Jump to content

Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του


Alphaleader
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

Καλησπερα παιδια,να ρωτησω ξερετε καποιο προγραμμα που να μπορω να κλειδωνω τις εφαρμογες???εχω το samsung A5 με εκδοση 5.0.2

AppLock

Αν Και υπάρχουν πολλα στο google play που κάνουν δουλειά , εγώ έχω αυτό

[ATTACH]62997[/ATTACH]

Edited by lek88
Link to comment
Share on other sites

Ειμαι απο την πρωην εμπορικη και οταν βαζω τους κωδικους βγαζει μνμ οτι εμεις που εχουμε προσθετο κωδικο απο εμπορικη πρεπει να παμε σε προηγουμενη εκδοση της εφαρμογης για να μπουμε. Το ζητουμενο ειναι πως καταργουμε το update?

Μια βοηθεια καποιος πως παμε στην προηγουμενη εκδοση? Ψαχνω και τον google και δεν βρισκω την προηγουμενη εκδοση της εφαρμογης. Αυτη η αλφα οτι νανε ειναι εκανε update χωρις να μας ειδοποιει για τις παρενεργιες

Link to comment
Share on other sites

Μια βοηθεια καποιος πως παμε στην προηγουμενη εκδοση? Ψαχνω και τον google και δεν βρισκω την προηγουμενη εκδοση της εφαρμογης. Αυτη η αλφα οτι νανε ειναι εκανε update χωρις να μας ειδοποιει για τις παρενεργιες
Σου ανέβασα την προηγούμενη έκδοση της εφαρμογής εδώ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Έχω ένα tablet Connect-Me (με 4.0.4) κι έχω συνδέσει ένα φυσικό πληκτρολόγιο, μέσω του adaptor, που συμπεριλαμβανόταν στη συσκευασία. Το μοναδικό πρόβλημα που έχω είναι ότι δε μπορώ να γυρίσω τη γλώσσα του φυσικού πληκτρολογίου στα Ελληνικά. Εννοείται ότι το tablet έχει τα Ελληνικά. Μπορώ να γράψω με το φυσικό πληκτρολόγιο στα Ελληνικά ή μόνο Greeklish (τα σιχαίνομαι); :worry:
Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Ελληνικο HW πληκτρολογιο και εισαι κομπλε, αλαζεις γλωσσα με ctl+space

 

Παίζει να είναι και ο μοναδικός συνδυασμός που δε δοκίμασα! :lol: Thanks!!

Huawei Nova 5T
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία? Τι flash έφαγε το κινητό μου και δεν μου αναγνωρίζει μια κάρτα sdxc 64gb που αγόρασα και είναι σε format exfat και μου λέει ότι είναι κατεστραμενη? Το PC την βλέπει κανονικά. Να σημειώσω επίσης κάτι σημαντικό, όταν την τοποθέτησα πρώτη φορά στο κινητό την είδε κανονικά, δημιούργησε και ορισμένους φακέλους. Όταν την έβγαλα έσβησα αυτούς τους φακέλους για να κάνω copy-paste τα αρχεία που είχα από την προηγούμενη κάρτα. Έχω ένα Samsung Galaxy grand duos.
Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία? Τι flash έφαγε το κινητό μου και δεν μου αναγνωρίζει μια κάρτα sdxc 64gb που αγόρασα και είναι σε format exfat και μου λέει ότι είναι κατεστραμενη? Το PC την βλέπει κανονικά. Να σημειώσω επίσης κάτι σημαντικό, όταν την τοποθέτησα πρώτη φορά στο κινητό την είδε κανονικά, δημιούργησε και ορισμένους φακέλους. Όταν την έβγαλα έσβησα αυτούς τους φακέλους για να κάνω copy-paste τα αρχεία που είχα από την προηγούμενη κάρτα. Έχω ένα Samsung Galaxy grand duos.

 

Προφανως εσβυσες και τους φακελους που χρειαζεται το συστημα για να "διαβασει" τη καρτα...

Jason the Greek
Link to comment
Share on other sites

Προφανως εσβυσες και τους φακελους που χρειαζεται το συστημα για να "διαβασει" τη καρτα...

 

Και τι κάνουμε τώρα

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κρατήσει backup, δοκίμασες να την κάνεις φορματ μέσα από το κινητό ? Η δεν σου δίνει την δυνατότητα καθόλου ?

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Αν έχεις κρατήσει backup, δοκίμασες να την κάνεις φορματ μέσα από το κινητό ? Η δεν σου δίνει την δυνατότητα καθόλου ?

 

Δεν μου δίνει καθόλου τη δυνατότητα. Δηλαδή αν τη βάλω σε άλλο κινητό θα δουλέψει?

Link to comment
Share on other sites

Ίσως. Αν απλά μπορέσεις να την κάνεις φορματ μέσω κινητού, τότε ίσως να ξαναδημιουργηθουν οι φάκελοι που διέγραψες. Απλά μια σκέψη κάνω

Σε έχω δει πρωτάθλημα να παίρνεις...

...σε έχω δει στην γ' εθνική...

Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα ψάχνω κάποιον caller id που να είναι όμως παραμετροποιησιμος,δλδ να μπορείς εσύ να φτιάξεις που θέλεις να εμφανίζεται το όνομα η ο αριθμός η τα πλήκτρα της απάντησης και τις απόρριψης των κλήσεων και όχι να είναι τυποποιημένα.
Xiaomi Redmi Note 7
Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα σημερα το game killer στο Lenovo A806, και οταν το ανοιγω βγαζει μαυρη οθονη (φαινονται ομως τα εικονιδια μπαταριας , σηματος κλπ στην πανω μπαρα). Τι μπορει να παει λαθος? Υποψιν, το τηλεφωνο ειναι ρουταρισμενο, αλλα δεν εγκατεστησα το game killer απο την recovery.

 

Ευχαριστω.

Link to comment
Share on other sites

Μπορείτε να μου λύσετε μια απορία? Τι flash έφαγε το κινητό μου και δεν μου αναγνωρίζει μια κάρτα sdxc 64gb που αγόρασα και είναι σε format exfat και μου λέει ότι είναι κατεστραμενη? Το PC την βλέπει κανονικά. Να σημειώσω επίσης κάτι σημαντικό, όταν την τοποθέτησα πρώτη φορά στο κινητό την είδε κανονικά, δημιούργησε και ορισμένους φακέλους. Όταν την έβγαλα έσβησα αυτούς τους φακέλους για να κάνω copy-paste τα αρχεία που είχα από την προηγούμενη κάρτα. Έχω ένα Samsung Galaxy grand duos.

 

Αντέγραψε τα δεδομένα της κάρτας στον υπολογιστή και κάνε format στην κάρτα απ' τα windows. Μετά βάλε τα δεδομένα στην κάρτα ξανά.

Link to comment
Share on other sites

Καλησπερα. Εβαλα σημερα το game killer στο Lenovo A806, και οταν το ανοιγω βγαζει μαυρη οθονη (φαινονται ομως τα εικονιδια μπαταριας , σηματος κλπ στην πανω μπαρα). Τι μπορει να παει λαθος? Υποψιν, το τηλεφωνο ειναι ρουταρισμενο, αλλα δεν εγκατεστησα το game killer απο την recovery.

 

Ευχαριστω.

 

Ρώτα στα παιχνίδια...

Link to comment
Share on other sites

καλησπερα! μια ερωτηση.. υπαρχει τροπος σε κινητο με λογισμικο android (το ενα ειναι samsung s duos, το αλλο mls king), να βαλω καποια ρυθμιση ετσι ωστε απο προεπιλογη οταν απαντω εισερχομενες κλησεις να μπαινει σε ανοιχτη ακροαση αυτοματα; εχω την εντυπωση πως ειναι θεμα λογισμικου κι οχι εταιρειας.. γι αυτο το εβαλα εδω. ευχαριστω :)
Link to comment
Share on other sites

Πως αγοράζετε εφαρμογές τωρα που δεν γίνοντε συναλλαγές με εξωτερικό?

Δες απο το ποστ 2773 μεχρι το τελος του τοπικ εκει --> http://www.myphone.gr/forum/showthread.php?p=6207587#post6207587

Μέλος του «παλιού» καλού myphone. myphone τέλος.

Ο έξυπνος παραδέχεται το λάθος του, ο πονηρός δικαιολογείται και ο βλάκας επιμένει.

2DIN Android -παρουσίαση -- Θανάσης. Sony Z3 - Pebble steel :love:

Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά θελω μια εφαρμογή που να γράφω το όνομα μου κανονικά στα ελληνικά και να μου δείχνει πως γράφετε σε άλλες γλώσσες !!!!!
Link to comment
Share on other sites

Δεν ξέρω αν υπάρχει κάτι τέτοιο αλλά θελω μια εφαρμογή που να γράφω το όνομα μου κανονικά στα ελληνικά και να μου δείχνει πως γράφετε σε άλλες γλώσσες !!!!!

Google Translate

Link to comment
Share on other sites

Google Translate

Δοκίμασα και μου το βγάζει σε ολες τις γλώσσες το ιδιο όπως στην αγγλικη. Δεν θέλω να κάνω μετάφραση το όνομα για να δω τι σημαίνει αλλά να δω πως γράφετε το όνομα Σε άλλες γλώσσες

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασα και μου το βγάζει σε ολες τις γλώσσες το ιδιο όπως στην αγγλικη. Δεν θέλω να κάνω μετάφραση το όνομα για να δω τι σημαίνει αλλά να δω πως γράφετε το όνομα Σε άλλες γλώσσες

Και αν το όνομα σου δεν υπάρχει στις γλώσσες που ζητάς;

΄΄η ΑΕΚ είναι κυρίως ιδέα. Και αι ιδέαι δεν αποθνήσκουν΄΄

-------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

member since: September 2003

Link to comment
Share on other sites

Πριν λίγες μέρες έκανα αναβάθμιση σε lollipop το κινητό μου samsung galaxy alpha, αλλά κολλάει και ζεσταίνεται αρκετά. Υπάρχει τρόπος για downgrade σε 4.4.4?
Link to comment
Share on other sites

  • The title was changed to Συζητήσεις / Προβλήματα / Απορίες για το Android OS και τις εφαρμογές του
  • The topic was pinned

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...