Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν έχω υπολογιστή φίλε tetartos θα πάω αλλού να μου το κάνουν!

@panos9553 Ευχαριστώ πολύ! Σ' αυτό με τις εφαρμογές έχεις ένα δίκιο. Θα αγχώνομαι να το μάθω πιο πολύ!

 

Ήταν πολύ καλή προσφορά για να την προσπεράσεις!

Καλορίζικο και πάντα καλά νέα να έχεις!

Ανυπομονώ για το review σου. Κάμερα, αντιστοίχιση ορισμένων καλών εφαρμογών μας και λοιπά καλούδια!

Πιες του το αίμα! :D

How Soon™ is now?
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή ενημέρωση λογισμικού για μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων?
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή ενημέρωση λογισμικού για μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων?

 

System > system update για το Android. Για τις εφαρμογές από το play store.

Link to comment
Share on other sites

Γνωρίζει κάποιος να μου πει αν υπάρχει στις ρυθμίσεις η επιλογή ενημέρωση λογισμικού για μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων?

Πας στις ρυθμίσεις προγραμματιστών και επιλέγεις να μη γίνονται αυτόματα.

Link to comment
Share on other sites

Αυτό το τελευταίο με ενδιαφέρει σε ποιο σημείο των ρυθμίσεων είναι για να απενεργοποιήσω την αυτόματη ενημέρωση λογισμικού;

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Οκ το βρήκα, είναι στον αριθμό έκδοσης ( σχετικά με το τηλέφωνο πατώντας το κάμποσες φορές με ορίζει ως προγραμματιστή). Έτσι δεν είναι; κι από εκεί επιλέγω για την μη αυτόματη λήψη ενημερώσεων...Χάνω τίποτα όσον αφορά την εγγύηση κάνοντας την διαδικασία αυτή, ορίζοντας τον εαυτό μου ως προγραμματιστή;

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Χάνω τίποτα όσον αφορά την εγγύηση κάνοντας την διαδικασία αυτή, ορίζοντας τον εαυτό μου ως προγραμματιστή;

 

Όχι βέβαια...

 

Προσωπικά είναι το πρώτο πράγμα που κάνω για να απενεργοποιήσω όλα τα animations και να λειτουργεί η συσκευή snappier.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Προσωπικά είναι το πρώτο πράγμα που κάνω για να απενεργοποιήσω όλα τα animations και να λειτουργεί η συσκευή snappier.

 

Κοίτα τι μπορεί να μάθεις από το πουθενά. Ζήλευα τη συσκευή όταν έμπαινε σε battery saver και απενεργοποιούσε αυτόματα τα animation. Δεν ήξερα ότι μπορώ να το 'χω συνέχεια έτσι. :clap:

Link to comment
Share on other sites

Ήταν πολύ καλή προσφορά για να την προσπεράσεις!

Καλορίζικο και πάντα καλά νέα να έχεις!

Ανυπομονώ για το review σου. Κάμερα, αντιστοίχιση ορισμένων καλών εφαρμογών μας και λοιπά καλούδια!

Πιες του το αίμα! :D

Δεν ξέρω αν η κάμερα θα είναι καλύτερη από του 950 XL, αλλά και λίγο χειρότερη να είναι, δεν νομίζω να το καταλάβω άμεσα! Δε θα με ενοχλήσει πιστεύω κάπου!

Το μόνο άβολο για μένα είναι ότι δεν έχει πλήκτρο για την κάμερα στο πλάι. :( Με βόλευε πολύ στα Lumia που είχα και στο Nokia N8.

Θα είναι και η πρώτη μου συσκευή χωρίς πλήκτρο κάμερας!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Με volume up ή down πάντως βγάζει κανονικά άσχετα βέβαια που δεν έχει ανεξάρτητο κουμπί ειδικά για το κλείστρο
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Με volume up ή down πάντως βγάζει κανονικά άσχετα βέβαια που δεν έχει ανεξάρτητο κουμπί ειδικά για το κλείστρο

 

Το πιο σημαντικό με το ξεχωριστό πλήκτρο κάμερας είναι ότι ήταν δύο θέσεων, μισό πάτημα για εστίαση, βαθύ πάτημα για λήψη. Αυτό εμμέσως γίνεται και τώρα, πάτημα στην οθόνη για εστίαση και πάτημα του εικονικού πλήκτρου λήψης για λήψη. Η μόνη εταιρία που προσφέρει τέτοιο πλήκτρο είναι η Sony.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Με volume up ή down πάντως βγάζει κανονικά άσχετα βέβαια που δεν έχει ανεξάρτητο κουμπί ειδικά για το κλείστρο

Αυτό που λέει ο Πάνος πιο πάνω συν τού ότι από το volume δεν μπορείς να ανοίξεις την κάμερα όπως με το πλήκτρο της κάμερας! ;)

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Πάνος πιο πάνω συν τού ότι από το volume δεν μπορείς να ανοίξεις την κάμερα όπως με το πλήκτρο της κάμερας! ;)

 

τότε πήρες λάθος τηλέφωνο;) έπρεπε να πάρεις το xz1;)

 

;);)

aka bill_thes
Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Πάνος πιο πάνω συν τού ότι από το volume δεν μπορείς να ανοίξεις την κάμερα όπως με το πλήκτρο της κάμερας! ;)

 

Πατάς το power button δύο φορές γρήγορα και ανοίγει η κάμερα επιτόπου. Με λίγα λόγια δεν σου λείπει τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

τότε πήρες λάθος τηλέφωνο;) έπρεπε να πάρεις το xz1;)

 

;);)

Δεν είχε 199€ όμως...

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτό που λέει ο Πάνος πιο πάνω συν τού ότι από το volume δεν μπορείς να ανοίξεις την κάμερα όπως με το πλήκτρο της κάμερας! ;)

 

Double click το πλήκτρο power, και μάλιστα σε βάζει στην εφαρμογή κάμερας που θα επιλέξεις εσύ, ή αν θες δεν επιλέγεις καμιά και κάθε φορά σε ρωτάει.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Τι λετε για αυτην την θηκη ;

Terrapin Θήκη Low Profile Thin

Έχω τις άλλες δύο από δερματίνη που έχει βγάλει η Terrapin, που είναι πιο χοντρές:

https://www.terrapinaccessories.co.uk/index.php/product/nokia-8-real-leather-cover/

https://www.terrapinaccessories.co.uk/index.php/product/nokia-8-leather-cover/

Ψαχνόμουν και γι' αυτή που λες, που είναι η πιο λεπτή απ' τις τρεις, αλλά με ξενερώνει ο τρόπος που κουμπώνει το μαγνητάκι.

Όπως και να 'χει, μιλάμε για μια πολύ αξιόπιστη φίρμα θηκών.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Οι original soft θηκες μαυρη η μπλε λενε τιποτα?

Εκανα τη χαζομαρα πηρα day one μια απο το γερμανο σιλικονη 10 ευρω

Link to comment
Share on other sites

Οι original soft θηκες μαυρη η μπλε λενε τιποτα?

Εκανα τη χαζομαρα πηρα day one μια απο το γερμανο σιλικονη 10 ευρω

Αν μιλάς για τις αυθεντικές θήκες της Nokia, απ' ό,τι έχω δει, αφήνουν πολύ εκτεθειμένο το κινητό. Δε νομίζω ότι αξίζουν τον κόπο. Οι θήκες flip της Tereapin με έχουν αφήσει απόλυτα ευχαριστημένο.

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Κάτοχος του κινητού από τον Αύγουστο και σε αναζήτηση προστασίας οθόνης. Έχετε κάτι να προτείνετε? Είτε για απλή μεμβράνη είτε για tempered glass? Όσο έψαξα στα προηγούμενα μηνύματα δεν έχει αναφερθεί κάτι αξιόλογο...
Link to comment
Share on other sites

Έχω τις άλλες δύο από δερματίνη που έχει βγάλει η Terrapin, που είναι πιο χοντρές:

https://www.terrapinaccessories.co.uk/index.php/product/nokia-8-real-leather-cover/

https://www.terrapinaccessories.co.uk/index.php/product/nokia-8-leather-cover/

Ψαχνόμουν και γι' αυτή που λες, που είναι η πιο λεπτή απ' τις τρεις, αλλά με ξενερώνει ο τρόπος που κουμπώνει το μαγνητάκι.

Όπως και να 'χει, μιλάμε για μια πολύ αξιόπιστη φίρμα θηκών.

Οι καφέ μαύρες πολύ ωραίες!!! Αλλά και οι σκέτες μαύρες δεν πάνε πίσω.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σας!! Κάτοχος του κινητού από τον Αύγουστο και σε αναζήτηση προστασίας οθόνης. Έχετε κάτι να προτείνετε? Είτε για απλή μεμβράνη είτε για tempered glass? Όσο έψαξα στα προηγούμενα μηνύματα δεν έχει αναφερθεί κάτι αξιόλογο...

 

https://www.ebay.com/itm/Ultimate-Shield-FRONT-SHIELD-Invisible-Screen-Protector-for-Nokia-8/122760221725?ssPageName=STRK%3AMEBIDX%3AIT&_trksid=p2057872.m2749.l2649

..τα σκεπάσματα είναι κρύα

κοιταζόμαστε βουβά

ό,τι απέμεινε απ' την ευτυχία

ξεψυχάει στα σκοτεινά..

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators

 

Και εγώ αυτό είχα βάλει, το full body βέβαια και η ζελατίνα μπροστά είναι ανθεκτική, κάθεται πολύ καλά λόγω υγρής τοποθέτησης και στο μόνο που υστερεί είναι λίγο στην αίσθηση σε σχέση με το καθαρό γυαλί, αλλά είναι μια αποδεκτή υποχώρηση.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Και εγώ αυτό είχα βάλει, το full body βέβαια και η ζελατίνα μπροστά είναι ανθεκτική, κάθεται πολύ καλά λόγω υγρής τοποθέτησης και στο μόνο που υστερεί είναι λίγο στην αίσθηση σε σχέση με το καθαρό γυαλί, αλλά είναι μια αποδεκτή υποχώρηση.

 

Απλά επιβεβαιώνω κι εγώ τα γραφόμενα, έτσι ακριβώς ✌️

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...