Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια βγηκε επιτελους η αναβαθμιση χθες :up::up::up::dance::dance:

 

tDSjDRO

Ωπ, εεε, εν μου βγαζει τιποτα...

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτή έχω (2€ και όχι 5 όπως έγραψα)

Χωράει οριακά η συσκευή (την είχα πάρεις για το s8+)

 

https://www.e-jumbo.gr/axesouar-i-y-kiniton/prostasia-thikes-kiniton-tablet/adiavroches-thikes-kiniton/adiavrochi-thiki-kinitou-galazia-19.5x11.5_323704

Εγινε φιλε μου ,θα το κοιταξω!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά με την Pie δεν δουλεύει η ηχογράφηση των κλήσεων? Έχει βρεθεί κανένα workaround?

Install Boldbeast Call Recorder for free from the Google Play Store

 

 

Android 9

=============================

* Google disabled the call recording feature in Android 9 Pie, as a result in recordings your voice is good but the caller's voice is very weak. No matter what recorder you are using the result is the same, you can test and confirm this fact yourself. You should root the phone then this app can fix it. Without root you have no solution for sure, with root this app is exactly the solution.

* However in some market areas a manufacturer may enable the call recording feature in their own Android 9 phones, in this case no root needed, just install this app and go, it records calls very well.

* For example, Google Pixel 3 Android 9 doesn't need root in China mainland but needs root in other countries. Nokia 6.1 Android 9 doesn't need root in India but needs root in other countries. Needing root or not depends on the phone model and the market area.

 

Με λίγα λόγια,μόνο αν το κάνεις root!!

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

Ωπ, εεε, εν μου βγαζει τιποτα...

 

Sorry ξεχασα να το διευκρινισω για Vodafone Ελλαδας , ιταλιας , γερμανιας , ρουμανιας και κυπρο .

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιας και λέτε για βίντεο, το κινητό βγάζει πολύ καλό βίντεο όντως, όμως έχω παρατηρήσει ένα πρόβλημα. Αν και παίρνω σπάνια βιντεάκια με το note γιατί έχω εξοπλισμό έχω δει ότι στα πρώτα δευτερόλεπτα κάνει ένα τρεμοπαιγμα που σαν να τρώει σκαλωμα ο σταθεροποιητης. Το έχει παρατηρήσει κανένας που ασχολείται με βίντεο? Ρωτάω γιατί το έχω από τους πρώτους μήνες και θυμάμαι το έκανε και τότε, μετά μου αλλάξανε μεταξύ άλλων και την κάμερα με την πλακέτα και πάλι το έκανε και παρόλο που εχω αλλάξει και έχω αλλο note 8 πάλι προ 6μηνου καινούριο, το κάνει και αυτο! Βέβαια δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ούτε το έχω ψάξει κιόλας αφού σπάνια τραβάω με αυτό αλλά κουβέντα να γίνεται

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιας και λέτε για βίντεο, το κινητό βγάζει πολύ καλό βίντεο όντως, όμως έχω παρατηρήσει ένα πρόβλημα. Αν και παίρνω σπάνια βιντεάκια με το note γιατί έχω εξοπλισμό έχω δει ότι στα πρώτα δευτερόλεπτα κάνει ένα τρεμοπαιγμα που σαν να τρώει σκαλωμα ο σταθεροποιητης. Το έχει παρατηρήσει κανένας που ασχολείται με βίντεο? Ρωτάω γιατί το έχω από τους πρώτους μήνες και θυμάμαι το έκανε και τότε, μετά μου αλλάξανε μεταξύ άλλων και την κάμερα με την πλακέτα και πάλι το έκανε και παρόλο που εχω αλλάξει και έχω αλλο note 8 πάλι προ 6μηνου καινούριο, το κάνει και αυτο! Βέβαια δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ούτε το έχω ψάξει κιόλας αφού σπάνια τραβάω με αυτό αλλά κουβέντα να γίνεται

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Κατηγορηματικα, δεν βλεπω κατι τετοια στα βιντεο που εχω τραβηξει. Το βλεπεις σε καποια συγκεκριμενη αναλυση? Τραβαω σε 4Κ.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

ΣΕ 1080 60p τραβάω μονο. Δεν έχω δοκιμάσει 1080 ή 4Κ 30 χωρίς σταθεροποίηση κλπ ίσως εκεί να μην το κάνει θα κάνω κάποια στιγμή δοκιμή.

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά μιας και λέτε για βίντεο, το κινητό βγάζει πολύ καλό βίντεο όντως, όμως έχω παρατηρήσει ένα πρόβλημα. Αν και παίρνω σπάνια βιντεάκια με το note γιατί έχω εξοπλισμό έχω δει ότι στα πρώτα δευτερόλεπτα κάνει ένα τρεμοπαιγμα που σαν να τρώει σκαλωμα ο σταθεροποιητης. Το έχει παρατηρήσει κανένας που ασχολείται με βίντεο? Ρωτάω γιατί το έχω από τους πρώτους μήνες και θυμάμαι το έκανε και τότε, μετά μου αλλάξανε μεταξύ άλλων και την κάμερα με την πλακέτα και πάλι το έκανε και παρόλο που εχω αλλάξει και έχω αλλο note 8 πάλι προ 6μηνου καινούριο, το κάνει και αυτο! Βέβαια δεν έχω ασχοληθεί ιδιαίτερα ούτε το έχω ψάξει κιόλας αφού σπάνια τραβάω με αυτό αλλά κουβέντα να γίνεται

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

 

Εμένα έκανε κάτι ανάλογο, παρόμοιο το s8 plus που είχα μετά από ένα update ,το τελευταίο τότε του Σεπτεμβρίου, Οκτωβρίου με αυτές τις @απαριές τα emoji τυπου i phone.Όταν άνοιγα την κάμερα είτε για φωτό είτε για βίντεο για μερικά δευτερόλεπτα 2,3 περίπου έχανε εστίαση έκανε back focus κι έστρωνε μετά. Ήταν εκνευριστικό όμως μετά λειτουργούσε κανονικά. Κάτι τέτοιο δεν παίζει ούτε με το τωρινό μου s7 edge , ούτε με το προηγούμενο που επίσης είχα.Ακαριαία άμεση εστίαση με το άνοιγμα της κάμερας.

 

* Από σήμερα κι εγώ πρώτη φορά σε πενάκι , μετά από ένα χρόνο και κάτι με s8 plus kai ενάμιση μήνα περίπου με s9 plus. Σε μια ωρίτσα το περιμένω... :)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αναβάθμιση για Ελληνικές συσκευές EUR.

(δυστυχώς έχω Ελβετική και είμαι ακόμα στην αναμονή)

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε η αναβάθμιση για Ελληνικές συσκευές EUR.

 

(δυστυχώς έχω Ελβετική και είμαι ακόμα στην αναμονή)

Πως θα δω αν είναι Ελληνική η οχι η συσκευή μου;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πως θα δω αν είναι Ελληνική η οχι η συσκευή μου;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

https://play.google.com/store/apps/details?id=org.vndnguyen.phoneinfo

 

Πηγαίνεις στο δεύτερο tab εκεί που λέει CSC CODE και σου λέει τη χώρα.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα λεει MADE IN VIETNAM..Ακομα στην αναμονη ειμαι.Πιθανων σημερα μεσα στην μερα. Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμένα είναι από Vodafone αγορασμένο, πρώτο άνοιγμα το κάνω με SIM ή χωρίς; Παίζει ρόλο για τα updates?

H SIM μου είναι Wind όμως...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν μπορω να κανω upload screenshoot το CSC CODE δεν ξερω γιατι.Θα τα αναφερω :Active CSC Code:EUR και CSC Country:SEGR/GR.Οποτε ευρωπαικο και αναμενω λογικα σημερα.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδια εμενα λεει MADE IN VIETNAM..Ακομα στην αναμονη ειμαι.Πιθανων σημερα μεσα στην μερα.

 

Και εγώ Vietnam είμαι περιμένω και εγω

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ Vietnam είμαι περιμένω και εγω

Και εγω made in Vietnam αλλα Ευρωπαικο οπως αναφερω ποιο πανω.Για να δουμε, αν ισχυει .Καποιος αλλος φιλος εχει τιποτα νεοτερο να μας πληροφορησει??

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι ενας απο αυτους που περιμενουν την Pie, η ερωτηση μου ειναι αν δεν μας αρεσει κατι, αν κολλαει το κινητο ή γινει αισθητα πιο αργο, αν εχει χειροτερη διαρκεια η μπαταρια της συσκευης, μπορουμε ανα πασα στιγμη να γυρισουμε στην προηγουμενη εκδοση ή οχι; Και αν ναι, πως; Απλα φλασαροντας μεσω Odin;
Link to comment
Share on other sites

Και εγω ειμαι ενας απο αυτους που περιμενουν την Pie, η ερωτηση μου ειναι αν δεν μας αρεσει κατι, αν κολλαει το κινητο ή γινει αισθητα πιο αργο, αν εχει χειροτερη διαρκεια η μπαταρια της συσκευης, μπορουμε ανα πασα στιγμη να γυρισουμε στην προηγουμενη εκδοση ή οχι; Και αν ναι, πως; Απλα φλασαροντας μεσω Odin;

Ξερω οτι γενικα στις αναβαθμισεις(πχ ενημερωσεις ασφαλειας) δεν μπορεις να ξαναγυρισεις σε προηγουμενη ''κατασταση''.Ειδικα για την PIE δεν το ξερω.Αν καποιος αλλος φιλος το γνωριζει ας μας πει και εμας.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Eχει την android 9, eur, στο sammobile.

Το θέμα, είναι ότι θέλει 3+ ώρες για κατέβασμα του firmware.

Έχω αυτήν την στιγμή, την βουλγαρική..

Για αυτούς που ρωτάνε, πώς θα γυρίσουν σε android 8 κλπ,

Ψάξε στο Google". How downgrade Samsung ..κλπ"

Link to comment
Share on other sites

Eχει την android 9, eur, στο sammobile.

 

Το θέμα, είναι ότι θέλει 3+ ώρες για κατέβασμα του firmware.

 

Έχω αυτήν την στιγμή, την βουλγαρική..

 

Για αυτούς που ρωτάνε, πώς θα γυρίσουν σε android 8 κλπ,

 

Ψάξε στο Google". How downgrade Samsung ..κλπ"

Ούτε σε μένα έχει έρθει κάτι ακόμα.

Θα περιμένω.

 

Ρώτησε όμως ο φίλος μας πιο πάνω για τις εντυπώσεις όσων έχετε την Pie. Η αλήθεια είναι ότι αρκετοί την έχουν περάσει αλλά ελάχιστα σχόλια έχουμε δει σχετικά με αυτό.

 

Πως είναι σαν λειτουργικό; Τι πλεονεκτήματα βλέπετε; Είναι κάτι που δεν δουλεύει σωστά;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

την εχω βαλει κι εγω στο νοτε 8...πολυ καλη και γρηγορη.

 

Δεν εχω δει ιδιαιτερα κολληματα ή ασυμβατοτητες, αλλα αυτο εξαρταται και απο τις εφαρμογες που εχει ο καθενας.

 

συνηθισα γρηγορα τη νεα μορφη των gestures, εχω βγαλει εντελως τη navigation bar.

Το κουμπι του bixbie εχει ρυθμιση να δουλευει μονο με διπλο πατημα, κι ετσι δεν το ενεργοποιεις κατα λαθος.

 

Η καμερα εχει επισης αλλαξει και ειναι το μονο αρνητικο...εχει φωτο και βιντεο σε ξεχωριστο κομματι (tab) και λειπει εντελως το pro mode στο βιντεο. Τραβαω πολυ σε RAW και εποεξεργαζομαι λιγο στο photoshop express, δεν εχω δει διαφορα απο πριν.

 

Γενικα ρολλαρει ομαλα, το νυχτερινο θεμα ειναι ολα τα λεφτα !

Link to comment
Share on other sites

Αυτό με το pro mode ισχύει και για το s9 plus που είχα ,λογικά θα το φτιάξουν σε επερχόμενο update.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

 

Ναι αυτό φίλε μου!!! Σπάσιμο να μην μπορείς να ..ηχογραφεις κληση στην ...(cream)pie

[sIGPIC][/sIGPIC]

WELCOME

TO THE WORLD

WITH NO FUTURE...

S.T.A.L.K.E.R.

SHADOW OF CHERNOBYL

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...