Jump to content

Nokia 8


Pavletos
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Λογικά αν ενεργοποιηθούν τα gestures, μόνο το κεντρικό πλήκτρο θα λειτουργεί, λόγω του ότι είναι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων. Και σ' αυτή την περίπτωση, καλό είναι να απενεργοποιείται εντελώς και ο φωτισμός των capacitive buttons.
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

Έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει καμία νεότερη έκδοση της google camera κ αν είναι καλύτερη από την 7.7?
Link to comment
Share on other sites

  • Administrators
Έχει δοκιμάσει κανείς αν δουλεύει καμία νεότερη έκδοση της google camera κ αν είναι καλύτερη από την 7.7?

 

Η 8.2 (προφανώς για του Arnova8G2 μιλάς και εσύ) δουλεύει κανονικότατα σε όλα.

Modpic.gif

Link to comment
Share on other sites

Η 8.2 (προφανώς για του Arnova8G2 μιλάς και εσύ) δουλεύει κανονικότατα σε όλα.

 

Ναι αυτό εννοώ, ευχαριστώ!

Link to comment
Share on other sites

Λογικά αν ενεργοποιηθούν τα gestures, μόνο το κεντρικό πλήκτρο θα λειτουργεί, λόγω του ότι είναι ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων. Και σ' αυτή την περίπτωση, καλό είναι να απενεργοποιείται εντελώς και ο φωτισμός των capacitive buttons.

 

Λογικά έτσι θα είναι, συμφωνώ κι εγώ.

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Η 8.2 (προφανώς για του Arnova8G2 μιλάς και εσύ) δουλεύει κανονικότατα σε όλα.

 

Στην 8.2 δεν βλέπω τις ρυθμίσεις που κάναμε για το HDR για να τραβάει πιο γρηγορα στην προηγούμενη έκδοση. Ξέρεις κάτι?

Link to comment
Share on other sites

Ενημέρωση Οκτωβρίου 84.3 mb...

Νωρίς νωρίς!

 

Ναι όντως πολύ νωρίς.

Ξέρει κανείς πότε θα έρθει το android 9 pie;

 

 

Link to comment
Share on other sites

Παίδες έχω θεματάκι με το face unlock, που έχει η συσκευή μέσω του smart lock. Πολύ συχνά σταματάει να αναγνωρίζει πρόσωπο και πρέπει να το απενεργοποιήσω, να κάνω επανεκκίνηση και να το ενεργοποιήσω ξανά, και ύστερα το βλέπει. Μετά από κάποιες ώρες πάλι τα ίδια. 2-3 φορές τη μέρα τουλάχιστον. Τις τελευταίες 10-15 μέρες το κάνει, δεν είχα ξανά θέμα. Τι παίζει;
Now I'm cutting the anchor away, and I won't look back, I'm starting a new life today. Now I see where I belong...
Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/115999069@N03/shares/j2P168

 

Δείτε τη διαφορά...

Low light zoomed

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

https://www.flickr.com/photos/115999069@N03/shares/j2P168

 

Δείτε τη διαφορά...

Low light zoomed

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ποιό χρώμα είναι το κανονικό; Δηλαδή αυτό που βλέπεις με γυμνό μάτι.

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Ποιό χρώμα είναι το κανονικό; Δηλαδή αυτό που βλέπεις με γυμνό μάτι.
Κάτι ενδιάμεσο. Περισσότερο κοντά στην gcam

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είμαι να σκάσω πραγματικά σήμερα... Δεν υπάρχει! Έσπασα την οθόνη και έχω σαλταρει!!!! Ερώτηση. Ξέρω να αλλάζω μόνος μου την οθόνη. Το πρόβλημα είναι πως ξέρω ποια είναι γνήσια; Φοβάμαι πως εάν δεν είναι γνήσια ότι θα χάσω σε χρώματα και και και......
Link to comment
Share on other sites

Κάτι ενδιάμεσο. Περισσότερο κοντά στην gcam

 

Στάλθηκε από το TA-1012 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα με ρώτησες! Ποιά από τις δύο ανήκει στη gcam; Δεν το βλέπω κάπου να ξεχωρίζει! :(

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Στην 8.2 δεν βλέπω τις ρυθμίσεις που κάναμε για το HDR για να τραβάει πιο γρηγορα στην προηγούμενη έκδοση. Ξέρεις κάτι?

 

Η 8.3b1 πάντως το κάνει εκ προεπιλογής.

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναβάθμιση της κάμερας που σας έρχεται αφορά αποκλειστικά το Nokia 8 ή όλα τα Nokia;

Samsung Galaxy  A52s 128/6GB 🙂

Link to comment
Share on other sites

Αυτή η αναβάθμιση της κάμερας που σας έρχεται αφορά αποκλειστικά το Nokia 8 ή όλα τα Nokia;

 

Δεν μας έρχεται καμία αναβάθμιση. Είναι πακέτο από εξωτερική πηγή που εγκαθίσταται "χειροκίνητα". https://www.celsoazevedo.com/files/android/google-camera/

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά καλημέρα. Σας παρακαλώ πολύ οποιος γνωρίζει ή έχει αλλάξει την οθόνη στο τηλ ας μου πει που το πήγε και πόσο κόστισε. Γιατί σε αρβατο ούτε απέξω δεν περνάω! Ήδη τους πήρα τηλ και άρχισαν τα κόλπα. Σκέψου να πάω κιόλας!
Link to comment
Share on other sites

Σκουπίτσα πάει πάντως το άτιμο, του έχω βάλει και την εφαρμογή full screen browser και αξιοποιώ πλήρως την οθόνη του οσον αφορά το ίντερνετ , φανταστικό scroll αλαγκάριστο και πολύ γλυκό. Αν είχε και πιο εξελιγμένο σύστημα εστίασης όπως π.χ. s8 ,ας υπολείπεται σε specs όσον αφορά τις κάμερες ,τότε δεν θα μου έλειπε τίποτα το πολύ ιδιαίτερο σε σχέση με τις πολύ πιο ακριβές συσκευές-ναυαρχίδες.
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα στην παρέα!

 

σε τι τιμή νομίζεται οτι μπορώ να πουλήσω το Νokia 8 μου?

 

το έχω 6 μήνες περίπου.... από την επίσημη αντιπροσωπεία, με διετή εγγύηση... σε άριστη κατάσταση...

Link to comment
Share on other sites

Εκεί στα διακόσια κάτι πιστεύω είναι τα χρήματα που πιάνει η συσκευή μας. Εγώ είμαι πολύ ευχαριστημένος, αργότερα θα καταλήξει στον γιό μου να το λιώσει στα παιχνίδια, καλά να είμαστε πρώτα ο Θεός...
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω πόσοι το δοκιμάσατε, υπάρχει κρυμμένη επιλογή για αλλαγή ανάλυσης της οθόνης από 2k σε full HD, σύμφωνα με τον παρακάτω οδηγό από xda

 

https://r.tapatalk.com/shareLink?url=https%3A%2F%2Fforum%2Exda-developers%2Ecom%2Fshowthread%2Ephp%3Ft%3D3836974&share_tid=3836974&share_fid=3793&share_type=t

 

Εγώ το έχω αρκετό καιρό σε fhd και ομολογώ ότι η μπαταρία είναι σίγουρα καλύτερη όπως και το smoothness γενικότερα. Η απεικόνιση (στα δικά μου μάτια) δεν έχει διαφορά με το 2k και νομίζω είναι πολύ καλή επιλογή σε όσους θέλουν να δοκιμάσουν.

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...