Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Μου ηρθε και εμενα επιτελους αλλα τωρα το σκέφτομαι. Αν και την περιμενα για να κανω και μια ολικη επαναφορά αλλα βαριέμαι το στησιμο και δεν ξερω αν θα μου αρεσει. Από μπαταρια πως παει ? Αν και από ότι λενε δεν εχει προβλήματα και θα είναι σαν να εχω καινουργιο κινητο μεχρι να το αλλαξω.. :worry::worry: Edited by samih
Link to comment
Share on other sites

Μου ηρθε και εμενα επιτελους αλλα τωρα το σκέφτομαι. Αν και την περιμενα για να κανω και μια ολικη επαναφορά αλλα βαριέμαι το στησιμο και δεν ξερω αν θα μου αρεσει. Από μπαταρια πως παει ? Αν και από ότι λενε δεν εχει προβλήματα και θα είναι σαν να εχω καινουργιο κινητο μεχρι να το αλλαξω.. :worry::worry:

 

Είναι μια χαρά ΟΤΑ την πέρασα απροβλημάτιστη δείχνει και φυσικά δίνει άλλον αέρα στην συσκευή

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

την κατεβαζω και εγω παιδιααααααααα.........:):):):):):):)

Μία χαρά πάμε παιδιά, δεν θα μείνει ούτε κομματάκι από την πιτα, όποιος προλάβει!!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μια ερώτηση. Σταδιακά έρχεται η αναβάθμιση μέσα στην ημέρα;
Όπως δείχνει ναι, εμένα μου ήρθε στις 0400 το πρωί, σε άλλους ποιο νωρίς, σε άλλους ποιο αργά και συνεχίζει.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Ελληνική (EUR) είναι η ίδια με την Βουλγαρική που κατεβάσαμε εμείς μερικές μέρες πριν. Έχει το ίδιο PDA και CSC.

PDA

N950FXXU5DSB2

CSC

N950FOXM5DSB2

Α! Επίσης για εσάς που λέτε ότι έχετε έκδοση Βιετνάμ, αυτή είναι η χώρα κατασκευής της συσκευής, και σχεδόν όλα είναι Made in Vietnam, Στη δεύτερη καρτέλα (CSC CODE) θα δείτε το "Active CSC Code" και το "CSC Country"

Edited by kastorakos84

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Και μεγάλο αρχείο κοντά στα 2 γίγα
Ναι, τόσο είναι, μου έκανε σχεδόν μια ώρα να κατέβει και άλλα 20 λεπτά για εγκατάσταση, επανεκκίνηση κλπ
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενημερώστε για μπαταρία κλπ μετά την αναβάθμιση..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για την μπαταρία δεν μπορώ να πω ακόμα, γιατί κάνω άστατη χρήση σήμερα, σίγουρα μπορώ να πω για την μνήμη. Συνήθως μου έμενε για χρήση από 1,8 μέχρι 2,2, τώρα εχω φουλ 2,5 το λιγότερο και πάνω. Επίσης δείχνει ποιο γρήγορο αλλά έχω και Nova, ίσως αυτό ξεγελάει λίγο. Έχει μερικά χαρακτηριστικά που το κάνουν κομματάκι ποιο εύχρηστο.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά ενημερώστε για μπαταρία κλπ μετά την αναβάθμιση..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ την έχω περίπου μια εβδομάδα και πλέον μπορώ να σου πω πως με τη χρήση που κάνω έχω περίπου μισή ώρα περισσότερη οθόνη, ή ~10% περισσότερη μπαταρία όταν σχολάω από τη δουλειά.

Θεωρώ πως έχουν κάνει εξαιρετική δουλειά σε αυτή την αναβάθμιση. Και κυρίως το One UI, είναι όντως πολύ χρηστικό γιατί πλέον οι περισσότερες λειτουργίες μπορούν να γίνουν με το ένα χέρι.

1998 - 2015: Πάνω από 50 συσκευές, ουτε θυμάμαι ποιες... 2015: Nokia Lumia 930, 2016: Samsung S6 Edge Plus, 2017: LG G6, Sony Xperia XA1 Ultra, 2018: Xiaomi Mi A1, Samsung Note 8, 2019: Samsung Note 10 Plus
2023: Moving to IOS, iPhone 14 Pro Max, iPhone 15 Pro Max

Link to comment
Share on other sites

Μολις ηρθε και εμενα η Pie με χειροκινητο ελενχο.

Samsung note 8 dual

Samsung note 4

jiayu s3 advance 3GB Ram

Thl T200 2GB Ram

Lenovo S960 2GB Ram

Link to comment
Share on other sites

Τελικά η Ελληνική (EUR) είναι η ίδια με την Βουλγαρική που κατεβάσαμε εμείς μερικές μέρες πριν. Έχει το ίδιο PDA και CSC.

PDA

N950FXXU5DSB2

CSC

N950FOXM5DSB2

Α! Επίσης για εσάς που λέτε ότι έχετε έκδοση Βιετνάμ, αυτή είναι η χώρα κατασκευής της συσκευής, και σχεδόν όλα είναι Made in Vietnam, Στη δεύτερη καρτέλα (CSC CODE) θα δείτε το "Active CSC Code" και το "CSC Country"

 

Το ίδιο πρόσεξα, μπαίνοντας στο sammobile.

Έχω την βουλγαρική, και ελέγχοντας τα PDA, CSC ,της Ελληνικής, Είναι τα ίδια! ( Πώς γίνεται αυτό ?).

Link to comment
Share on other sites

Εμένα active CSR eur και csc segr/gr

 

----- προσθήκη μηνύματος 44 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Εμένα active CSR eur και csc segr/gr

Και δεν μου έχει έρθει κάτι ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Πάντως, οι δικές μου εντυπώσεις είναι πολύ θετικές από την 9.

 

Τα τελευταία χρόνια το Android ούτως ή άλλως είχε φτάσει σε πολύ καλά επίπεδα ωρίμανσης, σε πολλά επίπεδα, τώρα πλέον βλέπω οτι και η Samsung αρχίζει και βλέπει πλέον σοβαρά και το software. Κάτι που πριν, δεν το έκανε και τόσο φανατικά. Το One UI φαίνεται να έχει μια συγκεκριμένη φιλοσοφία την οποία ακολουθεία όχι μόνο στα χρώματα και στην τοποθέτηση των διαφόρων κουμπιών, αλλά και στο διαχωρισμό επιλογών και πως αυτά θα πρέπει να φαίνονται στο μάτι.

Μου αρέσει πάρα πολύ η καινούρια έκδοση. Έχει δώσει στο κινητό έναν άλλο αέρα και δεν είναι υπερβολικό να πω οτι νιώθω λες και έχω πάρει καινούριο κινητό. Επίσης, αρκετές λεπτομέρειες που είχε το ΝΟΤΕ 9, πλέον είναι και στο 8.

Μπαταρία στα ίδια επίπεδα. Γρήγορο και με σωστή απόκριση το κινητό σε όλα του, και μου άρεσε πολύ αυτό που έκαναν με τα gestures που σου δίνει τη δυνατότητα να εξαφανίσεις τελείως τα κουμπιά πλοήγησης. (εμένα τουλάχιστον με βόλεψε πολύ)

 

Αυτό που δεν μου αρέσει είναι οτι τα animations στο multitasking θα μπορούσαν να είναι καλύτερα, νομίζω οτι υπάρχει χώρος για να γίνουν ακόμα καλύτερα και πιο smooth.

 

Γενικά πάντως, δίνει την αίσθηση το λειτουργικό, οτι είναι πλέον μια προσεγμένη δουλειά και κατά τη γνώμη μου κινείται η Samsung προς τη σωστή κατεύθυνση.

Περίεργο πράγμα τα όνειρα....

Για να τα δεις πρέπει να κοιμηθείς.

Για να τα ζήσεις, πρέπει να ξυπνήσεις....

Link to comment
Share on other sites

Εφόσον δεν δουλεύει κάποιος πενάκι, για να πει ότι θέλει να δει κάτι διαφορετικό και δυνατό μονάχα mate 20 pro αξίζει και φυσικά τη νέα σειρά galaxy s10 εφόσον θέλει να παραμείνει πιστός σε σαμμυ... Κατά τα άλλα ερχόμενος από s9 plus με πίτα για ενάμιση μήνα, ευτυχώς ήρθε κι εδώ ταυτόχρονα με την αγορά του κινητού ή 9.0 δίνοντας φυσικά άλλον αέρα στο νοτέλι...για επαγγελματική χρήση πάντως μονόδρομος είτε εδώ με Ν8 είτε φυσικά επιλέγοντας το ανώτερο Ν9.

Εύγε Samsung, από σειρά s7 edge και μετά με έχει κερδίσει και κάθε χρόνο για τα μάτια μου ανεβάζει το επίπεδο...

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Και τωρα τι κανουμε ? μολις το αγορασα και το εστησα μια βδομαδα τωρα .. reset παλι απ την αρχη λετε μετα την αναβαθμιση που μολις εφτασε ?
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Σε καθε νεα εκδοση android προτεινω hard reset. Οχι βεβαια πως δεν θα δουλεψει ετσι, αλλα ουτως η αλλως καλο ειναι τουλαχιστον μια φορο το χρονο να το κανω. Προσωπικη αποψη παντα. Ευτυχως που με τα google και samsung cloud ειναι κατι σχετικα απλο και δεν θελει πολλες ωρες. Παιδια δοικμασε κανενας SABS η ADHELL στην pie για N8 ?
Link to comment
Share on other sites

Πολυ ωραιο το pie. Το να μπορείς πρακτικά να αφαιρέσεις εντελώς την navigation bar και παρολα αυτα να εχεις με gestures τις τρεις λειτουργίες ειναι παρα πολυ σημαντικό feature γιατι κερδίζουμε οθόνη.

 

Οπτικα έχουν ολα γινει πιο όμορφα θεωρω. Παραλιγο να αλλάξω και το SwiftKey με το stock keyboard αλλα ακομα του λείπουν πράγματα πουνμε βολεύουν δυστυχώς. (δεν αφηνει κενό στο swiping στο chrome, δεν έχει βολικό το ερωτηματικό, δεν εχει εξίσου καλο prediction)

 

Sent from my SM-N950F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η λειτουργία volte δουλευει κανονικά? Γιατί κάποιοι είχαν πρόβλημα στο beta όπως Αναφέρθηκε
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Σε καθε νεα εκδοση android προτεινω hard reset. Οχι βεβαια πως δεν θα δουλεψει ετσι, αλλα ουτως η αλλως καλο ειναι τουλαχιστον μια φορο το χρονο να το κανω. Προσωπικη αποψη παντα. Ευτυχως που με τα google και samsung cloud ειναι κατι σχετικα απλο και δεν θελει πολλες ωρες. Παιδια δοικμασε κανενας SABS η ADHELL στην pie για N8 ?

Τωρα που το στεινω εβαλα adhell τελευταία έκδοση 265, και δε δέχεται το κλειδι.

Πριν λιγες μερες το εγκατέστησα σε ενα note 9 μια χαρα.. Μήπως αλλαξε κατι στο μεταξύ?

Δουλευει σε κανέναν αλλο?

Link to comment
Share on other sites

Την πέρασε κατά την διάρκεια της νύχτας, επαναφορά θα κάνω μάλλον μετά την δουλειά το απόγευμα,όλα δουλεύουν μια χαρά μέχρι στιγμής...

Δεν έχω βρει πως κρύβουμε τα navigation bar κάτω...

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...