Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν ξέρω πόσοι το δοκιμάσατε, υπάρχει κρυμμένη επιλογή για αλλαγή ανάλυσης της οθόνης από 2k σε full HD, σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό από xda

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3836974&share_tid=3836974&share_fid=3793&share_type=t

 

Πολύ καλό να υπάρχει στα υπόψιν, καθώς η μείωση της ανάλυσης προσφέρεται σε πολλές κορυφαίες συσκευές για εξοικονόμηση ενέργειας. Φαντάζομαι πιο αισθητό αποτέλεσμα θα έχει στη gaming χρήση.

Link to comment
Share on other sites

θα μπορουσες να γραψεις τα βηματα που εκανες για να αλλαξεις την αναλυση;
Τα γράφει αναλυτικά ο οδηγός στο xda

Αν θέλεις συγκεκριμένη βοήθεια σε κάτι να σου δείξω

Link to comment
Share on other sites

Τα γράφει αναλυτικά ο οδηγός στο xda

Αν θέλεις συγκεκριμένη βοήθεια σε κάτι να σου δείξω

 

δεν βρισκω το com.android.setting

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....έχω το nokia 8 single sim...Αν αγοράσω το sim tray που δέχεται δύο κάρτες sim θα μου αναγνωρίσει τη δεύτερη κάρτα sim???
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι το δοκιμάσατε, υπάρχει κρυμμένη επιλογή για αλλαγή ανάλυσης της οθόνης από 2k σε full HD, σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό από xda

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3836974&share_tid=3836974&share_fid=3793&share_type=t

 

Εγώ το έχω αρκετό καιρό σε fhd και ομολογώ ότι η μπαταρία είναι σίγουρα καλύτερη όπως και το smoothness γενικότερα. Η απεικόνιση (στα δικά μου μάτια) δεν έχει διαφορά με το 2k και νομίζω είναι πολύ καλή επιλογή σε όσους θέλουν να δοκιμάσουν.

Ωραία επιλογή.

Εσύ το έχεις δοκιμάσει; Κάποιο bug έχεις αντιληφθεί;

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλησπέρα....έχω το nokia 8 single sim...Αν αγοράσω το sim tray που δέχεται δύο κάρτες sim θα μου αναγνωρίσει τη δεύτερη κάρτα sim???

 

Δεν παίζει κάτι τέτοιο. Δεν ξέρω καν αν έχει διαφορά το sim tray μεταξύ των 2 εκδόσεων, αφού ούτως ή άλλως δέχεται SIM + SD card.

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο gcam port με night mode. Άλλο τηλέφωνο παιδιά.

Δικαιώθηκαμε όσοι φωνάζαμε ότι είναι θέμα λογισμικού και όχι της ίδιας της κάμερας.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο gcam port με night mode. Άλλο τηλέφωνο παιδιά.

Δικαιώθηκαμε όσοι φωνάζαμε ότι είναι θέμα λογισμικού και όχι της ίδιας της κάμερας.

Δώσε μας κι ένα λινκ να γουστάρουμε. :)

 

Παιδιά καλησπέρα....έχω το nokia 8 single sim...Αν αγοράσω το sim tray που δέχεται δύο κάρτες sim θα μου αναγνωρίσει τη δεύτερη κάρτα sim???

Δεν είναι θέμα sim tray, αλλά υποδοχής στο εσωτερικό του κινητού. Η έκδοση dual sim έχει ειδικές επαφές και αναγνωρίζει αν στη δεύτερη θέση του sim tray έχεις βάλει δεύτερη sim ή microSD. Το single sim έχει μόνο μία υποδοχή sim και μία υποδοχή microsd.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Δώσε μας κι ένα λινκ να γουστάρουμε. :)

 

 

Δεν είναι θέμα sim tray, αλλά υποδοχής στο εσωτερικό του κινητού. Η έκδοση dual sim έχει ειδικές επαφές και αναγνωρίζει αν στη δεύτερη θέση του sim tray έχεις βάλει δεύτερη sim ή microSD. Το single sim έχει μόνο μία υποδοχή sim και μία υποδοχή microsd.

 

Πηγαίνετε στο link που αναφέρει το Oreo port.

 

https://nokiapoweruser.com/google-camera-with-night-sight-works-on-nokia-7-plus-the-feature-is-not-officially-rolled-out-yet/

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Το συγκεκριμένο link στο οποίο αναφέρεσαι φαίνεται να είναι broken. Ωστόσο έχει βγάλει και ο Arnova μία νέα δική του έκδοση που πιθανότατα θα δουλεύει και στο Nokia 8.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

 

Το λινκ της έκδοσης για Nokia 8 δε λειτουργεί. Μπορούμε να βάλουμε την έκδοση για Nokia 7+ ;;; Θα λειτουργήσει ή θα κρασάρει;

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Το συγκεκριμένο link στο οποίο αναφέρεσαι φαίνεται να είναι broken. Ωστόσο έχει βγάλει και ο Arnova μία νέα δική του έκδοση που πιθανότατα θα δουλεύει και στο Nokia 8.[/QU

μπορουμε να εχουμε link;

Link to comment
Share on other sites

Βγήκε νέο gcam port με night mode. Άλλο τηλέφωνο παιδιά.

Δικαιώθηκαμε όσοι φωνάζαμε ότι είναι θέμα λογισμικού και όχι της ίδιας της κάμερας.

 

Εξαιρετική δείχνει με μερικές γρήγορες δοκιμές. Δεν την δοκίμασα νύχτα ακόμα αλλά δε νομίζω να απογοητεύσει.

 

Αυτό που με έχει απογοητεύσει είναι η μπαταρία του τηλεφώνου. Περίπου 4 ώρες SOT και ούτε μιλάω στο τηλέφωνο, ούτε παιχνίδια παίζει όλη την ώρα. Μια απλή αρκετά βασική χρήση κάνω και μου φαίνεται παράξενο που βγάζει 4 ώρες ενώ κάποιοι ανέφεραν για 6-7.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική δείχνει με μερικές γρήγορες δοκιμές. Δεν την δοκίμασα νύχτα ακόμα αλλά δε νομίζω να απογοητεύσει.

 

Αυτό που με έχει απογοητεύσει είναι η μπαταρία του τηλεφώνου. Περίπου 4 ώρες SOT και ούτε μιλάω στο τηλέφωνο, ούτε παιχνίδια παίζει όλη την ώρα. Μια απλή αρκετά βασική χρήση κάνω και μου φαίνεται παράξενο που βγάζει 4 ώρες ενώ κάποιοι ανέφεραν για 6-7.

 

Μηπως δεν εχει σημα στις περιοχες που κινεισαι;

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

Μηπως δεν εχει σημα στις περιοχες που κινεισαι;

 

Δεν το έχω ψάξει αλλά δεν νομίζω. Τουλάχιστον στα προηγούμενα δεν είχα αντιμετωπίσει κάποιο πρόβλημα με το σήμα, οπότε δε νομίζω να υπάρχει και σε αυτό.

Link to comment
Share on other sites

Εξαιρετική δείχνει με μερικές γρήγορες δοκιμές. Δεν την δοκίμασα νύχτα ακόμα αλλά δε νομίζω να απογοητεύσει.

 

Αυτό που με έχει απογοητεύσει είναι η μπαταρία του τηλεφώνου. Περίπου 4 ώρες SOT και ούτε μιλάω στο τηλέφωνο, ούτε παιχνίδια παίζει όλη την ώρα. Μια απλή αρκετά βασική χρήση κάνω και μου φαίνεται παράξενο που βγάζει 4 ώρες ενώ κάποιοι ανέφεραν για 6-7.

 

Είναι τεράστια η απόκλιση στη χρήση που κάνει ο καθένας και αρκετά υποκειμενικό το τι θεωρείται βασική χρήση, όπως και οι προσδοκίες του χρήστη με βάση εμπειρίες του με άλλες συσκευές. Το SoT είναι μια υπεραπλούστευση της εκτίμησης της μπαταρίας, ακριβώς γιατί δεν υπάρχει και τίποτα πιο συγκρίσιμο. Εκτίμηση της διαχείρισης ενέργειας γίνεται με benchmarks. Από κει και πέρα, η συσκευή δεν έχει συγκριτικά μεγάλη μπαταρία σε χωρητικότητα, δείχνει όμως να την εκμεταλλεύεται καλά κατά την γνώμη των περισσοτέρων.

Link to comment
Share on other sites

Πολύ σωστή διατύπωση... Πάντως 4μιση ωρες οθόνη με 3090 μπαταρία και 2Κ οθόνη δεν είναι άσχημα πιστεύω, ούτε φυσικά και κάτι το εξαιρετικό.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιζει σε προσφορα το dual sim στο eglobalcentral στα 196 ευρω και ψηνω να το χτυπησω.Σε αυτη την τιμη και dual sim δεν υπαρχει κατι αλλο.Απλα θελω να ρωτησω αν το εχει παρει καποιο παιδι απο εκει να μου πει αν ερχεται με google services και παιρνει updates κανονικα.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Παιζει σε προσφορα το dual sim στο eglobalcentral στα 196 ευρω και ψηνω να το χτυπησω.Σε αυτη την τιμη και dual sim δεν υπαρχει κατι αλλο.Απλα θελω να ρωτησω αν το εχει παρει καποιο παιδι απο εκει να μου πει αν ερχεται με google services και παιρνει updates κανονικα.

 

Ναι κανονικά... το μόνο θέμα που έχεις είναι ότι δεν παρέχεται εγγύηση για αυτές τις συσκευές στη χώρα μας.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Σ ευχαριστώ για την απάντηση.Το γνωρίζω για την εγγύηση αλλά είναι μεγάλη η διαφορά για να το πάρω από εδώ ακόμα και μεταχειρισμένο.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...