Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Δεν είναι τυχαίο που έρχεται σήμερα!!

 

Φίλε όταν μπορέσεις θέλουμε τα πάντα πως πήγε το πρώτο σας ραντεβού με το ευρωπαϊκό μωρο:lol:

Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει αλλη εναλλακτικη περα απο αμαζον να εχουμε το νου μας η περιμενουμε να ξαναπεσει η τιμη?εναλλακτικη ομως που να μπορουμε να αφαιρεσουμε φπα...
Link to comment
Share on other sites

Stay alive, keep riding

Nokia 7110 > Sony Er. Z1010 > Nokia N95 > Nokia 701 > iNew V3 > LG V10 > 1+ 8 pro

Χάρης

Link to comment
Share on other sites

Σήμερα παραλαμβάνω..

 

https://media2.giphy.com/media/2WxWfiavndgcM/giphy.gif

Έχουν περάσει 2 μέρες. Να ανησυχήσουμε;

Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

Έχουν περάσει 2 μέρες. Να ανησυχήσουμε;
Χαχαχαχα

Ήθελα να έχω μια πιο ολοκληρωμένη άποψη, γι'αυτό το αργώ. Άσε που μέχρι να σετάρω τα βασικά, εστραβώθηκα.

Λοιπόν πρώτα συμπεράσματα..

 

Οθόνη: Φοβόμουν τα προβλήματα στο μαύρο, αλλά το άσπρο μου την έκανε. Δεν μου αρέσει το άσπρο του. Είναι λίγο θαμπό θα έλεγα, δεν ξέρω πως να το χαρακτηρίσω ακριβώς. Ειδικά άμα το βάλω δίπλα με το oneplus 3 που έχω, είναι εμφανής η διαφορά. Θα το συνηθίσω, θα παίξω και λίγο με τις ρυθμίσεις, και βλέπουμε. Κατά τ'άλλα η οθόνη τα σπάει. Ομοιόμορφο και με ωραίο μαύρο.

 

Μπαταρία: Ειδικά σε wifi είναι πολύ δυνατή. Και με data όμως είναι αρκετά καλή.

 

Ήχο δεν έχω προλάβει ακόμα να δοκιμάσω τα sennheiser 598 που έχω για να σας πω εντυπώσεις. Ούτε αυτά που είχε μέσα το κουτί.

 

Κάμερα ακόμα επίσης δεν έχω δοκιμάσει εκτενώς για να σας πω. Εντυπωσιακή πάντως η wide που έχει. Σώζει ζωές..

 

Από θέμα ταχύτητας, εννοείται πως είναι πολύ δυνατό, χωρίς τρελές διαφορές όμως από oneplus 3. Μερικά λαγκάκια τα έχει, όταν πχ μερικές φορές πατάς τη bubble του fb messenger να δεις το μήνυμα δεν είναι τόσο σμουθ. Fb messenger είναι αυτό θα μου πείτε..

 

Γενικά προσπαθώ να προσαρμοστώ χωρίς ρουτ. Μου είναι δύσκολο όμως. Δεν ξέρω τι θα κάνω.. Χάνω εγγύηση εδώ εε? Αα ρε oneplus.

 

Σαν συσκευή είναι όπως τη περίμενα. Πανέμορφο με τέλειες διαστάσεις για μένα.

 

Σήμερα έβαλα και τζαμάκι από mediamrkt της ZAGG. Στο βάζουν αυτοί και έχεις 3 μήνες εγγύηση. 18€. Είναι πολύ καλό. Πήρα και μια θήκη Roar μέχρι να έρθουν οι άλλες από τα βάθη της Ασίας..

 

Face unlock τα σπάει.. Πιάνει και υπό γωνία και αν φοράς γυαλιά. Αν και αρχικά δεν ξεκλείδωνε πάντα, πλέον έχει ρολάρει..

 

Πρέπει να βρούμε τρόπο να κρύψουμε τη navigation bar τελείως. Με το swipe navigation app αλλάζει επίπεδο η εμπειρία χρήσης.

 

Αυτά για αρχή. Θα επανέλθω με περισσότερες λεπτομέρειες για ήχο και κάμερα.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες αυτο γιατι οταν το βαζεις στο καλαθι παει 651?

https://www.amazon.de/LG-Smartphone-Display-Speicher-Moroccan-Blue/dp/B075GTJYSV/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1518809267&sr=8-1&keywords=v30

Δεν μου ανοίγει το λινκ σου φίλε μου..

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

ΧΔεν μου ανοίγει το λινκ σου φίλε μου..

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Μπα παραξενο εμενα μου ανοιγει κανονικα.

Πω με σκοτωσες με το ασπρο γιατι εχω μια τρελα με το καθαρο ασπρο.Κιτρινιζει και ειναι grainy δλδ?

Link to comment
Share on other sites

Μπα παραξενο εμενα μου ανοιγει κανονικα.

Πω με σκοτωσες με το ασπρο γιατι εχω μια τρελα με το καθαρο ασπρο.Κιτρινιζει και ειναι grainy δλδ?

Όχι δεν κιτρινίζει. Έχει ρύθμιση για την κιτρινίλα. Είναι σαν να "πιξελιάζει" ξέρω γω. Σαν να έχεις βάλει κακής ποιότητας screen protector κάπως. Δεν φαίνεται και στη φώτο ρε ****το να το ανεβάσω.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδες αυτο γιατι οταν το βαζεις στο καλαθι παει 651?

https://www.amazon.de/LG-Smartphone-Display-Speicher-Moroccan-Blue/dp/B075GTJYSV/ref=sr_1_1?ie=UTF8&qid=1518809267&sr=8-1&keywords=v30

Ωραία τώρα το άνοιξα από pc. Αλλάζει ο φόρος γι'αυτό. Στην αρχική είναι με 19%, Γερμανίας. Όταν το βάζεις καλάθι γίνεται με 24%, Ελλάδας.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν κιτρινίζει. Έχει ρύθμιση για την κιτρινίλα. Είναι σαν να "πιξελιάζει" ξέρω γω. Σαν να έχεις βάλει κακής ποιότητας screen protector κάπως. Δεν φαίνεται και στη φώτο ρε ****το να το ανεβάσω.

 

 

Νομιζω καταλαβα τι ασπρο εχει.

Ειχα το Flex 2 και ηταν grainy το ασπρο του και το γκρι του.

Αν και ειχα την ευκαιρια και το ειχα δει απο κοντα για λιγο το V30(καθως ετυχε να το ειχε φερει φιλος στην δουλεια) δεν προλαβα να δω αρκετα πραγματα..

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

αμα δεν σου κανει κοπος βγαλε καμια μια φωτογραφια σε εσωτερικο χωρο πχ στο σπιτι σου με φως.Αλλα με το manual mode πχ μια με iso 200 και shutter speed 1/8 .Βασικα αναλογος και τις συνθηκες αν σε περνει και με iso 100 και 1/8 πχ.

Οταν βρεις χρονο!

Link to comment
Share on other sites

Από ομοιομορφία πάντως είναι τέλειο. Εδώ σε 0% φωτεινότητα. Οι διαγώνιες γραμμές είναι της φώτο. Δεν υπάρχουν κανονικά. 751c209e81f150e8ce92416e10054434.jpg

 

Τι είναι αυτό?

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη με γκρι background σε χαμηλή φωτεινότητα. Βασικά είναι ένα τεστ για να δεις την ομοιομορφία της οθόνης σε χαμηλή φωτεινότητα, εκεί που εμφανίζονται τυχόν ανομοιομορφίες..

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η οθόνη με γκρι background σε χαμηλή φωτεινότητα. Βασικά είναι ένα τεστ για να δεις την ομοιομορφία της οθόνης σε χαμηλή φωτεινότητα, εκεί που εμφανίζονται τυχόν ανομοιομορφίες..

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

 

Πολύ καλό.με 0 φωτεινότητα είναι εντυπωσιακό

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε μου απαντήσατε αν υπάρχει πέρα από αμαζον κάτι να κοιτάμε...Επίσης πείτε κάτι για μπαταρία...σε καθημερινή χρήση τι λέει
Link to comment
Share on other sites

Με εγγύηση δεν γνωρίζω να υπάρχει κάτι άλλο εκτός από Amazon και Skroutz. Μπαταρία όπως είπα και πιο πριν. Πολύ δυνατό. Ειδικά με wifi είναι βράχος. Αλλά και με data δεν έχει θέμα.

 

Sent from my LG-H930 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι αλλά δε μου απαντήσατε αν υπάρχει πέρα από αμαζον κάτι να κοιτάμε...

Αυτά όλα είναι Η930 δηλαδή με εγγύηση, πάρε με την σειρά και ρώτα αν στέλνει κάποιος Ελλάδα

https://www.trovaprezzi.it/Fprezzo_cellulari_lg_v30_64gb.aspx

 

agpol07 ΜΕΓΕΙΑ!:)

Edited by FJ_12
Link to comment
Share on other sites

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...