Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Το κουλο της υποθεσης παντως ειναι οτι το MiA1(android one και καλα)δεν εχει καν την 8.1 εκδοση αν δεν κανω λαθος(μεχρι πριν λιγο καιρο που κοιταξα τουλαχιστον).

 

----- προσθήκη μηνύματος 71 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Μια χαζή ερώτηση ...την SD πως την βάζουμε?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Το κινητο υποστηριζει το κλασσικο hybrid μοντελο που σημαινει οτι μπορεις ή να βαλεις 2 καρτες nano sim και να δουλευουν ταυτοχρονα ή να βαλεις 1 καρτα sim(στο δικο της ξεχωριστο slo προφανως)και στο αλλο την micro sd που ειναι και μεγαλυτερη σε μεγεθος :)

Link to comment
Share on other sites

Που είναι που?

Χαχα....στο ίδιο συρταρακι με την σιμ?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Ποιους όρους; Η επιστροφή είναι στα χρήματα που έδωσες. Αν έδωσες λιγότερα από 200 τότε προφανώς και δεν σε πιάνει η προσφορά ;).

 

Η προσφορά των Public ισχύει για οποιοδήποτε κινητό έχει αρχική τιμή άνω των 200€ και όχι για τελική αξία μετά την έκπτωση. Οι όροι της ενέργειας που υπάρχουν στο site το αναφέρουν ξεκάθαρα. Για τον λόγο αυτό άλλωστε σε όλα τα κινητά με αρχική τιμή άνω των 200€ εμφανίζει το εικονίδιο "Eurobank επιστροφή 20%".

Link to comment
Share on other sites

Η προσφορά των Public ισχύει για οποιοδήποτε κινητό έχει αρχική τιμή άνω των 200€ και όχι για τελική αξία μετά την έκπτωση. Οι όροι της ενέργειας που υπάρχουν στο site το αναφέρουν ξεκάθαρα. Για τον λόγο αυτό άλλωστε σε όλα τα κινητά με αρχική τιμή άνω των 200€ εμφανίζει το εικονίδιο "Eurobank επιστροφή 20%".

 

Τι να σου πω. Αυτό που καταλαβαίνω είναι ότι η επιστροφή είναι επί των χρημάτων που δίνεις.

 

Τώρα αν ρώτησες και τελικά μπορείς να το συνδυάσεις με τιμολόγιο ή κάποια άλλη προσφορά που το βγάζει κάτω από 200 ευρώ πάω πάσο :)

Link to comment
Share on other sites

iPhone 11

Apple Watch Series 5

iPad Air 3 (2019)

Link to comment
Share on other sites

Που είναι που?

Χαχα....στο ίδιο συρταρακι με την σιμ?

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Καλά ρε παιδιά ....πέστε ότι βγαίνει εντελώς....lol lol

Καλά αυτή η μπαταρία δεν πέφτει?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Καλά ρε παιδιά ....πέστε ότι βγαίνει εντελώς....lol lol

Καλά αυτή η μπαταρία δεν πέφτει?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Αυτονοητα πραγματα ειναι αυτα εκτος αν αγοραζεις πρωτη φορα smartphone. Γιατι και να μην ξερεις τοσα video υπαρχουν που σου δειχνουν πως βαζεις μια sd καρτα στο κινητο.Δεν ειναι δα και πυρηνικη φυσικη...

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει κι αυτό

https://rover.ebay.com/rover/0/0/0?mpre=https%3A%2F%2Fwww.ebay.com%2Fulk%2Fitm%2F132619399029

 

Sent from my Redmi Note 3 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

NILLKIN H+PRO, το εβαλα σε 3 εως τωρα κ καθισε πολυ καλα

 

Μόνο απο ebay το Nillkin Η+ ή υπάρχει και σε κανένα μαγαζίσ την Ελλάδα;

 

Κάτοχος του κινητού εδώ και 20 ήμέρες. Προερχόμενος απο Note 4X έμεινα ενθουσιασμένος από την "αναβάθμιση"

Η μπαταρία σχεδόν 2 ημέρες, η κάμερα εμφανώς βελτιωμένη (όταν έκανα σύγκριση του Note 4 με το M1A1, πήγα να το σπάσω). Η αίσθησή του άψογη, σαν premium κινητό.

Είχα παράλληλα το Note 5 και το Samsung A8 και δεν ήξερα πιο να κρατήσω.

Η τελική επιλογή βέβαια έιναι φανερή.

 

Τα φώτα σας λοιπόν για το τζαμάκι,

Η θήκη πυ έχει μέσα του διατηρεί το λεπτό προφίλ.

Έχετε βρεί καλύτερη που να μην σημαδεύει το κινητό μακροπρόθεσμα;;;;

Link to comment
Share on other sites

Μόνο απο ebay το Nillkin Η+ ή υπάρχει και σε κανένα μαγαζίσ την Ελλάδα;

 

Κάτοχος του κινητού εδώ και 20 ήμέρες. Προερχόμενος απο Note 4X έμεινα ενθουσιασμένος από την "αναβάθμιση"

Η μπαταρία σχεδόν 2 ημέρες, η κάμερα εμφανώς βελτιωμένη (όταν έκανα σύγκριση του Note 4 με το M1A1, πήγα να το σπάσω). Η αίσθησή του άψογη, σαν premium κινητό.

Είχα παράλληλα το Note 5 και το Samsung A8 και δεν ήξερα πιο να κρατήσω.

Η τελική επιλογή βέβαια έιναι φανερή.

 

Τα φώτα σας λοιπόν για το τζαμάκι,

Η θήκη πυ έχει μέσα του διατηρεί το λεπτό προφίλ.

Έχετε βρεί καλύτερη που να μην σημαδεύει το κινητό μακροπρόθεσμα;;;;

 

Εγώ πήρα από εδώ:

https://www.uniphone.gr/shop/%cf%80%cf%81%ce%bf%cf%83%cf%84%ce%b1%cf%83%ce%af%ce%b1-%ce%bf%ce%b8%cf%8c%ce%bd%ce%b7%cf%82/nillkin-tempered-glass-%ce%b3%ce%b9%ce%b1-xiaomi-redmi-note-5-h-pro/

Link to comment
Share on other sites

Πάντος σήμερα το κινητό το Πλαισιο το έχει 170€ το 32αρι.

Ακόμα δεν κυκλοφόρησε και βάζει προσφορα

https://www.plaisio.gr/tilefona/kinita-smartphones/smartphones/Xiaomi-Redmi-Note-5-32g-Mauro-MZB6118EU.htm

 

Εγω θα προτιμήσω το Mi A1 που έχει σήμερα 190€ το 64/4

Windows 10 Mobile 4 Life

 

Αν και δεν υπάρχουν Apps

Link to comment
Share on other sites

212€ τελική τιμή αλλά το 20% επιστροφή (53€) το χρησιμοποιείς υποχρεωτικά σε άλλες αγορές από το Public. Το να τα αλλο δηλαδή.

 

Και με τη ROM έρχεται ξέρουμε?

Καλημέρα, το ''...το χρησιμοποιείς υποχρεωτικά σε άλλες αγορές από το Public'' από που το ξέρεις; Η επιστροφή σύμφωνα με τους όρους της Eurobank μπορεί να χρησιμοποιηθεί σε οποιοδήποτε κατάστημα συμμετέχει στο πρόγραμμα όποτε θελήσεις. Το αυτό μου επιβεβαίωσαν τα Public στην Αθήνα πριν λίγο σε τηλεφώνημα μου. Άρα δεν είναι υποχρεωτικό να κάνεις άλλη μελλοντική αγορά στα Public ώστε να εξαργυρώσεις την απιστροφή άλλα όπου αλλού θελήσεις.

frastgr
Link to comment
Share on other sites

 

To ίδιο και κωτσόβολος σου αφαιρεί επιτόπου 50€ όταν πάς να κάνεις αγορά online. Προφανώς για να χτυπήσουν τη προσφορά του public που είναι μόνο με τη eurobank

Ο λογικός άνθρωπος προσαρμόζεται στο κόσμο γύρω του...

Ο παράλογος επιμένει να προσπαθεί να προσαρμόσει τον κόσμο στον εαυτό του...

Γι' αυτό το λόγο κάθε πρόοδος εξαρτάται από τον παράλογο!!!

 

George Bernard Shaw

Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε σοκ. :p Αν ηξερα οτι θα είχαν τοσο συντομα τέτοια προσφορά δεν θα έκανα παραγγελία απο Κινα. Πρώτη φορα βλέπω να ριχνουν τοσο πολυ τη τιμη τόσο σύντομα. Το ριξαν τοσο πολύ που με αυτη τη τιμη απαξιωσαν τελειως το redmi 5 plus και redmi note 4x. Edited by Antretng
Link to comment
Share on other sites

Αυτονοητα πραγματα ειναι αυτα εκτος αν αγοραζεις πρωτη φορα smartphone. Γιατι και να μην ξερεις τοσα video υπαρχουν που σου δειχνουν πως βαζεις μια sd καρτα στο κινητο.Δεν ειναι δα και πυρηνικη φυσικη...

 

Είναι και φυσική και χημεία,αμα δεν ξέρεις,θα μπορούσε κάποιος να πει τράβα και βγαλτο τελείως,αυτό βέβαια απαιτεί ανώτερα μαθηματικά.... :p

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μας ψιλοξενέρωσαν εμάς που δώσαμε 259 πρίν λίγες μέρες. Σκέφτομαι να το βάλω σήμερα αγγελία μήπως και το θέλει κάποιος βιαστικός ( η παράδοση στο plaisio σε 72 ώρες) και να πάρω το Α8+ που θα κρατήσει και την τιμή του για κανένα χρόνο
Link to comment
Share on other sites

Καλά μιλάμε σοκ. :P Αν ηξερα οτι θα είχαν τοσο συντομα τέτοια προσφορά

Πρώτη φορα βλέπω να ριχνουν τοσο πολυ τη τιμη τόσο σύντομα..

 

Την πάτησα και γω για μια μέρα αλλά είχα ξεμείνει από κινητό,δεν βαριέσαι έτσι είναι αυτά

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το παράγειλα απο πλαίσιο στα 200 το 4/64 Είχα πάρει το 5 plus πριν δύο εβδομάδες αλλά θα το δώσω στην γυναίκα

 

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι και εγω ψιλο ξενερωσα αν και το εχω 1 εβδομαδα με την γρηγορη πτωση τιμης αλλα τι να κανουμε συμβαινουν αυτα.

Δεν νομιζω βεβαια να το περιμενε και κανεις αυτο ουτως ή αλλως τοσο συντομα.

Link to comment
Share on other sites

Φορτίζει κάποιος με γρήγορο φορτιστή?ειδοποίηση του βγάζει ότι φορτίζει γρήγορα?

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι και εγω ψιλο ξενερωσα αν και το εχω 1 εβδομαδα με την γρηγορη πτωση τιμης αλλα τι να κανουμε συμβαινουν αυτα.

Δεν νομιζω βεβαια να το περιμενε και κανεις αυτο ουτως ή αλλως τοσο συντομα.

Ναι είναι πολύ γρήγορα. Εγω ξενέρωσα γιατί πήρα το 5 plus στα 230 και τώρα το έβαλε 175

 

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η αληθεια ειναι οτι και εγω ψιλο ξενερωσα αν και το εχω 1 εβδομαδα με την γρηγορη πτωση τιμης αλλα τι να κανουμε συμβαινουν αυτα.

Δεν νομιζω βεβαια να το περιμενε και κανεις αυτο ουτως ή αλλως τοσο συντομα.

 

Το αστειο ειναι οτι αυτη τη στιγμη στα Κινεζομάγαζα με priority έρχεται πιο ακριβα... Δεν μας χάλασε. Και σκεψου οτι ουτε καν εχω παραλαβει :lol:

Link to comment
Share on other sites

Ναι είναι πολύ γρήγορα. Εγω ξενέρωσα γιατί πήρα το 5 plus στα 230 και τώρα το έβαλε 175

 

Sent from my Redmi 5 Plus using Tapatalk

 

Το 5 plus ειναι αλλη περιπτωση γιατι ειχε κυκλοφορησε αρκετο καιρο και σε σκρουτζομαγαζα και το εβρισκες αν ηθελες και φθηνοτερα εδω και μηνες.

 

Το θεμα ειναι οτι πλεον παιζει σε χαμηλοτερη τιμη απο τα σκρουτζομαγαζα που πουλανε τις κινεζικες εκδοσεις(global και μη)με 1 χρονο εγγυηση Κινας.

 

https://www.skroutz.gr/c/40/kinhta-thlefwna/f/516989_664088/toulachiston-3gb-dipli-piso-kamera.html?keyphrase=redmi+note+5&order_by=pricevat&order_dir=asc

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...