Jump to content

Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Παιδια καλημερα μου ηρθε η αναβαθμιση ποιον τροπο προτεινετε για να την κανω?

 

Πάτα το κουμπί που λέει αναβάθμιση και άσε το τηλέφωνο να κάνει ότι είναι να κάνει. Στο τσακίρ κέφι καθάρισε την cache μετά. Ούτε factory reset, ούτε τίποτα.

Link to comment
Share on other sites

εγώ έχω ένα με χώρα taiwan, εχθές πέρασα την αναβάθμιση και δίχως να το ψάξω καθόλου έχω διαπιστώσει πως έχω πλέον περισσότερη ελεύθερη μνήμη. δεν έχω κάνει επαναφορά και έχω τις ίδιες ακριβώς εφαρμογές, η ελεύθερη μνήμη ανέβηκε κατά 200 mb.
Samsung galaxy s8 duos. Surface Pro 4. DOD LS430W.
Link to comment
Share on other sites

Το σ9 εχει πραγματικα καλυτερη κάμερα απο το δικομας? Η ειναι μικρεςοι διαφορες?
Σε ένα συγκριτικό βίντεο που είδα μεταξύ Mate 10 pro, Galaxy S9 Plus, και Galaxy S8 Plus υπήρξαν φωτογραφίες που ήταν καλύτερες του S8 Βέβαια στις περισσότερες περιπτώσεις ήταν καλύτερες του S9 και ακόμα περισσότερο του Mate 10 pro. Πάντως γενικά αυτό που εισέπραξα εγώ είναι ότι δεν έχουν τρομερές διαφορές.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 3 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Καμία σχέση.

Όταν παίρνεις unbranded ευρωπαϊκή συσκευή, μόλις βάλεις μέσα την Ελληνική σιμ σου σου ζητάει να κάνει επαναφορά και γυρνάει σε ΕΛΛΗΝΙΚΟ.

Δεν πα να το πήρες από την άλλη άκρη του κόσμου, είναι πλέον EUR, ελληνικό.

 

Sent from my SM-G955F using Tapatalk

Εγω δεν το εχω δει αυτο που λες. UK ειναι πχ το S8 που πηρα προ εβδομαδας, UK εμεινε και μετα την εισαγωγη της sim card.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Ισχύει το ίδιο έγινε και σε μένα με πορτογαλικό. την κάρτα sim ποτέ την έβαλες πριν ανοίξεις το τηλέφωνο για πρώτη φορά ή Αφού το είχες ανοίξει; Σκέφτομαι Μήπως παίζει ρόλο αυτό, εγώ την είχα βάλει αφού το είχα ανοίξει και είχα προχωρήσει στο set-up.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

 

----- προσθήκη μηνύματος 6 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Δεν εχω λογο να το κανω. Μικρη σημασια εχει ποτε θα ερχεται το update. Τι σημερα, τι σε 2 εβδομαδες...

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Δεν είναι μόνο αυτό. Εγώ π.χ. πριν το γυρίσω σε ελληνικό από πορτογαλικό, τα βίντεο από YouTube που έβλεπα στην σελίδα της bixby σαν προτεινόμενα ήταν όλα πορτογαλικά. Μόλις έκανα το τηλέφωνο ελληνικό μου βγάζει ελληνικά βίντεο. Παρόλο που εννοείται ότι είχα αλλάξει στις ρυθμίσεις στη Χώρα και τη γλώσσα στα Ελληνικά

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Βρε παιδια για θυμιστε μου σας παρακαλω τι να κανω για να κρατησω τις επαφες μου ωστε τωρα που θα παρω τη νεα συσκευη να τις βαλω; Το s7 edge που θα δωσω σημερα θα του κανω εργοστασιακη επαναφορα.Σωστα;

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

@vfragos Την sim την εβαλα αφου ειχα κανει το setup.

Την bixby την εχω απεργοποιησει. Στο youtube ελληνικες προτασεις εχει και το τηλεφωνο εχει ως csc Αγγλια.

 

Στάλθηκε από το SM-G950F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλημερα σας.Βρε παιδια για θυμιστε μου σας παρακαλω τι να κανω για να κρατησω τις επαφες μου ωστε τωρα που θα παρω τη νεα συσκευη να τις βαλω; Το s7 edge που θα δωσω σημερα θα του κανω εργοστασιακη επαναφορα.Σωστα;

 

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι.. Πρώτον τους περνάς μέσω Bluetooth...

Δεύτερον τις μεταφέρεις με αντιγραφή απτις ρυθμίσεις επαφών τις περνάς στην κάρτα σιμ.

Τρίτον αν έχεις ανοιχτό τον συγχρονισμό με το Gmail σου είναι περασμένες όλες εκεί οπότε όταν βάζεις το email σου αυτό για το playstore τις επαναφέρει όλες εκεί αυτόματα...

Τέταρτον αν θες συνδέεις τη συσκευή με φλασακι με το otg είναι μέσα στη συσκευασια του κινητού κ τα περνάς όλα με το πρόγραμμα smart switch η με το ίδιο πρόγραμμα συνδέεις με το pc και το κινητό.

Ελπίζω να σε βοήθησα

 

Μου είπαν δεν ξέρω αν ισχύει ότι για πέρασμα επαφών από παλιά σε νέα συσκευή σε μεγάλη αλυσίδα πήραν 15 ευρώ αν είναι αλήθεια θα έπρεπε να ντρέπονται...

S10+ <3

Nokia 6110, Motorola startac, Ericsson t10s,Nokia 3330

Sony Ericsson T68i , sagem my v-75, Sony Ericsson k800i, Nokia n82, Motorola a1200, lg ku990i, sony Ericsson satio, Nokia n8, lg optimus 2x,Samsung galaxy s3, galaxy note 2,note 3, note 4, lg g3, huawei p8lite, s7 edge , s8+, s9+, s10+

Link to comment
Share on other sites

Υπάρχουν αρκετοί τρόποι.. Πρώτον τους περνάς μέσω Bluetooth...

Δεύτερον τις μεταφέρεις με αντιγραφή απτις ρυθμίσεις επαφών τις περνάς στην κάρτα σιμ.

Τρίτον αν έχεις ανοιχτό τον συγχρονισμό με το Gmail σου είναι περασμένες όλες εκεί οπότε όταν βάζεις το email σου αυτό για το playstore τις επαναφέρει όλες εκεί αυτόματα...

Τέταρτον αν θες συνδέεις τη συσκευή με φλασακι με το otg είναι μέσα στη συσκευασια του κινητού κ τα περνάς όλα με το πρόγραμμα smart switch η με το ίδιο πρόγραμμα συνδέεις με το pc και το κινητό.

Ελπίζω να σε βοήθησα

 

Μου είπαν δεν ξέρω αν ισχύει ότι για πέρασμα επαφών από παλιά σε νέα συσκευή σε μεγάλη αλυσίδα πήραν 15 ευρώ αν είναι αλήθεια θα έπρεπε να ντρέπονται...

Ενταξει καταλαβα.Σε ευχαριστω πολύ.:)

Εικόνα εκτός Όρων Πρόσβασης και Χρήσης.

 

"Δυστυχώς επτωχεύσαμεν!!!"

Link to comment
Share on other sites

Ήρθε κ για το μικρό επιτέλους η Oreo σε Ota κιόλας!

 

1da6a00f6b7ab37e2fea1fe322d3464a.jpg

Edited by scorpio3

IPhone 15 Pro 

IMG_1080.jpeg

Link to comment
Share on other sites

Καλη τύχη και περιμένουμε να ακούσουμε τα προβλήματα σας χαχαχ

Αν και δεν νομίζω να υπάρχει κατι σοβαρό :p

Link to comment
Share on other sites

μόλις ήρθε και σε vodafone ελληνικό.

 

G950FXXU1CRB7/

G950FOVF1CRAJ/

G950FXXU1CRAP

 

μέγεθος 1352,25 MB

 

η αναβαθμιση έγινε ota, χωρίς να σβήσω τίποτα. όλα δουλεύουν μια χαρά σαν πρώτη εντύπωση και λίγο πιο smooth,

άλλες μεγάλες αλλαγές δεν πρόσεξα

Edited by samis2
Link to comment
Share on other sites

Να ρωτήσω,μετά την αναβαθμίσει βγάζει στην κάμερα να έχει όλη την οθόνη πήγα στης ρυθμίσεις και μου δείχνει ότι πέφτει στα 7,9 είναι το ίδιο με τα 12 η ανάλυση? Ευχαριστώ.
Link to comment
Share on other sites

γενικά μεγάλες αλλαγές δεν έχει..

οι περισσότερες αφορούν τα του samsung experience..δλδ περισσοτερες επιλογές σε edge lighting και always on screen...

νομίζω έχει προστεθεί και επιλογή 5χ6 για το home screen που πριν δεν θυμάμαι να υπήρχε..

βελτιωμένο το πληκτρολόγιο για όσους δεν έχουν βάλει άλλο..

σημαντική προσθήκη του ορεο τα bluetooth wireless codex όπου πλεον στο developer option σε αφήνει κίολας να επιλέξεις πιο θέλεις ( εγώ χρησιμοποιώ ακουστικά ασύρματα με υποστήριξη aptx και με το nougat δεν το ενεργοποιούσε αυτόματα στο s8 παρότι το υποστήριζε..με το να το επιλέξω ο ίδιος αναγκαστικά στο oreo υπάρχει διαφορά στον ήχο με ασύρματα ακουστικά..

 

χωρίς να κάνω κανένα reset δεν είναι πιο smooth απο πριν..αλλά δεν έχει και προβλήματα..

παλαιότερες αναβαθμίσεις samsung χωρίς reset σου έκαναν το κινητό απο ναυαρχίδα του 150ευρου..

γενικά συμπαθητικό update..

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

Μετά την αναβάθμιση 1) δεν μπορώ να μπω στον ασφαλή φάκελο με fingerprint, μόνο με ίριδα και Pin

2) το fingerprint όταν το έχω κλειδωμένο μία δουλεύει και δύο δεν δουλεύει

3) στο youtube δε μου ανοίγει full screen

 

wtf?

Link to comment
Share on other sites

κανω και εδω την ερωτηση μπας και ξερει κανενας

 

 

ρε παιδια να ρωτησω κατι ...το κινητο ηταν αγγλικο ... εγινε επαναφορα με κοσμοτε καρτα μεσα και γυρισε EUR sto phone info βγαζει active csc EUR ...Και CSC country SEGR/GR ...παταω για update και δηλωνει οτι η τελευταια ειναι η 7..... QL5...ενω βλεπω οτι για EUR βγηκε 8 ....δεν θα επρεπε να παιρνει updates Με το νεο CSC?

Link to comment
Share on other sites

γενικά μεγάλες αλλαγές δεν έχει..

οι περισσότερες αφορούν τα του samsung experience..δλδ περισσοτερες επιλογές σε edge lighting και always on screen...

νομίζω έχει προστεθεί και επιλογή 5χ6 για το home screen που πριν δεν θυμάμαι να υπήρχε..

βελτιωμένο το πληκτρολόγιο για όσους δεν έχουν βάλει άλλο..

σημαντική προσθήκη του ορεο τα bluetooth wireless codex όπου πλεον στο developer option σε αφήνει κίολας να επιλέξεις πιο θέλεις ( εγώ χρησιμοποιώ ακουστικά ασύρματα με υποστήριξη aptx και με το nougat δεν το ενεργοποιούσε αυτόματα στο s8 παρότι το υποστήριζε..με το να το επιλέξω ο ίδιος αναγκαστικά στο oreo υπάρχει διαφορά στον ήχο με ασύρματα ακουστικά..

 

χωρίς να κάνω κανένα reset δεν είναι πιο smooth απο πριν..αλλά δεν έχει και προβλήματα..

παλαιότερες αναβαθμίσεις samsung χωρίς reset σου έκαναν το κινητό απο ναυαρχίδα του 150ευρου..

γενικά συμπαθητικό update..

 

Καλησπέρα επειδή δεν πολύ κατάλαβα εγώ έχω ακουστικά ασύρματα με aptx πρέπει να κάνω κάτι για να το ενεργοποιήσω?

Και αν ενεργοποιείται από μονο του φαίνεται κάπου?

Τα ακουστικά μου γραφουν Advanced Bluetooth Wireless features Apt-X for high-definition audio δηλαδή τα ακουστικά υποστηρίζουν APTX-HD

Edited by andreas443

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

Λοιπόν έχουμε και λέμε:

 

Μετά την αναβάθμιση 1) δεν μπορώ να μπω στον ασφαλή φάκελο με fingerprint, μόνο με ίριδα και Pin

2) το fingerprint όταν το έχω κλειδωμένο μία δουλεύει και δύο δεν δουλεύει

3) στο youtube δε μου ανοίγει full screen

 

wtf?

 

Κάποιο κόλλημα της Samsung με το secure folder.. Αν κλείσεις το WiFi λειτουργεί κανονικά. Το δαχτυλικο αποτύπωμα λειτουργεί κανονικά στο να ξεκλείδωσεις το κινητό απλά κάπου κολλάει με το secure folder αν έχεις κάποια ανοιχτή εφαρμογή

Link to comment
Share on other sites

κανω και εδω την ερωτηση μπας και ξερει κανενας

 

 

ρε παιδια να ρωτησω κατι ...το κινητο ηταν αγγλικο ... εγινε επαναφορα με κοσμοτε καρτα μεσα και γυρισε EUR sto phone info βγαζει active csc EUR ...Και CSC country SEGR/GR ...παταω για update και δηλωνει οτι η τελευταια ειναι η 7..... QL5...ενω βλεπω οτι για EUR βγηκε 8 ....δεν θα επρεπε να παιρνει updates Με το νεο CSC?

 

Κι εμένα αγγλικό είναι και ακόμη δεν μου έχει έρθει η αναβάθμιση στην 7 είμαι.

My phone: iPhone 3gs 32 giga black.. Samsung s3-s4 -note 3.. Nokia 1020...Samsung S8...New iPad ( ΔΗΜΗΤΡΗΣ )
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ και κατόπιν ένα wipe cache partition.

Όλα δείχνουν ΟΚ , εκτός του ότι δεν μου εμφανίζονται στις εφαρμογές οι ειδοποιήσεις ..Πιο συγκεκριμένα εννοώ πάνω στην κάθε εφοαρμογή ( πχ ο αριθμός 1 , 2 κοκ για τα αδιάβαστα emails , μηνύματα κτλ )

Φυσικά οι ειδοπιήσεις εμφανίζονται στην αρχική οθόνη μόνο ( αλλά επαναλαμβάνω όχι πάνω στην κάθε εφαρμογή )

Έχω ενεργοποιήσει την λειτουργία από τις εφαρμογές .

Μήπως πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ??

 

Ευχαριστώ

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλους

Έκανα την αναβάθμιση ΟΤΑ και κατόπιν ένα wipe cache partition.

Όλα δείχνουν ΟΚ , εκτός του ότι δεν μου εμφανίζονται στις εφαρμογές οι ειδοποιήσεις ..Πιο συγκεκριμένα εννοώ πάνω στην κάθε εφοαρμογή ( πχ ο αριθμός 1 , 2 κοκ για τα αδιάβαστα emails , μηνύματα κτλ )

Φυσικά οι ειδοπιήσεις εμφανίζονται στην αρχική οθόνη μόνο ( αλλά επαναλαμβάνω όχι πάνω στην κάθε εφαρμογή )

Έχω ενεργοποιήσει την λειτουργία από τις εφαρμογές .

Μήπως πρέπει να κάνω και κάτι άλλο ??

 

Ευχαριστώ

πας ρυθμισεις ειδοποιησεων και τσεκαρεις την επιλογη --ειδοποιησεις στην αρχικη οθονη---εμφανιση με αριθμο.

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

πας ρυθμισεις ειδοποιησεων και τσεκαρεις την επιλογη --ειδοποιησεις στην αρχικη οθονη---εμφανιση με αριθμο.

 

Καλησπέρα , Το έχω τσεκάρει αυτό..

Δυστυχώς δεν τις εμφανίζει ..:worry:

Θανάσης
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8 (SM-G950F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...