Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το γνωρίζω πως είναι θέμα oreo. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως ενώ δουλεύει καλά,ξαφνικά αρχίζει τα κουλά του.
Αυτό λέγεται ασυμβατότητα. Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το φτιάχνει ο δημιουργός του να δουλεύει σωστά στην oreo . Παρά λέει ότι φταινε οι υπόλοιποι

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, widgets ημερολογίου δεν δουλεύει. Το δοκίμασα με διάφορες εφαρμογές. Τι μπορεί να φταίει;
Link to comment
Share on other sites

Αυτό λέγεται ασυμβατότητα. Εγώ δεν καταλαβαίνω γιατί δεν το φτιάχνει ο δημιουργός του να δουλεύει σωστά στην oreo . Παρά λέει ότι φταινε οι υπόλοιποι

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Μα ο δημιουργός έβγαλε 2-3 fixes και καλά. Ελπίζω να διορθωθεί.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Το γνωρίζω πως είναι θέμα oreo. Αυτό που δεν μπορώ να καταλάβω είναι πως ενώ δουλεύει καλά,ξαφνικά αρχίζει τα κουλά του.
Στο s9 & γενικά στο oreo στην ουσία σου λέει ότι στην χώρα σου απαγορεύεται η ηχογράφηση κλήσης & γιαυτό δεν σου επιτρέπει. Στο s9 ηχογραφεί αλλά μόνο εσένα & όχι τον συνομιλητή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, widgets ημερολογίου δεν δουλεύει. Το δοκίμασα με διάφορες εφαρμογές. Τι μπορεί να φταίει;

Το έχουμε ξαναγράψει. Τα κυλιόμενα widgets δεν παίζουν λόγω EMUI 8.xx

Από τα λίγα που λειτουργούν είναι αυτά της Google και αυτό που έχει η εφαρμογή 'Ημερολόγιο' που έρχεται με τη συσκευή.

Θα διορθωθεί με software update από τη Huawei.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αυτές τις ρυθμίσεις από τις 23 Απριλίου & δουλεύει άψογα μέχρι & σήμερα.

 

Ρυθμίσεις-Εφαρμογές και ειδοποιήσεις-Εφαρμογές-Ρυθμίσεις(κάτω)-Ειδική πρόσβαση-Παράβλεψη βελτιστοποιήσεων.

 

Στην ουσία μετά από αυτές τις ρυθμίσεις σταμάτησε το τηλέφωνο να μου απενεργοποιεί την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έχουμε ξαναγράψει. Τα κυλιόμενα widgets δεν παίζουν λόγω EMUI 8.xx

Από τα λίγα που λειτουργούν είναι αυτά της Google και αυτό που έχει η εφαρμογή 'Ημερολόγιο' που έρχεται με τη συσκευή.

Θα διορθωθεί με software update από τη Huawei.

Δεν καταλαβαίνω όταν λέτε το ημερολόγιο δεν δουλεύει σαν widget & εγώ δουλεύω το ημερολόγιο αλλά δεν κατάλαβαινω τι δεν δουλεύει. Εγώ έτσι το δουλεύω & είναι κομπλέ. e0c6724b8cfe0a12524d81190e670479.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αυτές τις ρυθμίσεις από τις 23 Απριλίου & δουλεύει άψογα μέχρι & σήμερα.

 

Ρυθμίσεις-Εφαρμογές και ειδοποιήσεις-Εφαρμογές-Ρυθμίσεις(κάτω)-Ειδική πρόσβαση-Παράβλεψη βελτιστοποιήσεων.

 

Στην ουσία μετά από αυτές τις ρυθμίσεις σταμάτησε το τηλέφωνο να μου απενεργοποιεί την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Με αυτές τις ρυθμίσεις το δουλεύω κι εγώ. Μέχρι προχθές όλα καλά. Και ξαφνικά άρχισε να μην ηχογραφεί τις εισερχόμενες όταν η οθόνη είναι κλειστή.

Mobile:Nokia 6130 --> Nokia 6230 --> Panasonic GD90 --> HTC P3600 --> Chinese hiphone dual sim --> Samsung E2652 Champ Duos --> Sony Ericsson xperia ray --> Samsung S4 mini duos --> Huawei honor 6(H60-L02) --> Meizu m2 -->Motorola Moto X Play --> Huawei Mate 10 pro --> Oneplus 7T pro
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω κάνει αυτές τις ρυθμίσεις από τις 23 Απριλίου & δουλεύει άψογα μέχρι & σήμερα.

 

Ρυθμίσεις-Εφαρμογές και ειδοποιήσεις-Εφαρμογές-Ρυθμίσεις(κάτω)-Ειδική πρόσβαση-Παράβλεψη βελτιστοποιήσεων.

 

Στην ουσία μετά από αυτές τις ρυθμίσεις σταμάτησε το τηλέφωνο να μου απενεργοποιεί την εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν καταλαβαίνω όταν λέτε το ημερολόγιο δεν δουλεύει σαν widget & εγώ δουλεύω το ημερολόγιο αλλά δεν κατάλαβαινω τι δεν δουλεύει. Εγώ έτσι το δουλεύω & είναι κομπλέ. e0c6724b8cfe0a12524d81190e670479.jpg

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Διάβασε καλά το μήνυμα, μιλάμε για widgets που έχουν την δυνατότητα κύλισης. Αυτό που δημοσίευσες δεν είναι κυλιόμενο, τόσο απλά.:rolleyes:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση για τα κυλιωμενα widget, ρυθμίσεις launcher landscape, όταν πάμε στη σελίδα του widget γυρίζουμε το τηλέφωνο σε landscape και γίνεται η ανανέωση, για δοκιμάστε και πείτε και εσείς γιατί στα δικά μου δουλεύει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει λύση για τα κυλιωμενα widget, ρυθμίσεις launcher landscape, όταν πάμε στη σελίδα του widget γυρίζουμε το τηλέφωνο σε landscape και γίνεται η ανανέωση, για δοκιμάστε και πείτε και εσείς γιατί στα δικά μου δουλεύει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με αυτό το τρικ όντως δουλεύουν, αλλά αυτό δεν είναι λύση σωστή αλλά κάτι προσωρινό.

Πάντως κάποια widget (γραμμένα σε java) επιστρέφουν error (nool) κάποιες φορές κατά την περιστροφή της οθόνης.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Διάβασε καλά το μήνυμα, μιλάμε για widgets που έχουν την δυνατότητα κύλισης. Αυτό που δημοσίευσες δεν είναι κυλιόμενο, τόσο απλά.:rolleyes:
Ναι ποιο widget έχει δυνατότητα κύλισης? Για ανέβασε να δω για να καταλάβω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι ποιο widget έχει δυνατότητα κύλισης? Για ανέβασε να δω για να καταλάβω.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

π.χ. το widget της εφαρμογής 'Ημερολόγιο' που έρχεται με το τηλέφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάστε Εδώ σχετικά με τα κυλιόμενα widgets

Edited by eleco
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

π.χ. το widget της εφαρμογής 'Ημερολόγιο' που έρχεται με το τηλέφωνο.

 

----- προσθήκη μηνύματος 14 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Διαβάστε Εδώ σχετικά με τα κυλιόμενα widgets

Ναι δεν καταλαβαίνω ποιο widget ημερολόγιο είναι κυλιόμενο. Ας κάνει κάποιος printsceen για να καταλάβω.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Ναι δεν καταλαβαίνω ποιο widget ημερολόγιο είναι κυλιόμενο. Ας κάνει κάποιος printsceen για να καταλάβω.

Ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στις προεγκατεστημένες εφαρμογές που έρχονται με το τηλέφωνο, υπάρχει και η εφαρμογή "Ημερολόγιο"

Αυτή λοιπόν η εφαρμογή περιλαμβάνει και ένα widget, το οποίο εγκαθιστάς με τον γνωστό τρόπο που εγκαθιστούμε όλα τα widget.

Τα widget ημερολογίου που έχουν τη δυνατότητα κύλισης ονομάζονται και "Ατζέντα"

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ωραια εφαρμογη που ειδα απο αλλο φιλο λεγεται navbar apps. Με αυτη η navigation bar παιρνει το χρωμα της εκαστοτε εφαρμογης που βρισκεσαι.Ετσι γινεται και πιο ομορφο. Συν και κατι αλλα που εχει..
Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας στην εφαρμογή του Gmail όταν πατάω ανανέωση με πετάει έξω έκανα επανεκκίνηση την εφαρμογή αλλά συνεχίζει να το κάνει.τυχαινει σε κανέναν?
Huawei Mate 10 Pro [bLA-L29]
Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα στα 599 σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων ελέω p20 και p20 pro λογικά.

Used: LG G2 - Nexus 5 - Motorola moto g (2014) - Samsung Galaxy S5 - LG G3 32Gb - LG G Flex 2 - LG G3 16Gb - Samsung Galaxy S6 32Gb - LG G4 32 Gb - Xiaomi redmi note 3 pro - Huawei P9 - Huawei P9 lite - Honor 7 lite - Samsung S7 edge -

Samsung S8 - Xiaomi Redmi Pro - Honor 8 - Samsung S7 - Honor 8 pro - Xiaomi Mi Mix 2 - Samsung Note 8 - Xiaomi redmi note 5 - Huawei P20 pro Now: Xiaomi mi8

Link to comment
Share on other sites

2018-04-29_12-11-50

Οι φώτο του Mate χαρίζουν πολλαπλούς οργασμους

Δεν υπάρχουν λόγια! Εξαιρετική!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Από σήμερα στα 599 σε όλες τις μεγάλες αλυσίδες καταστημάτων ελέω p20 και p20 pro λογικά.
Εκτιμώ ότι το 620€ + p9 lite ήταν καλύτερη προσφορά.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Δεν υπάρχουν λόγια! Εξαιρετική!

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Σε ευχαριστώ φίλε μου. Απλά τη ποσταρα γιατί με αυτά που γραφονταν

εδώ μέσα άρχιζα να πιστεύω και εγώ ότι το iPhone 5c που είχα τραβαει

καλύτερες φώτο απ το mate 10 μου .

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα παιδιά.

 

Ξέρετε αν μπορουμε να απενεργοποιήσουμε την αναζήτηση που βγαίνει όταν κάνεις swipe down από το κέντρο της οθόνης?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ την αναζήτηση της Google την απενεργοποιώ γενικά και παντού (απο τις εφαρμογές) και ησυχάζω.
Link to comment
Share on other sites

Πώς ακριβώς την απενεργοποιούμε την αναζήτηση; Και αυτό που έχεις την επιλογή να έχεις 4G και στις δύο κάρτες πως γίνεται; Εννοώ έχει δύο δέκτες 4G;
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...