Jump to content

LG V30


alextrela
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Απλή σιλικόνης έβαλα μια φορά σε κινητό και δεν το ξανακάνω. Δεν είχε τέλεια εφαρμογή και έκανε σημάδια στην πλάτη από κόκκους σκόνης που πέρασαν μέσα. Μπορεί να ήταν φτηνή, αλλά...

 

Αν θέλεις να διαθέσεις 30€ εγώ έχω πάρει αυτήν και είναι κορυφαία σε όλα https://plusmobi.net/%CE%98%CE%AE%CE%BA%CE%B7-SPIGEN-SGP-Ultra-Rugged-Armor-%CE%B3%CE%B9%CE%B1-LG-V30-BLACK-A25CS21979-case-thiki-theke

 

Νάσαι καλά.

Εγώ σχεδόν πάντα σιλικόνης βάζω, ποτέ δεν είχα θέμα.

Αυτή το κρύβει όλο το κινητό, μάλλον θα πάρω καμία από skroutz απλή

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,4χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

Top Posters In This Topic

Νάσαι καλά.

Εγώ σχεδόν πάντα σιλικόνης βάζω, ποτέ δεν είχα θέμα.

Αυτή το κρύβει όλο το κινητό, μάλλον θα πάρω καμία από skroutz απλή

Νίκο πες μας λίγο την αίσθηση και την ταχύτητα σε σχέση με note 8 και με mate pro, μιας και έχεις περάσει απ' όλα!

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Νάσαι καλά.

Εγώ σχεδόν πάντα σιλικόνης βάζω, ποτέ δεν είχα θέμα.

Αυτή το κρύβει όλο το κινητό, μάλλον θα πάρω καμία από skroutz απλή

Νικο καλησπερα και καλοδουλευτο το θηριο :) οταν θα εχεις πιο ολοκληρωμενη εικονα λογω χρησης να μας γραψεις εντυπωσεις κυριως μεταξυ των δυο κορυφαιων που εχεις στην κατοχη σου, θα ειχε ενδιαφερον ενα συγκριτικο με Νοτε 8 και Ματε 10 προ, ευχαριστω :happy:

 

Samsung Galaxy Z Fold4 5G Phantom Black. 

     Samsung Galaxy Watch5 Pro Titanium 45mm. 

          Samsung Galaxy buds live white. 

 

hqdefault.jpg

Link to comment
Share on other sites

Είναι νωρίς ακόμα παίδες.

Γενικά φαίνεται γρήγορο αλλά ίσως όχι τόσο όσο το mate. Προσωπικά δεν είμαι απαιτητικός πολύ που σημαίνει ότι πχ το s8 δε μου φαινόταν τόσο μάπα όσοι λένε πολλοί, lag κλπ. Αντίθετα το g6 μου φαινόταν αργό και εδω δεν το βλέπω, λογικό βέβαια..

 

Τώρα σαν αίσθηση, νομίζεις ότι έχει το μισό βάρος απο mate, πραγματικά πολύ καλύτερο,και πιο μαζεμένο από note.

Οθόνη πολύ ωραία αλλά δεν την είδα στον ήλιο, μπαταρία παρόλο ότι έκανα αναβάθμιση και επαναφορά έπεσε λίγο. Και γενικά φαίνεται να πέφτει αργά πολύ νωρίς να πω.

 

Πάντως παίδες άνετα το κρατούσα από θέμα ομορφιάς...

 

Μακάρι να δούλευαν σωστά και αυτά τα μικρά που ανέφερα αρχικά, να μην με ένοιαζε καθόλου.

Κάμερα θα κάνω συγκριτικό με note εύκολα αλλά με mate όταν ξανά δω τον φίλο που του το έδωσα

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Νάσαι καλά.

Εγώ σχεδόν πάντα σιλικόνης βάζω, ποτέ δεν είχα θέμα.

Αυτή το κρύβει όλο το κινητό, μάλλον θα πάρω καμία από skroutz απλή

Την Roar την γκρι έχω από Skroutz. Αρκετά καλή για τα λεφτά της. Επίσης μου ήρθε και η twmobile από ebay, καλούτσικη και αυτή. Το κάνει total black..
Link to comment
Share on other sites

Την Roar την γκρι έχω από Skroutz. Αρκετά καλή για τα λεφτά της. Επίσης μου ήρθε και η twmobile από ebay, καλούτσικη και αυτή. Το κάνει total black..

 

Αχα. εμένα μου αρέσει να φαίνεται το κινητό. Σκεφτομαι να πάρω ένα pouch ή απλή σιλικόνης nillkin που έχει 9 ευρώ στο σκρουτζ αλλά λυπάμαι τα 15 ευρώ που πάει με αντικαταβολή, όταν παζαρευα το κινητό για 10 ευρώ

 

Άσχετο, εδώ έχουμε καλό και κακό wide??

Αν ναι τι τιμές έχει ο καλός ?

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Εδώ η πρόχειρη σύγκριση μου με το note για όποιον ενδιαφέρεται:

http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=7507049#

 

Εννοείται ότι θα κάνω κι άλλες πιο σωστές συγκρίσεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί αναφέρουν καλύτερα αποτελέσματα με τη κάμερα της Google.. Αν θες δοκίμασε. Δεν χρειάζεται ρουτ. Απλά για τη wide είναι άλλο app.

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3747263

Link to comment
Share on other sites

Πολλοί αναφέρουν καλύτερα αποτελέσματα με τη κάμερα της Google.. Αν θες δοκίμασε. Δεν χρειάζεται ρουτ. Απλά για τη wide είναι άλλο app.

 

https://forum.xda-developers.com/showthread.php?t=3747263

 

ok, Θα την δοκιμασω σε δευτερο χρονο, θελω πρωτα να παιξω με την δικια του καθως στο παρελθον εχω διαπιστωσει οτι σχεδον ποτε δεν ηταν καλυτερο ενα ξενο app συνολικα, και εχω βαρεθει να αλλαζω, ουτε θελω να μπαινω στη διαδικασια να σκεφτομαι τι σκηνη θα τραβηξω για να ανοιξω το αντιστοιχο app.

Οποτε θα κανω δοκιμη οσο θες, αλλα δωσε λιγο χρονο..

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

ok, Θα την δοκιμασω σε δευτερο χρονο, θελω πρωτα να παιξω με την δικια του καθως στο παρελθον εχω διαπιστωσει οτι σχεδον ποτε δεν ηταν καλυτερο ενα ξενο app συνολικα, και εχω βαρεθει να αλλαζω, ουτε θελω να μπαινω στη διαδικασια να σκεφτομαι τι σκηνη θα τραβηξω για να ανοιξω το αντιστοιχο app.

Οποτε θα κανω δοκιμη οσο θες, αλλα δωσε λιγο χρονο..

Αυτό είναι και το πιο σωστό. Προσοχή εκεί με τα φίλτρα μην έχει κανένα και δεν το έχεις πάρει χαμπάρι. Δοκίμασε όμως και με το "Ζωντανά" σε σχέση με το "Κανένα"

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! έσβησα καταλάθος το QuickMemo+ και πλέον δεν μπορω να το βρω να το βάλω ξανά, έχει κανείς καμιά ιδέα? Βρήκα το apk του αλλά δεν γίνεται εγκατάσταση
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα σε όλους!! έσβησα καταλάθος το QuickMemo+ και πλέον δεν μπορω να το βρω να το βάλω ξανά, έχει κανείς καμιά ιδέα? Βρήκα το apk του αλλά δεν γίνεται εγκατάσταση

 

Καλημερα..αν κ ειμαι με G6,λογικα το μενου πρεπει να ειναι ιδιο.

Δεν νομιζω να μπορεσες να την απεγκαταστησεις εντελως εκτος κι αν εισαι root..αν δεν εισαι,απλα εχει απενεργοποιηθει.

Μπες ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-κεντρο ενημερωσης-ενημερωση εφαρμογης..εκει θα δεις διαφορες εφαρμογες της συσκευης απο την LG..αν πας κατω κατω θα σου εχει αδρανεις εφαρμογες κι απο εκει μπορεις να την ξαναβαλεις..

Ξανατονιζω ομως επειδη ειμαι με αλλη συσκευη μπορει να μην ειναι ακριβως το ιδιο μενου..good luck!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα..αν κ ειμαι με G6,λογικα το μενου πρεπει να ειναι ιδιο.

Δεν νομιζω να μπορεσες να την απεγκαταστησεις εντελως εκτος κι αν εισαι root..αν δεν εισαι,απλα εχει απενεργοποιηθει.

Μπες ρυθμισεις-σχετικα με το τηλεφωνο-κεντρο ενημερωσης-ενημερωση εφαρμογης..εκει θα δεις διαφορες εφαρμογες της συσκευης απο την LG..αν πας κατω κατω θα σου εχει αδρανεις εφαρμογες κι απο εκει μπορεις να την ξαναβαλεις..

Ξανατονιζω ομως επειδη ειμαι με αλλη συσκευη μπορει να μην ειναι ακριβως το ιδιο μενου..good luck!!

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

Δυστυχώς δεν βρίσκω πουθενά το ενημέρωση εφαρμογης , όσο ψάξιμο κι αν έκανα δεν κατάφερα τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση!!

Δυστυχώς δεν βρίσκω πουθενά το ενημέρωση εφαρμογης , όσο ψάξιμο κι αν έκανα δεν κατάφερα τίποτα

 

Γιατί δε βάζεις Evernote να τα έχεις και σε pc?? Συγχρονίζει και δε χάνεις σημείωση, δεν τρώει μπαταρία και αξίζει μιας και μόλις αλλάξεις συσκευή έχεις πάλι σημειώσεις με το που μπεις, όπως το fb. Εγώ το πληρώνω να το έχω σε πολλές συσκευές και πραγματικά αξίζει

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Γιατί δε βάζεις Evernote να τα έχεις και σε pc?? Συγχρονίζει και δε χάνεις σημείωση, δεν τρώει μπαταρία και αξίζει μιας και μόλις αλλάξεις συσκευή έχεις πάλι σημειώσεις με το που μπεις, όπως το fb. Εγώ το πληρώνω να το έχω σε πολλές συσκευές και πραγματικά αξίζει

 

Σωστό αυτό που λες αλλά είχα πάρα πολλές σημειώσεις εκεί μαζεμένες

Link to comment
Share on other sites

Σωστό αυτό που λες αλλά είχα πάρα πολλές σημειώσεις εκεί μαζεμένες

 

Είναι συγχρονισμενες κάπου ? Αν όχι, δε νομίζω να τις βρεις.

Για δες στο store της lg μήπως το έχει εκεί

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Είναι συγχρονισμενες κάπου ? Αν όχι, δε νομίζω να τις βρεις.

Για δες στο store της lg μήπως το έχει εκεί

 

Το smartworld εννοείς? Όχι δεν υπάρχει πουθενά, και το apk που βρήκα δεν με αφήνει να το περάσω, αν δεν βρεθεί λύση με βλέπω να κάνω επαναφορά συσκευής

Link to comment
Share on other sites

Το smartworld εννοείς? Όχι δεν υπάρχει πουθενά, και το apk που βρήκα δεν με αφήνει να το περάσω, αν δεν βρεθεί λύση με βλέπω να κάνω επαναφορά συσκευής

Ναι αυτό. Πως κατάφερες και το έσβησες ?? Ούτε απενεργοποιηση δεν με αφήνει εμένα.

Πάντως η έκδοση που έχει τώρα πάνω είναι η 6.10.19.

Ψάξε έτσι μπας και τη βρεις

Xperience: Nokia 3110,3310, EricssonT65, T68,Z600,k700,k750,k810,G900,C905,nokia N79,N8,xperia ARC S,neo V, P, Τ, Z, Z1, Asus padfone infinity 2, xperia Z1c,M,Galaxy tab S, xperia Z3c, Galaxy S6edge, S7edge, HTC M7, xperia Z5c, G5, S8+, G6, U11, Note 8, OP 5T, Μate 10pro, Lg V30, Galaxy S9+, Note 9, S10+,Zenfone 5z,mate 20 pro,op 7 pro,LG v40,note 10+,p30 pro, xperia 1ii, s20 ultra, s20+, note 20 ultra, LG G8, xperia 5ii,iphone 12 pro max,s21 ultra, OP 9 pro, iphone 13 pro, s22 ultra, a52s 5G, xperia 5iv, a53, s23,s23 ultra, iphone 14 pro, a54, xperia 1v

Link to comment
Share on other sites

Ναι αυτό. Πως κατάφερες και το έσβησες ?? Ούτε απενεργοποιηση δεν με αφήνει εμένα.

Πάντως η έκδοση που έχει τώρα πάνω είναι η 6.10.19.

Ψάξε έτσι μπας και τη βρεις

 

Έκανα χαζομάρα και πήγα να κάνω αναβάθμιση που μου έβγαλε στο apptoide ,δεν ολοκληρώθηκε και όταν πήγα να την βρω ήταν μόνο το ίχνος της συντόμευσης που είχα βάλει, θα ψάξω την έκδοση που είπες μήπως σταθώ τυχερός

Link to comment
Share on other sites

Έκανα χαζομάρα και πήγα να κάνω αναβάθμιση που μου έβγαλε στο apptoide ,δεν ολοκληρώθηκε και όταν πήγα να την βρω ήταν μόνο το ίχνος της συντόμευσης που είχα βάλει, θα ψάξω την έκδοση που είπες μήπως σταθώ τυχερός

 

Πολυ περιεργο παντως που δεν το βρηκες..ακομα κ στο G2 που ειχα ηταν ακριβως το ιδιο μενου με του G6..δε ριχνεις κ μια ματια στην εφαρμογη απο το συρταρι εφαρμογων "διαχειριση εργασιων-εσωτερικος αποθηκευτικος χωρος" μηπως κ υπαρχει ακομα ο φακελος αρχειων Quickmemo+ με τα αρχεια σου μεσα;λεω μηπως κατα τυχη δεν διαγραφτηκαν κι αυτα μαζι με την εφαρμογη..

Link to comment
Share on other sites

ok, Θα την δοκιμασω σε δευτερο χρονο, θελω πρωτα να παιξω με την δικια του καθως στο παρελθον εχω διαπιστωσει οτι σχεδον ποτε δεν ηταν καλυτερο ενα ξενο app συνολικα, και εχω βαρεθει να αλλαζω, ουτε θελω να μπαινω στη διαδικασια να σκεφτομαι τι σκηνη θα τραβηξω για να ανοιξω το αντιστοιχο app.

Οποτε θα κανω δοκιμη οσο θες, αλλα δωσε λιγο χρονο..

 

Η camera app xda είναι πολύ ανώτερη από ην στοκ κάμερα του V30 έκανα λίγα τεστ απλα έπεσε πολύ δουλεια αυτές τις μερες και δεν εχω προλαβει να δω αρκετά πράγματα και να σχοληθω αλλα σε μερικες φωτογραφίες η διαφορα είναι χαοδης ειδικά στην wide.Οταν ενεργοποιειτε το night mode στο auto της στοκ κανει καλή δουλεια.Αυτο το καταλαβαίνεις όταν στις λεπτομέρειες δεν δειχνει iso

 

----- προσθήκη μηνύματος 16 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Η camera app xda είναι πολύ ανώτερη από ην στοκ κάμερα του V30 έκανα λίγα τεστ απλα έπεσε πολύ δουλεια αυτές τις μερες και δεν εχω προλαβει να δω αρκετά πράγματα και να σχοληθω αλλα σε μερικες φωτογραφίες η διαφορα είναι χαοδης ειδικά στην wide.Οταν ενεργοποιειτε το night mode στο auto της στοκ κανει καλή δουλεια.Αυτο το καταλαβαίνεις όταν στις λεπτομέρειες δεν δειχνει iso

Πχ 3 παραδειγματα απο 950xl ,καμερα απο xda ,και στοκ.Aν και εδω οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες.Στα ματια μου η xda ειναι καλυτερη λογω contrast Και φυσικοτητας.Για καποιον λογο ακομη και με καλο φωτισμο η στοκ δινει μουντα αποτελεσματα .μερικες φορες βαζω το προφιλ φαγητο και βγαινουν με καλυτερο contrast οι φωτογραφιες.

Edited by Fredometrios
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Με την κάμερα του 950 XL δεν μας βοηθάει σε κάτι η σύγκριση. Μπορεί η XDA να είναι καλύτερη πολύ καλύτερη χαοτικά καλύτερη κλπ...Και αν την δοκιμάσεις με κάμερα χειρότερου κινητού από το 950 XL θα είναι χαοτικά καλύτερη***

 

Με την κάμερα του V30 θα θέλαμε να δούμε τις διαφορές σε ανάλογο τεστ να συμπεράνουμε αν αξίζει να μοντάρει κάποιος.

Link to comment
Share on other sites

Πολυ περιεργο παντως που δεν το βρηκες..ακομα κ στο G2 που ειχα ηταν ακριβως το ιδιο μενου με του G6..δε ριχνεις κ μια ματια στην εφαρμογη απο το συρταρι εφαρμογων "διαχειριση εργασιων-εσωτερικος αποθηκευτικος χωρος" μηπως κ υπαρχει ακομα ο φακελος αρχειων Quickmemo+ με τα αρχεια σου μεσα;λεω μηπως κατα τυχη δεν διαγραφτηκαν κι αυτα μαζι με την εφαρμογη..

 

 

Τελικά έκανα μια επαναφορά και όλα καλά, ευτυχώς το έχω από χτες και δεν είχα προλάβει να το στήσω κανονικά.

Κάτι που με εντυπωσίασε πάρα πολύ είναι στην χειροκίνητη κάμερα τα graphy που έχει, ειδικά για κάποιον σαν κι εμένα που δεν γνωρίζει πολλά από χειροκίνητες ρυθμίσεις είναι τέλειο

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα φίλε μου. Με την κάμερα του 950 XL δεν μας βοηθάει σε κάτι η σύγκριση. Μπορεί η XDA να είναι καλύτερη πολύ καλύτερη χαοτικά καλύτερη κλπ...Και αν την δοκιμάσεις με κάμερα χειρότερου κινητού από το 950 XL θα είναι χαοτικά καλύτερη***

 

Με την κάμερα του V30 θα θέλαμε να δούμε τις διαφορές σε ανάλογο τεστ να συμπεράνουμε αν αξίζει να μοντάρει κάποιος.

Φίλε μου όλες οι φωτο είναι με το V30 εκτος από μια .Ειναι με την σειρά όπως τα αναφερω

Link to comment
Share on other sites

Φίλε μου όλες οι φωτο είναι με το V30 εκτος από μια .Ειναι με την σειρά όπως τα αναφερω

Ποιες όλες φωτό είναι από V30 αφού δύο διαφορετικά τεστ έχεις και στο ένα γράφεις:

 

''Πχ 3 παραδειγματα απο 950xl ,καμερα απο xda ,και στοκ.Aν και εδω οι διαφορες δεν ειναι μεγαλες.Στα ματια μου η xda ειναι καλυτερη λογω contrast Και φυσικοτητας.Για καποιον λογο ακομη και με καλο φωτισμο η στοκ δινει μουντα αποτελεσματα .μερικες φορες βαζω το προφιλ φαγητο και βγαινουν με καλυτερο contrast οι φωτογραφιες.''

 

<οι 2 τελευταίες είναι οι στοκ V30;

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to LG V30

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...