Jump to content

Huawei Mate 10 Pro


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Είναι λεπτό 0,15mm δεν καλύπτει όλη την οθόνη, λόγο τις λεπτότητας του δεν φαίνεται, δεν χαλάει καθόλου τα χρώματα της οθόνης και για μένα το μόνο αρνητικό του είναι μέτρια ολεοφοβικη επίστρωση, η αφή είναι εξαιρετική

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχεις κάποιο λινκ?

 

Sent from my Galaxy Tab Pro, using Tapatalk

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Καλώς τσαμπουκάς δεν λέει τίποτα. Επειδή είμαι επαγγελματικό ταξίδι και θα γυρίσω το Σάββατο στο σπίτι φοβάμαι να τη βγάλω. Στο σπίτι έχω ακριβώς ίδια εφεδρική. Θα γυρίσω όπως είπα το Σάββατο και τότε θα τη βγάλω και θα δούμε εάν έχω πάθει ζημιά πιστεύω όμως ότι δεν έχω πάθει. Με 7,30 ευρώ ενδεχομένως γλίτωσα πολύ περισσότερα συν την ταλαιπωρία.
Μακάρι να είναι επιφανειακό.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ουδείς αγνωμονέστερος του ευεργετηθέντος.
Link to comment
Share on other sites

Για το 3mk ένα λινκ? Μεταξύ της κάμερας και του Led πως είναι το τζαμακι?

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, ώρες ώρες θέλω να το πετάξω από το παράθυρο το κινητό λόγω emui, αυτή η επιμονή με τις ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο είναι εκνευριστική.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρα βάζεις αυτό και ξεμπερδεύεις!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze

 

Grey Huawei Mate 10 Pro Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

Κακά τα ψέματα, ώρες ώρες θέλω να το πετάξω από το παράθυρο το κινητό λόγω emui, αυτή η επιμονή με τις ειδοποιήσεις για τις εφαρμογές που τρέχουν στο παρασκήνιο είναι εκνευριστική.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εγώ παραβλέπω το ότι δεν κάνει ανανέωση σε πολλά widget αλλά το ότι πολλές εφαρμογές δεν δίνουν push notifications με τρελενει. Έχω ρυθμίσει τα πάντα αλλά παρόλα αυτά ορισμένες δεν ενημερώνουν. Το ίδιο είχα και στο mate 9 μετά την αναβάθμιση σε Android 8.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Γιωργαρα βάζεις αυτό και ξεμπερδεύεις!!

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=com.iboalali.sysnotifsnooze

 

Grey Huawei Mate 10 Pro Power

Θα το δοκιμάσω Γιάννη ευχαριστώ.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αυτό ακριβώς.

Υπάρχουν μέρες που μου έρχονται κανονικά ειδοποιήσεις, αμέσως.

Υπάρχουν κ μέρες που για να μου έρθουν πρέπει να μπω να ελέγξω την εφαρμογή κ μετά...

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάντως ρε παιδιά, έβαλε η Huawei μια μπαταρία θηρίο που δεν έπρεπε να καταλαβαίνει τίποτα και έχουν κάνει τόσο "επιθετική" τη βελτιστοποίηση που έχει σπάσει τα νεύρα πολλών!
Link to comment
Share on other sites

Στο mi note 3 με μικρότερη μπαταρία έβγαζα 7 ώρες οθόνη, με την ίδια χρήση ούτε 4-4,5 με το mate 10 pro..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στο mi note 3 με μικρότερη μπαταρία έβγαζα 7 ώρες οθόνη, με την ίδια χρήση ούτε 4-4,5 με το mate 10 pro..

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Έχουν όμως διαφορετική ανάλυση. Με την τελευταία αναβάθμιση σου δίνει επιλογή να κατεβάσεις χειροκίνητα την ανάλυση εκτός από την έξυπνη ρύθμιση. Δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Έχουν όμως διαφορετική ανάλυση. Με την τελευταία αναβάθμιση σου δίνει επιλογή να κατεβάσεις χειροκίνητα την ανάλυση εκτός από την έξυπνη ρύθμιση. Δοκίμασε το.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Το ξέρω ναι, αλλά υποτίθεται εδώ έχουμε και amoled πιο οικονομική.. Γενικά δεν έχω σοβαρά παράπονα από την συσκευή, λεπτομέρειες μόνο. Άλλη μια ένσταση που έχω είναι γιατί στην always on δεν εμφανίζονται ειδοποιήσεις από τρίτες εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή για email της Huawei σου έρχονται τα mail άμεσα ή πρέπει να το ορίσεις να συγχρονίζει κάθε 15 λεπτά πχ; Είχα την εφαρμογή της Microsoft το Outlook αλλά δεν μπορούσα να στείλω email στις επαφές του κινητού γιατί δεν τις "έβλεπε" έπρεπε δηλαδή να θυμάμαι το email του καθενός για να του στείλω mail. Έτσι είπα να δοκιμάσω την εφαρμογή της Huawei αν και σε γενικές γραμμές ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την εφαρμογή της Microsoft.4564aa81abc36fa55d1a3a6713fcfeb0.jpgbf2efa85965e0af3da7714fab4e737df.jpg
Link to comment
Share on other sites

Στην εφαρμογή για email της Huawei σου έρχονται τα mail άμεσα ή πρέπει να το ορίσεις να συγχρονίζει κάθε 15 λεπτά πχ; Είχα την εφαρμογή της Microsoft το Outlook αλλά δεν μπορούσα να στείλω email στις επαφές του κινητού γιατί δεν τις "έβλεπε" έπρεπε δηλαδή να θυμάμαι το email του καθενός για να του στείλω mail. Έτσι είπα να δοκιμάσω την εφαρμογή της Huawei αν και σε γενικές γραμμές ήμουν πολύ ευχαριστημένος από την εφαρμογή της Microsoft.4564aa81abc36fa55d1a3a6713fcfeb0.jpgbf2efa85965e0af3da7714fab4e737df.jpg
Εγώ το έχω βάλει κάθε μία ώρα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ξέρω ναι, αλλά υποτίθεται εδώ έχουμε και amoled πιο οικονομική.. Γενικά δεν έχω σοβαρά παράπονα από την συσκευή, λεπτομέρειες μόνο. Άλλη μια ένσταση που έχω είναι γιατί στην always on δεν εμφανίζονται ειδοποιήσεις από τρίτες εφαρμογές.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Είμαι μια βδομάδα με το κινητό ,

Έχω δει και 8 ώρες οθόνη , και μάλιστα κάθε μέρα παίζω περίπου 1 ώρα nba live στάνταρ , με την 137 αναβάθμιση είμαι από τη πρώτη στιγμή. Επίσης τριτη μέρα που το βράδυ το αφήνω και το πρωί η μπαταρία δεν έχει πέσει ούτε 1% στο standby με μόνο το σήμα κινητής ανοιχτό, κλείνω wifi/data/gps

 

Μπορώ να το συγκρίνω με το s7edge που είχα με 3600μπαταρια , στο οποίο max και με πολύ ζορι είχα δει 6 ώρες μπαταρία με ακριβώς το ίδιο setup σε εφαρμογές και συγχρονισμους και fhd ανάλυση και το βράδυ σε standby έπεφτε 4-6 % οπότε θεωρώ ότι η συσκευή σε θέμα αυτονομίας είναι σούπερ.

 

Αυτό με το aod που δεν υποστηρίζει ειδοποιησεις απο εφαρμογές εκτος συστήματος είναι όντως χαζό, ελπίζω να το φτιάξουν στο μέλλον

Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα για το κινητό να μην έχει auto mode στην κάμερα αντάξιο του ανταγωνισμού. Σίγουρα δεν είναι θέμα hardware γιατί με δοκιμές που έκανα βλέπω ότι με άλλα camera apps όπως της one plus που είπε κάποιος φίλος πολλές φορές έχει καλύτερα αποτελέσματα. Βγάζω πχ με την εφαρμογή του κινητού φωτογραφία και στο zoom τα γράμματα από μια ταμπέλα μακριά είναι θολά. Βγάζω και με της op και φαίνονται κανονικά. Βγάλε άκρη...
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα για το κινητό να μην έχει auto mode στην κάμερα αντάξιο του ανταγωνισμού. Σίγουρα δεν είναι θέμα hardware γιατί με δοκιμές που έκανα βλέπω ότι με άλλα camera apps όπως της one plus που είπε κάποιος φίλος πολλές φορές έχει καλύτερα αποτελέσματα. Βγάζω πχ με την εφαρμογή του κινητού φωτογραφία και στο zoom τα γράμματα από μια ταμπέλα μακριά είναι θολά. Βγάζω και με της op και φαίνονται κανονικά. Βγάλε άκρη...

 

Πως μπαίνει η κάμερα του one+ Στο κινητό μας;

Link to comment
Share on other sites

Πάντως για AOD η εφαρμογή Always amoled είναι αρκετά καλή,παραδόξως συνεργάζεται καλά με το emui ειδοποιήσεις κλπ. Μειονέκτημα ότι δεν ξεκλειδώνει απευθείας με το δαχτυλικο χρειάζεται και double tap που υποστηρίζει η εφαρμογή.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ουπς! Please Del !

Λάθος topic.

Τρεις λαλούν και δυο χορεύουν! (Three are singing and two are dancing!) :classic_tongue:

Link to comment
Share on other sites

Για σας παιδιά έχω το galaxy S7 15 μήνες και σκέφτομαι να πάρω αυτό ή το LG v30 πείτε μου την γνώμη σας. Θα ήθελα επίσης να πείτε και τι δε σας αρέσει από το κινητό. Εύχομαι να με βοηθήσετε.
Link to comment
Share on other sites

Πάντως είναι κρίμα για το κινητό να μην έχει auto mode στην κάμερα αντάξιο του ανταγωνισμού. Σίγουρα δεν είναι θέμα hardware γιατί με δοκιμές που έκανα βλέπω ότι με άλλα camera apps όπως της one plus που είπε κάποιος φίλος πολλές φορές έχει καλύτερα αποτελέσματα. Βγάζω πχ με την εφαρμογή του κινητού φωτογραφία και στο zoom τα γράμματα από μια ταμπέλα μακριά είναι θολά. Βγάζω και με της op και φαίνονται κανονικά. Βγάλε άκρη...

 

Έχεις απόλυτο δίκιο το ίδιο έκανα και εγώ με ένα Samsung Galaxy Note 3 που έχω και το Note ήταν σαφώς πιο καθαρά τα γράμματα. Αυτό είχα γράψει σε προηγούμενο Post και πολλοί φίλοι μου αντέδρασαν πάνω σε αυτό. Προσοχή δεν λέω για τις άλλες δυνατότητες της κάμερας οι οποίες είναι εξαιρετικές αλλά στο αυτόματο υπάρχει πρόβλημα με το ζουμ Και σίγουρα δεν είναι πρόβλημα Hardware είναι πρόβλημα software.

Link to comment
Share on other sites

Όσοι αναφέρεται ότι έχετε πρόβλημα με τις ειδοποιήσεις τι εννοείτε;; Όταν σας στέλνουν ένα μήνυμα παράδειγμα στο viber ή στο WhatsApp ή στο messenger δεν σας έρχεται ειδοποίηση;; Το λέω αυτό διότι εμένα μέχρι τώρα ποτέ δεν μου το έχει κάνει αυτό το κινητό. Όλες οι ειδοποιήσεις και από τα τρία email που έχω και όλα τα άλλα προγράμματα έρχονται κανονικά στην ώρα τους. Το έχω πολλές φορές τσεκάρει αυτό.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις απόλυτο δίκιο το ίδιο έκανα και εγώ με ένα Samsung Galaxy Note 3 που έχω και το Note ήταν σαφώς πιο καθαρά τα γράμματα. Αυτό είχα γράψει σε προηγούμενο Post και πολλοί φίλοι μου αντέδρασαν πάνω σε αυτό. Προσοχή δεν λέω για τις άλλες δυνατότητες της κάμερας οι οποίες είναι εξαιρετικές αλλά στο αυτόματο υπάρχει πρόβλημα με το ζουμ Και σίγουρα δεν είναι πρόβλημα Hardware είναι πρόβλημα software.
Για να βάλουμε τα πράγματα στην θέση τους πρέπει να έχουμε απτά παραδείγματα, δηλαδή ίδια φωτογραφία την ίδια ώρα στις ίδιες συνθήκες, επειδή είχα τελευταία πολλές ναυαρχίδες θα γράψω ότι η συσκευή έχει εξαιρετική κάμερα με πάρα πολύ καλό auto λόγο ois το οποίο είναι εξαιρετικό γιαυτό και βλέπουμε χαμηλό iso,οι αναφορές και συγκρίσεις με κάμερες τύπου note 3 είναι αστείες το μεγαλύτερο πασαλημα φωτογραφιών που έχω δει από συσκευή ήταν το note 3 μηδέν λεπτομέρεια, επίσης πρέπει ο κάτοχος της συσκευής να μάθει να χρησιμοποιεί την κάμερα, αν το κουνήσεις λίγο μπορεί να μην γίνει σωστό focus ακόμα και την ημέρα, αυτό συμβαίνει με όλες τις συσκευές, δεν λέω ότι είναι η καλύτερη κάμερα του Mate 10 pro αλλά δεν μπορώ να διαβάζω σχόλια που απέχουν έτη φωτός από την πραγματικότητα

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνώ απόλυτα βαγγελη.. Τι να πεις με αυτά ακούμε και διαβάζουμε....

 

Grey Huawei Mate 10 Pro Power

Device: S24 Ultra Titan Grey 12/512GB  + Watch 5 44mm

 

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Huawei Mate 10 Pro

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...