Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ευχαριστώ πολύ! πολύπλοκο χωρίς λόγο! Πριν το έκανες με 2 κινήσεις! Υπάρχει περίπτωση να διδιορθωθούν ;

Ναι ειναι κομματακι διαφορετικη η Pie.Μενου για ''αργοσχολους''Μερικες φορες νομιζω οτι μαθαινω το Android απο την αρχη.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Παράκληση για έναν φίλο μου, έχει το note 8 και θέλει να γυρίσει από την 9 στην 8 έκδοση του Android. Είναι εφικτό? Υπάρχει κανένας οδηγός να το καταφέρει? Ευχαριστώ πολύ!
Link to comment
Share on other sites

Χαζή ερώτηση γιατί είμαι άσχετος με Android, μπορώ να επιστρέψω στην προηγούμενη έκδοση? Έχω ξενερώσει απίστευτα!
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ εχθές έκανα την επιτυχημένη μετάβαση στην 8 για μερικούς μήνες μέχρι να στρώσουν διάφορα χαζά.. προσωπικά κατέβασα με πολύ αργή ταχύτητα την ελληνική EUR oreo από εδώ : https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/download/N950FXXS5CSA1/251571/

Προσοχή να διαβάσετε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τις οδηγίες για το odin , και πιο μπροστά είναι καλό να έχετε κάνει ένα factory reset . Από όσο Την κράτησα την pie πιστεύω ότι προς το παρόν πιο πολλά σου παίρνει παρά σου δίνει

Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ εχθές έκανα την επιτυχημένη μετάβαση στην 8 για μερικούς μήνες μέχρι να στρώσουν διάφορα χαζά.. προσωπικά κατέβασα με πολύ αργή ταχύτητα την ελληνική EUR oreo από εδώ : https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/download/N950FXXS5CSA1/251571/

Προσοχή να διαβάσετε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τις οδηγίες για το odin , και πιο μπροστά είναι καλό να έχετε κάνει ένα factory reset . Από όσο Την κράτησα την pie πιστεύω ότι προς το παρόν πιο πολλά σου παίρνει παρά σου δίνει

 

Είναι δύσκολο να το κάνω η καλύτερα να το κάνει κάποιος που ξέρει? Έχω πράγματα που δεν πρέπει να χαθούν

Link to comment
Share on other sites

https://www.youtube.com/watch?v=tmddnaFlPhs

 

το ιδιο είναι, παρομοιο, ΠΡΟΣΟΧΗ, SE ΕΠΙΛΟΓΗ home csc νομιζω διατηρούνται τα αρχεια

σε επιλογή (σκετο) csc νομιζω διαγραφονται όλα. δεν το θυμαμαι καλα !!!!!!

επειδή είναι downgrade μπορει να διαγραφουν ??????

 

πριν κανεις οτιδήποτε, κανε backup sto PC !!!!!!! ! ! !!!!!!!!

Link to comment
Share on other sites

Όπως έγραψα και σε προηγούμενο ποστ εχθές έκανα την επιτυχημένη μετάβαση στην 8 για μερικούς μήνες μέχρι να στρώσουν διάφορα χαζά.. προσωπικά κατέβασα με πολύ αργή ταχύτητα την ελληνική EUR oreo από εδώ : https://www.sammobile.com/firmwares/galaxy-note8/SM-N950F/EUR/download/N950FXXS5CSA1/251571/

Προσοχή να διαβάσετε ΠΟΛΥ ΚΑΛΑ τις οδηγίες για το odin , και πιο μπροστά είναι καλό να έχετε κάνει ένα factory reset . Από όσο Την κράτησα την pie πιστεύω ότι προς το παρόν πιο πολλά σου παίρνει παρά σου δίνει

 

Είναι δύσκολο να το κάνω η καλύτερα να το κάνει κάποιος που ξέρει? Έχω πράγματα που δεν πρέπει να χαθούν

Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι αν δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με αλλαγές ROM και τα λοιπά να σε βοηθήσει κάποιος που ξέρει η να ακολουθήσεις πιστά οδηγίες που θα έχεις διαβάσει από οδηγούς ή YouTube. εύκολο είναι Αλλά πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να γίνει καμιά στραβή..

Πάντως από τη σελίδα που ανέβασα Όλα πήγαν ρολόι σε 15 λεπτά είχε επανέλθει στην 8 ( με την επιλογή csc καθαρή εγκατάσταση) Εννοείται ότι πρέπει πρώτα να κάνεις backup οτιδήποτε έχει στον αποθηκευτικό χώρο

 

το βιντεάκι που έχει δημοσιεύσει πιο μπροστά athanadios1112 είναι μία χαρά ακολούθησε το

Edited by godjet
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα στην ομάδα. Θα ήθελα να δείτε κάτι στο κινητό μας... Σίγουρα δεν θα το έχετε παρατηρήσει.. Με κλειστη οθόνη, έξω στον ήλιο αν το κουνήσετε αργά θα διαπιστώσετε στο σημείο της οθόνης που από πίσω ακριβώς είναι η κάμερα κάνει μέσα στην οθόνη ένα κυκλικό περίγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Παιδια ειχα κανει την αναβαθμιση πανω απο την oreo, χθες το βραδυ εκανα reset το κινητο για κατσω να το στησω απο την αρχη, αναθεμα την ωρα και την στιγμη που το εκανα... τωρα δεν μπορω να συνδεσω το samsung galaxy watch 46mm μου, κρασαρει η εφαρμογη μολις τελειωσει σχεδον και παει να συνδεθει. Ξερει κανεις καποιο fix ? Πραγματικα μου εχουν αναψει τα λαμπακια τωρα....

Κάπου διάβασα εδώ στο φόρουμ οτι θέλει παλαιότερο gear s plugin και θα παίξει.

Βάλε αυτό!

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/gear-s-plugin/gear-s-plugin-2-2-03-18112261-release/gear-s-plugin-2-2-03-18112261-android-apk-download/

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Λευκο σε ολους λογω default theme.Μπορεις να βρεις στο Ρυθμισεις-φοντα και Θεματα-Θεματα, οτι θες απο εμφανιση και χρωμα!

 

Καλημέρα και πως αλλάζει; εδω επ ιλέγουμε το γενικο θέμα του τηλεφώνου. Δεν μπόρεσα ναβρω πως αλλάζει μόνο το λευκό φόντο στο πληκτρολόγιο κλήσεων παρόλο που έχω αλλάξει θέμα!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 9 και δε μου δουλεύει καμία εφαρμογή έγγραφη κλίσεων. Έτσι κρατούσα τις παραγγελίες. Τί μπορώ να κάνω τώρα;
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα. Έκανα και εγώ την αναβάθμιση σε 9 και δε μου δουλεύει καμία εφαρμογή έγγραφη κλίσεων. Έτσι κρατούσα τις παραγγελίες. Τί μπορώ να κάνω τώρα;

 

Από ότι ξέρω αυτό το κλείδωσε η Google στο android pie!! Και δεν μπορείς να κάνεις τίποτα εκτός από downgrade στην 8!! Αλλά με τεράστια προσοχή!!

 

Και γενικά σε όσους αν κάτι δεν δουλεύει σωστά κάντε μια επαναφορά εργοστασιακών ρυθμίσεων και διαγράψτε τα πάντα από το τηλέφωνο (Φυσικά να έχετε πάρει backup έτσι!!) Και κάντε όλα από την αρχή!!

Edited by manthosffvll
Link to comment
Share on other sites

Άποψή μου είναι αν δεν έχεις ασχοληθεί καθόλου με αλλαγές ROM και τα λοιπά να σε βοηθήσει κάποιος που ξέρει η να ακολουθήσεις πιστά οδηγίες που θα έχεις διαβάσει από οδηγούς ή YouTube. εύκολο είναι Αλλά πάντα υπάρχει ο κίνδυνος να γίνει καμιά στραβή..

Πάντως από τη σελίδα που ανέβασα Όλα πήγαν ρολόι σε 15 λεπτά είχε επανέλθει στην 8 ( με την επιλογή csc καθαρή εγκατάσταση) Εννοείται ότι πρέπει πρώτα να κάνεις backup οτιδήποτε έχει στον αποθηκευτικό χώρο

 

το βιντεάκι που έχει δημοσιεύσει πιο μπροστά athanadios1112 είναι μία χαρά ακολούθησε το

Παιδιά όσοι κάνατε downgrade σε 8 τσεκαρετε και το knox γιατί έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που έγραψε με συνέπεια να είναι μετά εκτός εγγύησης .. Προσωπικά θα ήμουν επιφυλακτικός με την συγκεκριμένη διαδικασία ... Επίσημα πάντως η samsung δεν επιτρέπει το downgrade

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 4 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παιδιά όσοι κάνατε downgrade σε 8 τσεκαρετε και το knox γιατί έχουν αναφερθεί περιπτώσεις που έγραψε με συνέπεια να είναι μετά εκτός εγγύησης .. Προσωπικά θα ήμουν επιφυλακτικός με την συγκεκριμένη διαδικασία ... Επίσημα πάντως η samsung δεν επιτρέπει το downgrade όπως επίσης αν διαβάσετε και τους όρους και στο odin και στο sammobile γράφουν οτι δεν ευθύνεται για ότι συμβεί και η ευθύνη είναι του χρήστη..... Όπως ακόμη μην μπερδευεστε καμμία από της παραπάνω εφαρμογές δεν είναι επίσημη

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Είναι σπάνια περίπτωση να γράψει ο knox αλλά αν διαβάσετε το σχετικό άρθρο εδώ στην ενότητα τι είναι ο knox θα δείτε ότι υπάρχουν χρήστες που το έχουν πάθει ..

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Για να είμαι ειλικρινής δεν το έχω ξανακούσει σε Οντίν εκτός κι αν έχει αλλάξει ο bootloader που από ότι λένε μετά δεν γίνεται το downgrade
Tech fusion
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Αν μπορείτε να το δείτε σήμερα γιατί είναι σημαντικό.. Θα ήθελα να δείτε κάτι στο κινητό μας... Σίγουρα δεν θα το έχετε παρατηρήσει.. Με κλειστη οθόνη, έξω στον ήλιο αν το κουνήσετε αργά θα διαπιστώσετε στο σημείο της οθόνης που από πίσω ακριβώς είναι η κάμερα κάνει μέσα στην οθόνη ένα κυκλικό περίγραμμα?
Link to comment
Share on other sites

Εχει κανεις τον ανταπτορα για να βάζει 2 sim και microSD ταυτόχρονα? Δεν παίζει πλεον, ενώ στο προηγ λειτουργικό έπαιζε. Αλλα μπορεί και να φταίει και ο ανταπτορας γιατι τον μαγκωσε λιγο στο κλείσιμο και στράβωσε ελαφρώς η επαφή οποτε δεν ειμαι σίγουρος τι φταίει.

Δουλευει σε κανέναν ο ανταπτορας στην pie?

Link to comment
Share on other sites

Θέλω να κάνω επαναφορά το note μετά την αναβάθμιση, ένα από αυτά που βαριέμαι στο στήσιμο ξανά είναι το εξής :

Έχω μπλοκάρει πολλές κλήσεις ως ανεπιθύμητες και έχει ησυχάσει το κεφάλι μου.. Μπορώ με κάποιο τρόπο να τις αποθηκεύσω για να μην το ξανακάνω από την αρχή;

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα και πως αλλάζει; εδω επ ιλέγουμε το γενικο θέμα του τηλεφώνου. Δεν μπόρεσα ναβρω πως αλλάζει μόνο το λευκό φόντο στο πληκτρολόγιο κλήσεων παρόλο που έχω αλλάξει θέμα!

Όταν αλλάζεις θέμα αλλάζει όλη η εμφάνιση του κινητού και μαζί και η εμφάνιση του πληκτρολογιου

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία δεν το πιάνει....οι άλλοι κάτοχοι δεν μπορούν να απαντήσουν?? Δεν ζήτησα να λύσουμε εξίσωση
Link to comment
Share on other sites

Φωτογραφία δεν το πιάνει....οι άλλοι κάτοχοι δεν μπορούν να απαντήσουν?? Δεν ζήτησα να λύσουμε εξίσωση

 

Μπορείς να μας εξηγήσεις για ποιο λόγο το ψάχνεις και το θεωρείς και τόσο σημαντικό;

 

Επίσης δεν έχω καταλάβει τι ακριβώς πρέπει να εντοπίσουμε. Δεν το κοίταξα στον ήλιο. Προσπαθώ με φακό.

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Edited by xtatty
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...