Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα σας. Εχω βρει μια συσκευη μεταχ/νη αλλα δεν υπαρχει η αποδειξη.(εχει κερδιθει απο διαγωνισμό) Απο το imei ισχύει η εγγυηση; Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση; Να προχωρησω στην αγορα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχω βρει μια συσκευη μεταχ/νη αλλα δεν υπαρχει η αποδειξη.(εχει κερδιθει απο διαγωνισμό) Απο το imei ισχύει η εγγυηση; Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση; Να προχωρησω στην αγορα;

 

Πάρε στη smartec να ρωτήσεις κ γω δεν έχω απόδειξη τους είπα το imei μου και μου είπαν ότι ισχύει η εγγύηση αλλά πάρε τηλ κ πες το imei συσκευής

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα σας. Εχω βρει μια συσκευη μεταχ/νη αλλα δεν υπαρχει η αποδειξη.(εχει κερδιθει απο διαγωνισμό) Απο το imei ισχύει η εγγυηση; Τι γινεται σε αυτη τη περιπτωση; Να προχωρησω στην αγορα;

 

μεσω Imei κανονικα εχεις αποδεικτικο,ημερομηνια κυκλοφοριας η κατασκευη της συσκευης δεν θυμαμαι ποιο απο τα δυο ειαια κριβως! αν θελεις παρε σε εξουσιοδοτημενο σερβις να δωσεις τον αριθμο ιμει να σου πουν ποτε ακριβως και ποσους μηνες ακομα εχει η συσκευη εγγυηση!

Link to comment
Share on other sites

Κάποιο κόλλημα της Samsung με το secure folder.. Αν κλείσεις το WiFi λειτουργεί κανονικά. Το δαχτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί κανονικά στο να ξεκλείδωσεις το κινητό απλά κάπου κολλάει με το secure folder αν έχεις κάποια ανοιχτή εφαρμογή

 

Ναι κάτι τέτοιο είναι, γενικά αφού μπω στον ασφαλή φάκελο μετά ''την ακούει λίγο'', πχ δεν εμφανίζει την status bar μεχρι να το ξανακλειδώσεις, επίσης θερμαίνεται λίγο η συσκευή.

 

Μετά από 4-5 ώρες με το update το έχω ήδη μετανοιώσει πάντως, το τηλέφωνο δούλευε άψογα πριν. Αν μπορούσα θα ξαναγύριζα πίσω. Δεν ξέρω αν υπάρχει κάποια διαδικασία clean install που δεν ακολούθησα.

 

Έχει κάποιος άλλος κάποιο πρόβλημα;

Link to comment
Share on other sites

μεσω Imei κανονικα εχεις αποδεικτικο,ημερομηνια κυκλοφοριας η κατασκευη της συσκευης δεν θυμαμαι ποιο απο τα δυο ειαια κριβως! αν θελεις παρε σε εξουσιοδοτημενο σερβις να δωσεις τον αριθμο ιμει να σου πουν ποτε ακριβως και ποσους μηνες ακομα εχει η συσκευη εγγυηση!

Ειναι 12/2017 η συσκευη

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

 

αν ειναι δεκεμβριου του 17 ειναι φρεσκια η συσκευη,,παρολαυτα δεν επρεπε να ανεβασεις το ιμειο σου δημοσια,,για πολλους λογους,ενημερωσε τον διαχειριστη να αφαιρεσει το μηνυμα σου!

Link to comment
Share on other sites

Για το τραγικό με τα εικονίδια χωρίς πλαίσιο που τα μισά παίζουν και τα μισά οχι πλέον με την oreo έχει κανείς καμία λύση;

 

Απ'ότι διάβασα είδα οτι είναι μάλλον θέμα της google...

Coolermaster MC500/Asus Rog Strix X570-F/Ryzen 7 3700X/Bequiet Dark Rock 4/G.Skill Ripjaws V 32GB-3200/Sapphire 6900XT Nitro+SE /Corsair RM850x/Samsung 970 Evo 500GB M2/Samsung 860 Evo 250GB/Corsair K70 mk.2/Logitech G13/Logitech MX Master 3/Dell UP2716+SE2419/

MyFlickr

Link to comment
Share on other sites

Με την Oreo μου εμφάνισε το μενού Κλήσεις VoLTE. Αυτό είναι το Wi-Fi calling της Cosmote; Αν ναι είναι περίεργο γιατί δεν είναι Cosmote η συσκευή. ee599e8b78a55d78ce49378455391eed.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

αν ειναι δεκεμβριου του 17 ειναι φρεσκια η συσκευη,,παρολαυτα δεν επρεπε να ανεβασεις το ιμειο σου δημοσια,,για πολλους λογους,ενημερωσε τον διαχειριστη να αφαιρεσει το μηνυμα σου!

Ενταξει φιλε μου την εβγαλα. Τι μπορει να γινει δειχνοντας δημοσια το imei. Ευχαριστω

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Χθες και εγώ αναβάθμισα στην 8 ορεο.

 

Δεν μπορώ να πω πως είδα και καμία ιδιαίτερη διαφορά, μια από τα ίδια με την έκδοση 7, με μικρές διακοσμητικές διαφορές και κάποιες παραπάνω δυνατότητες σκόρπιες από εδώ και από εκεί.

 

Φαντάζομαι ως θα είναι μεγάλη απογοήτευση για κάποιον που περίμενε κάτι εκπληκτικό :X

 

Αυτό που καταλαβαίνω, είναι πόσο ρόλο παίζει η διαφήμιση, το "hype" και το γενικό παραμύθι του "leaked", στην γενική προώθηση ενός προϊόντος. Ένα χρόνο μας παραμυθιάζουν για το ορεο, και τελικά... σιγά τα αυγά.

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει γίνει τραγικό. Κολλάει κ όταν έχεις ανοιχτό WiFi δεν ξεκλειδώνει με αποτύπωμα κ κολλάει όλη η συσκευή.

 

Το αντιμετωπίζει κάποιος αλλος;

Link to comment
Share on other sites

Εμένα έχει γίνει τραγικό. Κολλάει κ όταν έχεις ανοιχτό WiFi δεν ξεκλειδώνει με αποτύπωμα κ κολλάει όλη η συσκευή.

 

Το αντιμετωπίζει κάποιος αλλος;

οχι κάνε format

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Με την Oreo μου εμφάνισε το μενού Κλήσεις VoLTE. Αυτό είναι το Wi-Fi calling της Cosmote; Αν ναι είναι περίεργο γιατί δεν είναι Cosmote η συσκευή. ee599e8b78a55d78ce49378455391eed.jpg

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

Παίζει παντού τώρα πια το VoLTE και το Cosmote Wifi Calling(Ενοώ μετά από update σε Oreo)

Current:Samsung Galaxy S10

Past:Huawei P20 Pro Blue Dual,Samsung Galaxy S8,iPhone 6s Plus,Sony Xperia Z1 Compact,Samsung Galaxy S4,και η λίστα συνεχίζεται...

Dell Inspiron 3542,Inter core i7 4510u,Nvidia GeForce GT840m 2gb,8gb ram,Samsung 850 Evo 250GB SSD,Windows 10 Edu.Razer BlackWidow Ultimate 2016,Kingston Hyper-x Cloud II.

Link to comment
Share on other sites

Σε εμένα νομίζω ότι αδειάζει πιο εύκολα η μπαταρία από τι πριν. Το άλλο που με εντυπωσίασε, είναι η καλύτερη εμβέλεια του wifi. Τουλάχιστον στο μάτι (γραμμούλες). Κατά τα άλλα όπως και πριν, όλα δουλεύουν άψογα.

Να πω ότι εχω περάσει χειροκίνητα με odin το firmware της cosmote. Wifi calling και volte δουλεύουν αψογα.

Link to comment
Share on other sites

Παίζει παντού τώρα πια το VoLTE και το Cosmote Wifi Calling(Ενοώ μετά από update σε Oreo)
Εμένα πάντως με wind δεν υπάρχει αυτή η επιλογή.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Τελικά αξίζει ή Όχι η αναβάθμιση? πολλοί λένε για προβλήματα ( δεν βγάζει νούμερο χαμένων μνμ, κλησεων, πρόβλημα με φακελους κτλ). εγώ την κατέβασα άλλα ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να την εγκαταστήσω.
Link to comment
Share on other sites

Σε καθε αναβαθμιση καθε κινητου η ταμπλετ ακους τα ιδια. Καποιοι εχουν προβληματα. Προσωπικα εχω αλλαξει 20 κινητα τα τελευταια 8 χρονια ποτε δεν ειχα προβλημα με καποια αναβαθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Σε καθε αναβαθμιση καθε κινητου η ταμπλετ ακους τα ιδια. Καποιοι εχουν προβληματα. Προσωπικα εχω αλλαξει 20 κινητα τα τελευταια 8 χρονια ποτε δεν ειχα προβλημα με καποια αναβαθμιση.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

εγώ επειδή από την άλλη εχω αντιμετωπίσει προβλήματα με αλλες συσκευες είμαι πολύ επιφυλακτικός.
Link to comment
Share on other sites

Δεν είχα ποτέ πρόβλημα, και ποτέ δεν έκανα reset πριν ή μετά την αναβάθμιση. Γενικά από samsung σε samsung πηγαίνω, γιατί η αναβάθμιση είναι εύκολη, αλλά ακόμα πιο σημαντικό για εμένα, είναι η μετάβαση από τη μία συσκευή στην άλλη, είναι παιχνιδάκι με το SmartSwitch.

 

Αν ρωτάς για το ορεο, όπως έγραψα παραπάνω, δεν ενθουσιάστηκα, μια από τα ίδια σε γενικές γραμμές.

 

 

Τελικά αξίζει ή Όχι η αναβάθμιση? πολλοί λένε για προβλήματα ( δεν βγάζει νούμερο χαμένων μνμ, κλησεων, πρόβλημα με φακελους κτλ). εγώ την κατέβασα άλλα ακόμα δεν είμαι σίγουρος αν πρέπει να την εγκαταστήσω.
Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα hard reset και εστρωσε η συσκευή.

 

Όλα καλα πλέον, μικρές διαφορές το oreo. Δεν μπορώ να πω οτι μου ελειπε κατι πριν που διορθωθηκε.

 

Μονο θεμα πλεον που δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το youtube δεν το κάνει full screen

Link to comment
Share on other sites

Εκανα τελικα hard reset και εστρωσε η συσκευή.

 

Όλα καλα πλέον, μικρές διαφορές το oreo. Δεν μπορώ να πω οτι μου ελειπε κατι πριν που διορθωθηκε.

 

Μονο θεμα πλεον που δεν μπορώ να καταλάβω γιατι το youtube δεν το κάνει full screen

Κάνε τη συσκευή επανεκκίνηση και θα λειτουργήσει full screen το YouTube.

 

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Gilles smiles!
Link to comment
Share on other sites

Σβησε τον λογαριασμο απο την διαχεοριση και κανε επαναφορα εργοστασιακων ρυθμισεων...

 

3η ημερα με το κινητο για μενα ειμαι απολυτα ευχαριστημενος. Αξιζε η μεταβαση απο το S7 Edge... Η μπαταρια αν και νωρις με 2 πληρεις φορτισεις ειναι μια χαρα με τη χρηση που κανω. Τα ιδια με το S7 Edge πανω κατω.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Καλημερα.Εγω παλι εδωσα το s7 edge και περιμενω το s8. Αλλα δεν εσβησα λογαριασμους...μονο πριν το δωσω, εκανα εργοστασιακη επαναφορά.Λετε να εχω προβλημα; Τι να κανω τωρα;

Edited by giorgos1966

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα.Εγω παλι εδωσα το s7 edge και περιμενω το s8. Αλλα δεν εσβησα λογαριασμους...μονο πριν το δωσω, εκανα εργοστασιακη επαναφορά.Λετε να εχω προβλημα; Τι να κανω τωρα;

 

Με την επαναφορά σβήνονται τα πάντα, χαλάρωσε! :)

“When there's no more room in hell, the dead will walk the earth.”
Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι βγήκε η oreo σε όλα τα ελληνικά. Εμένα που γράφει grc euro δεν την πήρε ακόμα. Άρα δεν είναι ελληνικό. Μόλις το αγόρασα έλεγε xeu/xeu/itv βρετανικο/ιρλανδικό και άλλαξε σε euro μόλις έβαλα ελληνική Sim. Τελικά τι ισχύει με τα Samsung; υπάρχει κάποιος που μπορεί να βοηθήσει;

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Να γελάτε ,....... γιατί είναι μεταδοτικό !!!!!!:lol:
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...