Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εγώ δεν αντιμετωπίζω τέτοιο πρόβλημα, ας μας πει κι ο Γιάννης που είχε την συσκευή περισσότερο καιρό και εξαρχής (athanaso77) ...με την ευκαιρία το ευχαριστιέμαι φίλε μου Γιάννη ,άψογη η συσκευή σου & το android one το συνήθισα και εγώ μετά μόνο για σειρά pixel με βλέπω :) ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Για πιο θέμα μιλάτε; Δεν ανοίγει το link.

 

Μια χαρά ανοίγει φίλε μου. Ξαναπροσπάθησε...

Όταν απαντάς σε μια εισερχόμενη κλήση, το κινητό μπαίνει απευθείας σε λειτουργία ανοικτής ακρόασης και μάλιστα χωρίς να φαίνεται ενεργοποιημένη στην οθόνη. Κάνεις δύο κλικ, ένα για ενεργοποίηση της ήδη ενεργοποιημένης ανοικτής ακρόασης κι ένα για απενεργοποίηση. Αυτά.

Ελπίζω να φτιάξει με το hard reset, αφού στο link δε φαίνονται περισσότερες απαντήσεις, σημαίνει ότι αυτή ήταν η λύση... Το προηγούμενο που είχα όμως ήταν απροβλημάτιστο.

Edited by deadp
Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Τόσα πολλά προβλήματα έχει το τηλέφωνο αυτό; Ψηνόμουν για να το πάρω κιόλας.... :(

Δηλαδή Pie δεν παίρνει;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τόσα πολλά προβλήματα έχει το τηλέφωνο αυτό; Ψηνόμουν για να το πάρω κιόλας.... :(

Δηλαδή Pie δεν παίρνει;

 

Προβλήματα; Κάθε άλλο! Πάει σφαίρα στα πάντα. Και απροβληματιστο! Αυτό δεν μου το κάνει πάντα. Το κάνει μια στις τόσες και γενικά δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μην μου αρέσει. Αλλά και αυτό στο ότι κατάλαβα εγινε μετά από αναβάθμιση. Οπότε θα λυθεί.

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα; Κάθε άλλο! Πάει σφαίρα στα πάντα. Και απροβληματιστο! Αυτό δεν μου το κάνει πάντα. Το κάνει μια στις τόσες και γενικά δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μην μου αρέσει. Αλλά και αυτό στο ότι κατάλαβα εγινε μετά από αναβάθμιση. Οπότε θα λυθεί.

Παίρνει Pie κανονικά δηλαδή;

Βλέπω οτι η συσκευή έρχεται με 7.1.1 στο κουτί και όχι με Oreo 8.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Παίρνει Pie κανονικά δηλαδή;

 

Παρακολουθείς το forum και γράφεις σχεδόν σε κάθε νήμα της Nokia. Δεν έχεις προσέξει ότι περιμένουμε το Pie σε όλα τα Nokia που έχουν κυκλοφορήσει; Κάποια το έχουν πάρει επισήμως ήδη (βλ. Nokia 7 plus), κάποια το περιμένουν από βδομάδα σε βδομάδα. Για το Nokia 8 η τελευταία επίσημη υπόσχεση που θυμάμαι είναι ότι θα το πάρει μέσα στο Νοέμβριο.

 

Μια σελίδα που φαίνεται να προσπαθεί να διατηρεί τη λίστα με τις συσκευές που αναβαθμίζονται σταδιακά σε Pie είναι αυτή: https://www.androidauthority.com/android-9-0-update-880718/. Για να δούμε, κι εκεί λέει ότι το αμέσως επόμενο είναι το Nokia 8 (Sirocco).

Link to comment
Share on other sites

Παρακολουθείς το forum και γράφεις σχεδόν σε κάθε νήμα της Nokia. Δεν έχεις προσέξει ότι περιμένουμε το Pie σε όλα τα Nokia που έχουν κυκλοφορήσει; Κάποια το έχουν πάρει επισήμως ήδη (βλ. Nokia 7 plus), κάποια το περιμένουν από βδομάδα σε βδομάδα. Για το Nokia 8 η τελευταία επίσημη υπόσχεση που θυμάμαι είναι ότι θα το πάρει μέσα στο Νοέμβριο.

 

Μια σελίδα που φαίνεται να προσπαθεί να διατηρεί τη λίστα με τις συσκευές που αναβαθμίζονται σταδιακά σε Pie είναι αυτή: https://www.androidauthority.com/android-9-0-update-880718/. Για να δούμε, κι εκεί λέει ότι το αμέσως επόμενο είναι το Nokia 8 (Sirocco).

Επειδή το παρακολουθώ για όλα τα Nokia το θέμα και όχι αποκλειστικά στο 8, μπερδεύω λίγο τα πράγματα. Δεν θυμάμαι πιό θα πάρει τι και πότε!

Αν είχα το 8 θα εστίαζα την προσοχή μου μόνο σ' αυτό. Τώρα ψάχνομαι ακόμα...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Επειδή το παρακολουθώ για όλα τα Nokia το θέμα και όχι αποκλειστικά στο 8, μπερδεύω λίγο τα πράγματα. Δεν θυμάμαι πιό θα πάρει τι και πότε!

Αν είχα το 8 θα εστίαζα την προσοχή μου μόνο σ' αυτό. Τώρα ψάχνομαι ακόμα...

 

Από τότε που δημιουργήθηκε η HMD Global ψάχνεσαι αλλά δε σε βλέπω να το αποφασίζεις.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Όταν δεν βρίσκεις αυτό το κάτι.... όπως έλεγε παλαιότερα και το τραγούδι!...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει και δεν είναι η κινεζική. Το έχω εδώ και 5 μήνες το συγκεκριμένο που παραθέτεις αγορασμένο από ελληνικό σκρουτζομάγαζο από αποθήκη της Γερμανίας.

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

Προβλήματα; Κάθε άλλο! Πάει σφαίρα στα πάντα. Και απροβληματιστο! Αυτό δεν μου το κάνει πάντα. Το κάνει μια στις τόσες και γενικά δεν υπάρχει κάτι άλλο που να μην μου αρέσει. Αλλά και αυτό στο ότι κατάλαβα εγινε μετά από αναβάθμιση. Οπότε θα λυθεί.

 

Εμένα μου το κάνει συνέχεια.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να πηγαίνω για 7 plus ή 7.1!!!

Δεν μας νοιάζει.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να πηγαίνω για 7 plus ή 7.1!!!

 

Δεν ξέρω πόσο ασχολείσαι και δικαίωμα σου να πάρεις όποιο τηλ θες αλλά δεν έχω καταλάβει τι συγκρίνεις. Με λίγα λόγια ψάχνεις για αμάξι και δεν θα πάρεις την περσινή Mercedes αλλά θα πάρεις το φετινό μεσαίας κατηγορίας κιόλας Fiat. Με λίγα λόγια τα τηλ που ανέφερες είναι σε όλα υπό του Nokia 8.

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω να πηγαίνω για 7 plus ή 7.1!!!

 

2 χρόνια και ''καλά'' είσαι στην αναζήτηση κινητού.

Μία το 7 plus, μια το nokia 8, μια τα φημολογούμενα νέα κινητά της nokia.

Δεν είναι κακό να μην μπορείς να πάρεις άλλο κινητό αλλά γενικά κουράζει όλο το θέμα.

 

 

Link to comment
Share on other sites

Σε τι ακριβώς κούρασα πού δεν κουράζουν άλλοι;

@tetartos γιατί πρέπει να γράψω σε κάποιον για να γράφω;

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τόσα πολλά προβλήματα έχει το τηλέφωνο αυτό; Ψηνόμουν για να το πάρω κιόλας.... :(

Δηλαδή Pie δεν παίρνει;

Καλημερα, αν δεν κανω λαθος εχω την συσκευη 8 μηνες, δουλευει (στην κυριολεξια δουλευει) απροβληματιστα , δεν εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα και οταν καποιος το κοροιδεψει στο στυλ υπαρχει μαρκα nokia; τρωει και μια σφαλιαρα στο antutu, τωρα βεβαια ειναι δυσκολα τα πραγματα με τον 845. Eιναι πολυ ανθεκτικο στις πτωσεις με μια απλη θηκη σιλικονης και λογω δουλειας στη σκονη, η μπαταρια του συγκρινεται και χανει μονο απο 4000α , το μονο που θα ηθελα να ειχε ειναι καλυτερο ζουμαρισμα στις φωτο. Το lg g flex 2 ηταν καλυτερο .Tι αλλο να σου πω, απλα καηκες απο το πολυ ψησιμο..
Link to comment
Share on other sites

Είναι καλή η κάμερα του πάντως, ειδικά ο ασπρόμαυρος φακός βγάζει πολύ λεπτομέρεια ,οκ στο ζουμ μην περιμένεις και πολλά ;)
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημερα, αν δεν κανω λαθος εχω την συσκευη 8 μηνες, δουλευει (στην κυριολεξια δουλευει) απροβληματιστα , δεν εχει βγαλει το παραμικρο προβλημα και οταν καποιος το κοροιδεψει στο στυλ υπαρχει μαρκα nokia; τρωει και μια σφαλιαρα στο antutu, τωρα βεβαια ειναι δυσκολα τα πραγματα με τον 845. Eιναι πολυ ανθεκτικο στις πτωσεις με μια απλη θηκη σιλικονης και λογω δουλειας στη σκονη, η μπαταρια του συγκρινεται και χανει μονο απο 4000α , το μονο που θα ηθελα να ειχε ειναι καλυτερο ζουμαρισμα στις φωτο. Το lg g flex 2 ηταν καλυτερο .Tι αλλο να σου πω, απλα καηκες απο το πολυ ψησιμο..

Χάχα καλό!!! :) Προτιμώ να καώ απ' το ψήσιμο παρά από τη συσκευή! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...