Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Επιλογή να εμφανίζονται ολόκληρα τα μυνηματα, και όχι απλώς εικονίδιο οτι εχεις μυνημα στη lockscreen που το έχει και δεν το βρίσκω?

Επίσης αναβει η οθόνη αν σηκώσεις απότομα το κινητο ή κατι τετοιο? Αυτο πως απενεργοποιηται?

Thanks,

Link to comment
Share on other sites

Επιλογή να εμφανίζονται ολόκληρα τα μυνηματα, και όχι απλώς εικονίδιο οτι εχεις μυνημα στη lockscreen που το έχει και δεν το βρίσκω?

Επίσης αναβει η οθόνη αν σηκώσεις απότομα το κινητο ή κατι τετοιο? Αυτο πως απενεργοποιηται?

Thanks,

 

Ρυθμίσεις προσβασιμοτητα από εκεί το κλείνεις ναμην ανάβει η οθόνη

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Μετα απο 4 μερες με την pie εχω παρατηρησει τα εξης.Φορτιζει πολυ ποιο γρηγορα η ταχυφορτιση,μα πραγματικα πολυ ποιο γρηγορα.Το εχει προσεξει κανεις αλλος αυτο?Η μπαταρια εχει βελτιωθει, οχι κατι τρομερο αλλα οκ, καλυτερα απο πριν, δλδ εκει που εβγαζα 15 με 16 ωρες τωρα τραβαει κανα 2 ωρες παραπανω.Η γενικη λειτουργια του κινητου εχει βελτιωθει πολυ, το default widget καιρου κανει update παντα ακριβως στην 1 ωρα που του εχω δωσει να κανει(πριν δεν το εκανε).Το dolby Atmos οντως δουλευει με ακουστικα και ηχεια(jack και bluetooth).Επισης εχω την αισθηση οτι η αρχικη samsung experience ειναι πλεον κομματακι γρηγοροτερη απο τον Nova..Αυτο παρακαλω αν το εχει προσεξει κανεις να μου πει γιατι μπορει να μην εχω εκτιμησει καλα.Αυτα προς το παρων.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα,

Έκανα καθαρή εγκατάσταση την Pιe και τώρα viber και whatsapp έχουν εμφανιστεί στις επαφές ώστε να μπορώ να κάνω κλήσεις, βιντεοκλήσεις κ.λ.π.

Είναι άσχετο βέβαια με το θέμα του νήματος αλλά πως έγινε αυτό; Είναι κάποιο χαρακτηριστικό της 9.0;

Και το κυριότερο πως το καταργώ.

Ευχαριστώ.

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα στην παρεα.Μετα απο 4 μερες με την pie εχω παρατηρησει τα εξης.Φορτιζει πολυ ποιο γρηγορα η ταχυφορτιση,μα πραγματικα πολυ ποιο γρηγορα.Το εχει προσεξει κανεις αλλος αυτο?Η μπαταρια εχει βελτιωθει, οχι κατι τρομερο αλλα οκ, καλυτερα απο πριν, δλδ εκει που εβγαζα 15 με 16 ωρες τωρα τραβαει κανα 2 ωρες παραπανω.Η γενικη λειτουργια του κινητου εχει βελτιωθει πολυ, το default widget καιρου κανει update παντα ακριβως στην 1 ωρα που του εχω δωσει να κανει(πριν δεν το εκανε).Το dolby Atmos οντως δουλευει με ακουστικα και ηχεια(jack και bluetooth).Επισης εχω την αισθηση οτι η αρχικη samsung experience ειναι πλεον κομματακι γρηγοροτερη απο τον Nova..Αυτο παρακαλω αν το εχει προσεξει κανεις να μου πει γιατι μπορει να μην εχω εκτιμησει καλα.Αυτα προς το παρων.

 

Απόλαυσέ το λέμε κι εγώ απόλυτα ευχαριστημένος και η μπαταρία τσάμπα γκρίνια με αυτά που είχα ακούσει και διαβάσει, ερχόμουν πολύ συγκρατημένος, βέβαια η συσκευή μου την πήρα καινούργια οπότε δεν είχε ταλαιπωρηθεί ας πούμε από προηγούμενο χρήστη. Τώρα πια που κλείνω έξι μέρες χρήσης δηλώνω ενθουσιώδης κάτοχος του μαγικού s-pen.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Ολα καλα, πολυ καλα θα ελεγα.

Μονο λιγο το γραφικο στην καρτελα προσφατων εφαρμογων να διορθωσουν. Μερικες φορες χανει frames οταν ανοιγει.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ενημερωθηκε και ο nova prime .Εχει καποια καινουρια χαρακτηριστικα που τον κανουν ποιο συμβατο με την Pie
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Την πρώτη φορά εννοείς; ... κάνοντας swipe προς τα πάνω;
Ναι. Μερικες φορες κανει ενα κολληματακι

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδια, πως κανουμε εναλλαγη μεταξυ πληκτρολογιων? Δεν μου βγαζει το κουμπακι που εβγαζε δεξια κστω απο το πληκτρολογιο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα με την pie δεν βρίσκω πως να βγάλω την γρήγορη φόρτιση . Κάποιος να μου πει

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εγώ τώρα με την pie δεν βρίσκω πως να βγάλω την γρήγορη φόρτιση . Κάποιος να μου πει

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Με την ίδια λογική που ήταν και στην 8, πας φροντίδα/διαχείριση συσκευής, επιλέγεις μπαταρία, μετά ρυθμίσεις (τρεις τελείες πάνω δεξιά), και κάτω κάτω έχει τις επιλογές για τις γρήγορες φορτίσεις.

 

Νικος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Με την ίδια λογική που ήταν και στην 8, πας φροντίδα/διαχείριση συσκευής, επιλέγεις μπαταρία, μετά ρυθμίσεις (τρεις τελείες πάνω δεξιά), και κάτω κάτω έχει τις επιλογές για τις γρήγορες φορτίσεις.

 

Νικος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ευχαριστώ πολύ .

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά και σε εμένα με την pie δουλεύει μια χαρά η μπαταρία νομίζω είναι στα ίδια με την 8!! Αυτό που μου φαίνεται χειρότερο είναι βλέπω μια καθυστέρηση όταν βγάζω το s-pen

Κάνει δυο με τρία δευτερόλεπτα να εμφανιστουν η εφαρμογές του s-pen !σε εσάς βγαίνει ακαριαία? Και το δεύτερο θέμα είναι όταν πάω να επιλέξω αυτά που θέλω να κάνω αντιγραφή βλέπω και εκεί καθυστέρηση δεν ακολουθεί πιστά το s-pen!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά και σε εμένα με την pie δουλεύει μια χαρά η μπαταρία νομίζω είναι στα ίδια με την 8!! Αυτό που μου φαίνεται χειρότερο είναι βλέπω μια καθυστέρηση όταν βγάζω το s-pen

 

Κάνει δυο με τρία δευτερόλεπτα να εμφανιστουν η εφαρμογές του s-pen !σε εσάς βγαίνει ακαριαία? Και το δεύτερο θέμα είναι όταν πάω να επιλέξω αυτά που θέλω να κάνω αντιγραφή βλέπω και εκεί καθυστέρηση δεν ακολουθεί πιστά το s-pen!!

Υπαρχει η καθυστερηση που λες. Μονο οταν βγαζεις το πανεκι. Οχι οταν πατας 2 φορες το κουμπι για να εμφανιστει το μενου.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά όλα καλά και σε εμένα με την pie δουλεύει μια χαρά η μπαταρία νομίζω είναι στα ίδια με την 8!! Αυτό που μου φαίνεται χειρότερο είναι βλέπω μια καθυστέρηση όταν βγάζω το s-pen

Κάνει δυο με τρία δευτερόλεπτα να εμφανιστουν η εφαρμογές του s-pen !σε εσάς βγαίνει ακαριαία? Και το δεύτερο θέμα είναι όταν πάω να επιλέξω αυτά που θέλω να κάνω αντιγραφή βλέπω και εκεί καθυστέρηση δεν ακολουθεί πιστά το s-pen!!

Καθυστερηση οταν το βγαζω δεν εχει αλλα στο 2ο που αναφερεσαι ναι εχω το ιδιο θεματακι,κομπλαρει στο copy-paste με το πενακι

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Στην Oreo όταν έβαζα το μην ενοχλείτε,μπορούσα να κρύψω την Always on display,τώρα με την is δεν το έχω βρει...Μήπως το έχουνε βγάλει;;;Από την άλλη μου φαίνεται περίεργο να μην υπάρχει αυτή η επιλογή...
Link to comment
Share on other sites

Στην Oreo όταν έβαζα το μην ενοχλείτε,μπορούσα να κρύψω την Always on display,τώρα με την is δεν το έχω βρει...Μήπως το έχουνε βγάλει;;;Από την άλλη μου φαίνεται περίεργο να μην υπάρχει αυτή η επιλογή...

Κλειδωμα οθονης-Always on display-λειτουργια προβολης και εκει εχει 3 επιλογες.Ισως το εμφανιση βαση προγραμματος σε διευκολυνει

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Υπαρχει τελικά τροπος στη lockscreen να βλεπω πχ τα μνήματα του messenger και οχι απλα ενα εικονιδιο που δείχνει οτι εχω κάποιο μυνημα?
Link to comment
Share on other sites

Super η κινητάρα μας με Pie.

 

 

 

Όμως χάθηκε το single tap mode όταν απαντάμε κλήσεις. Λείπει ή πήγε κάπου αλλού; Απ όσο ξέρω στο Note 9 υπάρχει κανονικά.

Ρε παιδιά έχει κανείς αυτό το θέμα;

 

Στάλθηκε από το Note 8 χρησιμοποιώντας Tapatalk

- There is no place like 127.0.0.1 -
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασες? Αυτό πρέπει να ναι. Ειναι στο κλείδωμα οθόνης =》 ειδοποιήσεις. Παίξε με την προβολή στυλ και την απόκρυψη περιεχομένου

 

225db6e686ac4496f9069cbf10779dfa.jpg

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Edited by vamvakoulas
Link to comment
Share on other sites

Αυτό το δοκίμασες? Αυτό πρέπει να ναι. Ειναι στο κλείδωμα οθόνης =》 ειδοποιήσεις. Παίξε με την προβολή στυλ και την απόκρυψη περιεχομένου

 

225db6e686ac4496f9069cbf10779dfa.jpg

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Μπραβω ρε φιλε.. Thanks, αυτο ειναι. Ουτε σε 1 εκ χρόνια δε θα το έβρισκα.. Πολυ μπάχαλο τα κανανε στην pie. Αφου σου έχει τιτλο "ειδοποίησεις" ενεργες και ενα slider που παιζεις ανάμεσα σε ενεργες/ανενεργες. Που να σου παει στο μυαλο οτι αν το πατήσεις θα σου βγαλει και αλλες επιλογές. Λες και το κρυψανε ειναι, πολυ λαθος σχεδιασμός.

Link to comment
Share on other sites

Παιδια καλημερα,Διαβαζω τα διαφορα εδω που ''βιωνουμε'' με την Pie καθημερινα.Μερικες φορες νομιζω οτι μαθαινω το android απο την αρχη!

 

----- προσθήκη μηνύματος 11 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Αυτό το δοκίμασες? Αυτό πρέπει να ναι. Ειναι στο κλείδωμα οθόνης =》 ειδοποιήσεις. Παίξε με την προβολή στυλ και την απόκρυψη περιεχομένου

 

225db6e686ac4496f9069cbf10779dfa.jpg

 

Στάλθηκε από το Samsung Note 8 μου

Τωρα το δοκιμασα και δεν μου ανοιγει αυτη η επιλογη....φτανει μεχρι την μπλε slide μπαρα.Παταω επανω ...και τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...