Jump to content

Ενημέρωση για κάλυψη και βελτιώσεις / προβλήματα δικτύου


kinitoneidimonas
 Κοινοποίηση

Recommended Posts

10 minutes ago, paanos said:

Αυτή τη στιγμή πάρα πολλά κινητά στην Αλεξανδρούπολη έχουν χάσει το σήμα και εγώ πχ που έχω ακόμα είναι πρακτικα μη λειτουργικό, δεν κάνει ούτε κλήσεις. Τι πάθανε πάλι; 

Αθήνα που είμαι τώρα,Όλα εντάξει. Μιλούσα και στο τηλέφωνο από το δικό μου κινητό COSMOTE προς φίλου από Λιβαδειά πάλι με COSMOTE

Link to comment
Share on other sites

  • Απαντήσεις 4,1χιλ.
  • Δημιουργία
  • Τελευταία απάντηση

Top Posters In This Topic

Δημοφιλείς μέρες

5 ώρες πριν, paanos said:

Αυτή τη στιγμή πάρα πολλά κινητά στην Αλεξανδρούπολη έχουν χάσει το σήμα και εγώ πχ που έχω ακόμα είναι πρακτικα μη λειτουργικό, δεν κάνει ούτε κλήσεις. Τι πάθανε πάλι; 

Από προχθές είχε θέμα παροδικά, μου είπαν.

Link to comment
Share on other sites

Έχω την εντύπωση ότι η Cosmote έχει φθίνουσα πορεία. Βρήκα αλλά 3 άτομα εδώ Καστοριά που έχουν ίδιο θέμα με εμένα. Τους είπα να καλέσουν στην εξυπηρέτηση αλλά δε βλέπω να το κάνουν.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φθίνουσα πορεία; 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Όταν λες φθίνουσα πορεία; 
Βλέπω ότι σε περιοχές εντός και εκτός Καστοριάς που πηγαίνω, έχω drop calls και χαμηλές ταχύτητες ίντερνετ. Από την άλλη η Vodafone βλέπω ότι έχει αναβαθμιστεί.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να το αναφέρεις στην εξυπηρέτηση πελατών, για να δουν τι μπορούν να κάνουν. 

Η ποίηση δεν θα εξαφανιστεί.

Παύλος Παυλίδης 

 

 

 

 

Link to comment
Share on other sites

Καλό θα ήταν να το αναφέρεις στην εξυπηρέτηση πελατών, για να δουν τι μπορούν να κάνουν. 
Το ανέφερα πριν 2 εβδομάδες και μου είπαν ότι όλα είναι εντάξει αλλά θα το κοιτάξουν παραπάνω και θα με καλέσουν. Ακόμη δε με πήραν...

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το ανέφερα πριν 2 εβδομάδες και μου είπαν ότι όλα είναι εντάξει αλλά θα το κοιτάξουν παραπάνω και θα με καλέσουν. Ακόμη δε με πήραν...

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Τώρα με τις καταστροφές που έχουν γίνει στη Θεσσαλία, δυστυχώς το βλέπω να αργούν.

Στάλθηκε από το SM-A528B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Αφήνω αυτό εδώ και με το καλό και στα δικά μας! Ποτέ όμως.... 

https://www.grland.info/den-eiche-internet-pelatis-kinitis-lamvanei-2-800/

Τα μυαλά, όπως και τα αλεξίπτωτα, δουλεύουν καλύτερα όταν είναι ανοιχτά!
Link to comment
Share on other sites

Καλημέρα!

Ξανά κάλεσα χθες το τεχνικό τμήμα και με κάλεσαν για ενημέρωση. Ο τεχνικός είδε ότι όντως υπάρχει θέμα στην περιοχή τους τελευταίους 2 3 μήνες και οφείλεται σε μπούκωμα του δικτύου. Βέβαια στο χωριό που ζω δεν υπάρχει περίπτωση να αλλάξει κάτι μιας και η κεραία είναι σε μεγάλη απόσταση. Μου είπε ότι θα το προσθέσει στην καρτέλα σε περίπτωση που θέλω να φύγω από Cosmote.

Καθώς μιλούσαμε τον ρώτησα αν μπορώ να κάνω πρόταση ώστε να βάλουν κεραία στο σπίτι μου και να καλυφθεί η περιοχή. Μου είπε ότι πρέπει να πάω σε ένα κατάστημα να κάνω αίτηση.

Πριν προχωρήσω σε συζητήσεις, έχετε κάποια εμπειρία ή γνώση πάνω σε αυτο;

Τι υποχρεώσεις θα έχω εγώ προς αυτούς; Τι υποχρεώσεις θα έχουν αυτοί προς εμένα; Θα με πληρώνουν; Με την ακτινοβολία τι γίνεται; Οποιαδήποτε πληροφορία δεκτή!



Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Update .

Μίλησα με τους τεχνικούς και μου είπαν ότι από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου μπορώ να φύγω προς άλλη εταιρία χωρίς να πληρώσω κάτι,μάλιστα έκανε και ο ίδιος αίτημα να ελευθερωθεί η γραμμή. Από το πρωί μιλάω με την cosmote και με κάνουν μπαλάκι ο ένας στον άλλον, μίλησα 1,5 ώρα χωρίς να έχει βγει άκρη.

Με κάλεσαν από το τμήμα προσφορών και μου έκαναν μια αστεία πρόταση για ανανέωση στα 28.5. Τους ενημέρωσα ότι η Vodafone μου δίνει το Red unlimited στα 25 ευρώ και ότι θέλω να φύγω.

Έκανα αίτηση στη vodafone ,αγόρασα και τη sim και τώρα ξεκινάνε τα προβλήματα.

Η Cosmote θέλει να με χρεώσει 176,20 επειδή σπάω το συμβόλαιο. Τους εξήγησα, αλλά το είδαν και στην καρτέλα μου ,ότι ο τεχνικός είπε ότι δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου στην περιοχή μου. Αυτοί επιμένουν ότι πρέπει να πληρώσω αν πάω σε άλλη εταιρία ή ακόμη και αν το κάνω καρτοκινητο και παραμείνω στην Cosmote. Ο μόνος τρόπος να μην πληρώσω είναι να γίνει διαγραφή του αριθμού μου ! Δηλαδή να διαγράψω έναν αριθμό 20 ετών που έχω δώσει σε 1000 άτομα πάνω κάτω!

Τους είπα ότι θα κάνω καταγγελία σε ΕΕΤ και ΙΝΚΑ αν δε γίνει διαγραφή του ποσού.

Κάποια συμβουλή; Τι κινήσεις μπορώ να κάνω; Αύριο το πρωί θα ενεργοποιηθω στη Vodafone .

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Το να ακυρωθεί ο αριθμός δεν έχουν δικαίωμα να το κάνουν, είναι απλά για να σε εκβιάσουν να μείνεις.
Κάνε ένα αίτημα διαμεσολάβησης στον Συνήγορο του Καταναλωτή, περιγράφοντας το ιστορικό (ειδικά την συνομιλία με τον τεχνικό). Αυτό θα το κοινοποιήσεις και στην ΕΕΤΤ. Είναι αρκετά πιθανό, αλλά όχι βέβαιο ότι θα υποχωρήσουν στις απαιτήσεις τους.

Link to comment
Share on other sites



Το να ακυρωθεί ο αριθμός δεν έχουν δικαίωμα να το κάνουν, είναι απλά για να σε εκβιάσουν να μείνεις.
Κάνε ένα αίτημα διαμεσολάβησης στον Συνήγορο του Καταναλωτή, περιγράφοντας το ιστορικό (ειδικά την συνομιλία με τον τεχνικό). Αυτό θα το κοινοποιήσεις και στην ΕΕΤΤ. Είναι αρκετά πιθανό, αλλά όχι βέβαιο ότι θα υποχωρήσουν στις απαιτήσεις τους.


Τους ξεκαθάρισα ότι δε θα πάρουν ευρώ. Τους είπα ότι θα κάνω καταγγελία σε ΕΕΤΤ και ΙΝΚΑ και η υπάλληλος μου είπε ότι δε χρειάζεται να το τραβήξουμε τόσο... Αγανάκτησα σήμερα, όλη μέρα με κάνουν μπαλάκι και κανένας δεν είναι αρμόδιος. Όλοι μου λένε ότι ο τάδε συνάδελφος μάλλον έκανε λάθος και ρίχνει ο ένας την ευθύνη στον άλλον... Πιστεύω ότι θα σβήσουν το ποσό, απλά με κάνουν μπαλάκι μπας και μείνω ή πληρώσω το ποσό για να φύγω...

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

6 ώρες πριν, ntinoscrypton said:

Update .

Μίλησα με τους τεχνικούς και μου είπαν ότι από τη στιγμή που δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου μπορώ να φύγω προς άλλη εταιρία χωρίς να πληρώσω κάτι,μάλιστα έκανε και ο ίδιος αίτημα να ελευθερωθεί η γραμμή. Από το πρωί μιλάω με την cosmote και με κάνουν μπαλάκι ο ένας στον άλλον, μίλησα 1,5 ώρα χωρίς να έχει βγει άκρη.

Με κάλεσαν από το τμήμα προσφορών και μου έκαναν μια αστεία πρόταση για ανανέωση στα 28.5. Τους ενημέρωσα ότι η Vodafone μου δίνει το Red unlimited στα 25 ευρώ και ότι θέλω να φύγω.

Έκανα αίτηση στη vodafone ,αγόρασα και τη sim και τώρα ξεκινάνε τα προβλήματα.

Η Cosmote θέλει να με χρεώσει 176,20 επειδή σπάω το συμβόλαιο. Τους εξήγησα, αλλά το είδαν και στην καρτέλα μου ,ότι ο τεχνικός είπε ότι δεν υπάρχει κάλυψη δικτύου στην περιοχή μου. Αυτοί επιμένουν ότι πρέπει να πληρώσω αν πάω σε άλλη εταιρία ή ακόμη και αν το κάνω καρτοκινητο και παραμείνω στην Cosmote. Ο μόνος τρόπος να μην πληρώσω είναι να γίνει διαγραφή του αριθμού μου ! Δηλαδή να διαγράψω έναν αριθμό 20 ετών που έχω δώσει σε 1000 άτομα πάνω κάτω!

Τους είπα ότι θα κάνω καταγγελία σε ΕΕΤ και ΙΝΚΑ αν δε γίνει διαγραφή του ποσού.

Κάποια συμβουλή; Τι κινήσεις μπορώ να κάνω; Αύριο το πρωί θα ενεργοποιηθω στη Vodafone .

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Και σε εμένα αυτό έλεγαν. Πήρα τον αριθμό και μετά έγινε πίστωση. Ρίξε μαύρη πέτρα κατ εμέ 

Link to comment
Share on other sites

Αν αύριο ενεργοποιηθεί η Vodafone, δε θα ασχοληθώ άλλο μαζί τους. Αν δε διαγράψουν το ποσό μέσα σε μια εβδομάδα θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και ας βγάλουν άκρη αυτοί. Ειλικρινά φίλε,με κούρασαν απίστευτα σήμερα. Το μόνο που δε μου είπαν ότι εγώ φταίω για το δίκτυο τους ...

Ερώτηση. Μπορώ να ζητήσω αποζημίωση; Το ανέφερα σε κάποια φάση σε στυλ ότι έχω ακούσει ότι δικαιούμαι αποζημίωση και μου άρχισε αυτή τα ,ναιι, λογικά δικαιούστε κτλ.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 ώρες πριν, ntinoscrypton said:

Αν αύριο ενεργοποιηθεί η Vodafone, δε θα ασχοληθώ άλλο μαζί τους. Αν δε διαγράψουν το ποσό μέσα σε μια εβδομάδα θα κάνω καταγγελία στην ΕΕΤΤ και ας βγάλουν άκρη αυτοί. Ειλικρινά φίλε,με κούρασαν απίστευτα σήμερα. Το μόνο που δε μου είπαν ότι εγώ φταίω για το δίκτυο τους ...

Ερώτηση. Μπορώ να ζητήσω αποζημίωση; Το ανέφερα σε κάποια φάση σε στυλ ότι έχω ακούσει ότι δικαιούμαι αποζημίωση και μου άρχισε αυτή τα ,ναιι, λογικά δικαιούστε κτλ.

Στάλθηκε από το SM-F946B μου χρησιμοποιώντας Tapatalk
 

Αποζημίωση μπορείς να διεκδικήσεις αλλά η διαδικασία είναι πολύπλοκη. Όταν ενεργοποιηθείς στη vf θα μάθεις πότε θα εκδοθεί ο τελικός από την πράσινη. Όταν λοιπόν εκδοθεί ο τελικός, θα τους πάρεις τηλέφωνο και θα τους πεις ότι υπάρχει πρόβλημα στο σήμα με υπαιτιότητα της εταιρείας με δική τους ευθύνη και ότι υπάρχει καταγραφή στην καρτέλα από το τεχνικό τμήμα. Αν το αρνηθούν, δοκιμασε μέσω chat. Αν και εκεί το αρνηθούν, στείλε στην ΕΕΤΤ. Εμένα κατευθείαν πάντως μου το πίστωσαν με την πρώτη επικοινωνία 

Link to comment
Share on other sites

Εχω σύνδεση Cosmote κινητό και σταθερό. Όμως μέσα στο σπίτι από το wifi δεν μπορεί να φορτώσει στο κινητο μέχρι τέλος τις σελίδες των sites. Όταν το βαζω ομως στα δεδομένα του κινητού πάει σφαίρα. Πως γίνεται αυτο, να μην πιανει, ενώ είμαι διπλα στο wifi; τι φταιει, τι μπορω να κανω;

Screenshot_20230915-163705_Facebook.jpg

Screenshot_20230915-163721_Facebook.jpg

Edited by sakaflias
:X«'Έλληνες ενωθείτε εναντίον του κοινού εχθρού, εναντίον του μίσους, της διχόνοιας και της διαίρεσης, που είναι ό ίδιος μας ο εαυτός» - Θ. ΚΟΛΟΚΟΤΡΩΝΗΣ.
Link to comment
Share on other sites

Καλησπέρα. Τελικά η Cosmote το τραβάει πολύ το σχοινί και νομίζω ότι η καταγγελία είναι μονόδρομος. Θέλω να τους κυνηγήσω μέχρι τέλους και αν γίνεται να πάρω αποζημίωση.

Με κάλεσαν σήμερα να με ενημερώσουν ότι όπως μου έχουν πει ήδη, δε μπορώ να γλιτώσω τη ρήτρα μιας και η μόνη λύση είναι η διαγραφή της γραμμής. Επειδή είναι καλή εταιρία και λόγω καλής συνεργασίας και επειδή θέλουν να μου ικανοποιησουν εν μέρει την επιθυμία, αντί για 138 συν ΦΠΑ θα πληρώσω μόνο 64 συν ΦΠΑ! Φυσικά και τους ξανά είπα (με κάλεσε κοπέλα που είχαμε μιλήσει πάνω στο θέμα, αυτή μου το είπε) ότι δεν επιθυμώ να πληρώσω ούτε ευρώ, μάλιστα θα ζητήσω και αποζημίωση.

Πουλάτε μια υπηρεσία η όποια δεν έφτασε ποτέ σε εμένα και έχετε απαίτηση να σας πληρώσω; Επίσης το τεχνικό τμήμα έχει σημειώσει ότι στην περιοχή μου δεν υπάρχει κάλυψη. Τέλος. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνουν;

Θέλω να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία;

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

14 minutes ago, ntinoscrypton said:

Καλησπέρα. Τελικά η Cosmote το τραβάει πολύ το σχοινί και νομίζω ότι η καταγγελία είναι μονόδρομος. Θέλω να τους κυνηγήσω μέχρι τέλους και αν γίνεται να πάρω αποζημίωση.

Με κάλεσαν σήμερα να με ενημερώσουν ότι όπως μου έχουν πει ήδη, δε μπορώ να γλιτώσω τη ρήτρα μιας και η μόνη λύση είναι η διαγραφή της γραμμής. Επειδή είναι καλή εταιρία και λόγω καλής συνεργασίας και επειδή θέλουν να μου ικανοποιησουν εν μέρει την επιθυμία, αντί για 138 συν ΦΠΑ θα πληρώσω μόνο 64 συν ΦΠΑ! Φυσικά και τους ξανά είπα (με κάλεσε κοπέλα που είχαμε μιλήσει πάνω στο θέμα, αυτή μου το είπε) ότι δεν επιθυμώ να πληρώσω ούτε ευρώ, μάλιστα θα ζητήσω και αποζημίωση.

Πουλάτε μια υπηρεσία η όποια δεν έφτασε ποτέ σε εμένα και έχετε απαίτηση να σας πληρώσω; Επίσης το τεχνικό τμήμα έχει σημειώσει ότι στην περιοχή μου δεν υπάρχει κάλυψη. Τέλος. Τι ακριβώς δεν καταλαβαίνουν;

Θέλω να προχωρήσω σε καταγγελία στην ΕΕΤΤ. Γνωρίζει κάποιος τη διαδικασία;

Sent from my SM-F946B using Tapatalk
 

Δοκίμασες να μιλήσεις μέσω chat? Επίσης, πες τους ότι ο νόμος της ΕΕΤΤ αναφέρει ότι μπορείς να αποχωρήσεις δωρεάν και ρώτα αν υπάρχει καταγεγραμμένο το προβληματικό σήμα στην καρτέλα της γραμμής σου. Τράβα screenshot και είσαι έτοιμος 

Link to comment
Share on other sites

Δοκίμασες να μιλήσεις μέσω chat? Επίσης, πες τους ότι ο νόμος της ΕΕΤΤ αναφέρει ότι μπορείς να αποχωρήσεις δωρεάν και ρώτα αν υπάρχει καταγεγραμμένο το προβληματικό σήμα στην καρτέλα της γραμμής σου. Τράβα screenshot και είσαι έτοιμος 
Θα το δοκιμάσω και μέσω chat. Μόλις μπήκα στη φόρμα επικοινωνίας και τους έστειλα email ότι θέλω να κάνω καταγγελία.

Αδερφέ οι άνθρωποι είναι τρελοί! Βλέπουν στην καρτέλα ότι όντως υπάρχει πρόβλημα με το σήμα και ότι είναι ανύπαρκτο. Το έχει σημειώσει το τεχνικό τμήμα! και συνεχίζουν να μου ζητάνε χρήματα...

Sent from my SM-F946B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

7 minutes ago, ntinoscrypton said:

Θα το δοκιμάσω και μέσω chat. Μόλις μπήκα στη φόρμα επικοινωνίας και τους έστειλα email ότι θέλω να κάνω καταγγελία.

Αδερφέ οι άνθρωποι είναι τρελοί! Βλέπουν στην καρτέλα ότι όντως υπάρχει πρόβλημα με το σήμα και ότι είναι ανύπαρκτο. Το έχει σημειώσει το τεχνικό τμήμα! και συνεχίζουν να μου ζητάνε χρήματα...

Sent from my SM-F946B using Tapatalk
 

Κι εγώ τα ίδια πέρασα αλλά τους απείλησα ουρλιάζοντας μετά από ένα μήνα ταλαιπωρίας και με άφησαν να φύγω χωρίς να χρειαστεί καταγγελία 

Link to comment
Share on other sites

Δεν έχω volte στα Βριλήσσια, έχασα πόσες κλήσεις. Έχετε θέμα και εσείς;

Sent from my SM-S918B using Tapatalk

Link to comment
Share on other sites

Παίζει roaming VoLTE με Cyta Κύπρου. Προσθέτουν νέα δίκτυα με μεγάλες ταχύτητες πλέον.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Link to comment
Share on other sites

18 minutes ago, georgemv said:

Παίζει roaming VoLTE με Cyta Κύπρου. Προσθέτουν νέα δίκτυα με μεγάλες ταχύτητες πλέον.


Sent from my iPhone using Tapatalk Pro

Και καλά κάνουν. Σιγά σιγά να αναβαθμίζουν και την ποιότητα της περιαγωγής

Link to comment
Share on other sites

Join the conversation

You can post now and register later. If you have an account, sign in now to post with your account.

Επισκέπτης
Reply to this topic...

×   Pasted as rich text.   Paste as plain text instead

  Only 75 emoji are allowed.

×   Your link has been automatically embedded.   Display as a link instead

×   Your previous content has been restored.   Clear editor

×   You cannot paste images directly. Upload or insert images from URL.

 Κοινοποίηση

Ανακοινώσεις



×
×
  • Create New...