Jump to content

Samsung Galaxy Note 8


Mitsos_The_Great
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ουτε εγω βλεπω κατι.

Αλλωστε θα το ειχα παρατηρησει τοσο καιρο.

MyName: Γιάννης.

Samsung s22 ultra ~ Samsung Tab S7 ~ Dell XPS 9350

Link to comment
Share on other sites

Κάπου διάβασα εδώ στο φόρουμ οτι θέλει παλαιότερο gear s plugin και θα παίξει.

Βάλε αυτό!

 

https://www.apkmirror.com/apk/samsung-electronics-co-ltd/gear-s-plugin/gear-s-plugin-2-2-03-18112261-release/gear-s-plugin-2-2-03-18112261-android-apk-download/

 

Το δοκίμασα αυτό αλλά και πάλι συνέχιζε τα ίδια προβλήματα. Ο μόνος τρόπος είναι να ξανακάνει reset το κινητό και το ρολόι και να μην επαναφέρει τα αντίγραφα ασφαλείας από το Samsung cloud. Πρέπει ντε και καλά να στήσει την συσκευή σαν καινούργια για να δουλέψει. Έτσι δούλεψε και συνδέθηκε κανονικά, μετά από τις ρυθμίσεις έκανα επαναφορά των δεδομένων από το cloud και όλα κομπλέ, αλλά μου άναψαν τα λαμπάκια μέχρι να δοκιμάζω τρόπους και κόλπα να δουλέψει και εν το μεταξύ δεν υπάρχει πουθενά ένας τέτοιος οδηγός που δείχνει αυτό το πρόβλημα. Πρέπει να κάτσω να φτιάξω έναν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τον χρόνο σου!

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα.. Αν μπορείτε να το δείτε σήμερα γιατί είναι σημαντικό.. Θα ήθελα να δείτε κάτι στο κινητό μας... Σίγουρα δεν θα το έχετε παρατηρήσει.. Με κλειστη οθόνη, έξω στον ήλιο αν το κουνήσετε αργά θα διαπιστώσετε στο σημείο της οθόνης που από πίσω ακριβώς είναι η κάμερα κάνει μέσα στην οθόνη ένα κυκλικό περίγραμμα?

 

Μόλις το δοκίμασα...Δεν κάνει αυτό που λες....Βασικά δεν δείχνει τπτ να υπάρχει πισω από την οθόνη...Το δοκίμασα και να κοιτάει τον ήλιο,κ;ι να πέφτει πάνω του αντιλια,,και κόντρα στον ήλιο με την πλάτη....Δεν υπάρχει αυτό το κυκλικό περίγραμμα που λες...

Edited by jimlost
Link to comment
Share on other sites

Το δοκίμασα αυτό αλλά και πάλι συνέχιζε τα ίδια προβλήματα. Ο μόνος τρόπος είναι να ξανακάνει reset το κινητό και το ρολόι και να μην επαναφέρει τα αντίγραφα ασφαλείας από το Samsung cloud. Πρέπει ντε και καλά να στήσει την συσκευή σαν καινούργια για να δουλέψει. Έτσι δούλεψε και συνδέθηκε κανονικά, μετά από τις ρυθμίσεις έκανα επαναφορά των δεδομένων από το cloud και όλα κομπλέ, αλλά μου άναψαν τα λαμπάκια μέχρι να δοκιμάζω τρόπους και κόλπα να δουλέψει και εν το μεταξύ δεν υπάρχει πουθενά ένας τέτοιος οδηγός που δείχνει αυτό το πρόβλημα. Πρέπει να κάτσω να φτιάξω έναν.

 

Σε ευχαριστώ πολύ για την απάντηση και τον χρόνο σου!

Φαντάζομαι αντί για reset του τηλεφώνου,θα μπορούσες να πας ρυθμίσεις - εφαρμογές - (και στις 3,μια μια) και να κάνεις επαναφορά δεδομένων και καθαρισμός cache.

Όλα καλά λοιπόν!

Καλημέρες.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλα ! Δουλευει σε καποιον κομπλε η καινούργια αναβάθμιση? Απροβλημάτιστα?
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα κ χρόνια πολλα ! Δουλευει σε καποιον κομπλε η καινούργια αναβάθμιση? Απροβλημάτιστα?
Μετά από πλήρη επαναφορά του τηλεφώνου πριν και μετά την αναβάθμιση όλα δουλεύουν ρολόι σε εμένα ...

 

Στάλθηκε από το Redmi S2 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Χωρίς καμία επαναφορά, είμαι σχεδόν ενθουσιασμένος!

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

When the going gets tough,the tough get going...
Link to comment
Share on other sites

Και εγώ θεωρώ πως είναι η καλύτερη αναβάθμιση που έκανε η Samsung στο λογισμικό της. Ελαφρύ, γρήγορο και ελαφρώς καλύτερη αυτονομία (περίπου 10-15%).Καθαρή εγκατάσταση μέσω odin και επαναφορά. Ασχολήθηκα ένα 2ωρο και έκτοτε όλα άψογα.
Link to comment
Share on other sites

Και εγω πολυ ευχαριστημενος.Γρηγορη , ευχρηστη(θεμα λιγου χρονου να την μαθεις), με καινουρια χαρακτηριστικα και διορθωθηκε και το θεμα με το spen(τωρα σε ειδοποιει παντα οταν απομακρυνθεις, πριν οχι). Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Το μόνο που χρειάζεται να κάνεις περισσότερες κινήσεις όταν συνδέεις εξωτερικό USB δίσκο,για να μεταφέρεις εικόνες βίντεο κλπ κλπ...Με την 8 με μια κίνηση θυμάμαι είχα κάνει τις μεταφορές...Εντομεταξυ στο ΜΙ Α2 είναι πολύ πιο άμεση,πατάς στην φωτογραφία,κανείς επιλογή από τις τρεις τελείωσες και σου έχει αμέσως τις επιλογές...

Στο Note ανοίγεις τον φάκελο,επιλέγεις φωτογραφίες,και πρέπει να βγεις να πας στον εσωτερικό χώρο αποθήκευσης και να επιλέξεις...Και αν θες να τις βάλεις στον ασφαλή φάκελο, πρέπει να ξανακάνεις την διαδικασία...Από τον εσωτερικό στον ασφαλή φάκελο...

Link to comment
Share on other sites

Εγω γενικα ειμαι οκ, μονο με το dex station εχω θεμα αλλα νομιζω οτι δεν φταιει η Pie και αυτο το λεω γιατι σε τηλεοραση lg με HDMI δεν δουλευει, σε τηλεοραση TOSHIBA δουλευει αλλα μονο αν το βαλω στην φορτιση στο dex και μαλιστα την απλη φορτιση, οχι την ταχυφορτιση, τοτε δεν δουλευει.Σε τηλεοραση Samsung ..απλα χαμος...δεν βγαζω ακρη(και ειναι και ιδια εταιρια...)Καποιος αλλος φιλος εδω εχει τετοιο θεμα?? Edited by jtgiannis
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Μετα τα 2 θετικα σχολια την εκανα κ γω. Επαναφορά πριν κ μετα. Dex δεν εχω ακομη ουτε συνδεσα usb. Εκατσε παρα πολύ καλα η καινούργια αναβάθμιση σε μενα. Πεταει οπως πριν.
Link to comment
Share on other sites

Μολις μου ηρθε και αναβάθμιση με τα patch security March ,σχετικα μεγάλη 580ΜΒ.

 

Πάντως με την Pie μου διαρκεί με 2 ΣΙΜ οσο μου διαρκούσε με μια πριν την Παη.

Φαντάζομαι αν βγάλω την μια Σιμ θα κερδίσω ανετα όλη την μέρα χωρίς κανενα πρόβλημα

Απόλυτα ευχαριστημένος

Δημήτρης

XS Max 512gb.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα ούτε η ενημέρωση pie έχει έρθει ούτε η patch security Μαρτίου είμαι ακόμα με Ιανουάριου, μήπως παίζει ρόλο ότι άλλαξα οθονη και μπαταρία και πρέπει να κάνω κάτι άλλο για τις αναβαθμίσεις; Αν γνωρίζει κανείς ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Εμένα ούτε η ενημέρωση pie έχει έρθει ούτε η patch security Μαρτίου είμαι ακόμα με Ιανουάριου, μήπως παίζει ρόλο ότι άλλαξα οθονη και μπαταρία και πρέπει να κάνω κάτι άλλο για τις αναβαθμίσεις; Αν γνωρίζει κανείς ας μου απαντήσει. Ευχαριστώ

 

Εκανες χειροκίνητη αναζήτηση; Εγω έτσι την βρηκα και την κατέβασα.

Εκανα επαναφορά και πέρασα τα πάντα μεσω του samsung cloud και ολα δουλευουν αψογα.

Το τηλέφωνο το έχω 1 1/2 χρονο οποτε λογικο μαλλον ότι δεν είδα καποια ιδιαίτερη βελτιωση στην μπαταρία

Edited by stama
Link to comment
Share on other sites

Εκανες χειροκίνητη αναζήτηση; Εγω έτσι την βρηκα και την κατέβασα.

Εκανα επαναφορά και πέρασα τα πάντα μεσω του samsung cloud και ολα δουλευουν αψογα.

Το τηλέφωνο το έχω 1 1/2 χρονο οποτε λογικο μαλλον ότι δεν είδα καποια ιδιαίτερη στην μπαταρία

Ναι έκανα και χειροκίνητη αλλά πάλι τίποτα

Link to comment
Share on other sites

Από το Σάβατο πού έβαλα την Pl E μόνο αρνητικά βλέπω. ένα κλικ πιο αργό με μεγαλύτερη κατανάλωση. Επίσης δεν δουλεύει το ζωντανό μήνυμα. ελπίζω να Φτιάξει....
Link to comment
Share on other sites

Από το Σάβατο πού έβαλα την Pl E μόνο αρνητικά βλέπω. ένα κλικ πιο αργό με μεγαλύτερη κατανάλωση. Επίσης δεν δουλεύει το ζωντανό μήνυμα. ελπίζω να Φτιάξει....

 

Εμενα εχει στρωσει πλεον η μπαταρια αλλα παρατηρω λιγη καθυστερηση σε καποιες εφαρμογες πχ ινσταγκραμ. Δεν ξερω τι φταιει.

Link to comment
Share on other sites

Μετά από δύο εβδομάδες με πίτα κι όπως είχα γράψει αρχικά προερχόμενος από s9 plus ( ενάμιση μήνα με pie επίσης) έχω να πω ότι η σειρα note δεν είναι τυχαία ο βασιλιάς της Samsung. H συσκευή ακόμα πιο γρήγορη ας έχει και τον πιο χαμηλά χρονισμένο επεξεργαστή. Δεσμεύει περισσότερη ραμ στην πορεία της ημέρας όμως αυτό είναι καλό όλα γίνονται ταχύτατα δίχως κομπιασματα. Η ελαφριά πιο επιθετική μετάβαση γίνεται πιο σμουθ κρατώντας την cache μνήμη και μη μηδενίζοντας την . Γενικά δουλεύοντας την συσκευή γίνεται ταυτόχρονα όλο και πιο γρήγορη αλλά και πιο γλυκιά -ομαλή καθημερινά. Να διευκρινίσω πως κάθε βράδυ ή κάθε δεύτερο βράδυ την κλείνω συνηθισμένος από τα παλιά χρόνια , συνήθεια που δεν την αλλάζω εκτός βέβαια σε έκτακτες καταστάσεις. Έχοντας περάσει από όλες τις σειρές s7 και μετά νομίζω πως αν έφευγα αυτή την στιγμή απ'το Ν8 κι εφόσον δεν θα έκρινα απαραίτητη τη χρήση s pen ,θα κοιτούσα μόνο προς το mate 20 Pro.

* Για άλλη μια φορά να δηλώσω πως άλλη μπαταρία περίμενα να βρω κι άλλη τελικά βρήκα, πολύ ευχαριστημένος!!

Κι ένα συγκριτικό με pie και στις δύο περιπτώσεις ... Μια χαρά στέκεται δίπλα στον τωρινό βασιλιά

 

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ενημέρωση ασφαλείας Μαρτίου. Ελληνικό, Cosmote.

 

Νίκος

 

Στάλθηκε από το SM-N950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

00-05 Audi S3 Oettinger...Gone But Not Forgotten

06-14 Porsche 911 C4 Exclusive Sportpack...Absolut Driving Machine!!!

14-... Straight Six Open Top Sliding Machine ///

Link to comment
Share on other sites

Μόλις μου ήρθε η ενημέρωση ασφαλείας Μαρτίου. Ελληνικό, Cosmote.

 

Νίκος

 

Μολις μου ηρθε και εμενα η ενημερωση ασφαλειας.Να υποθεσω οτι με αυτες τις ενημερωσεις που θα ερχονται καθε μηνα θα γiνονται και ''μικροδιορθωσεις'' στην pie??Το συνηθιζαν πριν με το oreo.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy Note 8

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...