Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Γνωριζει καποιος γιατι η ληξη συνδεσης γινεται στις 25/3/19 ? Δηλαδη το προνομιακο ισχυει εως τοτε οπου μετα θα πρεπει να το αλλαξω πιθανον σε cosmokarta ή καρτοσυμβολαιο ? ή εννοει πως ληγει η συνδεση εαν δεν ανανεωσω καθολου εως τοτε.

Το εχω ενεργοποιημενο εδω και ενα μηνα αλλα με προβληματισε το οτι αναφερει πως ληγει η συνδεση.

WP_20180228_07_23_52_Pro.jpg

 

στις 25/3/2019 εαν δεν κανεις μια ανανεωση μεχρι τοτε θα καταργηθει το νουμερο

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά μην πιστεύετε τι λέει ο κάθε υπάλληλος βασιζόμενος σε αυτά που έχει ακούσει ή που ο ίδιος νομίζει.

Εγώ έχω φιλαράκι που δουλεύει σε κατάστημα Cosmote και με διαβεβαίωσε ότι είναι για πάντα.

Αυτός μου το πρότεινε το καλοκαίρι που είχε πάρει κάποια νούμερα μέσω της εταιρίας.

Link to comment
Share on other sites

Γνωριζει καποιος γιατι η ληξη συνδεσης γινεται στις 25/3/19 ? Δηλαδη το προνομιακο ισχυει εως τοτε οπου μετα θα πρεπει να το αλλαξω πιθανον σε cosmokarta ή καρτοσυμβολαιο ? ή εννοει πως ληγει η συνδεση εαν δεν ανανεωσω καθολου εως τοτε.

Το εχω ενεργοποιημενο εδω και ενα μηνα αλλα με προβληματισε το οτι αναφερει πως ληγει η συνδεση.

WP_20180228_07_23_52_Pro.jpg

 

Σε μια κουταλιά νερό πνίγεστε βρε παιδιά!!!Αμάν και έλεος δηλαδή!!!!:rolleyes::rolleyes:

 

Αν δεν κάνεις καθόλου ανανέωση το νούμερο θα χαθεί στις 25-3-19.

Link to comment
Share on other sites

μια ερωτηση παιδια.εχω 2 νουμερα whats up το ενα προνομιακο που το χρησιμοποιω κυριως για τη δουλεια.λογω αδειας 1 μηνα θα κατσω σπιτι και δε θα το χρειαστω αν δε βαλω στις 3 του μηνα για ανανεωση και βαλω στις 3 απριλη χανεται η προσφορα του προνομιακου?

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Οχι δεν χάνεται. Και περισσοτερους μηνες αν δεν βαλει καποιος δεν χάνεται,σύμφωνα με τα ως τώρα δεδομένα.
Link to comment
Share on other sites

Κοίτα την από πάνω απάντηση.
την ειδα απλα ειδα για ληξη συνδεσης λεω μηπως ηταν διαφορετικη η ανανεωση απο τη ληξη.ειστε ωραιοι.thanks

 

Στάλθηκε από το FRD-L09 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε εμενα, εστειλαν 2 νεα νούμερα, απευθειας απο cosmote. Οχι μαζι, αλλα πρωτα το ενα κ μετα το αλλο. Δεν ηταν ενεργοποιημενα κ αμεσα ενεργοποιηθηκαν αφου παρελαβαν την ταυτοτητα μου

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

Πως τα πήρες φίλος; παίζει να πάρεις και για μένα αν σε ξαναπαρουν;

Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω λίγο τι έπαθα με αυτό το προνομιακό πακέτο και βοηθήστε να καταλάβω τι παίχτηκε.

Σεπτέμβρη μήνα με παίρνουν τηλέφωνο και μου στέλνουν δύο κάρτες sim. Δεκέμβριο έφυγα στο εξωτερικό όπου έμεινα τρεις μήνες και δεν ανανέωσα σε αυτό το διάστημα. Προχθές λοιπόν που γύρισα και πήγα να πραγματοποίησω κλήση, μου ανέφερε η κοπελιά ότι υπάρχει φραγή κλήσεων και να προχωρήσω σε ανανέωση. Κάνω online ανανέωση, μου παίρνει τα λεφτά από τη χρεωστική μου, αλλά το πρόβλημα παρέμεινε. Ούτε μήνυμα ήρθε για επιτυχή ανανέωση, ούτε άλλαξε το 0€ υπόλοιπο, ούτε κλήσεις μπορούσα να κάνω.

Την άλλη μέρα πάω σε κατάστημα της Cosmote όπου τα παιδιά εκεί είδαν όντως ότι πραγματοποιήθηκε η ανανέωση αλλά δεν μπορούσαν να καταλάβουν το λόγο γιατί δεν ξεμπλόκαρε. Από το κατάστημα τηλεφώνησα στο 13888, όπου μου ζήτησαν να τους αναφέρω τον 20ψηφιο κωδικό της sim. Με το που ξεκίνησα να τον αναφέρω αμέσως μου είπαν ότι ο κωδικός δεν αντιστοιχεί σε δίκτυο Cosmote και ότι όλες οι sim της εταιρείας αναγράφουν επάνω είτε το λογότυπο της Cosmote, είτε Whatsup, είτε Frog. Η δική μου sim γράφει ένα σκέτο "ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ PREPAID" χωρίς κανένα λογότυπο. Μην τα πολυλογώ τελικά αναγκαστικα και αγόρασα νέα sim όπου εκεί μπήκε το νέο μου υπόλοιπο και μπορούσα και πάλι να στείλω τον κωδικό με το προνομιακό πακέτο. Τι φάση όλο αυτό; Να σημειώσω ότι είμαι απολύτως σίγουρος τι κάρτες sim έχω. Μια free2go στο κινητό και αυτή του προνομιακού πακέτου στο tablet.

Link to comment
Share on other sites

Αν η παλιά κάρτα εξακολουθει να συνδέεται στο δίκτυο αυτό σημαίνει ότι είναι άλλη κάρτα με άλλο αριθμό.
Link to comment
Share on other sites

Θα σας πω λίγο τι έπαθα με αυτό το προνομιακό πακέτο και βοηθήστε να καταλάβω τι παίχτηκε.

Σεπτέμβρη μήνα με παίρνουν τηλέφωνο και μου στέλνουν δύο κάρτες sim. Δεκέμβριο έφυγα στο εξωτερικό όπου έμεινα τρεις μήνες και δεν ανανέωσα σε αυτό το διάστημα. Προχθές λοιπόν που γύρισα και πήγα να πραγματοποίησω κλήση, μου ανέφερε η κοπελιά ότι υπάρχει φραγή κλήσεων και να προχωρήσω σε ανανέωση. Κάνω online ανανέωση, μου παίρνει τα λεφτά από τη χρεωστική μου, αλλά το πρόβλημα παρέμεινε. Ούτε μήνυμα ήρθε για επιτυχή ανανέωση, ούτε άλλαξε το 0€ υπόλοιπο, ούτε κλήσεις μπορούσα να κάνω.

Την άλλη μέρα πάω σε κατάστημα της Cosmote όπου τα παιδιά εκεί είδαν όντως ότι πραγματοποιήθηκε η ανανέωση αλλά δεν μπορούσαν να καταλάβουν το λόγο γιατί δεν ξεμπλόκαρε. Από το κατάστημα τηλεφώνησα στο 13888, όπου μου ζήτησαν να τους αναφέρω τον 20ψηφιο κωδικό της sim. Με το που ξεκίνησα να τον αναφέρω αμέσως μου είπαν ότι ο κωδικός δεν αντιστοιχεί σε δίκτυο Cosmote και ότι όλες οι sim της εταιρείας αναγράφουν επάνω είτε το λογότυπο της Cosmote, είτε Whatsup, είτε Frog. Η δική μου sim γράφει ένα σκέτο "ΚΑΡΤΟΚΙΝΗΤΗ PREPAID" χωρίς κανένα λογότυπο. Μην τα πολυλογώ τελικά αναγκαστικα και αγόρασα νέα sim όπου εκεί μπήκε το νέο μου υπόλοιπο και μπορούσα και πάλι να στείλω τον κωδικό με το προνομιακό πακέτο. Τι φάση όλο αυτό; Να σημειώσω ότι είμαι απολύτως σίγουρος τι κάρτες sim έχω. Μια free2go στο κινητό και αυτή του προνομιακού πακέτου στο tablet.

Νομίζω πως μάλλον μπέρδεψες τις sim.

 

Αν αυτή που έχεις είναι σαν αυτή εδώ :

20180301_153205.jpg

Τότε είναι wind.

Έχω 2 τέτοιες. Την μια μου την είχαν δώσει από public την άλλη ως αντικατάσταση χαλασμένης από κατάστημα.

 

Sent from my SM-G930F

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μια ερωτηση.

μπορεις να ενεργοποιησεις μεχρι 4 φορες το μηνα.

Αν μεσα στο μηνα βαλω ονλινε 3χ10 ευρω ποσα gb και λεπτα θα εχω?

Ευχαριστω εκ το προτερων!

Link to comment
Share on other sites

Μπορει καποιος να γραψει αναλυτικα πως παιρνουμε τα διαφορα δωρεαν ΜΒ και αλλες παροχες οταν κανουμε ανανεωσεις κάρτας?

Θα παρακαλούσα με καθε λεπτομερεια γιατι μπαινω πρωτη φορα στο WU και συγκεκριμενα στο WU PROMO 1500.

Link to comment
Share on other sites

http://mobilemaps.freesite.host/el/odigoi-xrisis-programmaton/what-s-up-extras.html

διαβασε μεχρι και την παραγραφο reloadit για να τα κανεις οπως πρεπει με σωστη σειρα.

Link to comment
Share on other sites

Πήρα σήμερα ένα τηλέφωνο στην τράπεζα για το win phone banking, μίλησα κάνα 10αλεπτο και μου χρέωσε απο τα λεφτά που είχα μέσα στην κάρτα και όχι απο τα 1500 προς όλους. ξέρει κανένας γιατί ?
Link to comment
Share on other sites

διοτι πηρες καποιο πενταψηφιο προφανως. Σε ολες τις εταιριες και σε ολα τα πακετα ομιλιας,η χρηση αφορα τους γεωγραφικους 10ψηφιους σταθερης και κινητης.
Link to comment
Share on other sites

μόνο οι αριθμοί που αρχίζουν από 2 και 6 χρεώνονται στα 1500 λεπτά

Επίσης αριθμοί από 800 είναι δωρεάν , ενώ από 801 χρεώνονται.

To winbank phone banking πρέπει να το καλείς στο 210 3288000

Η εθνική στο 2104184848

Alpha 2103260000

Eurobank 2109555000

Τα πενταψήφια διέγραψε τα από το αρχείο σου.

Edited by Vasileios
Link to comment
Share on other sites

γμτ. δεν το ήξερα ρε παιδιά 8 ευρο μου έφαγε. τώρα που το έμαθα δεν ξαναπαίρνω :mad:

 

Vasileios τα διέγραψα ήδη

Edited by panos1985
Link to comment
Share on other sites

μπορεί κάποιος να μας πει πόσο κάνουν οι προνομιακές που δίνουν στους σταθμούς του μετρό και αν έχουν μέσα κάποιο υπόλοιπο;
Link to comment
Share on other sites

μόνο οι αριθμοί που αρχίζουν από 2 και 6 χρεώνονται στα 1500 λεπτά

Επίσης αριθμοί από 800 είναι δωρεάν , ενώ από 801 χρεώνονται.

To winbank phone banking πρέπει να το καλείς στο 210 3288000

Η εθνική στο 2104184848

Alpha 2103260000

Eurobank 2109555000

Τα πενταψήφια διέγραψε τα από το αρχείο σου.

 

Εξαιρετικό, ευχαριστώ.

 

Didimas:

Προνομιακή σαν αυτό που συζητάμε εδώ δεν δίνουν πια έξω από σταθμούς.

Link to comment
Share on other sites

Προνομιακά what’s up τώρα στο μετρό Αμπελόκηποι

Με αφορμή αυτό έγραψα το παραπάνω. Δύο σελίδες πίσω.

Αν έχει κανένας κάποια πληροφορία θα ήταν χρήσιμο να την μοιραστεί.

Link to comment
Share on other sites

Εκανα ανανεωση 5€ αλλα δεν μου εδωσε κωδικο για reload it

 

Από 10 ευρώ δίνει, ή αφού έβαλες 5 να έβαζες άλλα 5 μέσα σε λίγα λεπτά

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...