Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Κ εγώ την αναβάθμισα κ δουλεύει μια χαρά!

Ειμαι απο την πρωην εμπορικη και οταν βαζω τους κωδικους βγαζει μνμ οτι εμεις που εχουμε προσθετο κωδικο απο εμπορικη πρεπει να παμε σε προηγουμενη εκδοση της εφαρμογης για να μπουμε. Το ζητουμενο ειναι πως καταργουμε το update?

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το lenovo K3 note το εχω κανει root και εχω περασει την 1.4 του ιταλου... Δεν ειμαι γνωστης απλος ακολουθω συμβουλες για να μαθω :p Εχω δυο αποριες

1ο θελω να μου πειτε πως ακριβως κανω freeze(προσπαθησα απο το titanium backup αλλα θελει την εκδοση με την πληρωμη)

2ο θελω να μαθω πως λειτουργει το SyperSU kai to Titanium backup

Link to comment
Share on other sites

Παιδια εχω το lenovo K3 note το εχω κανει root και εχω περασει την 1.4 του ιταλου... Δεν ειμαι γνωστης απλος ακολουθω συμβουλες για να μαθω :p Εχω δυο αποριες

1ο θελω να μου πειτε πως ακριβως κανω freeze(προσπαθησα απο το titanium backup αλλα θελει την εκδοση με την πληρωμη)

2ο θελω να μαθω πως λειτουργει το SyperSU kai to Titanium backup

εχεις pm .....

http://www.doctorandroid.gr/2012/09/titanium-backup-rooted-android.html

http://www.doctorandroid.gr/2012/11/android-basics-superuser-supersu-su.html

Edited by alex222800
Link to comment
Share on other sites

Γεια σας,

γιατί το official Youtube app θέλει σε κάθε video εκ νέου ρύθμιση της ανάλυσης? Υπάρχει τρόπος να παίζουν όλα στην ανάλυση που του έχω ρυθμίσει?

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα σε όλα τα παιδιά του φόρουμ.Ήθελα να ρωτήσω,πρόσφατα έσπασε απο το Huawei Ascend G 300 και η εξωτερική οθόνη και η εσωτερική και δεν μπορώ να βρώ τρόπο για να σώσω τις επαφές μου.Να προσθέσω οτι στο τηλέφωνο δεν είναι ενεργοποιημένο το "Usb debug".

Σκέφτηκα να συνδέσω το κινητό με καλώδιο MicroUsb-Hdmi στον υπολογιστή μου για να προβάλω την εικόνα εκεί.Είναι αυτό δυνατό εφόσον στο κινητό δε θα φαίνεται τίποτα? γνωρίζει κάποιος και άν οχι κάτι άλλο να προτείνετε?

 

Σας ευχαριστώ πολύ εκ των προτέρων!

Edited by miselakos
Link to comment
Share on other sites

όπου και να το συνδέσεις θα χρειαστεί να πατήσεις ένα allow στην οθόνη... ειδικά αν δεν είναι ενεργό το ysb debug... το κινητό δεν έχει mhl, έτσι ξέχνα το hdmi... από μένα δύο είναι επιλογές

1. βρες οθονη...

2. αν επαφές ήταν στο Gmail μπες από το pc στο google contacts... αν όχι γυρναμε πάλι στο 1...

Link to comment
Share on other sites

και τα δύο, αφού λες ότι και μέσα και έξω έσπασε

Link to comment
Share on other sites

Δεν χρησιμοποιώ τον chrome αλλά καλύτερα να ρωτήσεις στο κατάλληλο θέμα

 

Για το δεύτερο που ρωτάς, smartec χωρίς δεύτερη σκέψη.

 

Αυτό ίσως έχει νόημα να αναφερθεί και γενικά, καθώς είναι νέα λειτουργία του lollipop με stock (chrome) browser που σκαλώνει πολύς κόσμος στην αρχή. Ως προεπιλογή, οι καρτέλες του browser συμπεριφέρονται ως ανοιχτές εφαρμογές και εμφανίζονται στο multitasking.

Η ρύθμιση είναι στο Settings -> Merge tabs and apps (Ρυθμίσεις -> Συγχώνευση καρτελών)

Link to comment
Share on other sites

Πώς μπορώ να βάλω ένα mp3 για ήχο sms? ??

Ρυθμίσεις , ήχος, ήχος ειδοποιήσεων ! Εκεί θα επιλέξεις το τραγούδι που θες να χτυπάει στα sms.

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη διαγραφοντε ολα ?? ή κατι μενει και γεμιζει το κινητο αχρηστα αρχεια που πρεπει καπως να τα διαγραψω ??
Link to comment
Share on other sites

Οταν κανω απεγκατασταση μια εφαρμογη διαγραφοντε ολα ?? ή κατι μενει και γεμιζει το κινητο αχρηστα αρχεια που πρεπει καπως να τα διαγραψω ??

Αφήνει πίσω άχρηστα αρχεία που μένουν στο κινητό και πιάνουν χώρο !!! Κατέβασε το sd maid για να καθαρίσεις αυτά τα υπολείμματα που μένουν πίσω. Το βάζεις και πατάς ευρετης νεκρών αρχείων από την λίστα αριστερά. Μετά κάνεις αναζήτηση και ότι σου βγάλει εκεί μέσα το διαγράφεις !!!! Κάθε φορά που κάνεις απεγκατάσταση ένα app, πας Στα νεκρά αρχεία και σβήνεις ότι μένει.

Μπορείς να κατεβάσεις και το clean master. K αυτό κάνει δουλεια.

Για οποιαδήποτε απορία μας Ρωτάς!

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα γνωρίζει κάποιος app εκτός από το gravity box που να ενεργοποιεί το κινητό με το volume button? ευχαριστώ δεν έχω power button πλέον γνωρίζετε αν φτιάχνεται;είναι ξεκολλημένο από την πλακέτα όλο το σύστημα του power button όχι μόνο το εξωτερικό κουμπί.
[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

καλησπέρα γνωρίζει κάποιος app εκτός από το gravity box που να ενεργοποιεί το κινητό με το volume button? ευχαριστώ δεν έχω power button πλέον γνωρίζετε αν φτιάχνεται;είναι ξεκολλημένο από την πλακέτα όλο το σύστημα του power button όχι μόνο το εξωτερικό κουμπί.

 

το μονο που μπορω να σε βοηθησω νομιζω με σβηστο το κινητο αν το συνδεσεις σε υπολογιστη αναβει,τωρα να το σβησεις η απλα να σβηνεις την οθονη υπαρχουν πολλες εφαρμογες

-Galaxy S23 green

-Galaxy watch 5 44mm

-Galaxy buds 2

Link to comment
Share on other sites

το μονο που μπορω να σε βοηθησω νομιζω με σβηστο το κινητο αν το συνδεσεις σε υπολογιστη αναβει,τωρα να το σβησεις η απλα να σβηνεις την οθονη υπαρχουν πολλες εφαρμογες

 

το θέμα είναι να το ανοίγω με το volume button μου είπανε ;oτι με κάποια επιλογή από gravityboc ότι γίνεται αλλά σε ics δεν μου γίνεται εγκατάσταση η συγκεκριμένη app!

[sIGPIC][/sIGPIC]
Link to comment
Share on other sites

Guest Dimi_Arap
Ρυθμίσεις , ήχος, ήχος ειδοποιήσεων ! Εκεί θα επιλέξεις το τραγούδι που θες να χτυπάει στα sms.

Πήγα εκεί αλλά δεν μου εμφανίζει τα mp3 η ringtone που έχω κατεβάσει....

Link to comment
Share on other sites

το θέμα είναι να το ανοίγω με το volume button μου είπανε ;oτι με κάποια επιλογή από gravityboc ότι γίνεται αλλά σε ics δεν μου γίνεται εγκατάσταση η συγκεκριμένη app!

Δεν μπορεις να βαλεις το gravity box? Δες βιντεο πως γινεται. Μετα πας ρυθμισεις φυσικων πληκτρων και θα βρεις την επιλογη να το ανοιγεις απο το volume down και θα βρεις και επιλογη να το σβηνεις με διπλο χτυπημα στη μπαρα του σηματος σιμ

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα παιδια,να ρωτησω ξερετε καποιο προγραμμα που να μπορω να κλειδωνω τις εφαρμογες???εχω το samsung A5 με εκδοση 5.0.2
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

×
×
  • Create New...