Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Οταν γράφω με πενάκι στό samsung internet καποιες φορές δεν γράφει τίποτα σ το κενό του κειμένου. πρέπει να αλλάξω την γλώσσα ελληνικά- αγγλικά και μετά γράφει.. για Bug το βλέπω και την π έρασα από πάνω
Κι εμένα το κάνει...Κι εγώ από πάνω την πέρασα. Δεν το πειράζω όμως γιατί βαριέμαι. Κατά τα άλλα, θρίαμβος!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Σωστός, όντως ουτε και μενα δουλεύε το apk που δημιουργεί το apk editor. Φαντάστηκα ασυμβατότητα με την pie, οπότε το εκανα στην ταμπλετα που εχει nougat. Μεταφερα το apk στο κινητο και οκ.. So simple :lol:

 

Οκ τελικα αν και ταλαιπωρηθηκα αυτη τη φορα, το εφτιαξα. Την 265 εβαλα κι εγω η παλιοτερη δεν δουλευε με τπτ, για οποιον θελει να το βαλει να μη ξεχασετε να προσθεσετε και blacklist firewall com.android.chrome|*|53 για να σας κοβει και τα ads στον chrome. Providers τους γνωστους που εχουν αναφερθει κι εδω.

 

Παντως με την αναβαθμιση αυτη νιωθω οτι αλλαξα κινητο! Και μου αρεσει πολυ περισσοτερο εκτος των αλλων η stock camera app. Πολυ πιο πρακτικη αλλα και σε εμφανιση!

Link to comment
Share on other sites

Κι εμένα το κάνει...Κι εγώ από πάνω την πέρασα. Δεν το πειράζω όμως γιατί βαριέμαι. Κατά τα άλλα, θρίαμβος!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

επειδή νευρίασα το πέρασα hard reset από την αρχή και τώρα το πρόβλημα δεν υφίσταται τελικά αποδεικνύεται ότι δημιουργούνται πολλά μικρά Bugs Αν δεν κάνεις reset

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την μεγαλη αποφαση και εγω και θα κανω hard reset.Δεν παρατηρω καποιο προβλημα απλα πιστευω οτι γενικα μια εργοστασιακη επαναφορα παντα κανει καλο!
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πηρα την μεγαλη αποφαση και εγω και θα κανω hard reset.Δεν παρατηρω καποιο προβλημα απλα πιστευω οτι γενικα μια εργοστασιακη επαναφορα παντα κανει καλο!

Μεγίστη βλακεια να μη κάνεις hard reset σε μεγάλο update. Μόνο αν βαριεσαι και απλα το αναβάλεις για αργότερα. Ήδη παει πολυ καλύτερα και σε μπαταρία μετα το reset, και σε smooth.

Βέβαια έχω κλείσει και σχεδον 200 πράγματα με adhell, δεν εχει την ιδια συμπεριφορά.

Link to comment
Share on other sites

Μεγίστη βλακεια να μη κάνεις hard reset σε μεγάλο update. Μόνο αν βαριεσαι και απλα το αναβάλεις για αργότερα. Ήδη παει πολυ καλύτερα και σε μπαταρία μετα το reset, και σε smooth.

Βέβαια έχω κλείσει και σχεδον 200 πράγματα με adhell, δεν εχει την ιδια συμπεριφορά.

Ευχαριστω για τα καλα σου λογια!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανείς δεν έχει Wi-Fi calling και VoLTE να μας πει αν δουλεύει σε κάποιο άλλο CSC πλην του COS?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Μεγίστη βλακεια να μη κάνεις hard reset σε μεγάλο update. Μόνο αν βαριεσαι και απλα το αναβάλεις για αργότερα. Ήδη παει πολυ καλύτερα και σε μπαταρία μετα το reset, και σε smooth.

Βέβαια έχω κλείσει και σχεδον 200 πράγματα με adhell, δεν εχει την ιδια συμπεριφορά.

 

Εγώ δεν έχω κάνει λόγω χρόνου και δεν έχω θέματα.

Το hard reset ούτως ή άλλως πάντα βοηθάει, ακόμη και αν δεν έχεις περάσει κάποιο μικρό ή μεγάλο update. Το ίδιο συμβαίνει και στο pc σου.

Οποίος έχει χρόνο, καλό είναι να κάνει (εννοείται χωρίς επαναφορά κάποιου back up). Καθαρό στήσιμο από την αρχή. Ας το κάνει κάθε 6μηνο.

SEX is like NOKIA (connecting people)

http://i.imgur.com/zWrMLZe.jpg

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, κανείς δεν έχει Wi-Fi calling και VoLTE να μας πει αν δουλεύει σε κάποιο άλλο CSC πλην του COS?

 

Εγώ έχω ελβετική συσκευή και ελβετικό CSC ... και δουλεύει κανονικά το VoLTE και το Wifi Calling.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δεν έχω κάνει λόγω χρόνου και δεν έχω θέματα.

Το hard reset ούτως ή άλλως πάντα βοηθάει, ακόμη και αν δεν έχεις περάσει κάποιο μικρό ή μεγάλο update. Το ίδιο συμβαίνει και στο pc σου.

Οποίος έχει χρόνο, καλό είναι να κάνει (εννοείται χωρίς επαναφορά κάποιου back up). Καθαρό στήσιμο από την αρχή. Ας το κάνει κάθε 6μηνο.

Και εγω πολλες φορές δεν κανω λογω βαρεμαρας, αν κατσει καλα. Αλλά παντα δουλευει καλύτερα μετα απο factory reset.

Δε διαφωνώ όπως τα γράφεις ειναι, ακόμα και στο ιδιο λειτουργικό αν μετα 6 μηνες κάνεις format θα παει καλύτερα. Απλα μετά απο μεγάλο update οσο καλα και να φαίνεται να πηγαινει υπάρχουν θεματάκια και σε κατανάλωση και σε απόδοση. Αν κάνεις factory reset θα δεις μεγαλύτερη διαφορά, από οτι πχ αν κανεις χωρίς update.

Με λίγα λόγια ειναι ουσιαστικά απαραίτητο το factory reset. Υπηρχε ολόκληρο σχετικο threat στο xda κάποτε, γιατι ειναι εντελώς απάραιτητο ακομα και αν νομίζεις οτι παει μια χαρα.

Όπως είπα οταν δεν εχω χρόνο ουτε εγω κανω, δεν το λέω υποτιμητικά για οσους δεν κανουν.

Απλα το θεωρω μια αναβολή. Αργα η γρήγορα παντα κανω τελικά.

Link to comment
Share on other sites

Η χειρόγραφη αναγνώριση πάντως εχει θέμα. γράφω με το πενάκι κείμενο στό internet Browser και δεν γράφει τίποτα Θέλει να αλλάξω ελληνικά αγγλικά και μετα το αναγ-νωρίζει Νόμιζα οτι φταίει πού δεν εκαναν reset αλλα τελικά συνεχίζει. Ελπίζω να τό φτιάξουν σε up date πάλι τούς Beta testers κάναμε..
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στη παρέα, έχει κανείς άλλος θέμα με το finder μετά το update? Δεν μου εμφανίζει τις εφαρμογές. (και χρειάζεται πλέον να πατήσεις στο μεγεθυντικό φακό για να αρχίσει να βγάζει αποτελέσματα, αλλά αυτό φαντάζομαι... It's not a bug, it's a feature

Λειτουργεί κανονικά σε εμένα, μάλλον δεν το γλυτώνεις το hard reset.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Λειτουργεί κανονικά σε εμένα, μάλλον δεν το γλυτώνεις το hard reset.
Ο φίλος μας εννοεί ότι έκανε reset και πως το έχει ακόμα το πρόβλημα.

 

Το έχω και εγώ αυτό το πρόβλημα. Παρατηρώ όμως ότι το κάνει μόνο όταν έχω επιλεγμένο σαν κύριο πληκτρολόγιο το swiftkey. Όταν επιλέγω το πληκτρολόγιο της Samsung σαν κύριο, σταματάει να το κάνει.

 

Να σημειώσω ότι δεν έχω κάνει ακόμα reset ούτε εγώ. Θα το κάνω κάποια στιγμή αργότερα που θα έχω χρόνο.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μετά από hard reset στον Samsung internet η χειρογραφη λειτουργία δουλεύει μόνο στην μπάρα url και όχι κάτω στην αναζήτηση...Έχω και το swiftkey αλλα προεπιλεγμένο εχω το πληκτρολόγιο της Samsung.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 8 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μήπως εννοείς το retouch που μπορούσες να βαλεις όταν έβγαζες μια φωτογραφία? Είναι αυτό στις φωτογραφίες. d6f8daac77016906795b119ee7bb4f9a.jpg76636c5b6b0c769e32597bebdfd12763.jpg69bb60a64238ca99254acb1daca2b843.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Μετά την αναβάθμιση παρατηρώ ότι δεν βρίσκει εύκολα τα ασύρματα δίκτυα. Εάν κάνω επανεκκίνηση συσκευής, ενώ πριν συνδεόταν αυτόματα πριν ακόμα ζητήσει pin τώρα δεν βρίσκει δίκτυα σε απόσταση περα των 5 μέτρων... Έχετε παρατηρήσει κάτι αναλογο;;;
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Πέρασα μέσω odin και την Eur μετά την βουλγαρική.

Συνεχίζω να μην έχω Volte και wifi call.

Είμαι με dual sim Cosmote / Vodafone

Έχω βάλει το CSC της rom

Έχω κάνει hard reset.

Επίσης υπάρχουν κάποια διαστήματα που χάνεται το σήμα ενώ πριν δεν το έκανε ποτέ αυτό.

Καμία πρόταση???

Samsung S20 FE 

Snapdragon edition

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Μετά την αναβάθμιση παρατηρώ ότι δεν βρίσκει εύκολα τα ασύρματα δίκτυα. Εάν κάνω επανεκκίνηση συσκευής, ενώ πριν συνδεόταν αυτόματα πριν ακόμα ζητήσει pin τώρα δεν βρίσκει δίκτυα σε απόσταση περα των 5 μέτρων... Έχετε παρατηρήσει κάτι αναλογο;;;

Αν δεν έκανες factory restore αυτο φταίει

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Σε όσους δεν μας έχει έρθει η αναβάθμιση να περιμένουμε ή πρέπει να κάνουμε κάτι άλλο;

Ευχαριστώ!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στη παρέα. Μετά την αναβάθμιση παρατηρώ ότι δεν βρίσκει εύκολα τα ασύρματα δίκτυα. Εάν κάνω επανεκκίνηση συσκευής, ενώ πριν συνδεόταν αυτόματα πριν ακόμα ζητήσει pin τώρα δεν βρίσκει δίκτυα σε απόσταση περα των 5 μέτρων... Έχετε παρατηρήσει κάτι αναλογο;;;

 

Εγω δεν ειχα θεμα συνδεοταν κατευθείαν από μονο του γρηγορα όπως και πριν. Ειχα θεμα με την μπαταρια που επεφτε γρηγορα και δεν ηταν και τοσο σμουθ τελικα μετα την ενημερωση. Εκανα μια ολικη επαναφορά και τωρα όλα καλα. Και ουτε ασχοληθηκα πολύ ωρα τελικα , εικονες ειχα ετσι και αλλιως αποθηκευμένα στο cloud, λογαριασμούς συγχρονισμένους οποτε μολις τελειωσα με την επαναφορά περασα τους λογαριασμούς και το αφησα μεχρι να περασουν όλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...