Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Με το viber έχω κι εγώ το ίδιο πρόβλημα, αλλά δεν ξέρω αν είναι από την 8. Ούτε εγώ έχω κάνει hard reset.

για το viber απλα κάνε επαναφορά του viber, εμένα έφτιαξε

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα..ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά είδα κάποια βιντεακια που δείχνουν ότι μετά από κάποιους μήνες χρήσης και με αρκετές εφαρμογές το κινητό αρχίζει και κολλάει..Αυτά τα κολλήματα τα βλέπω στο J5 16' που έχω και τα θεωρώ φυσιολογικά μετά από 1,5 χρόνο χρήσης..δεν μπορώ να τα φανταστώ στο s8 αν και ξέρω ότι από το πάτημα μέχρι το άνοιγμα της εφαρμογής θέλει λίγο παραπάνω χρόνο στη Samsung.Κατα τ άλλα η μπαταρία βγάζει μέρα για 8-10 ώρες έντονης ενασχόλησης (YouTube,social,Internet,όχι συνεχόμενες ώρες και πάντα στο 2G-WIFI) η να κοιτάξω προς το s8+?Στα 480 και 550€ αντίστοιχα που τα βρίσκουμε θεωρώ ότι αξίζει..περιμένω τα φώτα σας.
Link to comment
Share on other sites

γερμανικο και την 8αρα την πηρα απο τους πρωτους, ηταν αυτη που απεσυραν και μετα την ξαναεβγαλαν για κατεβασμα με καποια διορθωματα μαλλον, περασε και αυτη.

 

Απο τα προβληματα που αναφερετε δεν εχω κανενα, δακτυλικο ενταξει , viber μια χαρα , secure folder παει σφαιρα.

 

Ολα τα updates εγινε ΟΤΑ , χωρις καν κλεαρ κας κτλ, περασμα -ρεσταρτ και δωστου χρηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καλησπέρα..ενδιαφέρομαι για το κινητό αλλά είδα κάποια βιντεακια που δείχνουν ότι μετά από κάποιους μήνες χρήσης και με αρκετές εφαρμογές το κινητό αρχίζει και κολλάει..Αυτά τα κολλήματα τα βλέπω στο J5 16' που έχω και τα θεωρώ φυσιολογικά μετά από 1,5 χρόνο χρήσης..δεν μπορώ να τα φανταστώ στο s8 αν και ξέρω ότι από το πάτημα μέχρι το άνοιγμα της εφαρμογής θέλει λίγο παραπάνω χρόνο στη Samsung.Κατα τ άλλα η μπαταρία βγάζει μέρα για 8-10 ώρες έντονης ενασχόλησης (YouTube,social,Internet,όχι συνεχόμενες ώρες και πάντα στο 2G-WIFI) η να κοιτάξω προς το s8+?Στα 480 και 550€ αντίστοιχα που τα βρίσκουμε θεωρώ ότι αξίζει..περιμένω τα φώτα σας.

 

ειναι το πρωτο androiδες που εχω, εχω το απλο οχι το + , απο κολληματα μεχρω τωρα κανενα προβλημα , παει μια χαρα , περιπου κανα 6 μηνο πρεπει να το εχω νομιζω μπορει και λιγο παραπανω.

Για μπαταρία αν κανεις βαρια χρηση καλυτερα να πας στο +, αν δεν σε πειραζει το λιγο μεγαλυτερο μεγεθος

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω το κινητό ακριβώς ίδιο με το προηγούμενο σε θέμα λογισμικού; εννοώ να περάσει εφαρμογές κλπ όπως τα έχω όλα... Πάω από S7 σε S8
Link to comment
Share on other sites

Υπάρχει τρόπος να κάνω το κινητό ακριβώς ίδιο με το προηγούμενο σε θέμα λογισμικού; εννοώ να περάσει εφαρμογές κλπ όπως τα έχω όλα... Πάω από S7 σε S8
Παιδιά να ρωτήσω κάτι γρήγορο όποιος μπορεί να βοηθήσει. Παρέλαβε σήμερα η αδερφή μου το κινητό από γνωστό eshop. Όταν πήγαμε να το ανοίξουμε πρόσεξα ότι το εργοστασιακό αυτοκόλλητο ήταν κομμένο και πάνω είχε μαύρη αυτοκόλλητη ταινία για χρήση με ευρωπαϊκή sim. Δε προχωρήσαμε στο άνοιγμα του κουτιού. Παίζει να είναι refurbished? Τί λέτε να κάνουμε;

 

Στάλθηκε από το ONEPLUS A5010 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Επειδή το sammobile κάνει αναβάθμιση και δε λειτουργεί η δωρεάν λήψη λογισμικών, παίζει να έχει κανείς της Cosmote την τελευταία την Oreo για κατέβασμα από κάπου;
Link to comment
Share on other sites

ελληνικό από βόντα μου κατεβάζει αυτή την στιγμή την ορεο. Μόλις την περάσω θα αναφέρω εντυπώσεις.

για τον συμφορουμίτη που ρωτάει με νορμάλ προς σκλήρη χρήση υπολόγισε η μπαταρία να κρατάει 08:00-18:00 άντε 08:00-20:00 με αναμμένο πάντα το εξοικονόμηση μπαταρίας. Χωρίς εξοικονόμηση μεσημέρι θέλεις φόρτιση.

λαγκάκια έχει γενικώς αλλά όχι τραγικά. Με nova launcher και απενεργοποίση bixby γενικά το έχω ψιλοστρώσει το θέμα λαγκ.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

γερμανικο και την 8αρα την πηρα απο τους πρωτους, ηταν αυτη που απεσυραν και μετα την ξαναεβγαλαν για κατεβασμα με καποια διορθωματα μαλλον, περασε και αυτη.

 

Απο τα προβληματα που αναφερετε δεν εχω κανενα, δακτυλικο ενταξει , viber μια χαρα , secure folder παει σφαιρα.

 

Ολα τα updates εγινε ΟΤΑ , χωρις καν κλεαρ κας κτλ, περασμα -ρεσταρτ και δωστου χρηση.

 

----- προσθήκη μηνύματος 2 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

 

ειναι το πρωτο androiδες που εχω, εχω το απλο οχι το + , απο κολληματα μεχρω τωρα κανενα προβλημα , παει μια χαρα , περιπου κανα 6 μηνο πρεπει να το εχω νομιζω μπορει και λιγο παραπανω.

Για μπαταρία αν κανεις βαρια χρηση καλυτερα να πας στο +, αν δεν σε πειραζει το λιγο μεγαλυτερο μεγεθος

Στα ίδια κι εγώ ακριβώς.

Επίσης δεν κλείνω πότε την συσκευή. Κάνει επανεκκίνηση μόνο όταν έρχεται OTA.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πήγα να βάλω ένα γυαλι και μου έλεγε ο άλλος έχω μόνο για το ίσιο. Το βάζει πάνω και έπιανε κυριολεκτικά την μισή οθόνη...

 

Τι προτείνετε για γυαλί; ξέρουμε μαγαζί να τα τοποθετεί; αφορά και τοποθέτηση εννοώ.. Θήκη έχω την Spigen Liquid Crystal.

 

Επίσης επειδή το sammobile είναι εκτός για λήψεις free, έχει κανείς link για τη rom της Cosmote???

 

 

edit: https://www.ebay.com/itm/391890828086

 

Πηρα αυτο το γυαλι απο το ebay που λεει Case friendly και καλα και βλεπουμε

Edited by DjTony
Link to comment
Share on other sites

Η βάζεις την ζελατίνα της Samsung, ή δίνεις 50€ για dome που είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί από tempered glass.

Προσωπικά, δεν βάζω τίποτα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η βάζεις την ζελατίνα της Samsung, ή δίνεις 50€ για dome που είναι ότι καλύτερο κυκλοφορεί από tempered glass.

Προσωπικά, δεν βάζω τίποτα.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

Μου εδωσε ScreenKnight ο πωλητης που το πηρα. που το βαζεις μεσα σε νερο με σαπουνι κλπ κλπ...

 

Αξιζει να κανω ολη αυτη τη διαδικασια ?

Link to comment
Share on other sites

Για εμένα είναι ιεροσυλία οι ζελατίνες και οι ψευτοτζαμαρίες γενικότερα, οπότε ας απαντήσει κανένας άλλος καλύτερα :lol:

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Συμφωνω απολυτως. Σιγουρα ειναι ρισκο αλλα το προτιμω χωρις προστασια οθονης.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

λοιπόν, η αναβάθμιση ολοκληρωθηκε αρκετά γρήγορα για το μέγεθος του αρχείου.

Όλα καλά μέχρι εδώ. Πρώτες εντυπώσεις: όλα φαίνονται να ανοιγοκλείνουν πιο γρήγορα. Το pip δουλεύει μια χαρά. Προβλήματα δεν έχω δει μέχρι στιγμής, όλα δουλεύουν όπως πριν. ώραια τα νέα εφέ.

Θα το δοκιμάσω μερικές μέρες με τη νορμάλ μου χρήση και θα πω και εντυπώσεις από μπαταρία.

Eriscsson 748, Ericsson T28, NOKIA 3310, Panasonic GD67, NOKIA 5210, SonyEriscsson W800, SonyEricsson Z600, SonyEricsson W910, NOKIA N97, Dell Streak 5, HTC One X (κλάπηκε:(), ΖΤΕ racer II, NOKIA 925, Ms Lumia 950, Galaxy S8, oneplus 8 pro
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα παιδιά,

 

Πέρασα και γω την αναβάθμιση από την Τετάρτη που μου ήρθε over the air. Hard reset δεν έκανα.

Έκτοτε έχω το πρόβλημα που αναφέρουν τα παιδιά με το viber, από την μπάρα των ειδοποιήσεων μια το ανοίγει και 5 όχι το μήνυμα και αν το ανοίξει αυτή τη μία φορά είναι τόσο αργή η διαδικασία που ακόμα και ο καρβουνιάρης μου φαίνεται πιο γρήγορος...

Δεν ξέρω τι μπορέι να φταίει γι αυτό. Έκανα μάλιστα απεγκατάσταση και ξαναπέρασα την εφαρμογή αλλά το πρόβλημα παραμένει.

Επίσης ένα μικρότερης σημασίας πρόβλημα είναι ότι η γραμματοσειρά στο quick pic ποτ χρησιμοποιώ έχει πάρει ένα άθλιο μωβ χρώμα!!:blink::confused:

Link to comment
Share on other sites

εγω μαγκες εχω 10 μερες το κινητο και εχω απογοητευθει με την ποιοτητα κλησης.το ακουστικο δηλαδη.σε μαγαζι με θορυβο και δεν ακουω καθολου τον αλλον.ασε και με το κουδουνισμα χαμηλης εντασης χανω κλησεις.αλλα αυτο με το ακουστικο με εχει ξενερωσει.αντιθετως στο παλιο μου κινητο iphone 7 η ποιοτητα κλησης ηταν εξαιρετικη..και εδω ειναι μετρια.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια οδοντόβουρτσα και πέρασε το ακουστικό σιγά σιγά προς όλες τις κατευθύνσεις (στεγνή).

Στο plus μου νόμιζα ότι χάλασε το ακουστικό σε κάποια φάση, ενώ δοκίμασα να το καθαρίσω με ορθόδοξους τρόπους και δεν έγινε τίποτα.

Μόλις δοκίμασα την οδοντόβουρτσα σαν τελευταία "χαζή" λύση, επανήλθε ο ήχος.

Μιλάμε για διάφορα σαν να ήταν στο 1% πριν και πήγε στο 100%, όχι λίγο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εμενα παλι το ακουστικο μου φαινεται πολυ δυνατο... Ανετα ακουει καποιος διπλα μου οταν μου μιλανε.

Σε αλλο θεμα η μπαταρια μου φαινεται καλυτερη με oreo. Φορτιζω μεχρι 85 %. Το βραδυ οταν γυριζω σπιτι συνηθως εχω 25. Σημερα με oreo με ιδια χρηση εφτασα με 38%...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Πάρε μια οδοντόβουρτσα και πέρασε το ακουστικό σιγά σιγά προς όλες τις κατευθύνσεις (στεγνή).

Στο plus μου νόμιζα ότι χάλασε το ακουστικό σε κάποια φάση, ενώ δοκίμασα να το καθαρίσω με ορθόδοξους τρόπους και δεν έγινε τίποτα.

Μόλις δοκίμασα την οδοντόβουρτσα σαν τελευταία "χαζή" λύση, επανήλθε ο ήχος.

Μιλάμε για διάφορα σαν να ήταν στο 1% πριν και πήγε στο 100%, όχι λίγο!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

 

το εκανα με ειδικο χτενακι που καθαριζουμε ξυρ.μηχανες..και φιλε οντως ειναι καπως καλυτερα τα πραγματα.ειχε μαζεψει "μουργκα" που λεμε..η λιγδα απο το αφτι.:cry: αλλα και παλι ο το μονοφωνικο ηχειο ειναι μεγαλο (-) ,κατ'ταλλα το κινητο ρολλαρει πολυ καλα..:happy:

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...