Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Εμενα που τους ειχα παρει με ακριβως την ιδια ερωτηση μου ειχαν πει οταν βγει για αγγλια- Ιρλανδια.....τωρα που βγηκε για αγγλια - ιρλανδια και δεν την βλεπει λενε αλλα...κατεβασα και φλασαρα μονος μου την EUR.

 

Πήγα κι εγω πριν κατι μερες να την περάσω μέσω Odin sammobile αλλα στην αρχή μου γινόταν επανεκκίνηση η συσκευή με αποτέλεσμα να με κουράσει και μετα απο λίγες μερες που ξανα προσπάθησα παει να γίνει και κολλάει μάλλον ευθύνεται το λαπτοπ που εχω όσο να ειναι παλιοσε και είπα ας περιμένω μήπως βγει σε ΟΤΑ.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε γενικές γραμμές φαίνεται εξαιρετικό.

αυτό που θα με προβλημάτιζε αν ήταν να το αγοράσω είναι η μπαταρία. κρατάει ρε παιδιά; ειδικά για μας που το κάνουμε εντατική χρήση ή θα είμαστε όλη την ώρα με το φορτιστή στο χέρι;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το κινητό σε γενικές γραμμές φαίνεται εξαιρετικό.

αυτό που θα με προβλημάτιζε αν ήταν να το αγοράσω είναι η μπαταρία. κρατάει ρε παιδιά; ειδικά για μας που το κάνουμε εντατική χρήση ή θα είμαστε όλη την ώρα με το φορτιστή στο χέρι;

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγω σε συγκριση με iphone 7 εχω να πω οτι κραταει περισσοτερο.βεβαια σε αναμονη το iphone τα πηγαινε καλυτερα...αλλα και παλι ναι ειμαι ευχαριστημενος γιατι και να χρειαστω φορτιση εντος ημερας σε 1 ωρα το εχω φορτισει με powerbank.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

OTA δεν έχει έρθει ακόμα...με Odin λέω.

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Ναι βαζεις home csc....sta log θα γραψει κιολας οτι δεν κανει erase τιποτα.

Edited by Madness
Link to comment
Share on other sites

Όταν κάνω ελαχιστοποίηση το maps ας πούμε δεν φεύγει τελείως.. Ανοίγω τον dialer και μένει κάτω δεξιά σε ένα μικρό παράθυρο το maps... Με το S7 αυτό πχ δε γινόταν... Έτρεχε στο παρασκήνιο και οταν ήθελα εγώ το άνοιγα ξανά... ΠΩΣ το βγάζω αυτό το να μένει σε ένα μικρό παράθυρο κάτω δεξιά;
Link to comment
Share on other sites

εγω σε συγκριση με iphone 7 εχω να πω οτι κραταει περισσοτερο.βεβαια σε αναμονη το iphone τα πηγαινε καλυτερα...αλλα και παλι ναι ειμαι ευχαριστημενος γιατι και να χρειαστω φορτιση εντος ημερας σε 1 ωρα το εχω φορτισει με powerbank.
Έχω συνηθίσει ρε γ***** με τις δεύτερες μπαταρίες να μην μένω πότε

θα είναι το πρώτο μου κινητό αν αγοράσω με ενσωματωμένη μπαταρία και προβληματίζομαι..

Έχω πάνω από 250 ευρώ επιδότηση τις επόμενες μέρες και είναι ένα από τα κινητά που το σκέφτομαι

Στο μόνο που κολλάω το ξαναλέω είναι μπαταρία...

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μην πας στο μικρό φίλε.

Η μπαταρία είναι σημαντικά καλύτερη στο plus και αν έχεις συνηθίσει με 2 μπαταρίες, είναι δύσκολα τα πράγματα.

Ωστόσο το fast charge δίνει ένα 50% στο μισάωρο, οπότε με ένα καλό power bank ίσως είσαι οκ!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρία είναι μέτρια...στα πλαίσια του iphone 7 Και 8....αλλά πολύ πίσω από τα μεγάλα plus.

Βγάζω περίπου 4 με 4.30 ώρες SOT, με 50% φωτεινότητα, αρκετή χρήση με bt, 4g ανοιχτό και ανάλυση οθόνης σε FHD.

Την ημέρα δε τη βγάζω με βαριά χρήση, κάπου το απόγευμα θέλω φόρτιση.

Παρόμοια ήμουν με iphone....

 

 

Sent from my iPad using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

εχω ενα αλμπουμ με 4000 φωτογραφιες στην συλλογη, που ειναι αποθηκευμενο στην εσωτερικη μνημη του κινητου. πως μπορω να μεταφερω αυτον τον φακελο στην καρτα μνημης;
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Με File manager;

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το oreo update, δεν μου έρχονται notifications για το whatsapp με κανέναν τρόπο. Έκανα reset, μα τίποτα.

Καμιά ιδέα; Στο XDA υπάρχουν κάποιες αναφορές για παρόμοια πράγματα, αλλά όχι λύση.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

Μπες σε καποιον File Manager και κανε αντιγραφη ολον τον φακελο οπως ειναι σε καποιον φακελο της SD. Εγω χρησιμοποιω X-plore αλλα φανταζομαι και ο μαμα ακομα θα σου κανει τη δουλεια σου

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Μετά το oreo update, δεν μου έρχονται notifications για το whatsapp με κανέναν τρόπο. Έκανα reset, μα τίποτα.

Καμιά ιδέα; Στο XDA υπάρχουν κάποιες αναφορές για παρόμοια πράγματα, αλλά όχι λύση.

 

Ok το βρήκα.

 

Στο app info , ήταν blocked τα notifications. To ίδιο και για τα sms! Δεν έχω ιδέα πως στην ευχή έγινε αυτό, αλλά τεσπα.

Ericsson R380s ,Sony Ericsson T68 , Sagem MyX6 , Sharp GX30, Sharp V802 ,Sony Ericsson K810i, Motorola Milestone , Motorola Razr, LG Nexus 5, Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας αν μπορειτε πηρα και εγω το σ8 πριν 15 μερες..πολύ δυνατο κινητο πανεμορφο το πιο ωραιο που εχω δει αλλα με την καμερα εχω θεματακι και δεν ξερω αν φταιη το κινητο....όταν βγαζω φωτο και κανω ζοομ βλεπω πως κανει πολλα πιξελ και δεν φενεται καθαρη η εικονα.............επισης σε συνθήκες χαμηλου φωτισμου η εικονα είναι αλιωμενη θολη παραμορφομενη αν βγαζω την ημερα παράδειγμα είναι μια χαρα μονο όταν κανω ζοομ χαλαει και κανει πιξελ..και όπως ειπα με χαμηλο φως πολύ είναι παραμορφομενη με στιγματα και πιξελ και θολουρα...τωρα το κινητο φταει η ετσι είναι?
Link to comment
Share on other sites

Μου είχε εμφανιστεί και σε μένα αρχικά όμως κάτι τικαρισα και ξετικαρισα αλλά δεν θυμάμαι τί ακριβώς και έφυγε, αν μπορείς βάλε ένα screen shot να δούμε ;)

 

----- προσθήκη μηνύματος 79 δευτ. μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Πάντως με την Oreo πολύ πιο σβέλτο δείχνει σε όλα του ✌

 

Καλημέρα!

Προσπαθώ να ανεβάσω το screenshot αλλά δεν τα καταφέρνω.

Πάω στα συνημμένα αρχεία, βρίσκω τη φωτογραφία, την επιλέγω, την ανεβάζω, αλλά δε μπαίνει στο μήνυμα που γράφω. :angry:

Samsung S8
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα παιδια θα ηθελα την βοηθεια σας αν μπορειτε πηρα και εγω το σ8 πριν 15 μερες..πολύ δυνατο κινητο πανεμορφο το πιο ωραιο που εχω δει αλλα με την καμερα εχω θεματακι και δεν ξερω αν φταιη το κινητο....όταν βγαζω φωτο και κανω ζοομ βλεπω πως κανει πολλα πιξελ και δεν φενεται καθαρη η εικονα.............επισης σε συνθήκες χαμηλου φωτισμου η εικονα είναι αλιωμενη θολη παραμορφομενη αν βγαζω την ημερα παράδειγμα είναι μια χαρα μονο όταν κανω ζοομ χαλαει και κανει πιξελ..και όπως ειπα με χαμηλο φως πολύ είναι παραμορφομενη με στιγματα και πιξελ και θολουρα...τωρα το κινητο φταει η ετσι είναι?

 

Προσωπικά δεν αντιμετωπίζω κανένα πρόβλημα μόνο και αν περιμένεις να κάνει παπάδες καθάρισε τον φακό σου και αν δεις ότι συνεχίζει αν μπορείς δες και από κανέναν άλλον κάτοχο αλλιώς έχει θέμα το κινητό σου

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δεν ειναι προβλημα αν το τροποιησεις λιγο.

Εγω απενεργοποιω την always off screen

Φωτεινοτητα στο 45%

Με την εφαρμογη BK Disabler απενεργοποιω αχρηστες εφαρμογες και διαδικασιες.

Μς φορτιση στο 85% και περιπου 3 ωρες οθονης γυριζω σπιτι με 30-35%...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Φίλε καλημέρα εγώ μόλις τώρα δοκίμασα μια τυχαία φωτο τέρμα το ζουμ την δείχνει πεντακάθαρα μηπως ο φακός έχει κάλυμμα ζελατίνα και τα κανει αυτά
Link to comment
Share on other sites

Μην πας στο μικρό φίλε.

Η μπαταρία είναι σημαντικά καλύτερη στο plus και αν έχεις συνηθίσει με 2 μπαταρίες, είναι δύσκολα τα πράγματα.

Ωστόσο το fast charge δίνει ένα 50% στο μισάωρο, οπότε με ένα καλό power bank ίσως είσαι οκ!

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Ευχαριστώ για τις απαντήσεις γενικώς :)

θα πήγαινα στο μεγάλο αλλά τα λεφτά που έχω μαζέψει τώρα μαζί με την επιδότηση φτάνουν μόνο για το μικρό. θα το έπαιρνα με κλειστά μάτια αλλά απογοητεύομαι στο θέμα της μπαταρίας. θα δούμε όμως

 

Στάλθηκε από το LG-H960 μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Μπες σε καποιον File Manager και κανε αντιγραφη ολον τον φακελο οπως ειναι σε καποιον φακελο της SD. Εγω χρησιμοποιω X-plore αλλα φανταζομαι και ο μαμα ακομα θα σου κανει τη δουλεια σου

 

κατεβασα τον x plore, βρηκα τον φακελο επελεξα ολες τις φωτογραφιες αλλα δεν μπορω να βρω την εντολη που τις στελνω στην καρτα μνημης

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Η μπαταρια δεν ειναι προβλημα αν το τροποιησεις λιγο.

Εγω απενεργοποιω την always off screen

Φωτεινοτητα στο 45%

Με την εφαρμογη BK Disabler απενεργοποιω αχρηστες εφαρμογες και διαδικασιες.

Μς φορτιση στο 85% και περιπου 3 ωρες οθονης γυριζω σπιτι με 30-35%...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Eνδιαφέρον να μαθουμε και εμεις ποιες εφαρμογές πάγωσες!

Link to comment
Share on other sites

Eνδιαφέρον να μαθουμε και εμεις ποιες εφαρμογές πάγωσες!
Το bk disabler θέλει root; free υπάρχει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...