Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Ρε παίδες, έχουμε τρόπο να βρούμε το αυθεντικό καλώδιο σύνδεσης και τον αυθεντικό φορτιστή;

 

https://www.ebay.co.uk/itm/Genuine-Nokia-USB-TYPE-C-Quick-Charger-3-0-with-cable-EU-FC0300-Black-/183233984695

Link to comment
Share on other sites

 

Ωραίος. Σε ελληνικό κατάστημα δεν έχω βρει τίποτα. Ίσως χτυπήσω αυτό που παραθέτεις. :) :up:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παίδες, έχουμε τρόπο να βρούμε το αυθεντικό καλώδιο σύνδεσης και τον αυθεντικό φορτιστή;

 

+++ Fast charger στο κουτί:)

από το 6.1 και πάνω όλη η σειρά της Nokia. Να τα βλέπουν οι ανταγωνιστές.

Αν θέλεις DropBox Account με πρόσθετα 250MB κάνε κλικ εδώ http://db.tt/W0JQVsoS
Link to comment
Share on other sites

+++ Fast charger στο κουτί:)

από το 6.1 και πάνω όλη η σειρά της Nokia. Να τα βλέπουν οι ανταγωνιστές.

 

Μόνο την πρώτη εβδομάδα τον χρησιμοποίησα, έκτοτε χησιμοποιώ Blitzwolf, και φορτιστές, και καλώδια και power banks. Απλά ήθελα να έχω καβάτζα τον εργοστασιακό. :cool:

Όσο για το ότι έχει κανονικό fast charger, εννοείται ότι δεν είναι αυτονόητο πλέον τη σήμερον ημέρα. Είναι μεγάλο πλεονέκτημα. Μόνο ως ανέκδοτο μπορώ να εκλάβω ότι κάποιοι δίνουν 1300+ ευρώ για τις σούπερ νοτύπερ κινητάρες τους και δεν έχει γρήγορο φορτιστή στο πακέτο. :lol:

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Στις εκδόσεις της gcam pixel 3 του Arnova, σας δουλεύει το night mode; Δοκίμασα τις τελευταίες 3 εκδόσεις αλλά δεν...

 

Sent from my TA-1012 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Λεβεντες καλησπερα, βλεπω παραγγειλατε απο eglobal και εχω κανα δυο αποριες, απο ποια χωρα μας ερχετε το κινητο; εχουμε τελωνειο ; βλεπω το σημα της ευρωπαικης ενωσης αλλα λεω, εγγυηση εχουμε κανονικα εδω; οσο αφορα την αποστολη πρεπει να προσεξουμε κατι; ευχαριστω εκ των προτερων
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ειλικρινά δε μπορώ να δεχτώ οτι δε φαίνονται πάνω στην οθόνη κάποιες βασικές ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο.. Εννοώ να ανάβει η οθόνη του κινητού.. Να πετάει φωτιες από τη θύρα του ακουστικού, να βγαίνουν ελέφαντες απο το βύσμα του φορτιστή, ΚΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ... ΚΑΤΙ!
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ειλικρινά δε μπορώ να δεχτώ οτι δε φαίνονται πάνω στην οθόνη κάποιες βασικές ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο.. Εννοώ να ανάβει η οθόνη του κινητού.. Να πετάει φωτιες από τη θύρα του ακουστικού, να βγαίνουν ελέφαντες απο το βύσμα του φορτιστή, ΚΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ... ΚΑΤΙ!

Δοκίμασε αυτό, προσωπικά με έχει σώσει:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse&hl=el

Επιλέγεις ποιες εφαρμογές θα ανοίγουν την οθόνη όταν λαμβάνουν κάποια ειδοποίηση.

Εγώ μάλιστα το χρησιμοποιώ έχοντας τη συσκευή σε θήκη flip (βιβλίο), και το έχω ρυθμίσει όταν είναι κλειστό το πορτάκι να μην ανοίγει η οθόνη. Όταν ανοίγω το πορτάκι, voila ! όλες οι ειδοποιήσεις είναι διαθέσιμες και ανάβει η οθόνη.

Edited by panosz75
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά, ειλικρινά δε μπορώ να δεχτώ οτι δε φαίνονται πάνω στην οθόνη κάποιες βασικές ειδοποιήσεις όταν είναι κλειδωμένο το τηλέφωνο.. Εννοώ να ανάβει η οθόνη του κινητού.. Να πετάει φωτιες από τη θύρα του ακουστικού, να βγαίνουν ελέφαντες απο το βύσμα του φορτιστή, ΚΑΤΙ ΡΕ ΦΙΛΕ... ΚΑΤΙ!

Το έχω αναφέρει πολλές φορές. Έχω κάνει και chat με τη Nokia. Η απάντηση ήταν πως η συσκευή δεν υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία. Με παρέπεμψαν σε εφαρμογή του Play Store.

Τραγικό για ναυαρχίδα να σου λένε, κατέβασε μία εφαρμογή για να ξυπνά η οθόνη σου. Κινέζικο με 80€ να πάρεις, θα το κάνει.

Ευελπιστώ μήπως και στο Pie έχουν διορθώσει αυτή την αστοχία.

Link to comment
Share on other sites

Το έχω αναφέρει πολλές φορές. Έχω κάνει και chat με τη Nokia. Η απάντηση ήταν πως η συσκευή δεν υποστηρίζει αυτή τη λειτουργία. Με παρέπεμψαν σε εφαρμογή του Play Store.

Τραγικό για ναυαρχίδα να σου λένε, κατέβασε μία εφαρμογή για να ξυπνά η οθόνη σου. Κινέζικο με 80€ να πάρεις, θα το κάνει.

Ευελπιστώ μήπως και στο Pie έχουν διορθώσει αυτή την αστοχία.

Λογικά αυτό θα πρέπει να ισχύει για όλα τα Nokia, όχι μόνο στο 8!

Θέλω να πω πως δεν είναι θέμα συσκευής.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Νομίζω ότι το λέει ξεκάθαρα... all-new Nokia phones community.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Νομίζω ότι το λέει ξεκάθαρα... all-new Nokia phones community.

 

Η ερώτηση μου καλύτερα διατυπωμένη:

"Έχει κάποιος κάποια πληροφορία για το αν αλλάζει κάτι ουσιαστικό ή αν περιμένουμε νέα πράγματα για τις συσκευές μας?."

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Η ερώτηση μου καλύτερα διατυπωμένη:

"Έχει κάποιος κάποια πληροφορία για το αν αλλάζει κάτι ουσιαστικό ή αν περιμένουμε νέα πράγματα για τις συσκευές μας?."

 

Μα δεν είναι ξεκάθαρο ότι μιλάει για ανανεωμένο... forum;

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασε αυτό, προσωπικά με έχει σώσει:

https://play.google.com/store/apps/details?id=de.nullgrad.glimpse&hl=el

Επιλέγεις ποιες εφαρμογές θα ανοίγουν την οθόνη όταν λαμβάνουν κάποια ειδοποίηση.

Εγώ μάλιστα το χρησιμοποιώ έχοντας τη συσκευή σε θήκη flip (βιβλίο), και το έχω ρυθμίσει όταν είναι κλειστό το πορτάκι να μην ανοίγει η οθόνη. Όταν ανοίγω το πορτάκι, voila ! όλες οι ειδοποιήσεις είναι διαθέσιμες και ανάβει η οθόνη.

 

Πάντως το Glimpse Notifications κάνει δουλειά, οπότε θεωρώ... μικρό το κακό.

 

μήπως έχετε βρει καμια άλλη εφαμογή που να χρησιμοποιεί το Glance?

γιατί όσο το έψαχνα εγώ (μέχρι το πάσχα που μας πέρασε περίπου) καμία δεν δούλευε ικανοποιητικά!

Link to comment
Share on other sites

μήπως έχετε βρει καμια άλλη εφαμογή που να χρησιμοποιεί το Glance?

γιατί όσο το έψαχνα εγώ (μέχρι το πάσχα που μας πέρασε περίπου) καμία δεν δούλευε ικανοποιητικά!

Να σου πω, το είχα ψάξει κάποια στιγμή, υπάρχουν και εναλλακτικές εφαρμογές για glance/always-on-display, αλλά κακά τα ψέματα, χωρίς OLED οθόνη, θα έχεις τρελή κατανάλωση μπαταρίας.

Γι' αυτό κατέληξα στο Glimpse Notifications εν τέλει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Ήρθε ενημέρωση ασφαλείας. Αλλά περίμενα την αναβάθμιση σε 9 μαζί..... Κρίμα.

 

Σήμερα την πήρε και το δικό μου επιπ. Ασφαλείας Νοεμβρίου

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Να σου πω, το είχα ψάξει κάποια στιγμή, υπάρχουν και εναλλακτικές εφαρμογές για glance/always-on-display, αλλά κακά τα ψέματα, χωρίς OLED οθόνη, θα έχεις τρελή κατανάλωση μπαταρίας.

Γι' αυτό κατέληξα στο Glimpse Notifications εν τέλει.

 

εγώ μέχρι τώρα χρησιμοποιούσα το glance plus το οποίο μου άναβε και τα φωτάκια των κουμπιών... δεν ήμουνα απόλυτα ικανοποιημένος γιατί δεν μπορούσα να το ρυθμίσω να ανάβει συνέχεια κάθε τόσα δευτερόλεπτα... με κάποιες αναβαθμίσεις βελτιωνόταν αλλά ποτέ δεν ήμουνα σίγουρος οτι δουλεύει!

έβαλα το glimpse notification τώρα και είμαι σίγουρος οτι θα μου ανάψει την οθόνη... αν είχε και επιλογή να ανάβει μόνο τα φωτάκια των κουμπιών θα ήταν τέλειο!

Link to comment
Share on other sites

Αφού έδωσα το essential σε ένα φίλο, βρέθηκα ξανά με ένα 8άρι (κρίμα που ακόμη δεν έχει πάρει android 9, εκεί που το συνήθισα...). Όμως...

Αντιμετώπισε κάποιος το συγκεκριμένο θέμα; Είναι άκρως ενοχλητικό κι αν (λέμε αν) φτιάχνει μόνο με Hard reset, θέλει αρκετή ώρα για να το στήσω ξανά.

 

https://forum.xda-developers.com/nokia-8/help/speaker-phone-automatically-receiving-t3762096

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Αφού έδωσα το essential σε ένα φίλο, βρέθηκα ξανά με ένα 8άρι (κρίμα που ακόμη δεν έχει πάρει android 9, εκεί που το συνήθισα...). Όμως...

Αντιμετώπισε κάποιος το συγκεκριμένο θέμα; Είναι άκρως ενοχλητικό κι αν (λέμε αν) φτιάχνει μόνο με Hard reset, θέλει αρκετή ώρα για να το στήσω ξανά.

 

https://forum.xda-developers.com/nokia-8/help/speaker-phone-automatically-receiving-t3762096

 

Έχω το ίδιο πρόβλημα! Και νόμιζα πως το είχα μόνο εγώ γιατί νόμιζα πως δημιουργήθηκε μετά το πέσιμο του τηλεφώνου μου,που έσπασε και η οθόνη. Έχω γίνει ρεζίλι δύο φορές εξαιτίας αυτού του προβλήματος.

Link to comment
Share on other sites

Είναι και αρκετά παλιό βλέπω σαν πρόβλημα.

Ίσως όμως να έχει ενεργοποιηθεί κάποια ρύθμιση, κατά λάθος.

Αν φτιάχνει με hard reset, θα το μάθω όμως πολύ σύντομα.

Καθαρός ουρανός, αστραπές δε φοβάται!
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...