Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Και τωρα τι κανουμε ? μολις το αγορασα και το εστησα μια βδομαδα τωρα .. reset παλι απ την αρχη λετε μετα την αναβαθμιση που μολις εφτασε ?

 

Εγω βαριομουν να το ξαναστησω και το περασα από πανω και ας εχω πανω από χρονο το κινητο. Όλα λειτουργουν κανονικα .

Link to comment
Share on other sites

Εχουν πλακώσει ενημερώσεις εφαρμογών. Να θεωρήσω ότι επίκειται η pie;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Κάτι άλλο...Ενώ έχω ενεργοποιήσει το Always on Display,δεν δείχνει τπτ...Το εχει κανείς άλλος;;;
Μήπως έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή που δείχνει την AOD μόνο αν πατήσεις πάνω στην οθόνη;

 

Στις ρυθμίσεις της AOD έχει τις επιλογές που βλέπεις στην εικόνα.47ff1a85a358af6ccbbbc7bf61bff7ef.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουν πλακώσει ενημερώσεις εφαρμογών. Να θεωρήσω ότι επίκειται η pie;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Έχει ήδη έρθει, σχεδόν σε όλους.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Περασα και εγω χθες την πιτα, πολυ ωραιο το καινουριο UI, ενιωσα πως αλλαξε ολοκληρη η συσκευη (και ομολογω πως μου εφυγε λιιιιιγο η καψα για το S10 :lol: :p ). Απο μπαταρια δεν εχω εικονα ακομη, φαινεται αρκετα γρηγορη η συσκευη χωρις καμια αξιοσημειωτη διαφορα στην αποκριση, μολις εχω νεοτερα θα ξαναγραψω :)
Link to comment
Share on other sites

Μήπως έχεις ενεργοποιήσει την επιλογή που δείχνει την AOD μόνο αν πατήσεις πάνω στην οθόνη;

 

Στις ρυθμίσεις της AOD έχει τις επιλογές που βλέπεις στην εικόνα.47ff1a85a358af6ccbbbc7bf61bff7ef.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Αυτό ήταν... Ευχαριστώ

Βασικά στην Oreo είχα μαύρο θέμα,και τώρα είναι το άσπρο θέμα της Pie σε μαύρο πλαίσιο και δεν φαίνεται τπτ ....Κατά τ αλλά ωραία η Pie,και πραγματικά με το One UI είναι σαν να αλλάξεις συσκευή...Την μπαταρία μόνο μην πειραξανε και όλα καλά...

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα μία ερώτηση. Ειναι απαραίτητο να κάνουμε hard reset ή αν το αφήσουμε έτσι είναι οκ;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Εμεις με COS θα περιμενουμε πολυ μου φαινεται :Ρ

 

Ξερετε αν περασουμε καμια DBT αν θα δουλευει το WiFi calling και το VoLTE?

S7 Edge / Galaxy Note 10.1 2014 P605 White / HTC One S

iPhone 6s / iPad Air 2 / iPad mini 2

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά Καλησπέρα μία ερώτηση. Ειναι απαραίτητο να κάνουμε hard reset ή αν το αφήσουμε έτσι είναι οκ;

Όχι, δεν είναι απαραίτητο. Μόνο αν δεις προβλήματα, όπως υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας, κολλήματα ή κλεισίματα εφαρμογών.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εμεις με COS θα περιμενουμε πολυ μου φαινεται :Ρ

 

Ξερετε αν περασουμε καμια DBT αν θα δουλευει το WiFi calling και το VoLTE?

 

πολυ σημαντικο αν ξερει καποιος please ..αλλιως να μην την περασουμε .. εγω σπιτι μονο ετσι το δουλευω

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Όχι, δεν είναι απαραίτητο. Μόνο αν δεις προβλήματα, όπως υπερβολική κατανάλωση μπαταρίας, κολλήματα ή κλεισίματα εφαρμογών.

Οκ, ευχαριστώ, δεν παρατηρώ τίποτα από αυτά που μου αναφέρεις, ευτυχώς γιατί βαριέμαι και το στήσιμο από την αρχή πάλι.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το νέο update του Samsung browser, μεγάλη βελτίωση σε σκρολάρισμα και ταχύτητα. Τελευταία έκδοση 9.0.01.79
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Πολύ καλό και το νέο update του Samsung browser, μεγάλη βελτίωση σε σκρολάρισμα και ταχύτητα. Τελευταία έκδοση 9.0.01.79

όντως και έχει και Dark Mode!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα πρόσεξα ότι δεν έχει ενεργοποιημενη την λειτουργία νύχτας ο browser της Samsung.. Επίσης ήθελα να ρωτήσω, η λειτουργία νύχτας στην pie στην επιλογή "ανάλογα την ώρα της μέρας" πως παίζει;; Στο nova γίνεται εδώ στην pie πως;;

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Οταν γράφω με πενάκι στό samsung internet καποιες φορές δεν γράφει τίποτα σ το κενό του κειμένου. πρέπει να αλλάξω την γλώσσα ελληνικά- αγγλικά και μετά γράφει.. για Bug το βλέπω και την π έρασα από πάνω
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

όντως και έχει και Dark Mode!

 

----- προσθήκη μηνύματος 18 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Τώρα πρόσεξα ότι δεν έχει ενεργοποιημενη την λειτουργία νύχτας ο browser της Samsung.. Επίσης ήθελα να ρωτήσω, η λειτουργία νύχτας στην pie στην επιλογή "ανάλογα την ώρα της μέρας" πως παίζει;; Στο nova γίνεται εδώ στην pie πως;;

 

Αν και δεν είμαι φαν του dark mode προτιμώ το κλασσικό λευκό ( και τί λευκό!!! Η pie σκοτώνει

:) ;) ) κατεβάζεις κουρτίνα πας σε νυχτερινή λειτουργία πατάς από κάτω στα γράμματα νυχτερινή λειτουργία μπαίνει στο μενού της και πατώντας στις λεπτομέρειες σου βγάζει τις διαθέσιμες επιλογές.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αν και δεν είμαι φαν του dark mode προτιμώ το κλασσικό λευκό ( και τί λευκό!!! Η pie σκοτώνει

:) ;) ) κατεβάζεις κουρτίνα πας σε νυχτερινή λειτουργία πατάς από κάτω στα γράμματα νυχτερινή λειτουργία μπαίνει στο μενού της και πατώντας στις λεπτομέρειες σου βγάζει τις διαθέσιμες επιλογές.

Το βρήκα, thanks!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

:) ✌ απόλαυση το πενάκι και η συσκευή φρεσκαρίστηκε πολύ λέμε, επιτέλους δεν μου λείπει πια το s9 plus :)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

:) ✌ απόλαυση το πενάκι και η συσκευή φρεσκαρίστηκε πολύ λέμε, επιτέλους δεν μου λείπει πια το s9 plus :)

Πενάκι και ξερό ψωμί, τώρα πάμε κατευθείαν για Note 10!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πενάκι και ξερό ψωμί, τώρα πάμε κατευθείαν για Note 10!

 

Απλησίαστο θα είναι στην αρχή.....Παντος το Ν8 πραγματικά πετάει με την Pie ...

Link to comment
Share on other sites

Λογικά έτσι πάει, αν και η τιμή του Ν9 έπεσε πολύ σχετικά το τελευταίο διάστημα, όχι ότι το δικό μας πάει πίσω απλά όσο πιο ψηλά η τιμή τόσο μεγαλύτερη και η πτώση- χασούρα και σίγουρα τα note είναι για συνειδητοποιημένους χρήστες ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Απλησίαστο θα είναι στην αρχή.....Παντος το Ν8 πραγματικά πετάει με την Pie ...
Ακριβώς σε αυτό βοήθησε η pie. Aνανεωθηκε η καθημερινή εμπειρία χρήσης με το 8 οπότε μια χαρά την περνάμε 6 μήνες μέχρι να βγει το 10 συν άλλους 6 να πέσει κλασικά η τιμή σε λογικά πλαίσια
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...