Jump to content

Τα πάντα για το Προνομιακο What'sUp 1500', 1.5GB


cmvr
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν θέλει υπολοιπο η συγκεκριμένη κληση,ειναι δωρεάν,ειναι η πληροφορηση για το υπολοιπο.

Για 1 μηνα ισχύουν τα λεπτά ομιλίας και τα mb απο το πακέτο αυτό.

Το μήνυμα που λες το στέλνεις αφού βαλεις τα λεφτα μεσα για να ενεργοποιηθεί η προσφορα για 1 μηνα. Και το ξαναστέλνεις όποτε θες να την ξαναενεργοποιησεις.

Το νούμερο χανεται 12 μήνες μετα την τελευταία ανανέωση.

Edited by kmpatra
Link to comment
Share on other sites

Ετσι ενεργοποιείται η προσφορά. Για το περιθωριο των 6 ημερων δεν ξέρω αν είναι υποχρεωτικό,μπορεί να ειναι οντως,αλλά μπορεί και να ειναι μέσο πίεσης για να δείξουν οι πωλητές οτι "ετρεξέ" η προσφορά σε όσους την έδωσαν.
Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις

Για να πάρω το 1314 θα πρέπει να βάλω στην κάρτα ευρώ ή θα έχει κάποιο ποσό μέσα?

Τα 1500 λεπτά προς όλους και 1,5GB ισχύουν για ένα μήνα όπως σε όλα τα κατροκινητά?

Αυτό που μου είπαν ότι να στείλω ένα μήνυμα στο 1330 promo9 για την ενεργοποίηση της προσφοράς δεν το έκανε κανείς?

Το νούμερο μετά από πόσο καιρό το χάνεις (εάν δεν βάλεις άλλα ευρώ)?

 

Eχει 0,25€ μέσα απο μόνο του.τουλάχιστον σε εμένα έτσι ήταν.

Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω πχ 10 ευρώ και πάρω ένα πρόγραμμα μένουν κάποια χρήματα στην κάρτα σαν bonus ή τα παίρνει όλα για το πακέτο? Συγνώμη που ρωτάω δεν είχα πότε κάρτα. Με ποιόν τρόπο συμφέρει να βάλω λεφτά(πχ site, κατάστημα app)?
Link to comment
Share on other sites

Εάν βάλω πχ 10 ευρώ και πάρω ένα πρόγραμμα μένουν κάποια χρήματα στην κάρτα σαν bonus ή τα παίρνει όλα για το πακέτο? Συγνώμη που ρωτάω δεν είχα πότε κάρτα. Με ποιόν τρόπο συμφέρει να βάλω λεφτά(πχ site, κατάστημα app)?

 

Περνάς πχ 10€ .Αφού αφαιρεθεί ο φόρος κινητης τηλεφωνίας σου μένουν 8,93€ αν θυμάμαι καλά.Αγοράζεις το πακέτο που θες και αφαιρείται το κόστος του.Το προνομιακό είναι 8,5€ οπότε σου μένουν 0,43€.

Γνώμη μου είναι ότι Online μέσα απο την εφαρμογή σε συμφέρει καλύτερα γιατί σου δίνει δώρα.Περίμενε όμως να γράψουν και πιο έμπειροι καθώς και εγώ είμαι νέος στο wu.

Link to comment
Share on other sites

Όλα τα νούμερα που γίνονται ταυτοποίηση ενεργοποιούνται μόνα τους ή πληροφόρηση είναι από cosmote Edited by Viper1974
Link to comment
Share on other sites

Στο δικό μου (το έλαβα από το 13888) έδωσα ταυτότητα στον κούριερ για την ταυτοποίηση. Την SIM δεν την έχω ενεργοποιήσει σε συσκευή ακόμα αλλά όταν καλώ το νούμερό μου βγαίνει μήνυμα ότι ο αριθμός έχει φραγή εισερχομένων.

Αυτό σημαίνει ότι έχει ενεργοποιηθεί και δεν ισχύει η ημερομηνία που αναγράφεται πάνω στο πακέτο; (αρχή 2020)

 

To νουμερο είναι ήδη ενεργοποιημένο οπότε δεν ισχύει η ημερομηνία είναι ενεργοποιημένο πάνω από τρεις μήνες γι'αυτό και έχει φραγή εισερχομένων κλήσεων

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα πριν γίνει η ταυτοποίηση, καλούσα τον αριθμό και η γραμμή έπεφτε. Επομένως θεωρώ ότι δεν ήταν ενεργοποιημένο. Απλώς τώρα πρέπει να γίνει η 1η κλήση για να ανοίξει η γραμμή.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Όταν το πήρα πριν γίνει η ταυτοποίηση, καλούσα τον αριθμό και η γραμμή έπεφτε. Επομένως θεωρώ ότι δεν ήταν ενεργοποιημένο. Απλώς τώρα πρέπει να γίνει η 1η κλήση για να ανοίξει η γραμμή.

 

Με το που γίνεται η ταυτοποίηση αυτόματα ενεργοποιητε το νούμερο δεν χρειάζεται να γίνει κλήση την κάνει αυτόματα το σύστημα

Link to comment
Share on other sites

Δεν θέλει υπολοιπο η συγκεκριμένη κληση,ειναι δωρεάν,ειναι η πληροφορηση για το υπολοιπο.

Για 1 μηνα ισχύουν τα λεπτά ομιλίας και τα mb απο το πακέτο αυτό.

Το μήνυμα που λες το στέλνεις αφού βαλεις τα λεφτα μεσα για να ενεργοποιηθεί η προσφορα για 1 μηνα. Και το ξαναστέλνεις όποτε θες να την ξαναενεργοποιησεις.

Το νούμερο χανεται 12 μήνες μετα την τελευταία ανανέωση.

 

Μόνο μια φορά δεν στέλνουμε το μήνυμα promo9 για την ενεργοποίση του προνομιάκου?

Δεν χρειάζεται να το στέλνουμε κάθε μήνα.

Link to comment
Share on other sites

Καθε φορά που θες να το ενεργοποιήσεις.

 

Συγνώμη εάν φαίνεται χαζή η ερώτηση μου, όμως δεν καταλαβαίνω.

Κάθε μήνα που θα βάζω 10 ευρώ για τα 1500 λεπτά προς όλους και το 1.5 gb θα

Πρέπει και να στέλνω promo9 στο 1330?

Εγώ είχα καταλάβει ότι μόνο μια φορά το στέλνουμε.

Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν φαίνεται χαζή η ερώτηση μου, όμως δεν καταλαβαίνω.

Κάθε μήνα που θα βάζω 10 ευρώ για τα 1500 λεπτά προς όλους και το 1.5 gb θα

Πρέπει και να στέλνω promo9 στο 1330?

Εγώ είχα καταλάβει ότι μόνο μια φορά το στέλνουμε.

 

για να παρεις την προσφορα που εχει το νουμερο χρειαζονται δυο πραγματα 8,50€ και μια ενεργοποιηση καθε μηνα ειτε μεσω του app ειτε στελνωντας Ζ9 στο 1330

Edited by Viper1974
Link to comment
Share on other sites

Συγνώμη εάν φαίνεται χαζή η ερώτηση μου, όμως δεν καταλαβαίνω.

Κάθε μήνα που θα βάζω 10 ευρώ για τα 1500 λεπτά προς όλους και το 1.5 gb θα

Πρέπει και να στέλνω promo9 στο 1330?

Εγώ είχα καταλάβει ότι μόνο μια φορά το στέλνουμε.

 

Ακριβώς,το πακέτο ενεργοποιείται καθε φορά με το μήνυμα και όχι μόνο με την ανανέωση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 102 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

για να παρεις την προσφορα που εχει το νουμερο χρειαζονται δυο πραγματα 8,5Ε και μια ενεργοποιηση καθε μηνα ητε μεσω του app ητε στελνωντας Ζ9 στο 1330

 

Δεν ενεργοποιείται σε ολα τα νούμερα με τον ιδιο τροπο. Στην περίπτωση του φιλου ειναι promo9.

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα κατόπιν των παραπάνω μηνυμάτων διαφόρων μελών.

Ενώ παρέλαβα τη sim και έδωσα τα χαρτιά στον courier δεν είχα κάνει καμιά άλλη κίνηση. Καλώντας το νούμερό μου, έβγαινε μήνυμα ότι υπάρχει φραγή εισερχομένων. (Ακριβώς το ίδιο μήνυμα μου έβγαινε και σε άλλο νούμερο όταν άλλαξα εταιρεία με φορητότητα μέχρι που έκανα την 1η κλήση και ενεργοποιήθηκε η γραμμή).

 

Επειδή λοιπόν παραπάνω ειπώθηκε ότι το μήνυμα αυτό βγαίνει επειδή η γραμμή είναι ήδη ενεργοποιημένη και έχει μπει φραγή λόγω μη ανανέωσης του χρόνου ομιλίας, "φοβήθηκα" και είπα να βάλω τη sim σε κινητό για να δω τι γίνεται. Τελικά μόλις συνδέθηκα και έκανα την πρώτη κλήση από το νέο νούμερο, άνοιξε κανονικά η γραμμή χωρίς να κάνω τίποτα άλλο και χωρίς να ανανεώσω χρόνο ομιλίας.

 

Η ημερομηνία φραγής της σύνδεσής μου είναι 26/6/2018. Επομένως η ενεργοποίηση έγινε σήμερα που έκανα την πρώτη κλήση και όχι όπως λανθασμένα πληροφορούν παραπάνω σχετικά με αυτόματη ενεργοποίηση με την ταυτοποίηση ή σχετικά με ήδη ενεργοποιημένο νούμερο που έχει φραγεί λόγω μη ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

 

Με άλλα λόγια, πιστεύω ότι μπορούσα να το ενεργοποιήσω κανονικά μέχρι αρχές του 2020 χωρίς κανέναν κίνδυνο να χάσω το νούμερο, αλλά λόγω παραπληροφόρησης παρασύρθηκα και το ενεργοποίησα σήμερα.

 

Συνεπώς, καλό είναι όταν κάποιος δεν είναι σίγουρος 100% για αυτά που γράφει, ας μην τα υποστηρίζει με βεβαιότητα ως ισχύοντα.

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που θα παραλάβω αύριο έχω δυνατότητα να μην το ενεργοποιήσω ακόμα και δεν χάνω ούτε αριθμό αλλά και την προσφορά ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ερώτηση προς τους γνωρίζοντες:

Με την ενεργοποίηση του αριθμού, μου ήρθε sms που αναφέρει "ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: 1500' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ 1,5GB ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΜΕ 8,5€. ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΕΙΛΕ Ζ9 ΣΤΟ 1330 ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ"

 

Έχει αλλάξει κάτι στην προσφορά και πρέπει να ενεργοποιηθεί άμεσα για να μη χαθεί;

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή εγώ που θα παραλάβω αύριο έχω δυνατότητα να μην το ενεργοποιήσω ακόμα και δεν χάνω ούτε αριθμό αλλά και την προσφορά ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

 

 

 

Τώρα βλέπω ότι ο αριθμός έχει ταυτοποιηθεί έχει υπόλοιποι 0,25 και λήγει 21/12/2035

Άρα αν δεν κάνω κάτι τώρα και το αφήσω για αργότερα θα έχω πρόβλημα ;

 

 

Sent from my iPhone using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νεότερα κατόπιν των παραπάνω μηνυμάτων διαφόρων μελών.

Ενώ παρέλαβα τη sim και έδωσα τα χαρτιά στον courier δεν είχα κάνει καμιά άλλη κίνηση. Καλώντας το νούμερό μου, έβγαινε μήνυμα ότι υπάρχει φραγή εισερχομένων. (Ακριβώς το ίδιο μήνυμα μου έβγαινε και σε άλλο νούμερο όταν άλλαξα εταιρεία με φορητότητα μέχρι που έκανα την 1η κλήση και ενεργοποιήθηκε η γραμμή).

 

Επειδή λοιπόν παραπάνω ειπώθηκε ότι το μήνυμα αυτό βγαίνει επειδή η γραμμή είναι ήδη ενεργοποιημένη και έχει μπει φραγή λόγω μη ανανέωσης του χρόνου ομιλίας, "φοβήθηκα" και είπα να βάλω τη sim σε κινητό για να δω τι γίνεται. Τελικά μόλις συνδέθηκα και έκανα την πρώτη κλήση από το νέο νούμερο, άνοιξε κανονικά η γραμμή χωρίς να κάνω τίποτα άλλο και χωρίς να ανανεώσω χρόνο ομιλίας.

 

Η ημερομηνία φραγής της σύνδεσής μου είναι 26/6/2018. Επομένως η ενεργοποίηση έγινε σήμερα που έκανα την πρώτη κλήση και όχι όπως λανθασμένα πληροφορούν παραπάνω σχετικά με αυτόματη ενεργοποίηση με την ταυτοποίηση ή σχετικά με ήδη ενεργοποιημένο νούμερο που έχει φραγεί λόγω μη ανανέωσης χρόνου ομιλίας.

 

Με άλλα λόγια, πιστεύω ότι μπορούσα να το ενεργοποιήσω κανονικά μέχρι αρχές του 2020 χωρίς κανέναν κίνδυνο να χάσω το νούμερο, αλλά λόγω παραπληροφόρησης παρασύρθηκα και το ενεργοποίησα σήμερα.

 

Συνεπώς, καλό είναι όταν κάποιος δεν είναι σίγουρος 100% για αυτά που γράφει, ας μην τα υποστηρίζει με βεβαιότητα ως ισχύοντα.

 

26/3 συνεπως εγινε η ανανεωση η παραπανω πληροφορηση εγινε απο τον οτε (φραγη μπαινει μονο σε ενεργοποιημενα νουμερα που δεν εχει γινει ανανεωση το τελευταιο 4μηνο) στα νουμερα που δεν ειναι ενεργοποιημενα η γραμμη απλως πεφτει και δεν λεει οτι υπαρχει φραγη οποτε καλως επραξες που το ανοιξες γιατι επειτα απο φραγη δεν μπορεις να δεις ποτε εγινε η φραγη στο νουμερο αρα πας στα τυφλα για την ανανεωση

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Ερώτηση προς τους γνωρίζοντες:

Με την ενεργοποίηση του αριθμού, μου ήρθε sms που αναφέρει "ΠΡΟΣΦΟΡΑ ΜΟΝΟ ΓΙΑ ΣΕΝΑ: 1500' ΠΡΟΣ ΟΛΟΥΣ ΚΑΙ 1,5GB ΓΙΑ 1 ΜΗΝΑ ΜΕ 8,5€. ΓΙΑ ΕΝΕΡΓΟΠΟΙΗΣΗ ΣΤΕΙΛΕ Ζ9 ΣΤΟ 1330 ΜΕΧΡΙ ΤΟ ΤΕΛΟΣ ΤΟΥ ΜΗΝΑ"

 

Έχει αλλάξει κάτι στην προσφορά και πρέπει να ενεργοποιηθεί άμεσα για να μη χαθεί;

 

αυτο το λεει αν δεν βαλεις το πακετο την πρωτη φορα θα σου στηλει πολλα τετοια μυνηματα τουλαχιστον σε εμενα ετσι εγινε το πακετο αυτο ειναι επ'αοριστον πληροφορηση απο τον οτε επειτα απο εποικινωνοια μου με το 13888

Link to comment
Share on other sites

26/3 συνεπως εγινε η ανανεωση η παραπανω πληροφορηση εγινε απο τον οτε (φραγη μπαινει μονο σε ενεργοποιημενα νουμερα που δεν εχει γινει ανανεωση το τελευταιο 4μηνο) στα νουμερα που δεν ειναι ενεργοποιημενα η γραμμη απλως πεφτει και δεν λεει οτι υπαρχει φραγη οποτε καλως επραξες που το ανοιξες γιατι επειτα απο φραγη δεν μπορεις να δεις ποτε εγινε η φραγη στο νουμερο αρα πας στα τυφλα για την ανανεωση

 

26/3 ; :blink: Αφού είμαστε στις 26/2 ακόμα...

Εμένα πάντως ακόμα και στις 24/2 (αλλά και λίγες μέρες πριν που δοκίμασα), όπως αναφέρω και σε μήνυμά μου, μου έβγαινε το ηχητικό ότι έχει φραγή η γραμμή. Παρόλαυτά η λήξη είναι 4 μήνες από σήμερα (26/2/2018) οπότε και έκανα την 1η κλήση.

 

Από αυτά εγώ καταλαβαίνω ότι η ενεργοποίηση έγινε σήμερα.

Edited by t300

I can't tell you what the Cuore Sportivo is...

You have to see it for yourself.

Link to comment
Share on other sites

Μπλέξατε ημερομηνία φραγής κίνησης που είναι στους 4 μήνες με ημερομηνία λήξης υπολοίπου που είναι στους 3 μήνες.:rolleyes:

Βεβαια ξεχάσατε την ημερομηνία λήξης σύνδεσης που είναι 13 μήνες!!! :lol:

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...