Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια μια ερωτηση γιατι ειμαι λιγο ασχετος.

Το dac που ενεργοποιειτε με ακουστικα πανω απο 50ohm πχ θα εχουμε διαφορα και στο ραδιο fm ή σε internet radio?

Η πρεπει να βαλουμε κομματια flac μεσα για να δουμε διαφορες?

Το dac ενεργοποιείται με όλα τα ακουστικά. Η έξτρα ένταση ενεργοποιείται με ακουστικά πάνω από 50Ω. Το dac δεν έχει να κάνει με την ένταση αλλά και με την ποιότητα του ήχου. Δεν χρειάζεται μόνο flac για να το καταλάβεις. Απλά σε fm είτε ιντερνετικό είτε το κλασικό είναι τόσο χάλια που δεν θα δεις τρελές διάφορες. Διαφορά θα δεις είτε σε mp3 καλής ποιότητας, είτε και σε Spotify..
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Στο video που ανεβασα αν δεις ο συγκεκριμενος (που ειχε και το G6 σαν βασικο κινητο) λεει οτι ειναι καλυτερη του G6 αλλα δεν αξιζει τα παραπανω χρηματα μονο για αυτην γιατι οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες(σε συνθηκες χαμηλου φωτισμου ειδικα)για να δικαιολογουν τα διπλασια χρηματα.

 

Και με βαση τα χρηματα που διαθετεις,τις συσκευες που εχεις τωρα και αυτα που λες για τα περι menu νομιζω οτι η καλυτερη σου επιλογη ειναι το Pixel 2 xl χωρις πολλα πολλα. Βεβαια θελει λιγο ψαξιμο οσον αφορα την εγγυηση του,αλλα αφου σε ενδιαφερει η καμερα δεν πρεπει να κοιτας σε κατι λιγοτερο απο pixel 2,note 8 και mate 10 απο android(ισως το HTC U11+ να ειναι και αυτο αξιολογο δεν το εχω ψαξει επειδη ειναι νεο).

 

Μακάρι να μπορούσα να τα πάρω όλα καταρχάς.

Όσο για τα άλλα που προτείνεις, τα pixel έχουν πολλές ελλείψεις για τα δεδομένα μου, και επίσης δε μου αρέσει το γυμνό λογισμικο που θα πρέπει να στηρίζομαι σε εφαρμογές του store που είναι γεμάτες διαφημίσεις. θέλω το κινητό να έχει τα πολλά από την κατασκευή του και να χρειάζονται λίγες προσθήκες ή αλλαγές. Γιαυτό και μου άρεσαν τα Sony σε λογισμικό τα τελευταία χρόνια ή τα Samsung απο s6 και έπειτα.

Επίσης μέχρι να βγει σ9 ή αν γίνει κάνα θαύμα από Sony και πάω εκεί ήθελα να δοκιμάσω μερικές συσκευές σε λογικά λεφτά με μικρή χασουρα. Το v30 δε νομίζω ότι θα πέσει πολύ το επόμενο διάστημα ώστε να χάσω αν το παρω μεταχείρισμενο και το δώσω πάλι μετά. Όπως έκανα και με mate κλπ.

Κατά τα άλλα το θέλω για δοκιμή και επειδή μου αρέσει. Τώρα αν η κάμερα δε διαφέρει πολύ από g6 οκ, θα το διαπιστωσω, θα κάνω και κάνα συγκριτικό και τέλος. Εγώ όταν γράφω εντυπώσεις στα διάφορα θέματα τις λέω για να έχουν εικόνα όσοι θέλουν μια συσκευή και δεν αλλάζουν 10 μέσα σε ένα χρόνο. Το αν είμαι αντικείμενικος το ξέρουν καλά όσοι με παρακολουθούν,που δε με ενδιαφέρει κι ολας απλά το λέω γιατί δε θέλω να νομίζει κανείς ότι μπαίνω να γράψω μόνο για να θαψω μια συσκευή. Κάθε φορά λέω τι μου άρεσε και τι όχι.

 

Τώρα για τo U11+ θέλω πολύ να το πάρω αλλά είναι ακριβό και φεύγει δύσκολα, και το διαπίστωσα με το U11 που ημερών και δεν μπορούσα να το δώσω 150 ευρώ κάτω από τιμή skroutz.

Αν είχα λεφτά για πέταμα δε θα τα σκεφτόμουν αλλά κάνουμε την πλάκα μας με τα όρια μας και μένα είναι να γυρίζω σχεδόν τα ίδια λεφτά, όχι να χάνω 200αρες κάθε μήνα.

 

Θεωρώ ότι φέτος το U12 θα είναι το πιο πλήρες εκτός από Samsung..καθώς ήδη το U11 ήταν πολύ καλό και έλειπαν λίγα πράγματα.

 

Αυτό που δεν καταλαβαίνω είναι γιατί κάτι μικρές λεπτομέρειες όπως wifi direct και 5ghz πχ στην go pro μου δουλεύουν μόνο με Samsung ( wifi direct δουλεύει και στο mate αλλά με μικρές ταχύτητες σε σχέση με Samsung)

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νικο το περιμενω απο εβδομαδα και θα κανω ενα συγκριτικο καμερας 950 ,G4 ,V30 με το καλο.Θα μου πεις τι να τα τα κανεις αυτα τα vs με τοσο παλια κινητα αλλα νομιζω τα συγκεκριμενα εχουν πολυ καλη καμερα ειδικα το πρωι το 950 στα ματια μου ειναι απο τα κορυφαια.Τωρα για το dac που ρωτησε το παλικαρι πιο πανω νομιζα οτι αυτα τα ακουστικα που εχει μεσα τ B O θα ηταν πανω απο 50ohm για να τα διαφημιζουν τοσο πολυ,θα μου πεις εδω αλλες εταιριες δεν βαζουν καν ακουστικα πλεον θες και 50ohm ακουστικα .Τωρα εχω τα jbl Synchros E10 αυτα τα B O ειναι καλυτερα?

Και κατι αλλο το να εξαφανιστει τελειως η navigation bar κατω το περιμενουμε σε καποιο update ή μπα?

Μπορει να γινει με καποιον τροπο?

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Νικο το περιμενω απο εβδομαδα και θα κανω ενα συγκριτικο καμερας 950 ,G4 ,V30 με το καλο.Θα μου πεις τι να τα τα κανεις αυτα τα vs με τοσο παλια κινητα αλλα νομιζω τα συγκεκριμενα εχουν πολυ καλη καμερα ειδικα το πρωι το 950 στα ματια μου ειναι απο τα κορυφαια.Τωρα για το dac που ρωτησε το παλικαρι πιο πανω νομιζα οτι αυτα τα ακουστικα που εχει μεσα τ B O θα ηταν πανω απο 50ohm για να τα διαφημιζουν τοσο πολυ,θα μου πεις εδω αλλες εταιριες δεν βαζουν καν ακουστικα πλεον θες και 50ohm ακουστικα .Τωρα εχω τα jbl Synchros E10 αυτα τα B O ειναι καλυτερα?

Και κατι αλλο το να εξαφανιστει τελειως η navigation bar κατω το περιμενουμε σε καποιο update ή μπα?

Μπορει να γινει με καποιον τροπο?

 

Σωστός. Εγώ το θέλω πιο πολύ για δοκιμή επειδή είναι όμορφο και πλήρες σχετικά αλλά η κάμερα το μόνο που ήθελα να ξέρω είναι πόση διαφορά έχει με g6 αν έχει.. Δεν περιμένω να είναι κάτι πολύ διαφορετικό σε αυτόν τον τομέα. Όπως και να έχει κάθε σύγκριση δίνει συμπεράσματα και είναι χρήσιμη

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

H κάμερα του σε συνθήκες εξωτερικού χώρου είναι κορυφαία. Σε εσωτερικό χώρο με επαρκή φωτισμό επίσης. Οι φωτογραφίες του μπορούν να βγουν επεξεργασμένες με φίλτρα τόσο πριν την λήψη όσο και μετά. Δηλαδή για όλα τα γούστα. Σε σχέση με το G6 είναι καλύτερη μιας και το G6 το έχει η φίλη μου απο τον Σεπτέμβριο και ξέρω τι βγάζει. Υστερεί στην μπροστινή. Το βίντεο κορυφαίο και από εικόνα και από ήχο. Ταχύτητα και οθόνη το V30 αλλού...Αν έχεις τα παραπάνω χρήματα V30 με κλειστά μάτια Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Η τιμη του παντως Ελλαδα πεφτει με γοργους ρυθμους,καντε λιγη υπομονη να το παρετε σε λογικες τιμες...αν βιαζεστε πολυ απ'εξω θα βρειτε αρκετα καλυτερες τιμες. Edited by kek

samsung-galaxy-s23-s23-ultra-enterprise-edition.jpg.webp

Link to comment
Share on other sites

Το amazon.de, Aνεβασε την τιμή, και δεν στέλνει Ελλάδα. Από 599€, που είχε χθες.

https://www.amazon.de/gp/aw/d/B075GTJYSV/ref=sxts_sxwds-puwylo_rv_1?ie=UTF8&qid=1519483905&sr=1&pf_rd_m=A3JWKAKR8XB7XF&pf_rd_p=1668822867&pd_rd_wg=N2mB6&pf_rd_r=41GEB384ENVWSQ4ADTFW&pf_rd_s=mobile-sx-top-slot&pf_rd_t=9701&pd_rd_i=B075GTJYSV&pd_rd_w=OUndr&pf_rd_i=lg+v30&pd_rd_r=592ff35e-c091-4d90-b607-61ae0c61c17f&pi=AC_SX236_SY340_FMwebp_QL65

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

https://www.amazon.de/gp/offer-listing/B075GTJYSV/ref=mw_dp_olp?ie=UTF8&condition=all , εδώ έχει επιλογή, νομίζω στο 5 , το έχει 599, με επιλογή prime.

Link to comment
Share on other sites

Δίκαρτο και ρουτ κυρίως..

Μάλλον με βλέπω για 5Τ

Δεκτό...Είναι ότι βολεύει τον καθενα άλλωστε.Εγώ πάντως απ ότι βλέπω από συγκριτικά είναι πολύ πλήρες σε σχέση με τα περισσότερα...και γω σκεφτόμουν το 5Τ ή το s8 εναλλακτικά.αλλά λέω να περιμένω την τιμή του v30 να πέσει.τα φοβάμαι τα άλλα δυο και κάτι δε μου κάθεται καλά παρόλο που είναι πολύ δυνατά

Edited by angelosp_88
Link to comment
Share on other sites

Τα lg θα έπρεπε να φοβάσαι κι όχι τα άλλα δύο....

Μέχρι την σειρά S(5) θεωρούσα τα Samsung πολύ πίσω σε πολλά θέματα, έχοντας τότε περάσει από τα χέρια μου περίπου όλη η σειρά G της LG (g2 g3 g4 g6) κ Sony Xperia Z.

1η μου φορά κινητό Samsung ( s7 edge) και τώρα s8 plus ...η εταιρεία έχει αλλάξει επίπεδο προς το καλύτερο και με εγχώριο παρα πολυ καλό τμήμα σέρβις σε αντίθεση με την lg που κινήθηκε προς την άλλη κατεύθυνση μη έχοντας πια τμήμα mobile στην Ελλάδα και μην εισάγοντας ουσιαστικά κινητά. Η δε one plus έχει γίνει πια γνωστή στον χώρο της με τα άτομα που ασχολούνται κ το ψάχνουν...

Και κάτι τελευταίο...η υποστήριξη της LG στις συσκευές της ειδικά για Ευρωπαϊκά μοντέλα είναι για κλάματα... παρατημένες ναυαρχιδες (g3,g4 κλπ).

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η Samsung κάθε τρίμηνο δίνει κανονικότατα patches ασφαλείας (ως ώφειλε) στο s7 edge που επίσης έχω, για την δε 1+ τα λόγια είναι περιττά για την εξαιρετική υποστήριξη που έχει.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις αν το θέτεις έτσι συνολικά.απλά μεταξύ αυτών των μοντέλων έχω ενδοιασμούς.μιλάω μόνο για τις 3 συσκευές που ανέφερα πριν όχι για την πορεία της κάθε εταιρίας στο χρόνο..και με βάση τα συγκριτικά κυρίως.γιατί δεν έχω δει κανένα από κοντά
Link to comment
Share on other sites

Δίκιο έχεις αν το θέτεις έτσι συνολικά.απλά μεταξύ αυτών των μοντέλων έχω ενδοιασμούς.μιλάω μόνο για τις 3 συσκευές που ανέφερα πριν όχι για την πορεία της κάθε εταιρίας στο χρόνο..και με βάση τα συγκριτικά κυρίως.γιατί δεν έχω δει κανένα από κοντά

 

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?t=464732

 

LG V30s με παραπανω ram και χωρο.

Link to comment
Share on other sites

ωραιο το v30s αλλα καταφερε να βγαλει τρεις συσκευες το ιδιο...επρεπε 6gb εξαρχης στα v30 v30+! Ο snap 835 ακομα κραταει γερα,ειναι πανισχυρος..οσο για το al cameras ενα απλο feuture τιποτα παραπανω!
I Want To Believe
Link to comment
Share on other sites

To v30, το έχει στο amazon.de, 599€, αλλά δεν μπορώ να το αγοράσω.

Δεν έχω τα χρήματα., Το άλλο μήνα ίσως..

Link to comment
Share on other sites

To v30, το έχει στο amazon.de, 599€, αλλά δεν μπορώ να το αγοράσω.

Δεν έχω τα χρήματα., Το άλλο μήνα ίσως..

599 με φόρο Γερμανίας 19% και χωρίς μεταφορικά. Τελική 632 βγαίνει.
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ?

Δεν το βρίσκω σε αυτή την τιμή.

492 Λίρες...

Επίσης το t dimension το πήγε 492
Link to comment
Share on other sites

Έχεις κάποιο λινκ?

Δεν το βρίσκω σε αυτή την τιμή.

492 Λίρες...

 

Σόρυ λάθος έκανα.λίρες ήταν..το γερμανικό το έχει ακόμα 570...καλά που το είπες μην παραπληροφορουμε κιόλας

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...