Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επειδή είχα το s8 plus, και το άντεξα 2 μήνες, εννοώ το πούλησα,

Το v30 είναι πιο φαρδύ, έχει μεγαλύτερο πλάτος, από s8 plus,, samsung note 8;;

Θα ήθελα υπεύθυνη απάντηση, για να μην ψάχνω να το πουλήσω.

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Εννοείται οτι είναι πιο πλατύ λόγω aspect ratio 18:9 κι όχι 18.5:9 ....φυσικα δεν είναι 16:9 όπως π.χ. το 7edge.

Γενικά είναι πιο κοντό ελαφρώς πιο πλατύ και πιο λεπτό.

https://m.gsmarena.com/lg_v30-8712.php

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Είναι και δική μου απορία αυτό μιας και δεν έχω καταφέρει να το δω από κοντά.

Σύμφωνα με αυτό είναι αισθητά πιο πλατύ από το s8 plus αλλά όχι τόσο πολύ από το ΝΟΤΕ 8.

https://www.phonearena.com/phones/compare/LG-V30,Samsung-Galaxy-S8,Samsung-Galaxy-Note-8/phones/10577,10311,10478

Επειδή είχα το s8 plus, και το άντεξα 2 μήνες, εννοώ το πούλησα,

Το v30 είναι πιο φαρδύ, έχει μεγαλύτερο πλάτος, από s8 plus,, samsung note 8;;

Θα ήθελα υπεύθυνη απάντηση, για να μην ψάχνω να το πουλήσω.

Link to comment
Share on other sites

Έψαχνα στο google: phones 16:9 ratio, display, δεν βρήκα Τίποτα.

Μήπως ξέρει κάποιος, σύγχρονη συσκευή, αλλά με ratio 16:9 ;;;;;;

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το s8 plus, και το άντεξα 2 μήνες, εννοώ το πούλησα,

Το v30 είναι πιο φαρδύ, έχει μεγαλύτερο πλάτος, από s8 plus,, samsung note 8;;

Θα ήθελα υπεύθυνη απάντηση, για να μην ψάχνω να το πουλήσω.

Ελάχιστη διαφορά, στα χαρακτηριστικα είναι 2 χιλιοστά διαφορά με το s8plus.

Link to comment
Share on other sites

Πάρε ενα g6 ( αφού σου αρέσουν τα lg) έχει πέσει κι άλλο η τιμή κ με κέρδος το ΦΠΑ νομίζω θα είσαι κομπλέ ...Μια χαρά τίμια συσκευή το g6.

 

Όχι δεν έχω κανα κόλλημα με μάρκες..τυχαίο ήταν το g3 και επιμένω για v30 γιατί είναι υπερπληρες τούμπανο...δεν έχω θέμα με lg..ο λόγος πχ που δεν έχω πάρει ήδη το s8 είναι η μπαταρία κυρίως..

Link to comment
Share on other sites

Το plus τώρα που σου γράφω είναι σε 50ωρη χρήση... 6 ώρες κ 10 λεπτά οθόνη, 2 ώρες κλήσεις κ 70 λεπτά what's app ... υπόλοιπο μπαταρίας 24%
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Το plus τώρα που σου γράφω είναι σε 50ωρη χρήση... 6 ώρες κ 10 λεπτά οθόνη, 2 ώρες κλήσεις κ 70 λεπτά what's app ... υπόλοιπο μπαταρίας 24%

 

Ναι δεν ξεκαθαρισα.το μικρό κοιτάω.τα έχω δει και δουλέψει και τα 2 και το plus είναι τηλεκοντρόλ.το ξέρω ότι έχει καλύτερη μπαταρία.

Link to comment
Share on other sites

Επειδή είχα το s8 plus, και το άντεξα 2 μήνες, εννοώ το πούλησα,

Το v30 είναι πιο φαρδύ, έχει μεγαλύτερο πλάτος, από s8 plus,, samsung note 8;;

Θα ήθελα υπεύθυνη απάντηση, για να μην ψάχνω να το πουλήσω.

Δες εδώ.. bbf8e4672e0f3952ae6e92293bae6427.jpg

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το plus τώρα που σου γράφω είναι σε 50ωρη χρήση... 6 ώρες κ 10 λεπτά οθόνη, 2 ώρες κλήσεις κ 70 λεπτά what's app ... υπόλοιπο μπαταρίας 24%

 

Off topic: πως εγκενεν αυτό! Εγώ το πολύ 30ωρο έχω βγάλει με ελάχιστες κλήσεις στο 6ωρο sot!μου φαίνονται λίγο υπερβολικά τα νούμερα αλλά οκ μπορεί να έχει στρωθεί διαφορετικά η μπαταρία σου!

Link to comment
Share on other sites

Δες εδώ.. bbf8e4672e0f3952ae6e92293bae6427.jpg

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Αυτό ακριβώς.το v30 δια της βίας είναι το ταβάνι μου σε μέγεθος...δεν πάω σε μεγαλύτερο ούτε επί πληρωμή...χαχαχα.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Επανέρχομαι.

Αρχικά να ευχαριστήσω τον φίλο Γιάννη @FJ_12, ο οποίος ανταποκρίθηκε στο αίτημά μου να βρεθούμε για να δω και το δικό του από κοντά έτσι ώστε να συγκρίνω.

Ας αρχίσω από την οθόνη.. Είναι ίδιες, δεν έχει κάποιο θέμα η δικιά μου, απλά όπως όταν είχα αλλάξει από iPhone 6 Plus σε oneplus 3, είχα πάθει ένα σοκ, έτσι και τώρα η διαφορετικότητα της οθόνης με παραξένεψε. Οπότε όλα θέμα συνήθειας.

Τώρα για το λαγκ που έλεγα, αφού σημειώσω ότι είχα ακολουθήσει έναν οδηγό από xda, how to make v30 smoother και τέτοια, σβήνοντας το bloatware και καλά, είχα σβήσει μάλλον και κάτι που δεν έπρεπε με αποτέλεσμα να μην καθαρίζει η ram. Μου είχαν μείνει 300 mb ελεύθερα και ακόμα και με restart δεν ανέβαινε. Ευτυχώς το παρατήρησε ο Γιάννης και μετά από reset, πλέον είναι άλλο κινητό. Καθόλου σπασίματα και άμεσο.

Αποτέλεσμα.. Το κρατάω. Χεχεχε. Σταθερή προσωπικότητα εε? Γενικά η συζήτηση με τον Γιάννη με έκανε να καταλάβω ότι αυτή τη στιγμή είναι απ'τις πιο δυνατές συσκευές εκεί έξω και συν ότι τη θεωρώ, προσωπικά, και την πιο όμορφη, κατέληξα στο να τη κρατήσω.

 

Πάω να αλλάξω avatar..

Link to comment
Share on other sites

Αποτέλεσμα.. Το κρατάω. Χεχεχε. Σταθερή προσωπικότητα εε? Γενικά η συζήτηση με τον Γιάννη με έκανε να καταλάβω ότι αυτή τη στιγμή είναι απ'τις πιο δυνατές συσκευές εκεί έξω και συν ότι τη θεωρώ, προσωπικά, και την πιο όμορφη, κατέληξα στο να τη κρατήσω.

 

 

Αν είχες επιλογή να πας στο 5Τ τι θα έκανες ; Επίσης αν επεμενες στο v30, θα έπαιρνες αυτό που παρουσιάστηκε χθες με τα 6gb ram έστω και αν ήταν ακριβότερο η είναι οκ και με τα 4;

 

Το είδα σήμερα σε Γερμανικο κατάστημα το v30. Δεν το είχα ξαναδει, και ομολογώ πως μου άρεσε εμφανισιακά και πως τα μπεζελς μέχρι στιγμής είναι τα μικρότερα σε συσκευή.

Από την άλλη το στυλ στις ρυθμίσεις με τα tabs, λίγο το bloatware (που είχα διαβάσει πως είναι σαν στοκ αντροιντ αλλά δεν το είδα αυτό) και αυτό το σκιν της lg με ξενερωσαν λίγο ...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αν είχες επιλογή να πας στο 5Τ τι θα έκανες ; Επίσης αν επεμενες στο v30, θα έπαιρνες αυτό που παρουσιάστηκε χθες με τα 6gb ram έστω και αν ήταν ακριβότερο η είναι οκ και με τα 4;

 

Το είδα σήμερα σε Γερμανικο κατάστημα το v30. Δεν το είχα ξαναδει, και ομολογώ πως μου άρεσε εμφανισιακά και πως τα μπεζελς μέχρι στιγμής είναι τα μικρότερα σε συσκευή.

Από την άλλη το στυλ στις ρυθμίσεις με τα tabs, λίγο το bloatware (που είχα διαβάσει πως είναι σαν στοκ αντροιντ αλλά δεν το είδα αυτό) και αυτό το σκιν της lg με ξενερωσαν λίγο ...

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

 

Υποθέτω το 5Τ θα είναι ανώτερο σε σβελτάδα και τελείως αλαγκάριστο. Υποθέτω είναι ό,τι πιο γρήγορο εκεί έξω. Αλλά χάνει αλλού. Εγώ δεν πήγα σε 5Τ επειδή ήθελα να δω κάτι καινούριο. Επίσης θεωρώ το v30 πιο όμορφο και όπως είπες και εσύ με τα μικρότερα bezels. Έχει καλύτερο ήχο που το χρησιμοποιώ. Είναι τελείως υποκειμενικό όμως.

Γενικά θεωρώ τα 600 ευρώ ταβάνι για κινητό, οπότε αν μπορείς να περιμένεις να πέσει τόσο το v30s καν'το. Εγώ δεν το έκανα.

Επίσης έχει και list view στις ρυθμίσεις. Συν ότι υπάρχουν αρκετά themes, αν αυτό εννοείς, με το σκιν που λες.

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν.. Επανέρχομαι.

Αρχικά να ευχαριστήσω τον φίλο Γιάννη @FJ_12, ο οποίος ανταποκρίθηκε στο αίτημά μου να βρεθούμε για να δω και το δικό του από κοντά έτσι ώστε να συγκρίνω.

Ας αρχίσω από την οθόνη.. Είναι ίδιες, δεν έχει κάποιο θέμα η δικιά μου, απλά όπως όταν είχα αλλάξει από iPhone 6 Plus σε oneplus 3, είχα πάθει ένα σοκ, έτσι και τώρα η διαφορετικότητα της οθόνης με παραξένεψε. Οπότε όλα θέμα συνήθειας.

Τώρα για το λαγκ που έλεγα, αφού σημειώσω ότι είχα ακολουθήσει έναν οδηγό από xda, how to make v30 smoother και τέτοια, σβήνοντας το bloatware και καλά, είχα σβήσει μάλλον και κάτι που δεν έπρεπε με αποτέλεσμα να μην καθαρίζει η ram. Μου είχαν μείνει 300 mb ελεύθερα και ακόμα και με restart δεν ανέβαινε. Ευτυχώς το παρατήρησε ο Γιάννης και μετά από reset, πλέον είναι άλλο κινητό. Καθόλου σπασίματα και άμεσο.

Αποτέλεσμα.. Το κρατάω. Χεχεχε. Σταθερή προσωπικότητα εε? Γενικά η συζήτηση με τον Γιάννη με έκανε να καταλάβω ότι αυτή τη στιγμή είναι απ'τις πιο δυνατές συσκευές εκεί έξω και συν ότι τη θεωρώ, προσωπικά, και την πιο όμορφη, κατέληξα στο να τη κρατήσω.

 

Πάω να αλλάξω avatar..

 

Χαχαχαχαχα..!! Σιγά μην το άφηνες το θηρίο....

Link to comment
Share on other sites

Good news έτσι!! Κράτα το εργαλείο :)

 

----- προσθήκη μηνύματος 9 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Off topic: πως εγκενεν αυτό! Εγώ το πολύ 30ωρο έχω βγάλει με ελάχιστες κλήσεις στο 6ωρο sot!μου φαίνονται λίγο υπερβολικά τα νούμερα αλλά οκ μπορεί να έχει στρωθεί διαφορετικά η μπαταρία σου!������

 

Είναι καινουργάκι γι αυτό :) χα χα χα

Γενικά δεν έχω τρελές εφαρμογές κατεβάσει. Ότι είχε το κινητό και καμιά 10ρια ακόμη. Δεν δουλεύω συγχρονισμό μιας και δεν με ενδιαφέρουν τα email σε καθημερινή βάση. Όμως του κάνω πολύ χρήση Wi-Fi λιγότερη με 4g δεδομένα πολλές κλήσεις σίγουρα ένα τετράωρο. Παιχνίδια δεν παίζω, φωτεινότητα στο αυτόματο συνήθως κάπου στην μέση είναι ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδες μια γρηγορη ερωτηση πριν σας πω εντυπωσεις!Μεγεια μου καταρχας.χαχα

Λοιπον επειδη με εχουν ζωσει τα φιδια στην τερμα φωτεινοτητα στο σκοταδι οταν κρατατε το κινητο πλαγιαστα φενεται η γραμμη της οθονης ή ειναι θεμα του δικου μου να το στειλω για doa?

 

40535919581_05c735fe27.jpgWP_20180228_15_50_26_Raw by kkk1881, on Flickr

 

40493408422_488b55f889.jpgWP_20180228_15_50_13_Raw by kkk1881, on Flickr

Link to comment
Share on other sites

Χαχα, έτσι φαίνονται μάλλον όλα. Μεγειά!

Είμαι περίεργος τι θα τους πεις για το DOA:p

 

θα τους ελεγα οτι η οθονη περιχυνετε στο πλαισιο?χαχα.

Light bleed ξερω εγω.Περα απο την πλακα ετσι φενεται και σε σενα?

Να ετσι σαν το βιντεο.

Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται και σε μένα από το πλάι. Περιχύνεται στο πλαίσιο;:D Πήγαινε μάλλον για edge:cool:
Link to comment
Share on other sites

Έτσι φαίνεται και σε μένα από το πλάι. Περιχύνεται στο πλαίσιο;:D Πήγαινε μάλλον για edge:cool:

 

Αν δεις στην πρωτη φωτογραφια φενεται και οταν το κοιτας απο πανω στην αριστερα πλευρα υπαρχει μια γραμμη.

Link to comment
Share on other sites

Δεν είναι κάτι, είναι η κούρμπα που κάνει το τζάμι και έχει να κάνει με την γωνία που το κοιτάς. Δεν έχει να κάνει με την οθόνη
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...