχώς με βλέπω για service.
Κρίμα φίλε

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δοκιμή με 2 ακόμα καλώδια και αλλό ένα reset το πρόβλημα παραμένει.Δυστυχώς με βλέπω για service.

Δοκίμασες αυτό που σου γράφω σε προηγούμενο ποστ;;;;

Link to comment
Share on other sites

Έκανα 2 φορές reset και δεν έχω βάλει κλείδωμα.Αλλά τίποτα.

 

Πρέπει να δώσεις άδεια στην εφαρμογή, πρέπει να πας στην ασφάλεια και να επιτρέψεις να φορτώσει το πρόγραμμα. Δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσει.

Link to comment
Share on other sites

Πρέπει να δώσεις άδεια στην εφαρμογή, πρέπει να πας στην ασφάλεια και να επιτρέψεις να φορτώσει το πρόγραμμα. Δεν ξέρω αν το έχεις δοκιμάσει.

 

Σε ποιά εφαρμογή λες;

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα τα ακουστικά που είχε μέσα το κινητό, πολύ χαμηλή μου φάνηκε η ένταση, έχει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας στην εφαρμογή του Gmail όταν συνδεωμε και πατάω ανανέωση με πετάει έξω συμβαίνει σε κανένα άλλο αυτό? Και κάτι ακόμα όταν βγάζουμε φωτογραφια πως βάζουμε λεζάντα πχ huawei mate 10 pro?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα χρησιμοποίησα τα ακουστικά που είχε μέσα το κινητό, πολύ χαμηλή μου φάνηκε η ένταση, έχει κάποια ρύθμιση;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Νομίζω πως όχι. Φταίνε και τα ακουστικά. Δοκίμασα της κόρης μου δεν θυμάμαι ακριβώς το μοντέλο ,τηςsony ήταν πάντως και η ένταση και η ποιότητα του ήχου ήταν σε άλλο επίπεδο.

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω πως όχι. Φταίνε και τα ακουστικά. Δοκίμασα της κόρης μου δεν θυμάμαι ακριβώς το μοντέλο ,τηςsony ήταν πάντως και η ένταση και η ποιότητα του ήχου ήταν σε άλλο επίπεδο.
Κάτι HTC που τα έχω 5 χρόνια έχουν διπλάσια ένταση..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε ποιά εφαρμογή λες;

 

Hisuite αν θυμάμαι καλά λέγετε. Πρέπει να δώσεις άδεια σε αυτήν, και μετά σ κάνει αναγνώριση ο υπολογιστής. Κάπου στην ασφάλεια του κινητού πας κ δίνεις πρόσβαση σε αυτήν την εφαρμογή, αλλιώς δεν συνδέεται το κινητό. Μόλις την περάσεις πρέπει να κάνεις και restart το pc. Ελπίζω με αυτό να λυθεί το πρόβλημα και να λέμε το ίδιο και να γλυτώσεις το σέρβις.

Link to comment
Share on other sites

Συνδεσε το με το usb. Μετα πας Ρυθμισεις+Συνδεσεις. Εκει σε βγαζει για Bluetooth, NFC κτλ. Προτελευταια επιλογη ειναι το usb.

Εκει επιλεγεις το ΜΤP

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Έχει κανένας πρόβλημα με τη σύνδεση του τηλεφώνου σε pc;Δεν αναγνωρίζει το τηλέφωνο ο υπολογιστής.Δοκίμασα μέχρι και επαναφορά και 3 διαφορετικά pc αλλά τίποτα.Το μόνο που δεν δοκίμασα είναι άλλο καλώδιο (έχω μόνο αυτό που ήταν μαζί με το τηλέφωνο).

 

Συνδεσε το με το usb. Μετα πας Ρυθμισεις+Συνδεσεις. Εκει σε βγαζει για Bluetooth, NFC κτλ. Προτελευταια επιλογη ειναι το usb.

Εκει επιλεγεις το ΜΤP

Link to comment
Share on other sites

Hisuite αν θυμάμαι καλά λέγετε. Πρέπει να δώσεις άδεια σε αυτήν, και μετά σ κάνει αναγνώριση ο υπολογιστής. Κάπου στην ασφάλεια του κινητού πας κ δίνεις πρόσβαση σε αυτήν την εφαρμογή, αλλιώς δεν συνδέεται το κινητό. Μόλις την περάσεις πρέπει να κάνεις και restart το pc. Ελπίζω με αυτό να λυθεί το πρόβλημα και να λέμε το ίδιο και να γλυτώσεις το σέρβις.

 

Δεν μου εμφανίζει το Hisuite στις εφαρμογες.

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει το Hisuite στις εφαρμογες.

 

Δες όταν βάζεις το καλώδιο στον υπολογιστή, αν σ βγάζει έναν δίσκο Hisuitedownloader κτλ πρέπει να μπεις εκεί να κάνεις install το εικονίδιο, να εγκατασταθεί στον η/Υ και μετά να δώσεις άδεια από το κινητό σου ώστε να έχει πρόσβαση η συγκεκριμένη εφαρμογή του η/Υ στο κινητό σ. Αλλιώς ψάξε μήπως την βρεις online να την κατεβάσεις και προσπάθησε μέσω αυτής να συνδεθείς στο κινητό σου με το καλώδιο πάντα.

Edited by alexismech
Link to comment
Share on other sites

Ακόμη not verified λέει η 142 έκδοση στο ff.. Πόσο καιρό περνει?

 

 

 

Mate the 10 pro be with you

Edited by XP130TD

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Έχει να προτείνει κανείς κανένα οικονομικό καλώδιο type c σε hdmi για σύνδεση στην τηλεόραση?

HTC Diamond --> NOKIA N97 mini --> SAMSUNG Galaxy W --> HTC One S --> LG G2 --> SAMSUNG Galaxy A5 --> Galaxy A7 --> Note 4 --> Lg g4 --> SAMSUNG Galaxy S7 Edge --> LG G6--> OnePlus 5T --> Huawei P20 pro --> Note 9 --> Huawei P30 pro --> Note 10+

Link to comment
Share on other sites

https://stadt-bremerhaven.de/huawei-mate-10-pro-april-patch-und-face-unlock-per-update/

 

Θέλουμε ακόμη αρκετές μερούλες για το update... εντάξει και πάλι μικρό το κακό με την 137.

Κυριακή 18.06.23 Νέο meeting @ Thessaloniki

Συζητήσεις, διαγωνισμοί, εκπλήξεις... σας περιμένουμε!

💡"ο κάθε άνθρωπος είναι ευτυχισμένος τόσο... όσο του επιτρέπει το μυαλό του..."

Α.Lincoln

μεετινγγ.jpg

Link to comment
Share on other sites

Δεν μου εμφανίζει το Hisuite στις εφαρμογες.

Όταν συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή...δεν σου εμφανίζεται ένα μήνυμα στην οθόνη του κινητού για να έχει πρόσβαση ο υπολογιστής στο κινητό; Έχεις ενεργοποιήσει τον "εντοπισμό σφαλμάτων USB" από το μενού των προγραματιστων; Αν στο εμφανίζει...πατας αποδοχή; Δεν είναι απαραίτητο το hi suite... Εγώ το συνδεω καθημερινά σε διαφορετικους υπολογιστές...δεν κάνω εγκατάσταση σε όλους το hisuite!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όταν συνδέεις το κινητό στον υπολογιστή...δεν σου εμφανίζεται ένα μήνυμα στην οθόνη του κινητού για να έχει πρόσβαση ο υπολογιστής στο κινητό; Έχεις ενεργοποιήσει τον "εντοπισμό σφαλμάτων USB" από το μενού των προγραματιστων; Αν στο εμφανίζει...πατας αποδοχή; Δεν είναι απαραίτητο το hi suite... Εγώ το συνδεω καθημερινά σε διαφορετικους υπολογιστές...δεν κάνω εγκατάσταση σε όλους το hisuite!!!!

 

Όλα τα δοκίμασα. Δεν εμφανίζεται καθόλου η επιλογή για τον τύπο σύνδεσης (MTP, PTP κλπ). Έχω δοκιμάσει σε 5 υπολογιστές με 3 διαφορετικά καλώδια. Το μόνο που κάνει είναι να φορτίζει. Του έκανα και 3 φορές reset. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα. Και μετά από ψάξιμο στο Google δεν έχω βρει αντίστοιχο πρόβλημα σε άλλο χρήστη.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα δοκίμασα. Δεν εμφανίζεται καθόλου η επιλογή για τον τύπο σύνδεσης (MTP, PTP κλπ). Έχω δοκιμάσει σε 5 υπολογιστές με 3 διαφορετικά καλώδια. Το μόνο που κάνει είναι να φορτίζει. Του έκανα και 3 φορές reset. Πρώτη φορά βλέπω τέτοιο πράγμα. Και μετά από ψάξιμο στο Google δεν έχω βρει αντίστοιχο πρόβλημα σε άλλο χρήστη.

Έχει κάνει εγκατάσταση τους drivers κανονικα; Μήπως κάτι έγινε στην πρώτη σύνδεση και δεν έχει κάνει καλή εγκατάσταση; Έχεις δοκιμάσει σε άλλον υπολογιστή με το καλώδιο της συσκευασίας;

Link to comment
Share on other sites

Έχει κάνει εγκατάσταση τους drivers κανονικα; Μήπως κάτι έγινε στην πρώτη σύνδεση και δεν έχει κάνει καλή εγκατάσταση; Έχεις δοκιμάσει σε άλλον υπολογιστή με το καλώδιο της συσκευασίας;

 

Το είχα συνδέσει κάποια στιγμή στον υπολογιστή μου και το αναγνώριζε κανονικά. Είχα κάνει root, μετέφερα κάποια άλλη μέρα φωτογραφίες και μουσική. Όλα λειτουργούσαν κανονικά. Όταν προσπάθησα πριν λίγες μέρες να το συνδέσω πάλι δεν παίζει με τίποτα. Ναι, το έχω δοκιμάσει και με το δικό του καλώδιο και με τα άλλα 2 που έχω σε άλλους υπολογιστές.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα driver. Το τηλέφωνο δεν δείχνει την επιλογή φόρτιση, μεταφορά κλπ.

 

Δοκίμασε: από τις επιλογές για προγραματιστές να ενεργοποίησεις το ADB.

Edited by Vrasidas
Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι θέμα driver. Το τηλέφωνο δεν δείχνει την επιλογή φόρτιση, μεταφορά κλπ.

 

Δοκίμασε: από τις επιλογές για προγραματιστές να ενεργοποίησεις το ADB.

 

Καλημέρα. Και αυτό το έχω δοκιμάσει χωρίς αποτέλεσμα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...