Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους πρέπει να έχουμε απτά παραδείγματα, δηλαδή ίδια φωτογραφία την ίδια ώρα στις ίδιες συνθήκες, επειδή είχα τελευταία πολλές ναυαρχίδες θα γράψω ότι η συσκευή έχει εξαιρετική κάμερα με πάρα πολύ καλό auto λόγο ois το οποίο είναι εξαιρετικό γιαυτό και βλέπουμε χαμηλό iso,οι αναφορές και συγκρίσεις με κάμερες τύπου note 3 είναι αστείες το μεγαλύτερο πασαλημα φωτογραφιών που έχω δει από συσκευή ήταν το note 3 μηδέν λεπτομέρεια, επίσης πρέπει ο κάτοχος της συσκευής να μάθει να χρησιμοποιεί την κάμερα, αν το κουνήσεις λίγο μπορεί να μην γίνει σωστό focus ακόμα και την ημέρα, αυτό συμβαίνει με όλες τις συσκευές, δεν λέω ότι είναι η καλύτερη κάμερα του Mate 10 pro αλλά δεν μπορώ να διαβάζω σχόλια που απέχουν έτη φωτός από την πραγματικότητα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τα είπες όλα..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους πρέπει να έχουμε απτά παραδείγματα, δηλαδή ίδια φωτογραφία την ίδια ώρα στις ίδιες συνθήκες, επειδή είχα τελευταία πολλές ναυαρχίδες θα γράψω ότι η συσκευή έχει εξαιρετική κάμερα με πάρα πολύ καλό auto λόγο ois το οποίο είναι εξαιρετικό γιαυτό και βλέπουμε χαμηλό iso,οι αναφορές και συγκρίσεις με κάμερες τύπου note 3 είναι αστείες το μεγαλύτερο πασαλημα φωτογραφιών που έχω δει από συσκευή ήταν το note 3 μηδέν λεπτομέρεια, επίσης πρέπει ο κάτοχος της συσκευής να μάθει να χρησιμοποιεί την κάμερα, αν το κουνήσεις λίγο μπορεί να μην γίνει σωστό focus ακόμα και την ημέρα, αυτό συμβαίνει με όλες τις συσκευές, δεν λέω ότι είναι η καλύτερη κάμερα του Mate 10 pro αλλά δεν μπορώ να διαβάζω σχόλια που απέχουν έτη φωτός από την πραγματικότητα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://www.flickr.com/photos/164094565@N05/shares/s0WKTH

 

Για ρίξτε λοιπόν μία ματιά όλοι που διαφωνείτε και πείτε μου που έχω άδικο. Έχω κι άλλες πολλές φωτογραφίες αλλά είναι πρόσωπα και δεν μπορώ να τα εκθέσω εδώ.

Όλες οι φωτογραφίες που αναφέρω έχουν τραβηχτεί ακριβώς στις ίδιες συνθήκες.

Ποτέ δεν μίλησα για τις άλλες ικανότητες της κάμερας. Μίλησα μόνο για συγκεκριμένες σκηνές.

Εσείς όλοι που έχετε δοκιμάσει την κάμερα στο αυτόματο είσαστε απόλυτα ευχαριστημένοι;;;;

Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/164094565@N05/shares/s0WKTH

 

Για ρίξτε λοιπόν μία ματιά όλοι που διαφωνείτε και πείτε μου που έχω άδικο. Έχω κι άλλες πολλές φωτογραφίες αλλά είναι πρόσωπα και δεν μπορώ να τα εκθέσω εδώ.

Όλες οι φωτογραφίες που αναφέρω έχουν τραβηχτεί ακριβώς στις ίδιες συνθήκες.

Ποτέ δεν μίλησα για τις άλλες ικανότητες της κάμερας. Μίλησα μόνο για συγκεκριμένες σκηνές.

Εσείς όλοι που έχετε δοκιμάσει την κάμερα στο αυτόματο είσαστε απόλυτα ευχαριστημένοι;;;;

Το link που έδωσες δεν ανοίγει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρεται ότι έχετε πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις τι εννοείτε;; Όταν σας στέλνουν ένα μήνυμα παράδειγμα στο viber ή στο WhatsApp ή στο messenger δεν σας έρχεται ειδοποίηση;; Το λέω αυτό διότι εμένα μέχρι τώρα ποτέ δεν μου το έχει κάνει αυτό το κινητό. Όλες οι ειδοποιήσεις και από τα τρία email που έχω και όλα τα άλλα προγράμματα έρχονται κανονικά στην ώρα τους. Το έχω πολλές φορές τσεκάρει αυτό.
Οι ειδοποιήσεις από SMS whatsapp Viper δουλεύουν μια χαρά. Έχω 2 εφαρμογές μια της vw και μια synology που έδιναν κανονικά ειδοποίηση στο mate 9 με Android 7 αλλά μετά την αναβάθμιση σε 8 στο mate 9 και από τότε που πήρα το mate 10 pro δεν πήρα ούτε μια ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά έχω το galaxy S7 15 μήνες και σκέφτομαι να πάρω αυτό ή το LG v30 πείτε μου την γνώμη σας. Θα ήθελα επίσης να πείτε και τι δε σας αρέσει από το κινητό. Εύχομαι να με βοηθήσετε.

Αν θες τη καλύτερη κάμερα πας σε P20 pro

Αν θες μια αξιοπρεπή κάμερα τότε σε Mate 10

Αν θες να γυρίσεις βίντεο τους transformers πας σε v30

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εντοπισει 3 πραγματα που με ενοχλουν στην καμερα του.

 

1. Ελλειψη hdr στο auto (το εχει σαν εξτρα mode)

 

2. Κακη ποιοτητα βιντεο με μεγαλο προβλημα στη σταθεροποιηση.

 

3. Κακη αποδοση χρωματων του δερματος τα οποια τα κανει εντελως παστελ ειδικα στον ηλιο.

 

Δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εντοπισει 3 πραγματα που με ενοχλουν στην καμερα του.

 

1. Ελλειψη hdr στο auto (το εχει σαν εξτρα mode)

 

2. Κακη ποιοτητα βιντεο με μεγαλο προβλημα στη σταθεροποιηση.

 

3. Κακη αποδοση χρωματων του δερματος τα οποια τα κανει εντελως παστελ ειδικα στον ηλιο.

 

Δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

 

 

Συμφωνω απολυτα και προσθετω οτι κανει σαν παστελ τα χρωματα του δερματος και το βραδυ.

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά θεωρείτε ας πούμε π.χ σε αυτή τη φωτογραφία indoor ότι πολλές συσκευές θα τα πήγαιναν καλύτερα με 320 iso

27398304828_abd62f89f6_c.jpgIMG_20180406_122348 by Vagelis Kouzoglou, on Flickr

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι πολυ καλη φωτο! Με auto την εβγαλες;

 

Ειναι indoor βεβαια. Οπως ανεφερα πιο πανω δεν ειμαι ευχαριστημενος με την αποδοση της καμερας στο auto στον ηλιο και στις νυχτερινες ληψεις.

Link to comment
Share on other sites

Αυτη ειναι πολυ καλη φωτο! Με auto την εβγαλες;

 

Ειναι indoor βεβαια. Οπως ανεφερα πιο πανω δεν ειμαι ευχαριστημενος με την αποδοση της καμερας στο auto στον ηλιο και στις νυχτερινες ληψεις.

Ναι είναι εντελώς auto, το ξαναγράφω η κάμερα είναι εξαιρετική μην περιμένετε από τηλέφωνα σε full zoom να δείτε θαύματα, μην γράφετε απόψεις που είναι εντελώς τόπου και χρόνου(δεν απευθύνομαι σε εσένα Nippon) ,για τα κάποια προβλήματα ενδέχεται να ευθύνεται το Ai, αν θες δοκίμασε σε pro Mode χωρίς να πειράξεις ρυθμίσεις πάλι auto δηλαδή, από αυτό που έχω καταλάβει βγάζει το Ai εκτός, η φωτογραφία που ανέβασα είναι εντελώς auto και το Ai ήταν ενεργό

 

Μπορώ να γράψω πολλά για αρνητικά που συναντώ στη συσκευή, αλλά σίγουρα η κάμερα δεν είναι ένα από αυτά

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οι ειδοποιήσεις από SMS whatsapp Viper δουλεύουν μια χαρά. Έχω 2 εφαρμογές μια της vw και μια synology που έδιναν κανονικά ειδοποίηση στο mate 9 με Android 7 αλλά μετά την αναβάθμιση σε 8 στο mate 9 και από τότε που πήρα το mate 10 pro δεν πήρα ούτε μια ειδοποίηση.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Για τις δύο αυτές εφαρμογές δεν γνωρίζω πιστεύω όμως ότι είναι πρόβλημα της Oreo και όχι του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το link που έδωσες δεν ανοίγει

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Ανοίγει κανονικά Βαγγέλη. Μόλις το δοκίμασα σε άλλο κινητό. Για δοκίμασε πάλι και δες τις φωτογραφίες και πες μου την άποψη σου.

Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/164094565@N05/shares/s0WKTH

 

Για ρίξτε λοιπόν μία ματιά όλοι που διαφωνείτε και πείτε μου που έχω άδικο. Έχω κι άλλες πολλές φωτογραφίες αλλά είναι πρόσωπα και δεν μπορώ να τα εκθέσω εδώ.

Όλες οι φωτογραφίες που αναφέρω έχουν τραβηχτεί ακριβώς στις ίδιες συνθήκες.

Ποτέ δεν μίλησα για τις άλλες ικανότητες της κάμερας. Μίλησα μόνο για συγκεκριμένες σκηνές.

Εσείς όλοι που έχετε δοκιμάσει την κάμερα στο αυτόματο είσαστε απόλυτα ευχαριστημένοι;;;;

Οντως οι φοτο με το Samsung είναι πιο ευκρινείς,οταν εστιαζε το mate 10,σιγουρα ηταν χωρις bokeh?επισης βλεπω τις τραβηξες με την 129 εκδοση firmware,βεβαια παλι δεν δικαιολογειται....:worry:

[sIGPIC][/sIGPIC]

Το καναλι μου για την εικονικη πραγματικοτητα.

https://www.youtube.com/channel/UCXvvcs2bdd7u7bCy7vsfK-Q?view_as=subscriber

Link to comment
Share on other sites

Οντως οι φοτο με το Samsung είναι πιο ευκρινείς,οταν εστιαζε το mate 10,σιγουρα ηταν χωρις bokeh?επισης βλεπω τις τραβηξες με την 129 εκδοση firmware,βεβαια παλι δεν δικαιολογειται....:worry:
Θα διαφωνήσω κάθετα μαζί σου, αν και τις βλέπω από το τηλέφωνο και όχι από pc, οι διαφορές είναι μικρές στη φωτογραφία με το δέντρο οπότε θα έχω ασφαλή άποψη όταν την δω στο pc,στη φωτογραφία με το βουνό οι διαφορές είναι τεράστιες υπέρ του Mate σε dynamic range βλέπε ουρανό και λεπτομερείες βλέπε χαλίκι μπροστά στον δρόμο, του note είναι εντελώς off

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Για τις δύο αυτές εφαρμογές δεν γνωρίζω πιστεύω όμως ότι είναι πρόβλημα της Oreo και όχι του κινητού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

Ανοίγει κανονικά Βαγγέλη. Μόλις το δοκίμασα σε άλλο κινητό. Για δοκίμασε πάλι και δες τις φωτογραφίες και πες μου την άποψη σου.

Εσένα φίλε Κώστα σου αρέσει περισσότερο η φωτογραφία του note με το βουνό;

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βαγγέλη με έχεις παρεξηγήσει. Σαφώς στο σύνολο της η φωτογραφία του mate είναι πολύ ανώτερη. Για κάνε όμως ζουμ για λεπτομέρειες εκεί θα δεις αυτό που λέω. Μόνο σε αυτό τον τομέα. Πουθενά αλλού.

 

----- προσθήκη μηνύματος 5 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οντως οι φοτο με το Samsung είναι πιο ευκρινείς,οταν εστιαζε το mate 10,σιγουρα ηταν χωρις bokeh?επισης βλεπω τις τραβηξες με την 129 εκδοση firmware,βεβαια παλι δεν δικαιολογειται....:worry:

 

Είναι και οι τέσσερις φωτογραφίες στο αυτόματο. Το περίεργο είναι όταν βγάζω ένα άτομο με wide aperture το πρόσωπο βγαίνει καταπληκτικό και σίγουρα πιο ωραίο αποτέλεσμα απ'ότι στο αυτόματο. Για αυτό λέω ότι πρέπει να είναι θέμα software και όχι hardware. Δεν είμαι φωτογράφος απλά λέω αυτό που βλέπω.

Link to comment
Share on other sites

Κώστα αυτό λέγεται βάθος και είναι λογικό λόγο 2.2 διαφραγματος το Mate έχει 1.6, έχω μερικές φωτογραφίες με mate 9 που είναι ανώτερες από όλες τις τωρινές συσκευές λόγο διαφραγματος, αλλά ως εκεί μόνο σε εύκολες συνθήκες και στην φωτογραφία που σχολίασα για τα δικά μου γούστα του note είναι για σβήσιμο δεν μιλάμε για λεπτομέρειες όταν στα πιο κοντινά σημεία δεν διακρίνεις καθόλου το χαλίκι είναι ένα άσπρο πράγμα

 

 

Τώρα τις είδα στο ταμπλετ στη πρώτη με το δέντρο φαίνεται να μην έχει εστιάσει το Mate και ίσως το Ai να έκανε λάθος έχω παρατηρήσει μερικές φορές ότι ανάβει και σβήνει σε κλάσματα δευτερόλεπτου και ειδικά στην 129 δεν δούλευε καθόλου καλά, αλλά και πάλι τα χρώματα είναι πιο γήινα στο Mate το note κλασσικά τα άσπρα χώματα, για την δεύτερη ότι έχω σχολιάσει πιο πάνω επί 10 φορές ανώτερη η φωτογραφία του mate σε λεπτομέρεια χρώματα exposure

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by vag74
Link to comment
Share on other sites

Εγω εχω εντοπισει 3 πραγματα που με ενοχλουν στην καμερα του.

 

1. Ελλειψη hdr στο auto (το εχει σαν εξτρα mode)

 

2. Κακη ποιοτητα βιντεο με μεγαλο προβλημα στη σταθεροποιηση.

 

3. Κακη αποδοση χρωματων του δερματος τα οποια τα κανει εντελως παστελ ειδικα στον ηλιο.

 

Δυστυχως αυτη ειναι η πραγματικοτητα.

Στο βίντεο μου χάνει & εμένα το focus συχνά & με εκνευρίζει.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Στην 141 έκδοση προστέθηκε το patch του Απριλίου και το face unlock..

Αντε να δούμε πότε θα την πάρουμε...

 

Mate the 10 pro be with you

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Πως μπαίνει η κάμερα του one+ Στο κινητό μας;

 

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-2-5-30-release/

Μην περιμένεις τρελά πράγματα. Εγώ την έβαλα καθαρά για δοκιμή λήψεων στο auto.

Link to comment
Share on other sites

https://www.apkmirror.com/apk/oneplus-ltd/oneplus-camera/oneplus-camera-2-5-30-release/

Μην περιμένεις τρελά πράγματα. Εγώ την έβαλα καθαρά για δοκιμή λήψεων στο auto.

Και?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην 141 έκδοση προστέθηκε το patch του Απριλίου και το face unlock..

Αντε να δούμε πότε θα την πάρουμε...

 

Mate the 10 pro be with you

Θέμα ημερών να εμφανιστεί στο ff

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δημήτρης
Link to comment
Share on other sites

Σημερα το κινητό έπαθε το πρώτο του κόλλημα σε παιχνίδι .βεβαια το πίεσα λιγο έπαιζα συνεχως σχεδόν 2 ώρες.μετα απο επανεκκίνηση ολα οκ.ελπιζω να μην επαναληφθεί
Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν παιδιά για ρίξτε μία ματιά στην παρακάτω φωτογραφία νομίζω ότι εδώ το κινητό τα σπάει!

2018-04-22_01-07-30

Link to comment
Share on other sites

Εμένα κολλάει καμία φορά όταν ανοίγω το Bluetooth όταν παίζει κάνα βίντεο με youtube! Το έχει άλλος παρατηρησει?

 

Sent from my BLA-L29 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...