Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Δεν είναι μεμβράνη ούτε γυαλί, υγρό είναι.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Εχουν σκεφτεί όλοι αυτοί που το κάνουν αυτο... οτι αμα γρατζουνηστει αυτο τότε ειναι το ιδιο σαν να γρατζουνιεται η οθόνη;

Αφού δεν μπορεί να αφαιρεθεί

Link to comment
Share on other sites

Εχουν σκεφτεί όλοι αυτοί που το κάνουν αυτο... οτι αμα γρατζουνηστει αυτο τότε ειναι το ιδιο σαν να γρατζουνιεται η οθόνη;

Αφού δεν μπορεί να αφαιρεθεί

 

δεν χαρασεται. για να στο αποδειξουν περνανε με δυναμη κλειδι πανω απο την οθονη και δεν παθαινει τιποτα

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Και γω είχα νανοπροστασια μπροστά πίσω από μεγάλη αλυσίδα ΔΕΝ έκανε απολύτως τπτ ευτυχώς την άλλαξα μέσω της εγγύησης λόγω burn in

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

δεν χαρασεται. για να στο αποδειξουν περνανε με δυναμη κλειδι πανω απο την οθονη και δεν παθαινει τιποτα

 

Μπορεις να το κανεις και με το δικο του γυαλι, του S8, η ακομα και του S4 βασικα, και να δεις δε θα παθει ΤΙΠΟΤΑ. Το κλειδι δεν μπορει να γρατζουνισει το Gorilla Glass. Ισως με κοπανημα, οχι με χαραξη, να κανει σημαδακια αλλα μεχρι εκει. Και μαχαιρι μπορεις να περασεις βασικα χωρις να παθει τιποτα

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

Εσείς που λέτε ότι Δεν χαράσσεται εύκολα τό s8 το έχετε δοκιμάσει όντος? Εμένα μία εβδομάδα το άφησα δίχως θήκη και έχει κάνει σε πολλά σημεία αμυχες σαν αραχνιασμα
Link to comment
Share on other sites

Ψιλομούφα είναι αυτό που πουλάει το mm. Ντεμέκ νανοτεχνολογία και αηδίες. Αν κάνετε αναζήτηση στο Google θα βρείτε υπέρ ικανοποιημένους πελάτες (not) που το έβαλαν, γέμισε γρατσουνιές και τις λούστηκαν, γιατί αυτό δεν βγαίνει απ το τηλέφωνο. Καλύτερα να βάλετε ζελατίνα ή tempered glass, που αν πάθει κάτι, μπορείτε να το βγάλετε και να βάλετε άλλο.

 

Προσωπικά έβαλα μια ζελατίνα στο S8 που πιάνει και λίγο την πλάτη, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα ανασήκωσης με τις θήκες.

Link to comment
Share on other sites

Παιδιά εμένα παίζει να είναι T-Mobile σύμφωνα με το sammobile.. Το αγόρασα από το γερμανικό amazon και του έβαλα κάρτα Cosmote κατευθείαν. Δεν θυμάμαι μόνο μήπως το άνοιξα πριν βάλω την κάρτα για δοκιμή. Αλλάζει με κάποιο τρόπο αυτό;
Link to comment
Share on other sites

Ψιλομούφα είναι αυτό που πουλάει το mm. Ντεμέκ νανοτεχνολογία και αηδίες. Αν κάνετε αναζήτηση στο Google θα βρείτε υπέρ ικανοποιημένους πελάτες (not) που το έβαλαν, γέμισε γρατσουνιές και τις λούστηκαν, γιατί αυτό δεν βγαίνει απ το τηλέφωνο. Καλύτερα να βάλετε ζελατίνα ή tempered glass, που αν πάθει κάτι, μπορείτε να το βγάλετε και να βάλετε άλλο.

 

Προσωπικά έβαλα μια ζελατίνα στο S8 που πιάνει και λίγο την πλάτη, οπότε δεν υπάρχει πρόβλημα ανασήκωσης με τις θήκες.

 

Καλησπερα μπορεις να δωσεις στοιχεια ζελατινας ευχαριστω

Edited by jimmarine
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα μπορεις να δωσεις στοιχεια ζελατινας ευχαριστω

 

Νομίζω πως είναι η X-One Stealth Armor. Βίντεο τοποθέτησης

, φαίνεται και ο τρόπος με τον οποίο πιάνει πάνω στο τηλέφωνο. Δυστυχώς στο skroutz τη βρίσκω μόνο για το S8+. Τη δική μου την έβαλα τέλη φλεβάρη στο phonehouse της Τσιμισκή, 15€ με τοποθέτηση από το κατάστημα.
Link to comment
Share on other sites

Παιδιά είστε ευχαριστημένοι από την μπαταρία με ορεο;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

δεν χαρασεται. για να στο αποδειξουν περνανε με δυναμη κλειδι πανω απο την οθονη και δεν παθαινει τιποτα

 

Με τα gorilla glass που βάζουν δεν παθαίνει κάτι το περνούσα ακόμα και στο Nokia n8 αν θυμάμαι καλά κ στα samsung από χρόνια κατσαβίδι περνούσα πάνω πως παθαίνουν με κλειδια κ κέρματα γρατσουνιες είναι απτά άγραφα

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω την βοήθεια σας παρακαλώ!

Το wifi το έχω πάντα ενεργοποιημένο! Το πρόβλημα είναι ότι όταν είμαι στο σπίτι το οποίο έχω 1 ρουτερ και ένα extender την εναλλαγή δεν την κάνει αυτόματα! Όταν φεύγω απο το δωμάτιο που είναι το ένα και πάω στο δωμάτιο που είναι to extender πρέπει να κάνω την εναλλαγή χειροκίνητα! Εχει τύχει να την κάνει και αυτόματα αλλά μπορεί να κάνει και πάνω από ένα τέταρτο! Το S7 της γυναίκας μου το κάνει άμεσα και είδα ότι οι ρυθμίσεις είναι οι ίδιες! Γνωρίζετε πως να το αντιμετωπίσω ??

Link to comment
Share on other sites

τελικα να την κανουμε την αναβαθμιση σε ορεο η περισσοτερα προβληματα θα έχουμε?(μπαταρια καλληματα εφαρμογών)

Τωρα ειμαι πληρως ικανοποιημενος. τι λετε θα ειμαι ενα κλικ +?

Link to comment
Share on other sites

Οι περισσότεροι μου φαίνεται ψιλό κολλώνουμε χα χα χα με το πέρασμα της Oreo
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα! Θέλω την βοήθεια σας παρακαλώ!

Το wifi το έχω πάντα ενεργοποιημένο! Το πρόβλημα είναι ότι όταν είμαι στο σπίτι το οποίο έχω 1 ρουτερ και ένα extender την εναλλαγή δεν την κάνει αυτόματα! Όταν φεύγω απο το δωμάτιο που είναι το ένα και πάω στο δωμάτιο που είναι to extender πρέπει να κάνω την εναλλαγή χειροκίνητα! Εχει τύχει να την κάνει και αυτόματα αλλά μπορεί να κάνει και πάνω από ένα τέταρτο! Το S7 της γυναίκας μου το κάνει άμεσα και είδα ότι οι ρυθμίσεις είναι οι ίδιες! Γνωρίζετε πως να το αντιμετωπίσω ??

Καλημέρα έχω ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό 1 router και 1 extender εναλλαγή δεν κάνει μονο του αλλάζοντας δωμάτιο αλλα θα κάνει μονο άμα χάσει το δίκτυο στο οποιο είμαι συνδεδεμένος και αν είμαι στην εμβέλεια του αλλου πούυ έχει μεγαλύτερο σήμα θα συνδεθεί αυτόματα

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα έχω ακριβώς τον ίδιο συνδυασμό 1 router και 1 extender εναλλαγή δεν κάνει μονο του αλλάζοντας δωμάτιο αλλα θα κάνει μονο άμα χάσει το δίκτυο στο οποιο είμαι συνδεδεμένος και αν είμαι στην εμβέλεια του αλλου πούυ έχει μεγαλύτερο σήμα θα συνδεθεί αυτόματα

 

Και μένα το ίδιο θα κάνει αλλά θα αργήσει πολύ μέχρι να κάνει την αυτόματη αλλαγή! Οπότε το κάνω μόνος μου γιατί σέρνεται μέχρι να γίνει η αλλαγή!

Link to comment
Share on other sites

Το πέρασα το μπισκοτάκι τελικά δεν κρατήθηκα. Κλασσικά ΟΤΑ όπως σε όλα μου τα κινητά από πάνω φυσικά ... πρώτες εντυπώσεις:

Πιο ακριβές το πληκτρολόγιο εξαιρετική αίσθηση. Ο dialer new look , σφαιρατο πιο αέρινο σε όλα του...Facebook light που χρησιμοποιώ και καμιά φορά αγκομαχούσε τώρα πραγματικά φυσάει ... αυτά προς το παρόν...πολύ ευχαριστημένος μέχρι τώρα στα πρώτα σκαλίσματα, μπαταρία θα πρέπει να την παρακολουθήσω φυσικά ;)

Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Μου τρώει αρκετά πιο γρήγορα την μπαταρία μετά το oreo update

 

Εχει παρατηρήσει και κανείς άλλος battery drain;

 

Προσωπικά με καθαρή εγκατάσταση μέσω Odin και πραγματικό σκίσιμο όλη μέρα βγάζω 18 ώρες αναμονής περίπου(Έχω δεί μάλιστα 6+ ώρες οθόνης)που με τις τελευταίες εκδόσεις της Nougat δεν τις έπιανα ούτε στα όνειρα μου :happy:

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Όχι δεν βλέπω πρόβλημα εδώ. Εκτιμώμενη διάρκεια μπαταρίας: 47 ώρες και 54 λεπτά.

 

Έχω το bluetooth και το AOD πάντα ανοικτά. Μια χαρά...

 

 

Μου τρώει αρκετά πιο γρήγορα την μπαταρία μετά το oreo update

 

Εχει παρατηρήσει και κανείς άλλος battery drain;

Link to comment
Share on other sites

Μου τρώει αρκετά πιο γρήγορα την μπαταρία μετά το oreo update

 

Εχει παρατηρήσει και κανείς άλλος battery drain;

Εμένα μετά το oreo μου βγάζει sot 2:30-3 ώρες καί θα το φορτίσω και δεύτερη φορά μέσα στην μέρα. Υπόψιν ότι το πέρασα Με καθαρή εγκατάσταση μέσο odin

Link to comment
Share on other sites

Όμορφες πινελιές έδωσε το μπισκοτάκι, έχω την αίσθηση ότι είναι και πιο ακαριαία η απόκριση του ...Μέχρι στιγμής όλα κομπλέ!
Konakis.
Link to comment
Share on other sites

Παιδια αν θελει κανεις την Spigen Neo Hybrid σε Gunmetal χρωμα ας μου πει, γιατι πηρα μια σημερα αλλα για το μικρο S8 :lol:

Learn Colemak, the better keyboard layout! :happy:

 

Μην αφήνεις τα μικρά μυαλά να σε πείσουν ότι τα όνειρα σου είναι πολύ μεγάλα.

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...