Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Καλησπέρα. Αυτό με την τιμή στο best price δεν το κατάλαβα. Η web τιμή λέει 603 και τιμή τιμολογίου 39Α 604 κ κάτι. Στην τιμή web αν το βάλεις στο καλάθι λέει καθαρή αξία 490 περίπου κ ΦΠΑ 110 κλπ. Δηλαδή αν αγοράσεις από web δεν έχεις απαλλαγή από ΦΠΑ; Η Amazon de μου το κάνει αυτόματα μιας κι έχω κάνει vat registration κι έρχεται στα 520. Ξέρει κάποιος να διαφωτίσει;
Link to comment
Share on other sites

Φίλε στη Ελλάδα είμαστε εξυπνακιδες.Εχουν κάνει την έξης εξυπνάδα στα μαγαζιά του σκρουτζ ανέβασαν την τιμή καταστήματος στον θεό και σου κάνουν σε αυτή την τιμή την έκπτωση του φπα και όχι στην τιμή web ή προσφοράς.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Αυτό με την τιμή στο best price δεν το κατάλαβα. Η web τιμή λέει 603 και τιμή τιμολογίου 39Α 604 κ κάτι. Στην τιμή web αν το βάλεις στο καλάθι λέει καθαρή αξία 490 περίπου κ ΦΠΑ 110 κλπ. Δηλαδή αν αγοράσεις από web δεν έχεις απαλλαγή από ΦΠΑ; Η Amazon de μου το κάνει αυτόματα μιας κι έχω κάνει vat registration κι έρχεται στα 520. Ξέρει κάποιος να διαφωτίσει;

Το πρόβλημα είναι ότι τα ελληνικά δεν το κάνουν αυτόματα γιατί δεν είναι συνδεδεμένα σε κάποια βάση δεδομένων που αναγνωρίζει αυτόματα το ΑΦΜ. Θα έρθεις σε επικοινωνία μαζί τους και θα σου πουν πως θα γίνει. Γίνεται να πάρεις και από Ελλάδα χωρίς ΦΠΑ

Link to comment
Share on other sites

Εγώ έτσι πήρα από Vodafone τον προηγούμενο μήνα το s8 plus με μηδενικό ΦΠΑ.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μετά το καψονι, από το amazon.de, που έδειχνε ότι δεν το στέλνει Ελλάδα, και την υψηλή τιμή, Και νομίζω ξεκινά η έκθεση στην Βαρκελώνη, πήρα την απόφαση, να περιμένω τα καινούργια κινητά. Δεν το αγοράζω, είναι πολλά τα λεφτά.
Link to comment
Share on other sites

Η ερώτηση είναι αν αφαιρείται και από την τιμή web δλδ αν είναι 603-24% που βγαίνει 458 ευρώ...

 

Μάστορα 486 βγαίνει το νούμερο αφαιρώντας ΦΠΑ..ενημερωτικά

Link to comment
Share on other sites

Μάστορα 486 βγαίνει το νούμερο αφαιρώντας ΦΠΑ..ενημερωτικά
Ενημερωτικά να πάρεις κομπιουτεράκι

 

49b8434c92c1c7ae2d7981ad03c87ff8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωτικά να πάρεις κομπιουτεράκι

 

49b8434c92c1c7ae2d7981ad03c87ff8.jpg

 

Στάλθηκε από το MI MAX 2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν υπολογίζεται από το 603-24% αλλά από το 486+24%. Η καθαρή αξία είναι το 486. Και σε αυτήν όταν μπει ο ΦΠΑ πάει 603 :)

Link to comment
Share on other sites

Χαχα ναι παιδιά έχετε δίκιο είναι από κάτω προς τα πάνω δηλ επί της καθαρής αξίας και όχι βέβαια από την τελική. Το ζήτημα παραμένει βέβαια δλδ το πουλάνε άραγε στην καθαρη αξία. Παντως σήμερα δεν απαντούσα ήταν σαν χαλασμένο το τηλέφωνο τους...
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει Quick Case θήκη για το LG V30; Κανένα νέο για τιμές της συσκευής παίζει;

 

Απέχει ακόμα αυτή η κουβέντα για τη θήκη.ακόμα περιμένουμε μπας και πέσει η τιμή για να κάνουμε την παραγγελία...χαχαχα..Δεν έχω δει κάτι πάντως προς το παρόν.αυτοί που το πήραν τι χρησιμοποιούν?

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω οτι στις υπάρχουσες εκδόσεις θα είναι μεγάλη μετά την εκδοσή LG V30s που θα ανακοινωθεί αυτές τις μέρες στην έκθεση

MWC 2018 και από 8 -9 Μαρτίου θα ξεκινήσει η διάθεση του στην Κορέα. Σύμφωνα με διαρροές από LG V30s θα έχει τεχνίτη νοημοσύνη και βελτιωμένη κάμερα σε σχέση με τα V30 και V30+ , αναμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις αυτές τις μέρες . Η λογική λέει ότι τα προηγούμενα μοντέλα θα φθηναίνουν ..... ίδωμεν !

Link to comment
Share on other sites

Εγώ νομίζω οτι στις υπάρχουσες εκδόσεις θα είναι μεγάλη μετά την εκδοσή LG V30s που θα ανακοινωθεί αυτές τις μέρες στην έκθεση

MWC 2018 και από 8 -9 Μαρτίου θα ξεκινήσει η διάθεση του στην Κορέα. Σύμφωνα με διαρροές από LG V30s θα έχει τεχνίτη νοημοσύνη και βελτιωμένη κάμερα σε σχέση με τα V30 και V30+ , αναμένουμε τις επίσημες ανακοινώσεις αυτές τις μέρες . Η λογική λέει ότι τα προηγούμενα μοντέλα θα φθηναίνουν ..... ίδωμεν !

 

Σε αυτό ελπίζω...και κάνω υπομονή λίγο ακόμα.ποιος χεστηκε για την τεχνητή νοημοσύνη...!!

Κάνει κάτι ******** η lg ώρες ώρες..

Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες από κάμερα τι λέει αυτό ? Έχει διάφορα από g6?

Είδα μέγεθος αισθητήρα 1/3.1 και κωλωσα λίγο

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

niko εχει πολυ καλη καμερα απο g6 .και στην μπροστινη που επασχε πολυ το lg g6!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

niko εχει πολυ καλη καμερα απο g6 .και στην μπροστινη που επασχε πολυ το lg g6!

 

Η μπροστινή δε με ενδιαφέρει τόσο αλλά η πίσω με τόσο μικρό αισθητήρα με προβληματιζει.

Ίσως το χτυπήσω αν βρω καμία ευκαιρία, αλλά όλα μπλε είναι στις αγγελίες και θέλω γκρι.

Θέλω να κάνω ένα πέρασμα από διάφορα κινητά μέχρι να καταλήξω σε κάνα s9 αν αξίζει και αν πέσει η τιμή από εκεί που θα ξεκινήσει αλλά επειδή με ενδιαφέρει η κάμερα δε θέλω να χάνει τόσο σε λεπτομέρεια όσο το g6 μόλις ζορισει λίγο το θέμα.

 

Θεωρώ πως lag, shutter lag, κλπ δε θα έχει πάντως με τον 835.

 

Επίσης ερώτηση: έχει κανείς go pro 6 μαζί με v30?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Η μπροστινή δε με ενδιαφέρει τόσο αλλά η πίσω με τόσο μικρό αισθητήρα με προβληματιζει.

Ίσως το χτυπήσω αν βρω καμία ευκαιρία, αλλά όλα μπλε είναι στις αγγελίες και θέλω γκρι.

Θέλω να κάνω ένα πέρασμα από διάφορα κινητά μέχρι να καταλήξω σε κάνα s9 αν αξίζει και αν πέσει η τιμή από εκεί που θα ξεκινήσει αλλά επειδή με ενδιαφέρει η κάμερα δε θέλω να χάνει τόσο σε λεπτομέρεια όσο το g6 μόλις ζορισει λίγο το θέμα.

 

Θεωρώ πως lag, shutter lag, κλπ δε θα έχει πάντως με τον 835.

 

Επίσης ερώτηση: έχει κανείς go pro 6 μαζί με v30?

 

Δεν ξερω ο συμφορουμιτης παραπανω που βαζει και θαυμαστικο στο τελος αν οντως το εννοει αυτο αλλα οπου και αν εχω ψαξει ολοι λενε τα χειροτερα για την μπροστα selfie καμερα(ειδικα για τα χρηματα που ζηταει το v30).Ουτε και για την κεντρικη καμερα στις φωτογραφιες απο οτι διαβαζα πριν παρω το G6 λεγανε τα καλυτερα παντα με βαση τα χρηματα που ζηταει.

Εκει που διαβαζα απο ολους καλα λογια ηταν ομως στην ποιοτητα του video.

Και φυσικα το μεγαλο ατου το dac για τα ακουστικα(που δεν βρισκεις πλεον σε πολλα κινητα).

Αν δηλαδη ψαχνεις στο V30 φωτογραφιες επιπεδου note 8 που εχεις,πολυ φοβαμαι οτι δεν θα βρεις κατι τετοιο(σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου παντα).Να και ενα σχετικα προσφατο και καλο video γυρω απο το V30 που ισως σε βοηθησει(αν βαριεσαι να το δεις ολο για την καμερα συγκεκριμενα λεει απο το 7:55 και μετα)

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξερω ο συμφορουμιτης παραπανω που βαζει και θαυμαστικο στο τελος αν οντως το εννοει αυτο αλλα οπου και αν εχω ψαξει ολοι λενε τα χειροτερα για την μπροστα selfie καμερα(ειδικα για τα χρηματα που ζηταει το v30).Ουτε και για την κεντρικη καμερα στις φωτογραφιες απο οτι διαβαζα πριν παρω το G6 λεγανε τα καλυτερα παντα με βαση τα χρηματα που ζηταει.

Εκει που διαβαζα απο ολους καλα λογια ηταν ομως στην ποιοτητα του video.

Και φυσικα το μεγαλο ατου το dac για τα ακουστικα(που δεν βρισκεις πλεον σε πολλα κινητα).

Αν δηλαδη ψαχνεις στο V30 φωτογραφιες επιπεδου note 8 που εχεις,πολυ φοβαμαι οτι δεν θα βρεις κατι τετοιο(σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου παντα).Να και ενα σχετικα προσφατο και καλο video γυρω απο το V30 που ισως σε βοηθησει(αν βαριεσαι να το δεις ολο για την καμερα συγκεκριμενα λεει απο το 7:55 και μετα)

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το mate 10 pro έχω βέβαια και το v30 από περιέργεια θέλω να το δω μιας και στο mate δε μου αρέσει το μενού καθόλου.

Ο ήχος δε με απασχολεί όμως, μόνο η κάμερα από τα βασικά.

Μια σύγκριση με g6 θα βοηθούσε, αν δηλαδή είναι λίγο καλύτερη μου αρκεί. Όπως και να έχει αν βρω καμία ευκαιρία θα το παρω για δοκιμή και θα κάνω και σύγκριση

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Από μια πρόχειρη έρευνα που έκανα Quick Case δεν είδα να κυκλοφορεί αλλά υπάρχουν πολλά reviews για άλλες που βρίσκεις σε Amazon κλπ. Από τιμή μου έρχεται στα 503 ευρώ από Amazon de λόγω απαλλαγής ΦΠΑ αλλά κρατιέμαι λόγω της ανακοίνωσης του LG V30s στο MWC2018 που πιστεύω θα ρίξει τις τιμές των τωρινών εκδόσεων (ελπίζω να γίνει άμεσα κι όχι με την κυκλοφορία στην Ευρώπη). Για το θέμα της κάμερας, η πίσω διπλή κάμερα είναι φανταστική λόγω και της χρήσης γυάλινων φακών αλλά και της wide angle camera. Μόνη έλλειψη στο πίσω διπλό σύστημα το OIS στην δεύτερη κάμερα. Η μπροστά κάμερα είναι μέτρια και πολύ κατώτερη της συνολικής εικόνας του κινητού.

Γενικότερα τα μείον του κινητού είναι αυτά τα δύο, η έλλειψη υπέρυθρων (τις χρησιμοποιούσα φουλ) και οι ειδοποιήσεις LED (έχουν αντικατασταθεί με notifications στο Always On Display). Τεράστιο συν για μένα ( μη γελάσετε κουφάλες) είναι το ράδιο fm ειδικά με b&o earphones πιστεύω θα το απολαύσω αφού ακούω όλη μέρα. Στο Samsung s8 κλπ υπάρχει εφαρμογή που ενεργοποιεί το ράδιο αλλά μόνο σε όσα φέρουν επεξεργαστή της Qualcomm κ όχι της Exynos που έρχεται στην Ελλάδα. Συγνώμη αν κούρασα...

Link to comment
Share on other sites

Παιδια μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο ασχετος.

Το dac που ενεργοποιειτε με ακουστικα πανω απο 50ohm πχ θα εχουμε διαφορα και στο ραδιο fm ή σε internet radio?

Η πρεπει να βαλουμε κομματια flac μεσα για να δουμε διαφορες?

Dhamher_00
Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση. Το mate 10 pro έχω βέβαια και το v30 από περιέργεια θέλω να το δω μιας και στο mate δε μου αρέσει το μενού καθόλου.

Ο ήχος δε με απασχολεί όμως, μόνο η κάμερα από τα βασικά.

Μια σύγκριση με g6 θα βοηθούσε, αν δηλαδή είναι λίγο καλύτερη μου αρκεί. Όπως και να έχει αν βρω καμία ευκαιρία θα το παρω για δοκιμή και θα κάνω και σύγκριση

 

Στο video που ανεβασα αν δεις ο συγκεκριμενος (που ειχε και το G6 σαν βασικο κινητο) λεει οτι ειναι καλυτερη του G6 αλλα δεν αξιζει τα παραπανω χρηματα μονο για αυτην γιατι οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες(σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου ειδικα)για να δικαιολογουν τα διπλασια χρηματα.

 

Και με βαση τα χρηματα που διαθετεις,τις συσκευες που εχεις τωρα και αυτα που λες για τα περι menu νομιζω οτι η καλυτερη σου επιλογη ειναι το Pixel 2 xl χωρις πολλα πολλα. Βεβαια θελει λιγο ψαξιμο οσον αφορα την εγγυηση του,αλλα αφου σε ενδιαφερει η καμερα δεν πρεπει να κοιτας σε κατι λιγοτερο απο pixel 2,note 8 και mate 10 απο android(ισως το HTC U11+ να ειναι και αυτο αξιολογο δεν το εχω ψαξει επειδη ειναι νεο).

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...