Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Αυτό εννοείται, απλά αν υπάρχει προσφορά κ για το dual, αυτό ουσιαστικά ρωτάω.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Αυτό εννοείται, απλά αν υπάρχει προσφορά κ για το dual, αυτό ουσιαστικά ρωτάω.

 

Κι εκεί που έχει φτάσει η τιμή του (γύρω από 300), προσφορά είναι... Αν παρακολουθείς καθημερινές τιμές από skroutz/bestprice κλπ ενίοτε πέφτει και κάτω από 300. Το φαινόμενο των 200€ δεν έχει παρατηρηθεί στο δίκαρτο.

 

Το ήθελα κι εγώ το δικό μου σε μπλε, αλλά δύσκολα το έβρισκες σε dual SIM. Αντίθετα το μονόκαρτο μπλε πρέπει να είναι και το "επίσημο" για κυκλοφορία στην Ελλάδα.

Link to comment
Share on other sites

Κι εκεί που έχει φτάσει η τιμή του (γύρω από 300), προσφορά είναι... Αν παρακολουθείς καθημερινές τιμές από skroutz/bestprice κλπ ενίοτε πέφτει και κάτω από 300. Το φαινόμενο των 200€ δεν έχει παρατηρηθεί στο δίκαρτο.

 

Το ήθελα κι εγώ το δικό μου σε μπλε, αλλά δύσκολα το έβρισκες σε dual SIM. Αντίθετα το μονόκαρτο μπλε πρέπει να είναι και το "επίσημο" για κυκλοφορία στην Ελλάδα.

Το πήρα τελικά κι εγώ χθες από τον Γερμανό! :) Όντως όλα σε μπλε και μονόκαρτα ήταν στα 199€.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μιλάτε για μονοκαρτο η δικαρτο. Εγώ δεν το έχω ψάξει τι είναι το δικό μου; Του έχω τοποθετήσει την κάρτα σιμ και μια κάρτα μνήμης. Έχω την εντύπωση ότι η καρτα σιμ δεν πρέπει να κουμπώνει στην θέση της μνήμης

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έψαξα λίγο είναι είναι το ta1012 μονοκαρτο. Κυκλοφορεί και επίσημα δικαρτο στην Ελλάδα

Link to comment
Share on other sites

Τώρα που μιλάτε για μονοκαρτο η δικαρτο. Εγώ δεν το έχω ψάξει τι είναι το δικό μου; Του έχω τοποθετήσει την κάρτα σιμ και μια κάρτα μνήμης. Έχω την εντύπωση ότι η καρτα σιμ δεν πρέπει να κουμπώνει στην θέση της μνήμης

 

----- προσθήκη μηνύματος 7 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Το έψαξα λίγο είναι είναι το ta1012 μονοκαρτο. Κυκλοφορεί και επίσημα δικαρτο στην Ελλάδα

Το "TA 1012" έχω κι εγώ και είναι μονόκαρτο! Ένα IMEI έχει μόνο. Το δίκαρτο έχει δύο IMEI.

Πάντως αυτά με τα 199€ πρέπει να είναι μονόκαρτα!

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Πάντως αυτά με τα 199€ πρέπει να είναι μονόκαρτα!

 

Τόσες φορές το έχουμε πει... Τα ελληνικά που έχουν έρθει επίσημα είναι μονόκαρτα αποκλειστικά.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Τόσες φορές το έχουμε πει... Τα ελληνικά που έχουν έρθει επίσημα είναι μονόκαρτα αποκλειστικά.

Εντάξει, τώρα που έχω και τη συσκευή θα το παρακολουθώ πιο... λεπτομερώς το θέμα!

Η αλήθεια είναι ότι δεν θυμάμαι αν το αναφέραμε αυτό πουθενά....

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Matte Blue Single SIM είναι η έκδοση που έρχεται επίσημα από τους επίσημους μεταπωλητές της HMD.

Λογικά το δίκαρτο θα έχει ένα επιπλέον μενού στις ρυθμίσεις για την κάθε κάρτα SIM ξεχωριστά (ποια θα χρησιμοποιεί για ίντερνετ/κλήσεις/μηνύματα κλπ), κάτι που λείπει από το μονόκαρτο.

 

Evris καλορίζικο. Άντε, επιτέλους το αποφάσισες. :)

Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

@panosz75 Ευχαριστώ πολύ! :)

Θα το ενεργοποιήσω από βδομάδα όμως! Ως τότε θα έχω για λίγο το Lumia.

Ναι αυτό το χρώμα έχουν μόνο. Το Matte Blue. Περιμένουν και το ασημί να τους έρθει απ' ότι με είπαν εκεί στον Γερμανό.

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα τελικά κι εγώ χθες από τον Γερμανό! :) Όντως όλα σε μπλε και μονόκαρτα ήταν στα 199€.

 

 

 

Καλορίζικο. Θα ανοίξω σαμπάνια φίλε, επιτέλους το πήρες απόφαση.

Περιμένω με ανυπομονησία το κράξιμο σου στο Android!!!

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα το κινητό για συγγενικό μου πρόσωπο και ήθελα να ρωτήσω πια έκδοση gcam έχετε δοκιμασμένη; Έβαλα την 6.1.013 και στη νυχτερινή το σκόπευτρο ήταν πράσινο.

Έλεγα με γλιτώσω χρόνο ψάχνοντας.

Ευχαριστώ.

Edited by bill_phone
Link to comment
Share on other sites

καλημερα! γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογη για audio recording? αν έστω δεν υπάρχει επίσημη, έχετε κάποια να προτείνετε;

Επίσης έχω την εξής δυσκολία. όταν συνδέω το κινητο με το καλώδιο στον υπολογιστή, δείχνει να μόνο να φορτίζει και δεν μπορώ να περάσω αρχεία, κλπ. Στις ρυθμίσεις/συνδεδεμένες συσκευές/USB δείχνει "δεν συνδέθηκε". γνωρίζει κάποιος κάτι;

ευχαριστώ

Edited by manowar1908
Link to comment
Share on other sites

Καλορίζικο. Θα ανοίξω σαμπάνια φίλε, επιτέλους το πήρες απόφαση.

Περιμένω με ανυπομονησία το κράξιμο σου στο Android!!!

Ευχαριστώ πολύ!!! :) Δεν έκραξα το Android. Απλά μου φαίνεται πιο δύσκολο σε σχέση με το Symbian που είχα και τα Windows!

Η Microsoft θα ξαναβγάλει κινητά κι εγώ θα μαθαίνω το Android ακόμα!!! :lol:

Σίγουρα οι νέες εκδόσεις του Android δεν έχουν καμία σχέση με τότε (Eclair, Gingerbread... κλπ) αλλά δεν παύει να είναι δύσκολο λειτουργικό για μένα. Ελπίζω να το μάθω γρήγορα σχετικά!

Η συσκευή δεν παίζεται από ποιότητα πάντως! Θυμίζει όντως το Nokia N8 που είχα!

Έχω μανία με τα...οχτάρια!!! :lol:

Edited by evris2013

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ πολύ!!! :) Δεν έκραξα το Android. Απλά μου φαίνεται πιο δύσκολο σε σχέση με το Symbian που είχα και τα Windows!

Η Microsoft θα ξαναβγάλει κινητά κι εγώ θα μαθαίνω το Android ακόμα!!! :lol:

Σίγουρα οι νέες εκδόσεις του Android δεν έχουν καμία σχέση με τότε (Eclair, Gingerbread... κλπ) αλλά δεν παύει να είναι δύσκολο λειτουργικό για μένα. Ελπίζω να το μάθω γρήγορα σχετικά!

Η συσκευή δεν παίζεται από ποιότητα πάντως! Θυμίζει όντως το Nokia N8 που είχα!

Έχω μανία με τα...οχτάρια!!! :lol:

Αντε να δεις το φως το αληθινο, μας εσκασες με τα πεθαμενα lumia τοσο καιρο...και με τα ΘΑ ΘΑ ΘΑ της MS...

Τρομερη συσκευη για τα λεφτα της κιολας...Πολυ καλη μεταβαση....Αντε να το χαρεις!!!!

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογη για audio recording? αν έστω δεν υπάρχει επίσημη, έχετε κάποια να προτείνετε;

Επίσης έχω την εξής δυσκολία. όταν συνδέω το κινητο με το καλώδιο στον υπολογιστή, δείχνει να μόνο να φορτίζει και δεν μπορώ να περάσω αρχεία, κλπ. Στις ρυθμίσεις/συνδεδεμένες συσκευές/USB δείχνει "δεν συνδέθηκε". γνωρίζει κάποιος κάτι;

ευχαριστώ

 

Ενδεχομένως χρειάζονται usb drivers στο λειτουργικό που χρησιμοποιείς στο PC. Δοκίμασε σύνδεση-αποσύνδεση μπας και ξυπνήσει το λειτουργικό και τους αναζητήσει αυτόματα. Ελπίζω να έχεις σύγχρονη έκδοση... Επίσης, καλό είναι να έχεις ανοικτή την οθόνη του κινητού, όταν το συνδέεις, να δεις μήπως πετάει κανένα μήνυμα.

 

Εφαρμογές υπάρχουν άπειρες στο play store. Εκεί θα ψάξεις.

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα, πήρα το κινητό για συγγενικό μου πρόσωπο και ήθελα να ρωτήσω πια έκδοση gcam έχετε δοκιμασμένη; Έβαλα την 6.1.013 και στη νυχτερινή το σκόπευτρο ήταν πράσινο.

Έλεγα με γλιτώσω χρόνο ψάχνοντας.

Ευχαριστώ.

 

Εγώ δουλεύω ακόμα την 5.1.018 γιατί από όσες δοκίμασα με αυτήν είμαι πιο ικανοποιημένος. Εάν κάποιος έχει κάποια πιο καινούρια που είναι καλύτερη ας μας πει.

Link to comment
Share on other sites

Ενδεχομένως χρειάζονται usb drivers στο λειτουργικό που χρησιμοποιείς στο PC. Δοκίμασε σύνδεση-αποσύνδεση μπας και ξυπνήσει το λειτουργικό και τους αναζητήσει αυτόματα. Ελπίζω να έχεις σύγχρονη έκδοση... Επίσης, καλό είναι να έχεις ανοικτή την οθόνη του κινητού, όταν το συνδέεις, να δεις μήπως πετάει κανένα μήνυμα.

 

Εφαρμογές υπάρχουν άπειρες στο play store. Εκεί θα ψάξεις.

Δεν έχω υπολογιστή φίλε tetartos θα πάω αλλού να μου το κάνουν!

@panos9553 Ευχαριστώ πολύ! Σ' αυτό με τις εφαρμογές έχεις ένα δίκιο. Θα αγχώνομαι να το μάθω πιο πολύ!

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Εγώ δουλεύω ακόμα την 5.1.018 γιατί από όσες δοκίμασα με αυτήν είμαι πιο ικανοποιημένος. Εάν κάποιος έχει κάποια πιο καινούρια που είναι καλύτερη ας μας πει.

 

Ευχαριστώ, θα την δοκιμάσω.

Link to comment
Share on other sites

Επίσης έχω την εξής δυσκολία. όταν συνδέω το κινητο με το καλώδιο στον υπολογιστή, δείχνει να μόνο να φορτίζει και δεν μπορώ να περάσω αρχεία, κλπ. Στις ρυθμίσεις/συνδεδεμένες συσκευές/USB δείχνει "δεν συνδέθηκε". γνωρίζει κάποιος κάτι;

ευχαριστώ

Όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή πέραν της σύνδεσης που σου βγάζει στην οθόνη του υπολογιστή, σου εμφανίζει στο κινητό σου 3,4 επιλογές ,(τι θες να κάνεις μεταφορά αρχείων, φόρτιση κλπ) εκεί επιλέγεις π.χ. μεταφορά αρχείων και μετά ουσιαστικά συνδέεται με το pc σου. Όλα αυτά σε Windows 8.1 Pro που χρησιμοποιώ εγώ προσωπικά

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Όταν το συνδέεις με τον υπολογιστή πέραν της σύνδεσης που σου βγάζει στην οθόνη του υπολογιστή, σου εμφανίζει στο κινητό σου 3,4 επιλογές ,(τι θες να κάνεις μεταφορά αρχείων, φόρτιση κλπ) εκεί επιλέγεις π.χ. μεταφορά αρχείων και μετά ουσιαστικά συνδέεται με το pc σου. Όλα αυτά σε Windows 8.1 Pro που χρησιμοποιώ εγώ προσωπικά

 

εχω ακριβώς ίδια έκδοση.κατάλαβα ποιά μηνύματα εννοείς αλλά δεν μου τα εμφανίζει , για αυτό και ρώτησα μήπως υπάρχει κάτι άλλο...

Link to comment
Share on other sites

εχω ακριβώς ίδια έκδοση.κατάλαβα ποιά μηνύματα εννοείς αλλά δεν μου τα εμφανίζει , για αυτό και ρώτησα μήπως υπάρχει κάτι άλλο...

 

Στη notification bar δεν έχει επιλογή? Σίγουρα έχει επιλογή στις επιλογές για προγραμματιστές

Link to comment
Share on other sites

καλημερα! γνωρίζει κάποιος αν υπάρχει εφαρμογη για audio recording? αν έστω δεν υπάρχει επίσημη, έχετε κάποια να προτείνετε;

Επίσης έχω την εξής δυσκολία. όταν συνδέω το κινητο με το καλώδιο στον υπολογιστή, δείχνει να μόνο να φορτίζει και δεν μπορώ να περάσω αρχεία, κλπ. Στις ρυθμίσεις/συνδεδεμένες συσκευές/USB δείχνει "δεν συνδέθηκε". γνωρίζει κάποιος κάτι;

ευχαριστώ

 

Το συνδέεις με το καλώδιο που είχε στο κουτί ή βάζεις δικό σου; Εάν ναι δοκίμασε με το μαμα καλώδιο.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...