Jump to content

Redmi Note 5


ziaba
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Φάουλ το μονόχρωμο led αλλά γενικά συνηθίζεται. Αφού τελικά ότι χρώμα και να αναβοσβηνει προσωπικά το άνοιγα το κινητό. Ήμουν 5 μήνες με mi note 3 και δεν είχα κανένα πρόβλημα.

 

Οπότε αν στα χρήματα της μια συσκευή είναι η πιο κατάλληλη για μένα, δεν θα την απορρίψω για το μονόχρωμο led. Τουλάχιστον έχει led... Υπάρχουν συσκευες που δεν έχουν και καθόλου

Link to comment
Share on other sites

Ρε παιδιά δε σας χαλάει λίγο, που δεν έχει rgb λεντάκι και είναι μονόχρωμο άσπρο; Εμένα ήταν ο μόνος λόγος που πήγα στο rn4. Το οποίο (4/64) πήρα με τιμολόγιο χωρίς ΦΠΑ μόλις 125 €...

Από άποψη τιμής, μην αγχώνεστε, το rn5 σε 2-3 μήνες θα πάει στα 155-170 το 4/64, οπότε και τώρα όσοι το παίρνετε θεωρώ ότι βιάζεστε...

Όχι φίλε μου δεν είναι λίγος προτίμησης .....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες ηρεμήσετε λίγο με τις τιμές ...το πήραμε να το χαρούμε ,μα 50€ πάνω κάτω δεν αλλάζουν την ζωή μας

Λέω για μας που το πήραμε στην κανονική

τιμή

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όχι φίλε μου δεν είναι λίγος προτίμησης .....

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Παίδες ηρεμήσετε λίγο με τις τιμές ...το πήραμε να το χαρούμε ,μα 50€ πάνω κάτω δεν αλλάζουν την ζωή μας

Λέω για μας που το πήραμε στην κανονική

τιμή

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

 

Ε ναι. Δεν θα πεθάνουμε κιόλας. Στη τελικη άλλες φορές πετυχαίνουμε καλύτερα deals και άλλες φορές χειρότερα. Έτσι είναι αυτά. :)

Link to comment
Share on other sites

Όλα μες στη ζωή είναι :lol:

 

Άντε να μας έρθει επιτέλους να δούμε πως τα πάει η κάμερα. Αν είναι αξιοπρεπές θα πάρω ενα και για μένα. Προς το παρόν προετοιμάζομαι για τη γκρίνια που θα φάω για το μέγεθος :p.

Link to comment
Share on other sites

Ολοι οι κατοχοι θα ηθελα να επιβεβαιωσουν επειγοντως αν η ενταση στα ακουστικα, στο μεγιστο, ειναι πολυ χαμηλη για τα κοινα δεδομενα
Link to comment
Share on other sites

Μόλις τσίμπησα ένα και εγώ 64ρι με τιμολόγιο 160€ από το πλαίσιο για δώρο. Μήπως πρέπει να πάρω και ένα δεύτερο για εμένα; Που θα το ξαναβρώ με 160€ με διετή εγγύηση;

 

 

Για την ένταση στα ακουστικά, αν κάποιος αντιμετωπίζει πρόβλημα, απλώς αλλάξτε την περιοχή σε κάτι εκτός Ε.Ε (ακόμη και Ελβετία) και κανένα πρόβλημα!

Edited by Angelos1983

http://www.myphone.gr/forum/image.php?type=sigpic&userid=33852&dateline=1200936946

 

 

Εντάξει,το ξέρω οτι είμαι πολύ ωραίο παιδί.Αλλά ηρεμήστε και εσείς λίγο,κορίτσια..

Link to comment
Share on other sites

Το πήρα και εγώ από public ξάνθη. Μου έκανε πολυ εντύπωση ότι ο πωλητής μου είπε ότι εχει 1 χρόνο εγγύηση για να μου πουλήσει 40 ευρώ την ασφάλεια οθόνης. Μετα στο ταμείο πάλι μου είπε η ταμείας ότι η απόδειξη είναι η εγγύηση 1 χρόνου. Τι είδους παραπλανητική τακτική ειναι αυτή?

 

Γιατί ενδιαφέρομαι και εγω για την αγορά του. Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση ώστε σε περίπτωση που ο πωλητής μου πει κάτι ανάλογο να πάρει και την ανάλογη απάντηση.

Link to comment
Share on other sites

Πιο πίσω έχω ανεβάσει φώτο της συσκευασίας...δες την

Post 552

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Edited by akalos
Link to comment
Share on other sites

Γιατί ενδιαφέρομαι και εγω για την αγορά του. Πως μπορώ να είμαι σίγουρος ότι έχει 2 χρόνια εγγύηση ώστε σε περίπτωση που ο πωλητής μου πει κάτι ανάλογο να πάρει και την ανάλογη απάντηση.

 

Συμφωνα με την ευρωπαικη και ελληνικη νομοθεσια, ΚΑΜΙΑ συσκευη κινητης, υπολογιστη κ.α. δεν υπαγεται σε εγγυηση μονο ενος χρονου, παρα μονο 2 χρονων αυστηρα, εντος της ευρωπαικης επικρατειας.

Φυσικα η Ευρωπη κανει τα στραβα ματια στην Apple.

Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το πολυσυζητημένο λεντ για μένα δεν είναι το ότι δεν είναι rgb αλλά το ότι είναι πολύ διακριτικό. Με μια γρήγορη ματιά από απόσταση μπορεί να σου διαφύγει ότι αναβοσβηνει.
Link to comment
Share on other sites

Το πρόβλημα με το πολυσυζητημένο λεντ για μένα δεν είναι το ότι δεν είναι rgb αλλά το ότι είναι πολύ διακριτικό. Με μια γρήγορη ματιά από απόσταση μπορεί να σου διαφύγει ότι αναβοσβηνει.

Έλα μου ντε ....ότι χρώμα και να ήταν

Πολύ τάϊνυ όντως

Ευτυχώς που το προηγούμενο μου δεν είχε...

 

Sent from my Redmi Note 5 using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα,

 

αν και το είχα παραγγείλει ήδη προ 3 ημερών από έξω, το 3/32, με την νέα τιμή του Πλαισίου (199€) για το 4/64 και μάλιστα και σε άτοκες δόσεις, ήταν πειρασμός..... Το χτύπησα και αυτό λοιπόν και το άλλο από έξω όταν έρθει θα μείνει για τη σύζυγο ή θα πουληθεί σφραγισμένο.....

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Και φυσικά, στην Banana Republic of Greece που ζούμε, στέλνει μήνυμα το μαγαζάκι - Πλαίσιο μισή ώρα μετά από την κανονική παραγγελία - αγορά - πληρωμή του, ότι υπάρχει πρόβλημα με την παραγγελία μου και ότι δεν είναι διαθέσιμο!

 

Στο site εμφανιζόταν κανονικά διαθέσιμο όταν έγινε η παραγγελία, αλλά δεν βαριέσαι, ποιος τον γ@μει τον ελληναρα....

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Lenovo S650 - Xiaomi Hongmi Red Rice 1S - Coolpad F1 - Lenovo S660 - Xiaomi Redmi Note - Mlais M52 Note - Landvo S6 - Xiaomi Redmi Note 2 - Lenovo A806 Golden Warrior - Xiaomi Redmi Note 3 - Xiaomi Redmi Note 4 - Xiaomi Redmi Note 5 - Xiaomi Redmi Note 6 Pro - Mi9 Lite - POCO X3 Pro - Poco X5 Pro 5G ......what next?

Link to comment
Share on other sites

Και φυσικά, στην Banana Republic of Greece που ζούμε, στέλνει μήνυμα το μαγαζάκι - Πλαίσιο μισή ώρα μετά από την κανονική παραγγελία - αγορά - πληρωμή του, ότι υπάρχει πρόβλημα με την παραγγελία μου και ότι δεν είναι διαθέσιμο!

 

Στο site εμφανιζόταν κανονικά διαθέσιμο όταν έγινε η παραγγελία, αλλά δεν βαριέσαι, ποιος τον γ@μει τον ελληναρα....

 

Sent from my Redmi Note 4X using Tapatalk

Μόλις το πήρα απο Κωτσοβολο στα 209

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια ψαχω κινητο γιατι πριν 10 μερες εσπασε η οθονη απο το s7 edge πονεσα δεν λεω αλλα εχει αλλαγη οθονης 320 ευρω και ειπα να παρω κατι εως 200 ευρω.μπηκα τυχαια στο φορουμ και ειδα αυτα ολα.παω πλαισιο περιπου 18:00μου ειπα εχει εξαντλ. Ουτε στο ιντερνετ μου λενε υπαρχει παω παμπλικ ειχε σε προσφορα μονο το 32αρι και το 64αρι 265 ευρω τους λεω παω στο πλαισιο που το εχει 199 και μου λενε μισο λεπτο και το κατεβασαν στα 199. πιστευω να το ευχαριστηθω καλοριζικο σε οσους το χτυπησαν σημερα 60 ευρω περιπου κατω
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από φωτογραφία και βίντεο σε σχετικά χαμηλό φωτισμό, σούρουπο τι λέει το redmi note 5? Με ενδιαφέρει η αγορά του ιδιαίτερα τώρα που έχει πέσει και η τιμή του αλλά ψάχνω να έχει και καλό βίντεο και φώτο. Είδα κάτι δείγματα πιο πριν σε νυχτερινό τοπίο αλλά μου φάνηκαν πολύ τέλειες για να είναι αληθινές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα απο Κωτσοβολο στα 209

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Λυσσαξες λέμε!!! :p

 

Άντε καλορίζικο :)

Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την προσφορά του Κοτσόβολου το πήρα σήμερα αλλά δεν το άνοιξα ακόμα. Θα το ρωτήσω κι ας με βρίσετε, στο site τους γράφει Android 8 και όχι 8.1 ... θα κάνει update στην 8.1 όταν το ανοίξω?? Edited by nikolaou1
Link to comment
Share on other sites

Κι εγώ με την προσφορά του Κοτσόβολου το πήρα σήμερα αλλά δεν το άνοιξα ακόμα. Μη με βρίσετε αλλά θα το ρωτήσω, στο site τους γράφει Android 8 και όχι 8.1 ... θα κάνει update στην 8.1 όταν το ανοίξω??

 

να σε βρίσω ; :)

πρέπει να πιστεύεις κι εσύ τι γράφει το κάθε site ;

είναι ήδη στην 8.1 , απλά σίγουρα θα κάνει update στην miui

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Από φωτογραφία και βίντεο σε σχετικά χαμηλό φωτισμό, σούρουπο τι λέει το redmi note 5? Με ενδιαφέρει η αγορά του ιδιαίτερα τώρα που έχει πέσει και η τιμή του αλλά ψάχνω να έχει και καλό βίντεο και φώτο. Είδα κάτι δείγματα πιο πριν σε νυχτερινό τοπίο αλλά μου φάνηκαν πολύ τέλειες για να είναι αληθινές.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Κοίτα, σε αυτά τα χρήματα δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο σε κάμερα. Ερχόμενος από s7 edge είμαι λίγο απογοητευμένος από τις φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Δεν είναι χάλια ή τίποτα τέτοιο απλά το s7 ήταν καλύτερο.

Πάντως τη μέρα μου φαίνεται πολύ καλή η κάμερα και σαν σύνολο καλύτερη από ότι περίμενα.

Για βίντεο δεν ξέρω γιατί δεν έχω τραβήξει ακόμα

Link to comment
Share on other sites

Μόλις το πήρα απο Κωτσοβολο στα 209

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Το τσιμπησα και εγω το απογευμα απο Κωτσοβολο (με μηδενικο ΦΠΑ βγηκε γυρω στα 170)

Πλαισιο δεν υπηρχε σε κανενα καταστημα διαθεσιμο...

:cool:

Link to comment
Share on other sites

Κοίτα, σε αυτά τα χρήματα δεν νομίζω να βρεις κάτι καλύτερο σε κάμερα. Ερχόμενος από s7 edge είμαι λίγο απογοητευμένος από τις φωτογραφίες σε συνθήκες χαμηλού φωτισμού. Δεν είναι χάλια ή τίποτα τέτοιο απλά το s7 ήταν καλύτερο.

Πάντως τη μέρα μου φαίνεται πολύ καλή η κάμερα και σαν σύνολο καλύτερη από ότι περίμενα.

Για βίντεο δεν ξέρω γιατί δεν έχω τραβήξει ακόμα

Φίλε έχω mate 10pro πίστεψε η κάμερα είναι πολύ καλή και το βράδυ με τεχνητό φωτισμό, με εξέπληξε ευχάριστα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε έχω mate 10pro πίστεψε η κάμερα είναι πολύ καλή και το βράδυ με τεχνητό φωτισμό, με εξέπληξε ευχάριστα.

 

Στάλθηκε από το BLA-L29 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Σε φώτο ή σε βίντεο? Γιατί και εγω με το Le max 2 και με GCam το βράδυ οι φώτο είναι πολύ καλές αλλά το βίντεο θεοσκότεινο παρόλο που βάζω φλας.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Sony Ericsson k700, samsung wave GT8500

samsung galaxy s3 GTi9300, LG G3 32gb 3gb Ram

LeEco le max 2 x820 6/64gb

Xiaomi mi mix 2s 6/64

Xiaomi mi 9t pro 6/128

Poco F4 8/256

Vivo x80 Pro

Link to comment
Share on other sites

Σε φώτο ή σε βίντεο? Γιατί και εγω με το Le max 2 και με GCam το βράδυ οι φώτο είναι πολύ καλές αλλά το βίντεο θεοσκότεινο παρόλο που βάζω φλας.

 

Στάλθηκε από το Le X820 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Βάλε footej camera και αύξησε το exposure (ev +2) στα σκοτάδια. Το είχα και αυτό έκανα στο le max 2. ;)

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to REDMI NOTE 5 Δεν ανοίγει το messenger

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...