Jump to content

Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)


ZZW30
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλημερα σε ολους, δε ξερω αν ειναι το καταλληλο μερος για την ερωτηση μου, εχω βρει το S8 plus στα 540 ευρω, δινοντας το Mate 9 + 150 ευρω εξτρα, πιστευετε αξιζουν τα χρηματα και η κινηση να αλλαξω το αγαπημενο mate;

 

Υ.Γ. Πριν ειχα s7 edge, ημουν ικανοποιημενος εκτος της μπαταριας. Υπαρχει διαφορα σε σχεση με το s7 edge στο κομματι αυτο;

 

Ναι φίλε αξίζει το μόνο που θα σου λείψει αν λειτουργείς τις υπέρυθρες... Κατά τα άλλα η μπαταρία είναι πολύ κοντά στο MATE 9 το τελικό αποτέλεσμα της οθόνης λίγο μεγαλύτερο αλλά σε μικρότερο όγκο και βάρος με λίγο καλύτερη κάμερα...

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 6,8χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Τίποτα άλλο εκτός του ότι δεν επανέφεραν τη δυνατότητα σε χρώμα σε navigation bar δυστυχώς.

Θα το δουλέψω λίγες ημέρες με Αυγούστου και αν μείνω απόλυτα ικανοποιημενος κυρίως με Bixby remapping όπως με κάνα mod να ορίζω χρώμα τις επιλογής μου σε navigation bar κυρίως στις εφαρμογές που είναι το πρόβλημα και δεν έχω τίποτα άλλα παρατράγουδα,θα μείνω εδώ.

Αλλιώς θα γυρίσω σε Μαρτίου όπου τόσους μήνες ήμουν και κυλούσαν μέλι-γάλα:)

Άλεξ με ποια εφαρμογή ορίζεις χρώμα της navigation bar σε random εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Ναι φίλε αξίζει το μόνο που θα σου λείψει αν λειτουργείς τις υπέρυθρες... Κατά τα άλλα η μπαταρία είναι πολύ κοντά στο MATE 9 το τελικό αποτέλεσμα της οθόνης λίγο μεγαλύτερο αλλά σε μικρότερο όγκο και βάρος με λίγο καλύτερη κάμερα...

 

Κατατοπιστικοτατος φιλε! Υπερυθρες καμια φορα τις λειτουργω, βολευουν αλλα μπορω να ζησω και χωρις αυτες!

Η μπαταρια δε ξερω αν οντως ειναι τοσο καλη οσο λες, αλλα θα μαθουμε... Τελικα βγαινει +180 ευρω, ελπιζω να αξιζει. Λες να περιμενω το Note; Αλλα θα ειναι πολυ πιο ακριβο...

Link to comment
Share on other sites

Κατατοπιστικοτατος φιλε! Υπερυθρες καμια φορα τις λειτουργω, βολευουν αλλα μπορω να ζησω και χωρις αυτες!

Η μπαταρια δε ξερω αν οντως ειναι τοσο καλη οσο λες, αλλα θα μαθουμε... Τελικα βγαινει +180 ευρω, ελπιζω να αξιζει. Λες να περιμενω το Note; Αλλα θα ειναι πολυ πιο ακριβο...

 

Με αυτή την λογική περίμενε το Mate 10.... Η μπαταρία ανάλογα με την χρήση είναι στα επίπεδα του Mate 9 πολλές φορές και καλύτερη μιας και με το Mate 9 δεν επερνα πάντα 7+ώρες ενώ με το s8+ τις 7 ώρες τις έχω πάντα...

Θα πάθεις πολιτισμικό σοκ από το touch sensitivity και την οθόνη πίστεψε με και εγώ δεν το πίστευα εκεί η Huawei είναι ακόμα αρκετά πισω.... Βέβαια η νέα αναλογία οθόνης θα σε μπερδέψει στην αρχή δεν θα ξέρεις αν αυτό που βλέπεις ήταν μεγαλύτερο στο MATE 9 ή στο s8+... Επειδη τα είχα και τα 2 μαζί 1 μήνα ναι στο s8+ εικόνες, βίντεο είναι μεγαλύτερα παρόλα τα μαύρα δεξιά, αριστερά ή πάνω κάτω με την διαφορά ότι η συσκευή είναι μικρότερη, μοιάζει πολύ μικρότερη και είναι ελαφρύτερη

Huawei Mate 8, Samsung Galaxy Note 7, Samsung galaxy S7 edge, Lg V20, Huawei Mate 9, Samsung Galaxy S8+, Samsung Galaxy Note 8, Huawei Mate 10, Samsung galaxy S9+, Huawei P20 Pro Dual, Samsung Galaxy Note 9 Dual, Huawei Mate 20 Pro, Huawei P30, Huawei P30 pro, Samsung Galaxy S10+, Samsung Galaxy Note 10+, S21 Ultra, Samsung Zfold2
Link to comment
Share on other sites

Άλεξ με ποια εφαρμογή ορίζεις χρώμα της navigation bar σε random εφαρμογές;

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Εδώ έχει αρκετές επιλογές

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/themes/substratum-inversion-ui-overlay-overlays-t3604341

 

https://forum.xda-developers.com/member.php?u=887175

 

Έως σήμερα το μόνο που έβαλα είναι όπου κάνει το home button του AOD αόρατο.

 

Όσον αφορά navigation bar θα πέσουν δοκιμές να δω τι παίζει.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

Εδώ έχει αρκετές επιλογές

https://forum.xda-developers.com/galaxy-s8+/themes/substratum-inversion-ui-overlay-overlays-t3604341

 

https://forum.xda-developers.com/member.php?u=887175

 

Έως σήμερα το μόνο που έβαλα είναι όπου κάνει το home button του AOD αόρατο.

 

Όσον αφορά navigation bar θα πέσουν δοκιμές να δω τι παίζει.

Πώς την είδες την αναβάθμιση;

Link to comment
Share on other sites

Πώς την είδες την αναβάθμιση;

Δεν άντεξα τελικά.

Δυσκολεύομαι να βρω αξιόπιστο τρόπο για εναλλαγή σε χρώμα σε navigation bar.

Σε AOD το mod μια δουλεύει μια όχι όπου το κάνω αόρατο το home button και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω παλιότερη έκδοση.

Αυτό με το διπλό πάτημα για να εξαφανίζεται η navigation bar είναι μια βλακεία και μισή.

Έπρεπε με swipe up and down να δουλεύει.

 

Επίσης δεν με αφήνει να εγκαταστήσω απο apk mirror αναβαθμίσεις παρά σε πολύ λίγες εξαιρέσεις.

Bixby remapping με BxAction για να ενεργοποιήσω double η long press απαιτείτε adb εντολές σε pc που δεν εχω καμιά όρεξη με αυτα να ασχολουμε.

Το ίδιο και με το Button Reaper που επανήλθε αυτη η δυνατότητα αλλα θέλει adb εντολες σε pc ενω με Μαρτιου έκδοση δουλεύει χωρίς πρόσθετες ενέργειες.

 

Μονο το θέμα με φωτεινότητα έφτιαξαν που στην Μαρτίου την έκδοση δουλεύει έτσι κι αλλιώς άριστα.

 

Όταν βγει η 7.1.1 βλέπουμε εως τοτε δεν το κουνάω ρούπι.

Edited by alextrela

OnePlus 9 Pro - OnePlus 8T

 

Link to comment
Share on other sites

@alextrela

 

Μήπως μπορείς να δεις αν δουλεύει το WIFI Calling της Cosmote σε αυτή την έκδοση;

مفاجأة
Link to comment
Share on other sites

Χρώματα πάντως στη navbar αλλάζεις με θέματα.

Επίσης υπάρχει στο xda ένα εξαιρετικό θέμα, bodhisattva λέγεται που αλλάζει πολλά πράγματα στο ui γενικά και έχει μαυρο navbar.

Ανοησία αυτό που έκαναν με τα χρώματα αλλά υπάρχουν κάποιες λύσεις, ανάλογα με τις προτιμήσεις του καθενός βέβαια.

Όσον αφορά το apkmirror, η γνώμη μου είναι ότι δεν υπάρχει λόγος να ασχοληθεί κάποιος αφού τα updates βγαίνουν έτσι και αλλιώς είτε μέσω των apps σε playstore και galaxy είτε μέσω των γενικών updates που δίνουν τις τελευταίες εκδόσεις που υπάρχουν στο apkmirror.

Edited by kostasb13
Link to comment
Share on other sites

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.damianpiwowarski.navbarapps

 

Για όποιον θέλει χρώματα στην navigation bar.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Βλέπω ότι στο smart switch βγάζει όλο το firmware για αναβάθμιση, 3 και κάτι giga.

Επειδή δεν έχω καμία διάθεση να στήνω απο την αρχή, είναι σίγουρο ότι δεν θα μου κάνει wipe data και απλα θα το περασει απο πανω όπως γίνεται με τις OTA; θελω να κάνω το update αλλά φοβάμαι μην γίνει κάνα factory reset.

Link to comment
Share on other sites

Δεν άντεξα τελικά.

Δυσκολεύομαι να βρω αξιόπιστο τρόπο για εναλλαγή σε χρώμα σε navigation bar.

Σε AOD το mod μια δουλεύει μια όχι όπου το κάνω αόρατο το home button και δεν με αφήνει να εγκαταστήσω παλιότερη έκδοση.

Αυτό με το διπλό πάτημα για να εξαφανίζεται η navigation bar είναι μια βλακεία και μισή.

Έπρεπε με swipe up and down να δουλεύει.

 

Επίσης δεν με αφήνει να εγκαταστήσω απο apk mirror αναβαθμίσεις παρά σε πολύ λίγες εξαιρέσεις.

Bixby remapping με BxAction για να ενεργοποιήσω double η long press απαιτείτε adb εντολές σε pc που δεν εχω καμιά όρεξη με αυτα να ασχολουμε.

Το ίδιο και με το Button Reaper που επανήλθε αυτη η δυνατότητα αλλα θέλει adb εντολες σε pc ενω με Μαρτιου έκδοση δουλεύει χωρίς πρόσθετες ενέργειες.

 

Μονο το θέμα με φωτεινότητα έφτιαξαν που στην Μαρτίου την έκδοση δουλεύει έτσι κι αλλιώς άριστα.

 

Όταν βγει η 7.1.1 βλέπουμε εως τοτε δεν το κουνάω ρούπι.

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, προσωπικα η μπαταρία με καίει πιο πολύ μη γίνει καμία ζημιά.

https://play.google.com/store/apps/details?id=pl.damianpiwowarski.navbarapps

 

Για όποιον θέλει χρώματα στην navigation bar.

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Την ειχα δει και παλια και την περασα στο ντουκου. Τελικά είναι πολύ καλή

Link to comment
Share on other sites

Ευχαριστώ για τις πληροφορίες, προσωπικα η μπαταρία με καίει πιο πολύ μη γίνει καμία ζημιά.

 

Την ειχα δει και παλια και την περασα στο ντουκου. Τελικά είναι πολύ καλή

πραγματι πολυ καλη αυτη την κατεβασα και την δοκιμαζω
Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος, το πήρα πριν λίγες ώρες! Προερχόμενος από mate 9, προσπαθώ να συνηθίσω το διαφορετικό πλάτος της συσκευής! Κατά τα άλλα ταχύτατο με φοβερή οθόνη! Τα υπόλοιπα μετά από λίγες μέρες, όπου θα έχω διαμορφώσει συνολικά άποψη...

Μια ερώτηση μόνο, αξίζει να κάνω κάποια ετήσια ασφάλιση? Με καλύπτει σε περίπτωση κλοπής ή θραύση οθόνη?

Link to comment
Share on other sites

Καινούριος κάτοχος, το πήρα πριν λίγες ώρες! Προερχόμενος από mate 9, προσπαθώ να συνηθίσω το διαφορετικό πλάτος της συσκευής! Κατά τα άλλα ταχύτατο με φοβερή οθόνη! Τα υπόλοιπα μετά από λίγες μέρες, όπου θα έχω διαμορφώσει συνολικά άποψη...

Μια ερώτηση μόνο, αξίζει να κάνω κάποια ετήσια ασφάλιση? Με καλύπτει σε περίπτωση κλοπής ή θραύση οθόνη?

Καλορίζικο, στην αρχή είναι λίγο κάπως η αναλογία αλλα μέχρι αύριο θα την λατρέψεις. Ειδικά σε browsing και social media.

Η ασφάλεια ναι αξίζει 100% και σε καλύπτει σε θραύση και παραβίαση.

Ψαξτο για πιο αναλυτικούς ορους κτλπ

Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μου πέσει από τα χέρια και σπάσει γίνεται αντικατάσταση ή επισκευή? Δε μπορει, πολύ εύκολο δεν είναι? Εννοώντας ότι κάποιος μπορεί να το γρατζουνισει πχ και προκειμένου να πάρει καινούριο, να σπάσει ο ίδιος επίτηδες την οθόνη μετά.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μου πέσει από τα χέρια και σπάσει γίνεται αντικατάσταση ή επισκευή? Δε μπορει, πολύ εύκολο δεν είναι? Εννοώντας ότι κάποιος μπορεί να το γρατζουνισει πχ και προκειμένου να πάρει καινούριο, να σπάσει ο ίδιος επίτηδες την οθόνη μετά.

Το 2, υπάρχει όριο στα σπασιματα ψαξε τους όρους της ασφαλιστικής καλα μην βγαίνουμε αλλο οφφ.

Link to comment
Share on other sites

Οκ να 'σαι καλά, θα επιστρέψω με πιο ολοκληρωμένη άποψη μετά από λίγες μέρες χρήσης για να γράψω τις εντυπώσεις Μου!
Link to comment
Share on other sites

καλως ηρθες, ναι αξιζει σε καλυπτει κανονικα αλλα για την κλοπη με διαρρηξη οχι απλη πχ σε καφετερια

 

----- προσθήκη μηνύματος 12 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

θα το συνηθισεις ολα μια συνηθεια ειναι,ασφαλεια να κανεις αξιζει αλλα για την κλοπη μονο κατοπιν διαρρηξης σε αποζημιωνουν

Link to comment
Share on other sites

Έλεγξα την ενημέρωση λογισμικού, δεν βγάζει ΟΤΑ. Εσείς πώς κάνατε ενημέρωση λογισμικού. Υπόψιν θέλω με ΟΤΑ, δεν θέλω να το στησω από την αρχή.
Link to comment
Share on other sites

Δηλαδή αν μου πέσει από τα χέρια και σπάσει γίνεται αντικατάσταση ή επισκευή? Δε μπορει, πολύ εύκολο δεν είναι? Εννοώντας ότι κάποιος μπορεί να το γρατζουνισει πχ και προκειμένου να πάρει καινούριο, να σπάσει ο ίδιος επίτηδες την οθόνη μετά.

Το θέμα είναι ότι αν σου σπάσει η οθόνη πχ πρέπει να την πληρώσεις απ την τσέπη σου και να μείνεις κάποιες μέρες χωρίς κινητό αν είσαι επαρχία και το στείλεις για επισκευή.

Μετά βέβαια σου πιστώνουν τα χρήματα αλλά πρώτα τα πληρώνεις.

Εγώ έκανα στο public την πολύ πιο ακριβή βέβαια 2η ευκαιρία η οποία όμως αν σπάσει η οθόνη απλά το πας στο κατάστημα και σου δίνουν συσκευή ιδίων δυνατοτήτων μέχρι να στην επισκευάσουν χωρίς να χρειαστεί να πληρώσεις τίποτα απ τη τσέπη σου.

Και το αναφέρω γιατί ίσως κάποιος δυσκολεύεται να βρει τα 300 περίπου ευρώ της επισκευής άσχετα αν θα τα πάρει πίσω μετά!!

Επίσης αυτό που έκανα εγώ σε καλύπτει το 2ο χρόνο σ ότι βλάβη βγάλει η συσκευή άμεσα μέχρι και με αντικατάσταση χωρίς καμία μανούρα και με συσκευή αντικατάστασης πάντα

 

Στάλθηκε από το SM-G955F μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Παντα φιλικα Μανος

Παρε το Nexus στα δικα σου χερια

Link to comment
Share on other sites

Το smart swith που είναι στην συσκευή;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα, δείχνει μεταφορά δεδομένων, από μια συσκευή σε άλλη συσκευή.

Link to comment
Share on other sites

Το smart swith που είναι στην συσκευή;;;;

 

----- προσθήκη μηνύματος 13 λεπτά μετά την υποβολή του προηγούμενου -----

 

Σε μένα, δείχνει μεταφορά δεδομένων, από μια συσκευή σε άλλη συσκευή.

Το smart swith το κατεβαζεις για υπολογιστη http://www.samsung.com/gr/support/smartswitch/

spacer.png

Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Samsung Galaxy S8+ (SM-G955F)

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...