Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Πραγματικά ρε παιδιά δεν μπορω να καταλάβω την φαγομαρα που έχετε κ την εμμονή με το θέμα μπαταρίας. Παντού υπάρχουν μπριζες παντού πουλάνε powerbank Δηλαδή εντάξει δεν χρειάζεται να πανικοβάλλεστε και κυρίως άνθρωποι που δεν είναι πολύ του game άνετα την βγάζεις την μέρα σου. Να ξέρετε ότι δεν χρειάζεται να φτάσετε στο 0%για να το φορτισετε και Ούτε να το αφήνεται όλο το βράδυ στην φόρτιση.
Link to comment
Share on other sites

Το πήρα πριν λίγο. Αμφιταλαντευτηκα λίγο για το χρώμα αλλά κατέληξα στο μαύρο. Ήδη κοιτάω για θήκες στο AliExpress μιας και εδώ από ότι κατάλαβα δεν παίζουν.
Link to comment
Share on other sites

Πραγματικά ρε παιδιά δεν μπορω να καταλάβω την φαγομαρα που έχετε κ την εμμονή με το θέμα μπαταρίας. Παντού υπάρχουν μπριζες παντού πουλάνε powerbank Δηλαδή εντάξει δεν χρειάζεται να πανικοβάλλεστε και κυρίως άνθρωποι που δεν είναι πολύ του game άνετα την βγάζεις την μέρα σου. Να ξέρετε ότι δεν χρειάζεται να φτάσετε στο 0%για να το φορτισετε και Ούτε να το αφήνεται όλο το βράδυ στην φόρτιση.

 

Καθένας τις προτεραιότητες του. Αν εσένα σου είναι εύκολο να φορτίζεις κάθε τόσο μια χαρά. Για άλλους όμως είναι must να βγάζουν την μέρα αέρα χωρίς να μπλέκουν με καλώδια, powerbanks και πρίζες.

 

Προσωπικά δεν κουβαλάω ποτέ φορτιστή ή power bank. Και όταν κουβαλούσα, πέραν των έξτρα κουβαληματων με εκνεύριζε να ψάχνω μπριζα ή να σκέφτομαι α τώρα κούμπωσε power bank ή πέραν του κινητού να έχω να φορτίσω και το power bank. Και για αυτό θέλω το κινητό μου να έχει minimum 6 ώρες sot. Άσε που οι πολύ περισσότερες φορτίσεις οδηγούν και σε μεγαλύτερη φθορά της μπαταρίας οπότε σε κάνα χρόνο αυτό που περιέγραψα γίνεται συχνότερο και τελικα ακόμα πιο ενοχλητικά.

 

Οπότε ξαναλέω είναι θέμα προτεραιοτήτων και προτιμήσεων. Μεγάλου αυτού αυτής της συσκευής είναι η αυτονομία και οι χαμηλές θερμοκρασίες. Αν αυτα κάποιον δεν τον ενδιαφέρουν ίσως προτιμήσει κάτι άλλο ;)

Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Τα ιδια θυμαμαι και στο redmi note 3 pro special edition που τοτε εψαχνα θηκες/τζαμακια και δεν εβρισκα τιποτα. Δυστυχως δεν ειναι πρωτη φορα που γινεται κατι τέτοιο...

 

Στο σκρουτζ δεν παιζει τιποτα; Προσωπικα παρηγγειλα ebay κατι τζαμακια/θηκες.

 

Βρε Αντρέα, το πήρες το 5 και δεν βγάζεις ούτε μια από τις κλασικές φωτό σου; Δώσε δείγματα κάμερας στο λαό!

Link to comment
Share on other sites

Καθένας τις προτεραιότητες του. Αν εσένα σου είναι εύκολο να φορτίζεις κάθε τόσο μια χαρά. Για άλλους όμως είναι must να βγάζουν την μέρα αέρα χωρίς να μπλέκουν με καλώδια, powerbanks και πρίζες.

 

Προσωπικά δεν κουβαλάω ποτέ φορτιστή ή power bank. Και όταν κουβαλούσα, πέραν των έξτρα κουβαληματων με εκνεύριζε να ψάχνω μπριζα ή να σκέφτομαι α τώρα κούμπωσε power bank ή πέραν του κινητού να έχω να φορτίσω και το power bank. Και για αυτό θέλω το κινητό μου να έχει minimum 6 ώρες sot. Άσε που οι πολύ περισσότερες φορτίσεις οδηγούν και σε μεγαλύτερη φθορά της μπαταρίας οπότε σε κάνα χρόνο αυτό που περιέγραψα γίνεται συχνότερο και τελικα ακόμα πιο ενοχλητικά.

 

Οπότε ξαναλέω είναι θέμα προτεραιοτήτων και προτιμήσεων. Μεγάλου αυτού αυτής της συσκευής είναι η αυτονομία και οι χαμηλές θερμοκρασίες. Αν αυτα κάποιον δεν τον ενδιαφέρουν ίσως προτιμήσει κάτι άλλο ;)

Συγνωμη ρε φίλε δεν ήξερα ότι η δουλειά σου είναι 6 ώρες Στον δρόμο κ οτι είναι τόσο δύσκολο ένας φορτιστής που μπορεί να σε μπερδέψει. Οκ πάω πάσο. Πάμε παρακάτω

Link to comment
Share on other sites

Παραλογιζεσαι και η ειρωνία περιττεύει. Μεταξύ φορτιστή/καλωδίων/πριζων/pb και αυτονομίας προφανώς προτιμάται η αυτονομία, γιατί το ζοριζεις;
Link to comment
Share on other sites

Βρε Αντρέα, το πήρες το 5 και δεν βγάζεις ούτε μια από τις κλασικές φωτό σου; Δώσε δείγματα κάμερας στο λαό!

 

Δεν έχει ερθει ακόμα. Όταν έρθει θα ρίξω εδω μερικά δείγματα.

 

Όσον αφορά την αυτονομία, δεν καταλαβαίνω γιατί το συζητάμε. Στην τελική μπορεί κάποιος να βαριέται να φορτίζει κάθε μέρα και να θέλει να έχει καβατζα και για δεύτερη. Ένα από τα μεγαλύτερα συν που προσφέρει αυτή η συσκευή (όπως προσφερε και το rn4x) είναι η αυτονομία και οι χαμηλές θερμοκρασίες. Αν αυτά σε αφήνουν αδιάφορο ίσως παίρνεις κάτι άλλο. Απλά πράγματα ;). Ποιο το νόημα να το συζητάμε στη συσκευή αυτή εφόσον έχει σίγουρα μεγάλη αυτονομία;

Link to comment
Share on other sites

Και γω ρε παιδιά αυτό προσπαθώ ΝΑ ΣΑΣ ΠΏ ότι δεν χρειάζεται να συζητάμε αυτό το θέμα κ Ούτε να σας προβληματίζει. Είναι τόσο μεγάλη η μπαταρία κ όπως ξέραμε κ από το note 4 δεν θα σε προδώσει αλλά ρε παιδιά το λέω για τελευταία φορά κ δεν ξανά ασχολουμε με Αυτό το θέμα αν πιστεύεις ότι δεν θα σε φτάσει παίρνεις ένα powerbank η τον φόρτιση. Εγώ απάντησα ποίο πάνω γιατί σας είδα προβληματισμενους σε αυτό το θέμα.
Link to comment
Share on other sites

Μάλλον έγινε παρεξήγηση. Κανένας δεν είπε ότι αυτή η συσκευή δεν έχει αρκετή αυτονομία. Ίσα ίσα το αντίθετο λέμε. :)

 

Η αυτονομία είναι από τα πιο δυνατά χαρτιά της συσκευής. ;)

Link to comment
Share on other sites

Και γω ρε παιδιά αυτό προσπαθώ ΝΑ ΣΑΣ ΠΏ ότι δεν χρειάζεται να συζητάμε αυτό το θέμα κ Ούτε να σας προβληματίζει. Είναι τόσο μεγάλη η μπαταρία κ όπως ξέραμε κ από το note 4 δεν θα σε προδώσει αλλά ρε παιδιά το λέω για τελευταία φορά κ δεν ξανά ασχολουμε με Αυτό το θέμα αν πιστεύεις ότι δεν θα σε φτάσει παίρνεις ένα powerbank η τον φόρτιση. Εγώ απάντησα ποίο πάνω γιατί σας είδα προβληματισμενους σε αυτό το θέμα.

 

Γιατι να μην το συζηταμε?Επειδη το λεει ενα ατομο απο το πουθενα?

 

Και ποιος σου λεει εσενα οτι μας ενδιαφερει εμας να κουβαλαμε φορτιστες ή power bank μαζι μας οπου πηγαινουμε?

Νομιζεις οτι κανουν καλο τα συνεχομενα βαλε βγαλε στην θυρα φορτισης(ειδικα αν δεν εχει και θυρα ακουστικων)ή οι συχνες φορτισεις καθε μερα για την μπαταρια σε βαθος χρονου?

 

Ενα απο τα βασικοτερα πραγματα σε ενα κινητο ειναι η μπαταρια του ,και οταν μιλαμε για κινητα με 4000 μπαταρια ενα απο τα πρωτα πραγματα που αναφερονται παντα ειναι η αυτονομια,για τον πολυ απλο λογο οτι ειναι απο τα selling point της συσκευης.

Το βλεπουμε αυτο και στις ακριβες συσκευες της Huawei.

 

Και για την μπαταρια δεν ειμασταν προβληματισμενοι για το redmi note 5 αλλα για το Xiaomi Mi A2 που ανεφερε ενας συμφορουμιτης που τον ενδιαφερει το οποιο εχει 3000mah μπαταρια.

 

Για την καμερα πλεον μιλαμε για μια απο τις καλυτερες καμερες στα χρηματα του,δηλαδη μεχρι 200ευρω που ουτως ή αλλως στα χρηματα αυτα δεν εχει καποιος και τις γιγαντιες απαιτησεις οπως οσοι δινουν 310+ευρω.

Edited by Fulgore1
Link to comment
Share on other sites

Εγω το πήρα το Redmi Note 5 και η μπαταρία του μου κρατάει μόλις 42 λεπτά. :nuke::nuke::nuke: :lol::lol:

 

Ε φορτισε το ντε λίγο περισσότερο από 10% :lol:

Link to comment
Share on other sites

να εισαι καλα. Ελπιζω να μην υπαρχει θεμα με την εγγραφη ηχου, το τηλεφωνο ειναι φανταστικο για την κατηγορια τιμης του.

 

ορίστε εβαλά κατι απο youtube στην τηλεοραση και τραβηξα ενα λεπτο ελπιζω να σε βοηθησει

 

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Παρέλαβα το κινητακι άψογο σε ολα!!!Τρελό Vfm!!!!Του εβαλα ενα Nillkin H+ Pro και έκατσε τέλεια

 

 

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα, αγόρασα πρόσφατα το 4a και το note 5 και στα 2 κινητά, στο viber, δε μου ανοίγει links! Φωτογραφίες, μηνύματα λειτουργούν κανονικά.
Link to comment
Share on other sites

Σήμερα το δουλεύω πρώτη μέρα, ικανοποιημένος σίγουρα μέχρι τώρα.

Δεν ξέρω αν είναι η ιδέα μου αλλά ο αισθητήρας δακτυλικών αποτυπωμάτων μου φαίνεται καλύτερος από το s7 edge που είχα μέχρι τώρα. Δεν έχω συνηθίσει την οθόνη ακόμα, ούτε σαν αναλογία ούτε τα χρωματα της.

Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ τώρα πια του Xiaomi redmi Note 5 4/64 αφού το LG G4 είναι στη procordia. Καλό τηλέφωνο αλλά σαν το G4 δεν είναι κι ας είναι πολύ πιο καινούργιο. Το μόνο που με εξυπηρετεί απεριόριστα είναι το δαχτυλικό αποτύπωμα για να κάνω όλες τις τραπεζικές μου συνδιαλλαγές. Αν είχε κι NFC για να κάνω τις πληρωμές θα συμβιβαζόμουν. Τώρα απλά περιμένω να γυρίσει το G4 από το service και να λειτουργεί για να το δώσω στη σύζυγο το Xiaomi αν και θα μου πάρει το G4 σίγουρα για να βγάζει φωτογραφίες.
Link to comment
Share on other sites

Κάτοχος κι εγώ τώρα πια του Xiaomi redmi Note 5 4/64 αφού το LG G4 είναι στη procordia. Καλό τηλέφωνο αλλά σαν το G4 δεν είναι κι ας είναι πολύ πιο καινούργιο. Το μόνο που με εξυπηρετεί απεριόριστα είναι το δαχτυλικό αποτύπωμα για να κάνω όλες τις τραπεζικές μου συνδιαλλαγές. Αν είχε κι NFC για να κάνω τις πληρωμές θα συμβιβαζόμουν. Τώρα απλά περιμένω να γυρίσει το G4 από το service και να λειτουργεί για να το δώσω στη σύζυγο το Xiaomi αν και θα μου πάρει το G4 σίγουρα για να βγάζει φωτογραφίες.

 

Φαντάζομαι οι διαφορές είναι στις φωτογραφίες σε χαμηλό φωτισμό,γιατί σε καλό φως έχω παθει πλακα με το note το πως αποδίδει..ειδικά μερικές που έχω βγάλει σε portrait mode είναι φανταστικές..

 

Αν το πάρεις με το καλό βάλε 1 2 συγκριτικές αν έχεις χρόνο

dum spiro spero
Link to comment
Share on other sites

Εγώ έχω ένα θέμα με τις ειδοποιήσεις που πιστεύω οφείλεται στην απειρία μου όσον αφορά το miui.

Μου στέλνουν στο messenger, ακούω τον χαρακτηριστικό ήχο αλλά ούτε το λεντ αναβοσβηνει ούτε φαίνεται κάτι στη lockscreen. Πρέπει να ξεκλειδώσω και τότε φαίνεται στο εικονίδιο της εφαρμογής ότι μου έχει έρθει κάτι.

Link to comment
Share on other sites

Γιατι να μην το συζηταμε?Επειδη το λεει ενα ατομο απο το πουθενα?

 

Και ποιος σου λεει εσενα οτι μας ενδιαφερει εμας να κουβαλαμε φορτιστες ή power bank μαζι μας οπου πηγαινουμε?

Νομιζεις οτι κανουν καλο τα συνεχομενα βαλε βγαλε στην θυρα φορτισης(ειδικα αν δεν εχει και θυρα ακουστικων)ή οι συχνες φορτισεις καθε μερα για την μπαταρια σε βαθος χρονου?

 

Ενα απο τα βασικοτερα πραγματα σε ενα κινητο ειναι η μπαταρια του ,και οταν μιλαμε για κινητα με 4000 μπαταρια ενα απο τα πρωτα πραγματα που αναφερονται παντα ειναι η αυτονομια,για τον πολυ απλο λογο οτι ειναι απο τα selling point της συσκευης.

Το βλεπουμε αυτο και στις ακριβες συσκευες της Huawei.

 

Και για την μπαταρια δεν ειμασταν προβληματισμενοι για το redmi note 5 αλλα για το Xiaomi Mi A2 που ανεφερε ενας συμφορουμιτης που τον ενδιαφερει το οποιο εχει 3000mah μπαταρια.

 

Για την καμερα πλεον μιλαμε για μια απο τις καλυτερες καμερες στα χρηματα του,δηλαδη μεχρι 200ευρω που ουτως ή αλλως στα χρηματα αυτα δεν εχει καποιος και τις γιγαντιες απαιτησεις οπως οσοι δινουν 310+ευρω.

Πολύ σημαντικό η μπαταρία αλλά παίζει ρόλο και κατά πόσο βαραίνει το κινητό και κατά πόσο μεγαλώνει ο όγκος του. Τα 180 gr είναι πολλά? Για να δούμε:

 

Το OnePlus 6 είναι 177γρ με 3300 μπαταρία

Το mi mix 2s είναι 189γρ με 3400 μπαταρία

Το Samsung galaxy s9 είναι 163γρ με 3000

Το Huawei mate 10 είναι 186γρ με 4000!

Το Huawei p20 pro 180γρ με 4000!

To Nokia 7 plus 185γρ με 3800.

 

Τα συμπεράσματα δικά σας!

 

 

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το κινεζικό, γυαλί και θήκη από bg;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Στοκ,ανημπορος να το ρουταρω
Link to comment
Share on other sites

Μόλις παρήγγειλα το κινεζικό, γυαλί και θήκη από bg;

 

Στάλθηκε από το LG-D802 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

 

 

Από που το πήρες;

iphone 7 iOS 12.0
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...